За пюретата

  • 1 762
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 25
Здравейте мами!     
 
Малкият Гошко стана на 4м и половина и вчера бяхме  на консултация и педито каза да започнем да му  даваме плодови пюрета,но той от соковете имаше много колики  и сега с тати се чудим дали да започнем да ги даваме.....та искам да ви попитам вие на коя марка давахте и по-колко му давахте  в началото, на кое ядене се дава.........newsm78

Благодаря предварително!  bouquet

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
Прочети тук има страшно много информация http://www.bg-mamma.com/index.php?board=16.0
Но според мен щом сте имали колики от плодовите пюрета ще е по добре да започнеш със зеленчуковите или с каша ние също бяхме с тоя проблем а иначе се дават по няколко лъжички (2,4,6 до достигане на количеството за 1 хранене)на обяд. Аз захраних със зеленчукови на Хип и Гернер.

# 2
  • Мнения: 2 376
До 7 месец навършен давах само кърма. На 7 месечинка опита пюре от тиква. В момента сме стигнали до половин бурканче на малките (60 гр). Има дни, в които не давам нищо освен кърма. Наскоро опита и вода. Сокчета още не е опитвала.

Слушай си вътрешния глас. Това, което ти казва педиатърката е препоръка, не закон. На твое място бих изчакала докато детето има поне няколко признака, че е готово за твърда храна:
-навършени 6 месеца
-седи стабилно само
-проявява интерес към храната /т.е. граби от твоята чиния -буквално/
-удвоено рожденно тегло
 

# 3
  • Мнения: 2 521
Ако желаееш можеш да изчакаш още 3-4 седмици и най-добре е да започнеш със зеленчукови.Тиква или картоф.Аз давах на обяд отначало 1-2 лъжички,следващия ден 4л и така всеки ден увеличавах по-малко.Давах на Хип.

# 4
  • Мнения: 2 803
Всеки педиатър със свое мнение. Аз въобще не давах плодови пюрета, а само сокче от морков и ябълка.

# 5
  • Мнения: 1 706
аз започнах от 5 месец с домашно приготвено картофено пюре,и на мен педи ми каза още в 4 месец да давам плодово,но аз изчаках

# 6
  • Мнения: 2 960
Започнах да давам пюренце на малкия в началото на 6-ти месец.Започнах с еднокомпонентно пюренце на Хипп-морков.После въведох картоф и тиква. Peace

# 7
  • Мнения: 693
За чувствителни стомахчета се препоръчва захранване с оризова каша, като даваш около 14 дни, започва се с 1-2 лъжички и постепенно се увеличава количеството. След това зеленчукови пюрета (картоф, тиква, морков) минимум по 5 дни (препоръчват се 6-7 дни) за всеки зеленчук и после плодовите (ябълка, круша банан). Всеки следващ нов продук може да въвеждаш и за 3-4 дни. Продуктите от нова група, като първото месо например, може пак по 6-7 дни. Води се по детето и следи за реакции.

Не е препоръчително да заместваш цяло хранене с твърда храна - важното е детето да се запознава и да свиква с новите вкусове.

Успех   bouquet


# 8
  • Мнения: 2 334
Моя педиатър казва да се захранва още в 3-и месец ,но аз не го послушах  Stop Захраних дъщеря ми на 4-и месеца с плодово пюре защото имаше продължителен запек,но ако не се беше случило така щах да захраня на 6 месеца.Мисля че е по добре да се захрани със зеленчуково пюре.

# 9
  • Мнения: 25
Благодаря ви много,сигурно ще изчакам още 1-2 седмици...  bouquet

# 10
  • Мнения: 6 713
Аз захраних 1 седмица преди да стане на 5 месеца. Почнах с картофено пюре, много малко, размесено с кърма.  Peace

# 11
  • Мнения: 693
...та искам да ви попитам вие на коя марка давахте и по-колко му давахте  в началото, на кое ядене се дава.........newsm78

Марката пюрета ще изберете ти и бебето, взависимост от финансовите ви възможности и вкусът на бебето.

