Много суха кожа на бебче

  • 3 348
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
Бебка е на почти 3 мес. и от както се е с много суха кожа.Интересното е ,че е суха само на определени месна-корема и гърдичките и крачетата под колената.Там кожата е груба(прилича млако на протъркана)..няма зачервявания.В началото мазах с олио на Бюбхен,след това с млякото и като видях ,че не помага почнах с преварен зехтин.Имам чувството,че от зехтина става все по зле,а не трябва май newsm78Не знам вече какво да я правя...с какво да мажа?Ако имате в предвид някой ефикасен и супер хидратиращ крем..моля споделете Flutter

# 1
  • Мнения: 2 746
Определено зехтина дразни кожата! Моята дъщеричка е по същия начин, с много суха кожа от раждането, мазах я със зехтин, но дерматоложката ни каза, че не бива.След първия месец от раждането трябвало да се хидратира кожата, а не да се омазнява. Ние ползвахме А-Дерма Екзомега и от време на време  Exipial hydrolotion Urea 2%. Сега кожата и е много по-добре, но не сме си решили проблема трайно. Явно ще има проблемна кожа детето, това е Wink

# 2
  • Мнения: 316
Сухата кожа мажа с Линола Фет по предписание на педиатъра. Още на третото мазане имаше ефект! Питай вашата педиатърка и ако го одобри за бебче на 3 месеца го пробвай, наистина е добро кремчето.

# 3
  • Мнения: 666
Аз си мислих ,че по хубаво от зехтина няма....дори мъжа ми каза,че с зехтина става по зле,ама аз не и не ooooh!Не знам вече какво да използвам. Tired

# 4
  • София
  • Мнения: 2 008
По-добре пробвай с медицинска козметика. Аз мажа с  Avene Trixera.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 289
A-Derma  Peace - лосиона, и всичко останало.Ще останеш доволна.

# 6
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 926
За суха кожа е много добре кремчето Линола Фет.  Peace Иначе аз лично и за двете си деца ползвах пречистена свинска мас. Освен суха, кожата и на двамата е свръхчувствителна и това беше единственото, което им понасяше. Колкото и скандално да звучи за някои, но свинската мас се оказа най-доброто в нашия случай. Peace

# 7
  • Мнения: 2 746
Аз си мислих ,че по хубаво от зехтина няма....

И аз така си мислех, защото сина си съм го мазала само със зехтин до около 6-7 месечна възраст Simple Smile При него нямаше никакви проблеми с кожата, ни обриви, ни нищо. Казват, че зехтина закалява костите и въобще е много здравословен, затова реших и с малката да го ползвам, нооо....

# 8
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ако имате в предвид някой ефикасен и супер хидратиращ крем..моля споделете Flutter
Пробвай Нахткерцен балсам на Д-р Тайс, няма да съжаляваш! Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 529
Мога да препоръчам балсам Нахткерцен на Тайс. При бебчо имаше подобен проблем и това ни помогна.  Peace

# 10
  • Мнения: 6 713
По същия начин беше и бебка на 2-3 месеца - суха кожа на определени места, която не се повлиява изобщо от зехтин, бебешко олио, нищо. Педиатърът ни предписа лосион, правиха го в аптека, но общо взето което запомних от рецептата,че имаше някакво олио плюс глицерин, и нещо си.... дерм. Един вид ти трябва медицинска козметика - Адерма, Биодерма, ако педиатърът не ви изпише лосион. До оправяне на проблема и после пак продължавайте с Бюбхена. Peace

# 11
  • Мнения: 666
Значи евентуално ако оправим проблема..мога да си продължа Бюбхен-а.Да не вземе да се възвърне беленето след това?

# 12
  • Мнения: 142
Пробвай Нахткерцен балсам на Д-р Тайс, няма да съжаляваш! Peace
[/quote]

и ние сме с него,мажем лицето,страхотен е.И аз минах само на него, че и двамата сме с еднакви кожи, мъжа само за помади неможе да изкара  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 703
 ShockedНе мажете децата си с мас бе,хораа.. ooooh!
А зехтин двойно рафиниран  след най..малко 4..5 г.възраст.
Ползвайте медицинска козметика.
Измивайте само с водичка,не с шампоани,сапуни ,пяни и други ала..бала силно ароматизирани боклуци..
Използвайте естествените материи,гледайте детенце да не се поти много,не го навличайте прекалено...
Всички знаете тези простички правила,които трябва да спазваме,когато детенцето ни е със суха кожа,атопичен дерматит... Peace

# 14
  • Мнения: 6 713
Значи евентуално ако оправим проблема..мога да си продължа Бюбхен-а.Да не вземе да се възвърне беленето след това?

