Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 15

  • 96 371
  • 769
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 79
Нези, проверих. Инфектотримета съм го дала, но ще ти напиша за испанското. Казва се Septrin suspention 100 ml  и на 1 мл суспензия съдържа  8 мг триметоприм/trimetoprim и 40 мг сулфаметоксазол/sulfametoxazol. Произведено е от фирмата CELLTECH. Мисля, че е абсолютно същото като съставки, просто това е направено за прием от деца и дозата е съобразена. Тя го е взела от болницата, там го дават на дечицата, защото е съобразено с възрастта.

Благодаря ти, Даниела! Случайно хванах позната, която заминаваше за Австрия и в последния момент успях да й дам рецептата да ми купи Инфектотримет. Вероятно и твоят испански триметоприм е същия, но така или иначе вече поръчах немския. Благодаря отново за отзивчивостта!  Simple Smile В събота ще ми го донесат, дотогава малчо е без АБ. Сега тръпна да нямаме гадинки в стерилната урина - утре ще пусна за успокоение.

Bory V, знаеш ли какво е активното вещество в тези швейцарски капки "Уродин"? На вас как ви се отразиха?

# 61
  • София
  • Мнения: 568
Daniela S ,Здравейте на всички.Искам само да ви кажа че купих чая от 10-те  билките за стимулиране на отделянето на урината и от днес почвам да го давам.Аптекарката на билковата аптека / аз ходих в тази дето се намира на ул.Поп Богомил №38 / ми каза , че 1,5 л. вода е много и да съм правила запарката в 0,300 л. или да питам лекуващият лекар.Дъщеря ми е на 7г. ,а пък все пак тази доза 1,5л със една щипка от билките го е казал лекар и мисля да спазвам пропорцията.Daniela S   , знам че твоето детенце е по-малко от дъщеря ми , но според теб трябва ли да намаля количеството на водата newsm78.

# 62
  • Мнения: 595
Daniela S ,Здравейте на всички.Искам само да ви кажа че купих чая от 10-те  билките за стимулиране на отделянето на урината и от днес почвам да го давам.Аптекарката на билковата аптека / аз ходих в тази дето се намира на ул.Поп Богомил №38 / ми каза , че 1,5 л. вода е много и да съм правила запарката в 0,300 л. или да питам лекуващият лекар.Дъщеря ми е на 7г. ,а пък все пак тази доза 1,5л със една щипка от билките го е казал лекар и мисля да спазвам пропорцията.Daniela S  , знам че твоето детенце е по-малко от дъщеря ми , но според теб трябва ли да намаля количеството на водата newsm78.
Здравей, Лени!
Дозата за възрастни е 1 щипка в 1 литър, така че за дете на 7 г. не е удачно да намаляваш дозата, аз не бих го направила. Професора ми каза, че билките са силни и не бива да се предозира. Малката ми е вече на 5 г. и за нея определи доза от 1 щипка в 1,5 л., така че аз си слушам него. Освен това ти ще видиш, че дори с 1 щипка, която при мен се равнява на половит чаена лъжица, пак оцветява водата и вкусът на чая става леко горчив, но съвсем леко. Ако сложа лимон въобще не се усеща, но не винаги слагам. По-често слагам малко мед, за да има по-сладника вкус, но и чисто без нищо пак го давам и дъщеря ми си го пие. Е, тя не е придирчива много, защото какво ли не е пила, а и фуролина си го пие вече без проблем, той също леко нагарча.
Така че, аз се доверявам на професора за дозата, щом за възрастен дозата е 1 л, логично е за дете да е по-разредено. Даже на мъжа ми в Билковата аптека му казала аптекарката, че по-добре за дете даже в 2 л. да го правим, а там са много компетентни и им вярвам, щото и друг път са ме пращали точно там.
Дано ви помогне чайчето. Трябва и аз да се мобилизирам да го правя по-редовно. само да свърши тоя месец и да си взема отпуската и няма да пропускам ден!

# 63
  • Мнения: 796
Да добавя само, че Инфектотримет съдържа само триметоприм и няма другата съставка...
В началото Христиан пи Monotrim, купен от чужбина, и също съдържаше само триметоприм. Триметопримът също е химиотерапевтик. Но бактерията, която малкия имаше стана резистентна на триметоприма и минахме на нитрофурантоин. 