Новата храна се дава преди обяд или следобяд, заради евентуална реакция от храната. Първо кърмиш и след 30-40 минути даваш новата храна или обратно, според бебето. Някой бебета след кърмене не приемат нови храни.

Заповчаш с 1-2 лъжички и за около 6-7 дена достигаш приблизително 12 лъжички, което е някъде 50-60 гр, пюре (зависи от пюрето и лъжичките), това е достатъчно за начало, плюс кърмене.

Хубаво е да се следи бебето за готовност за захранване - не е хубаво нито да се избързва, нито да се изпусне моментът, защото после става мноооого трудно  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 110
Аз също започнах със зеленчукови пюрета !

# 13
  • София
  • Мнения: 1 535
Щом е имал колики от сокчето започни с храна повече щадяща стомаха  Peace
Не прави моята грешка с голямото ми дете - тогава всички препоръчваха сок на 40 дни... накрая стигнахме до ехографи на стомаха, лечебни млека и т.н. да не си спомням, че ме хваща яд и на лекарите и на мен, че съм слушала  ooooh!
Оризовата каша е добър вариант  Peace
С малкия започнах при навършени 5 месеца и половина с картофено пюре - домашно.
В началото купувах на Хип малките с морков, пащърнак и тиква, но повечето неща са били домашни пак с тези зеленчуци. След това започнах да купувам предимно на Сънвал.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 286
И 2мата ги захраних след като станаха на почти 5 м. със зеленчук или поне така си мислех.
За син ми бях взела "Ранни моркови" на Хипп е това си беше мармалад. Пробвах го със сок, но беше с много колики и спрях.
Дъщеря ми я захраних с картофче. Peace На нея не съм давала сок, преди картофа

# 15
  • Мнения: 8 999
Аз започнах с най-малките бурканчета на Хип /плодово/. Давах по няколко лъжички, остатъкът - в хладилника за другия ден. Обикновено пробвах преди обедното кърмене.
Но, ако детето ти все още има колики не ти препоръчвам да го захранваш засега. Или поне пробвай със зеленчукови пюрета /морков, тиква, картоф/.

# 16
  • Мнения: 4 296
Захраних дъщеря ми няколко дена преди да навърши шест месеца. Започнах с картоф, аз го приготвих. После тиква, морков и тиквички. Днес мисля да въведа и броколите.
До момента е опитвала и два плода - синя слива и круша. Дъщеря ми е със запек по принцип. Сок нямам намерение изобщо да давам.

Така. Твоето дете явно не е понесло добре сокчетата. Следователно, не бих те съветвала да почнеш с плодово пюре. Води се по детето. Ако се изхожда редовно, можеш да почнеш с безмлечна оризова каша или пюре от морков. Ако се запича  като моето дете, тогава варианта е да предложиш картоф или тиква.

Нова храна се въвежда 5-7 дена. Дава се сутрин, за да се проследи през деня за евентуална реакция. Първоначално се почва с две-три лъжички и постепенно се увеличава дозата.

Аз лично предимно приготвям домашни пюрета, когато купувам готови са на Хип или Семпер.

# 17
  • Мнения: 2 013
Ако желаееш можеш да изчакаш още 3-4 седмици и най-добре е да започнеш със зеленчукови.Тиква или картоф.Аз давах на обяд отначало 1-2 лъжички,следващия ден 4л и така всеки ден увеличавах по-малко.Давах на Хип.

Това е и моят съвет!
Аз самата съм решила да захранвам бебка след 5м с пюретата на Хипп.
Най-добре със зеленчукови-картоф,морков или тиква,може и с оризова каша. Peace
Но за сок изчакай няколко месеца поне.

# 18
  • Мнения: 32
Клото , и ние сме със страхотен запек, моля те кажи ми как даваш двата плода , т.к. знам че и двата са за разхлабване . Аз давам сок от круша , но не ни помага ...

# 19
  • Мнения: 4 296
Плодовите пюрета ги купувам.  Най-вече, защото на тези плодове не им е сезонът и няма как да ги правя домашни. Давам следобед, след кърмене по половин пюре. Полът по принцип е за десерт, не за наяждане.
Когато ги въвеждах (един по един, не заедно), давах да опита сутрин към десет часа. На дъщеря ми и действат много добре.