Абсолютно. Поне аз направих така. Сухата кожа се оправи и сега да чукна на дърво си мажа с нормални лосиони. Според мен не е добре да се изнежва кожата на детето с медцинска козметика освен ако не се третира някакъв проблем. Иначе кожата привиква и после козметиката не й действа.
Но забравих да кажа, че педиатърът ми каза да не къпем беба всеки ден, а през 1-2 дена, защото иначе ние мажем,ама кожата се изсушава прекалено и не се постига добър ефект. Вече я къпем абсолютно всеки ден без проблеми.
Успех Hug

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Зехтина не хидратира кожата, а е омазнява.Вземи си някоя медицинска козметика до оправяне на проблема и се консултирай с дерматолог.Аз също мисля , че не е добре да се използва постояно медицинска козметика ако няма проблем или е отшумял.

# 16
  • Мнения: 1 207
Еудермол на Талодерма Peace Невероятен лосион за тяло.Дерматоложка ми го изписа за малкия.Абсолютно същото е като Нахткерцен като ефект.

# 17
  • София
  • Мнения: 570
Мога да препоръчам балсам Нахткерцен на Тайс. При бебчо имаше подобен проблем и това ни помогна.  Peace
Peace
Нашия бебок имаше същия проблем - много суха кожа на коремчето и гърдичките. По препоръка на педито започнах да го мажа с Нахткерцен и за няколко дни се оправи. Но трябва да се маже неколкократно през деня - поне по 3-4 пъти дневно. Аз на всяка смяна на памперса мажех.

# 18
  • Мнения: 346
Първите 2 седмици беба приличаше на змия в периода на линеене. Всичко се лющеше- крака, ръце, коремче. Имаше дори пукнатини. Какво ли не ни изписаха- нулев ефект. Само свинсата мас ни спаси, която иначе и на мен ми беше много гнусна.

# 19
  • Мнения: 9 451
Имахме същия проблем.Започнах да я мажа с бебешкото мляко на Евент.Ефект определено имаше.

# 20
  • Мнения: 6 056
моя син имаше подобен проблем на около 4 месеца,педиатърката ни препоръча крем на мустела,точно за такива проблеми

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
До третия месец коремчето на детето  се белеше без значение с какво мажех.Тогава започнах да я къпя само с вода ,а гелчета  за измиване три пъти седмично и  кожата се оправи.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Има един крем на Бюбхен за лице, много е мазен и започнах да го ползвам когато малката беше на 2 месеца. Появяваха се разни люспички по веждите, бузките и също бяха много сухи, но с този крем реших проблема. Омазнява много добре и мисля че ще ти свърши чудесна работа. Аз го ползвам и до днес. Много съм доволна  Peace Така изглежда опаковката
.

# 23
  • Мнения: 248
Да те дообъркам и аз  Mr. Green
Моята беба я къпех и мажех с Бюбхен, после реших със Себа Мед (душ-гел и олио).
Наскоро кожичката под коленцата, на външната страна на китките и по-малко по коремчето стана много суха. Балсамът на Тайс - Нахтхерцен не помогна (той свърши чудесна работа с онези пъпчици по лицето, които често се появяват при много мънички бебенца към 20-тия ден)
Без консултация с лекар си купих Мюстела - душ-гела за бебета и "овлажняваща крем-емулсия" и ефектът беше чудесен.
Ако решиш да ползваш това, виж какво точно пише на опаковката:
MUSTELA, DERMO-PAEDIATRICS, for dry skin with atopic tendency, STELATOPIA, emollient cream

# 24
  • Мнения: 89
И аз ще препоръчам Мустела, серията им Стелатопиа е тъкмо за такъв тип суха кожа.  Peace При сина ми сухите участъци бяха на крачетата и ръчичките. Оправи се за около месец, като освен крема, който нанасях два пъти дневно, ползвах също и олиото за вана.

# 25
  • Мнения: 3 718
MaMa свЕкъРоУбийЦа , каквато и козметика да избереш, а това ще стане явно като видиш кое понася бебето ти най добре, можеш да правиш нещо още. Много добре се отразява на бебетата с по - суха или атопична кожа слагането на кърма във ваничката по време на къпане. Ако имаш някакви по - стари запаси изцедена, това приложение е много добро. Кърмата действа омекотяващо, омазняващо и антибактериално, а и е 100% натурална  Wink

# 26
  • Мнения: 666
MaMa свЕкъРоУбийЦа , каквато и козметика да избереш, а това ще стане явно като видиш кое понася бебето ти най добре, можеш да правиш нещо още. Много добре се отразява на бебетата с по - суха или атопична кожа слагането на кърма във ваничката по време на къпане. Ако имаш някакви по - стари запаси изцедена, това приложение е много добро. Кърмата действа омекотяващо, омазняващо и антибактериално, а и е 100% натурална  Wink
Ех а ми беше казал това по рано.Сега имам кърма само колкото да нахраня бебка,а преди какво беше ooooh!цяла вана да напълня WhistlingСега изпробвам на Мустела кремче...и май май няма ефект.много е странно тъкмо се оправя и мисля че кремчето действа и после изведнъж пак почва да се лющи Tired

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо не я мажи с олио, само с бебешко мляко / лосион, хидратиращ, немазен, медицинска козметика... бих препоръчала лосиона на СебаМед.

# 28
  • Мнения: 2 376
MaMa свЕкъРоУбийЦа, а склонна ли си да опиташ нещо различно? Да зарежеш всички кремове, млека, сапуни и каквото там мажеш. Къпете се, миете се след всяка смяна на памперс само с вода, подсушаваш добре, оставяш бебчето по кожа, колкото можеш по-дълго.
Госпожицата се белеше като зелка от млякото за тяло , когато беше на две седмици. Оказа се, че е от мазилата. Спрях всичко, мием я след всяка смяна на памперс, къпем я веднъж на няколко дни, щампоан веднъж седмично ползваме, а сапун много по-рядко. Откакто се отказахме от козметиката, проблемите с кожата изчезнаха Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 447
И синът ми имаше такива участъци,където кожата беше грапава и седеше като настръхнало..Мазах с Линола Фет и се оправи.

# 30
  • Мнения: 666
За миенето след памперс съм За...,но за сега давам само на кърпички защото дупето и е добре,пък и много ми тежи на ръката вече.Сутрин оставям колкот се може повее да стои голичка ...също така и вечер.Дали не правя лошо ,че мия всеки ден тялото с бебешки гел 2в1 на Бюбхен,а главата през ден...преди миех със сапун на Клоран тялтото и главичката,но много се изсуши кожата и оттогава сме на гела 2в1 Peace

# 31
  • Мнения: 299
A-Derma  Peace - лосиона, и всичко останало.Ще останеш доволна.
  И аз ползвам A-Derma , преди това ползвах други , но не помогнаха.

# 32
  • Мнения: 647
Бебка е на почти 3 мес. и от както се е с много суха кожа.Интересното е ,че е суха само на определени месна-корема и гърдичките и крачетата под колената.Там кожата е груба(прилича млако на протъркана)..няма зачервявания.В началото мазах с олио на Бюбхен,след това с млякото и като видях ,че не помага почнах с преварен зехтин.Имам чувството,че от зехтина става все по зле,а не трябва май newsm78Не знам вече какво да я правя...с какво да мажа?Ако имате в предвид някой ефикасен и супер хидратиращ крем..моля споделете Flutter


Нахтхерцен балсам на д-р Тайс, MUSTELA, DERMO-PAEDIATRICS, for dry skin with atopic tendency, STELATOPIA, emollient cream - това е най-ефикасното!  Peace

# 33
  • Мнения: 108
Все едно чета за моята дъщеря. Мазах я с разни мехлеми, изписани от педиатърката, но след спирането им  същия проблем. Опитах почти всички видове бебешко олио. Накрая й взех измиващото блокче на Sebamed и лосиона за тяло. След няколко дни се оправи и оттогава я мажа само с лосион и забравих за проблемите. Според мен лосиона попива много по бързо в кожата и по-добре я овлажнява. Сега кож