# 20
  • Мнения: 2 376
За запека, стомахчето на бебето може да се затегне също от плодове и зеленчуци, които традиционно са разхлабващи. Моят начин е да я оставя на кърма като аз ям храни, които действат разхлабващо. Беше започнала да ходи през ден, два. Сега след едноседмична млечна диета, си ходи по 1-2 пъти всеки ден Simple Smile

# 21
  • Мнения: 693
За запека, стомахчето на бебето може да се затегне също от плодове и зеленчуци, които традиционно са разхлабващи.

Абсолютно  Peace

# 22
  • Мнения: 99
аз започнах с тиква на Хип, а за сокче от ябълка пак на Хип Peace

# 23
  • Мнения: 4 296
За запека, стомахчето на бебето може да се затегне също от плодове и зеленчуци, които традиционно са разхлабващи. Моят начин е да я оставя на кърма като аз ям храни, които действат разхлабващо. Беше започнала да ходи през ден, два. Сега след едноседмична млечна диета, си ходи по 1-2 пъти всеки ден Simple Smile
Всяко дете е различно и трябва да се подхожда строго индивидуално според особеностите му.
Дъщеря ми беше изцяло на кърма, никога не съм я дохранвала с АМ, но запек си има откакто се е родила. Рекордът и е седем дена без да се изходи. Мислиш ли, че не съм яла разхлабващи храни?  Simple Smile При нея това не действа и се примирих.
Когато захраних с картоф, той не я запече допълнително. Затова пък тиквата и морковът го направиха. Тиквичката имаше по-скоро регулиращ ефект, а когато въведох синята слива, всичко се оправи.
Всеки един зеленчук и двата плода съм въвеждала по минимум пет дена и между тях я оставях за един ден само на кърма, за да си почине стомахчето.
Освен това, все още не съм заместила хранене, пък и нямам намерение.
Сори за офтопика.

# 24
  • Мнения: 2 376
Клото, аз отговорих по повод сока от круша по-нагоре. А запека или по-скоро неизхождането при изцяло кърмено бебе си е една друга тема.

# 25
  • Мнения: 4 296
Ясно, аз помислих, че говориш на мен.

# 26
  • Мнения: 464
Ние ядем пюренцата на Хипп, в началото и дадох ябълка, но тя не я хареса. Обича ранни моркови и тиква

# 27
  • Мнения: 4 434
Аз започнах с плодови пюрета на Ганчев,наобяд давах постепенно до заместване на едно хранене.
Но както са ти казали изчакай,щом има още колики Hug

# 28
  • Мнения: 177
Аз започнах с плодови пюрета на Ганчев,наобяд давах постепенно до заместване на едно хранене.
Но както са ти казали изчакай,щом има още колики Hug
И аз започнах със плодови ,но ние имахме колики от ябълково сокче,но от пюретата нищо  Hug  

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817
......
Но според мен щом сте имали колики от плодовите пюрета ще е по добре да започнеш със зеленчуковите или с каша ние също бяхме с тоя проблем а иначе се дават по няколко лъжички (2,4,6 до достигане на количеството за 1 хранене)на обяд.......

 Peace Аз захраних с каша, препоръчително е оризова- безмлечна (най-щади стомахчето) . Ако искаш може да захраниш и със зеленчуково пюре. Някои бебета, захранени с плодово пюре, после не ядат заленчуковите (хитраци големи са, нали е сладичко  Crazy ) Аз захраних с плодово най накрая  Peace

# 30
  • Мнения: 73
Попринцип,детето си показва.Моята принцеска много обича сок от ябълка,но от моркови не пие,като всички плодове и зеленчуци са домашни(би трябвало да са без нитрати поне).От няколко дни я захранвам с картофено пюре и също и харесва.Мислех да заместим обедното и хранене,но тя си изяжда пюрето и си чака кърмата.Пие я от шише още от родилния дом,просто не поиска да засуче.Докторките там казаха,че била гнуслив$о бебе.Та ти и бебо ще си прецените кога да започнете с пюретата.Педито ние фен на късното захранване,а е на 50-тина годинки.

Общи условия

Активация на акаунт