# 34
  • Мнения: 1 167
По препоръка на дерматолог моя приятелка взе за бебето си SVR и е много доволна. Самата аз също  го купих за бебка и взех и аз да се мажа. Кожата на бебето става страшно мекичка след като се намаже. А кожата на лицето ми направо светна  Wink

# 35
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Дъщеря ми беше по същия начин - на крачетата и гръбчето. Мазах с Нахткерцен на д-р Тайс и доста бързо се оправи. Оттогава не я мажа с нищо след баня. Само подсушавам внимателно и това е. Кожата й е много мекичка и гладка.  Peace

# 36
  • Мнения: 931
ShockedНе мажете децата си с мас бе,хораа.. ooooh!
А зехтин двойно рафиниран  след най..малко 4..5 г.възраст.
Ползвайте медицинска козметика.
Измивайте само с водичка,не с шампоани,сапуни ,пяни и други ала..бала силно ароматизирани боклуци..
Използвайте естествените материи,гледайте детенце да не се поти много,не го навличайте прекалено...
Всички знаете тези простички правила,които трябва да спазваме,когато детенцето ни е със суха кожа,атопичен дерматит... Peace

Вярно е. След сухата кожа дъщеря ми започна да се обрива от какво ли не. Важен е и препаратът, с който се перат дрехите на бебето. Аз ползвам само Сано Максима, за който алерголог ми беше казал, че е най-сполучлив при подобно проблеми. Не по-лоши реултати от Нахткерцен балсам имахме и с Стелатопия на Мустела.
Но преди всичко заведете бебето на лекар, той ще прецени най-добре какво да правите.

# 37
  • Мнения: 682
Може да се консултираш с кожен лекар, но ще те посъветвам да не къпеш детето си всеки ден. Това страшно много изсушава кожата. А относно употребата на разни душ-гелове, шампоани и др., бъди по-пестелива. Един-два пъти седмично е достатъчно да къпеш толкова малко бебе. Може и само с вода. Слагай олио за вана - Линола Фет, Балмандол и т.н. Съветвам те да оставиш Бюбхен и да ползваш медицинска козметика - от рода на А-дерма. Специално Екзомегата е за атопична кожа и според мен е най-добрия вариант.

# 38
  • Мнения: 239
Малкия ми син е с проблемна кожа .Сухота до сцепване и кръв .Кожен лекар ми предписа Locoid Lipocream 0,1% антибиотик се свърши с проблема .

# 39
  • Мнения: 2 376
Не знам дали са тое съветвали вечв да слагаш във водата за къпане овесени ядки, примерно в чист дамски орап или в тензух.

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Малката имаше много суха кожа след раждането си,чак се лющеше на места .Бях й купила олиото на Бюбхен -ползвахме го около месец- ефект никакъв.Купих лосиона на Мустела и на третия ден още имаше страхотен ефект  Peace Сега кожата й е перфектна (пу пу ) Peace

# 41
  • Мнения: 6 056
на нас проблема ни беше същия но само на крачетата и доки ни препоръча крем на Mustela,но не се сещам точно как се казваше.Ефект имаше.

# 42
  • Мнения: 666
Разбрах какъв е проблема със сухата кожа dohБило от ваксината Пентаксим.Питах педито и каза,че надали ще се повлияе напълно от някакво мазило,при положение че е странична реакция и каза да си продалжавам с Бюбхена... newsm78Дано скоро да почне да има ефект това непрестанно мазане....иначе дерматолог Peace

# 43
  • Мнения: 240
И моето бебе имаше проблем с кожата, че и обрив даже, ползвахме Нартхерцен на Д-р Тайс и хидратант на Мустела. Честно казано по- доволна съм от Мустела, а не знам защо и самото бебе плачеше докато га мажех с Нартхерцен.

# 44
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И моето бебе имаше проблем с кожата, че и обрив даже, ползвахме Нартхерцен на Д-р Тайс и хидратант на Мустела. Честно казано по- доволна съм от Мустела, а не знам защо и самото бебе плачеше докато га мажех с Нартхерцен.

Крема на д-р Тайс е мазен и за това не е много подходящ за твърде суха кожа, защото дразни. Поне така ми обясни нашата дерматоложка. Ние сме с крем на А-дерма. Но го използвам само при нужда. иначе мажа с млякото за тяло на Бюбхен.

# 45
  • Мнения: 2 829
Аз и друг път съм писала-сина ми имаше лишеи от суха кожа по гърдите и ставаше все по-зле. Изпробвахме каква ли не козметика...
И като детето на Брит се оправи когато отказахме козметиката...
Започнахме да го къпем през 2-3 дни, с по-малко измиващи средства, спряхме да го мажем с каквото и да е. Кожата му се оправи за 2 седмици.
Малкия ми син е със много по-светла и нежна кожа от големия. Но от самото раждане не го къпем всяка вечер и не го мажем с нищо и не е имал проблем с кожата (освен дупето първия месец, когато почти непрекъснато акаше).

# 46
  • Мнения: 1 199
Моето бебе също беше със суха кожа,  на места с лишеи. И това при условие че не го къпехме със сапун и  рядко го мажехме със зехтин. По едно време го заведохме на хомеопат за профилактика на астма и алергии, за кожата нищо не съм искала, мислех че си е особеност на детето. Даде му лекарство и след това сухата кожа стана нормална, а лишеите изчезнаха. Изчезна и едно упорито петно по дупето, което периодично се подсичаше преди това (това след лечебна криза). Определено мисля че за суха кожа помага детето да се къпе без сапун и да не се маже с козметика, но ако и това не е достатъчно значи детето има някакъв вътрешен дисбаланс.

Да, а ако се маже със зехтин (аз не го преварявам) трябва да се маже на мокра кожа. Така кожата е и хидратирана.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 957
И моята дъщеря е с такива проблеми. Справям се с олиото за баня (сипва се във водата за къпане) на Мустела Стелатопия и крема на А-Дерма Екзомега. Прекрасен ефект имат. Но ги ползвам за около 10 дни, кожата се изчиства и ги спирам. Докато пак забележа, че се появяват лишейчета. Докато си почиваме къпя бебето през дсен-два със сапун на А-Дерма и не мажа с нищо! Все по-рядко се налага да ползвам лечебната козметика.

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Моят син също е с много суха кожа и като по-малък направо се белеше.Мажа го с Ексепиал и съм много доволна.Важно е също и с какво я къпеш.И аз преди използвах всичко на Бюбхен,но като заведох малкия при дерматолог,ми каза категорично не на тази козметика.

# 49
  • Мнения: 35
Трябва ти медицинска козметика, след консулт с лекар, разбира се Peace. Стига вече с тези домашни мазнотий, които не вършат никаква работа Naughty

# 50
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз и друг път съм писала-сина ми имаше лишеи от суха кожа по гърдите и ставаше все по-зле. Изпробвахме каква ли не козметика...
И като детето на Брит се оправи когато отказахме козметиката...
Започнахме да го къпем през 2-3 дни, с по-малко измиващи средства, спряхме да го мажем с каквото и да е. Кожата му се оправи за 2 седмици.
Малкия ми син е със много по-светла и нежна кожа от големия. Но от самото раждане не го къпем всяка вечер и не го мажем с нищо и не е имал проблем с кожата (освен дупето първия месец, когато почти непрекъснато акаше).

О, да, има логика в това, което казваш. Аз въобще не съм фенка на всекидневното къпане, още повече всеки път да е с измиващи средства.

Не знам дали е съвпадение, но лишеите от суха кожа на сина ми се появиха в период в който сеслучи така, че в продължение на около две седмици го къпехме всеки ден.

# 51
  • Мнения: 342
И моето дете е с много суха кожа. Има логика в по-горните постове..
При дъщеря ми проблема е в най-вече в гънките и предполагам, че се дължи на това, че не съм подсушавала много добре кожата там.
Зехтин не съм ползвала, но  олиото на Бюбхен (за което писа авторката на темата) изобщо не помогна. Ще я водя на дерматолог и ще разредя къпането.

# 52
  • Мнения: 571
Симона беше на 20 дни когато педи отсече,че и е много суха кожата защото е....преносена Rolling EyesТя се лющеше като змийче.Предписа Линола Фет и много бързо се оправихме Peace

# 53
  • Мнения: 118
Стелатопия на Мустела или д-р Тайс Peace
Много са ефикасни и двете кремчета. при нас имаха голям ефект, като кремът на д-р Тайс и аз го ползвам и съм много доволна, той е специално за кожни дерматити.

Общи условия

Активация на акаунт