# 64
  • Мнения: 595
Да добавя само, че Инфектотримет съдържа само триметоприм и няма другата съставка...
В началото Христиан пи Monotrim, купен от чужбина, и също съдържаше само триметоприм. Триметопримът също е химиотерапевтик. Но бактерията, която малкия имаше стана резистентна на триметоприма и минахме на нитрофурантоин. 
Позната история! Да не говорим, че като цяло е стар препарат/нищо лошо за старите и доказали се форми/, и бързо се развива резистентност към него, явно не съм единствен случай.

В сайта, който пуснах по-напред има всички форми, които съдържат триметоприм по страни. Ако имате познати в определена страна, вижта как се води там лекарството и ще става по-лесно. В интернет има съдържанието на почти всички и лесно може да се прецени.

# 65
  • Благоевград
  • Мнения: 331

Bory V, знаеш ли какво е активното вещество в тези швейцарски капки "Уродин"? На вас как ви се отразиха?

Акнивната съставка на Уродин-а е нитрофурантоин и моето мнение е, че действа по-добре от триметоприма.

# 66
  • Мнения: 595

Bory V, знаеш ли какво е активното вещество в тези швейцарски капки "Уродин"? На вас как ви се отразиха?

Акнивната съставка на Уродин-а е нитрофурантоин и моето мнение е, че действа по-добре от триметоприма.

Bori V, и моето мнение е, че нитрофурантоина действа много по-добре от триметоприма. Казвам го от личен опит с дъщеря ми, която го пие вече 7 месеца. В един момент организма свиква и сега дори да хапне нещо преди лягане, след като си е изпила дозата, въобще не й се гади и не повръща. А в началото правеше фонтани.

Може ли да напишеш кой произвежда Уродина и как се изписва на латиница точно?

# 67
  • Благоевград
  • Мнения: 331
За жалост не пазя листовката, но изпиши в търсачката Urodin, Tropfen и ще ти излезе. Аз лично съжалавам, че трових детето толкова дълго с лекарства, профилактично. Давах 1 г. след операцията Инфектотимет, Уродин, Фуролин и по-препоръка на една докторка трябваше да давам докато детето направи 25 кг, т.е. около 3 г. общо.  След като говорих с една мама с подобни проблеми, че те са правили профилактика само 6 мес. и след като прочетох в някоя от предишните теми, че на запад се изказват мнение, че и с лекарства и без тях резултатите са сходни, много умувах и реших на своя глава да ги спра. За радос, вече година, оттогава нямаме проблеми.

# 68
  • Мнения: 595
И аз не искам да го давам и мисля за спиране вече, но най-правилно може да прецени лекуващия лекар. Освен това трябва да направим микционната снимка и да се види дали рефлукса се е повлиял. Също така зависи и от съпътстващите проблеми, защото ние имаме проблем и с мехура. Така че нещата са комбинирани и нашата преценка не винаги е правилна.
Аз също съм чела, че дългосрочните терапии с антибиотици вече се отричат, но също така след консултация с един от най-добрите уролози от клиниката във Виена на нас ни беше препоръчана дългосрочна терапия с фуролин. Така че нещата винаги са за конкретния случай, но като цяло мисля, че на всеки 6 месеца трябва да се прави преоценка на състоянието на детето и да се решава дали да се продължи с лечението или не.

# 69
  • Мнения: 796
Моля се за всички дечица да нямат нужда от лекарства! След операция, профилактично, просто да нямат нужда. Ето, Христиан е с отит и както върви ще давам антибиотик. А като знам колко антибиотици му вляха преди и след операцията, колко ми е мъничък, направо ми се реве. Но в някои случаи се налага. Пиелонефритът е по-страшен от профилактиката.  Моя приятелка ми спомена за хомеопата д-р Михайлов, давали го често в "Часът на мама". Той твърдял, че и инфекции на пикочните пътища могат да се лекуват с хомеопатия. Много крайно ми се струва. Или аз съм страхлива просто Confused

# 70
  • Мнения: 4
zdraveite.izvinqvam se za latinicata.iskam samo da dobavq za dr.4ana4ev-toi e na grajdanski dogovor kam pirogov,no  mu izti4a ,neznam dali ve4e ne e i iztekal.li4no toi mi kaza 4e ve4e nqma da go podnovqvq ,za tova mojete da go potarsite v klinika"malinov',kakto be6e napisano po gore.znam go sas sigurnost za6toto moeto dete be6e operirano sega april mesec ot nego i toi ni kaza 4e 6te hodim tam na kontrolni pregledi a ne v pirogov.tova e ot men Simple Smile

# 71
  • Мнения: 595
На нас също ни каза, че след операцията ще идваме в клиниката за контроли, но това е не за друго, а защото там е с часове и е много по-спокойно отколкото в Пирогов. Още тогава знаех, че не е на щат в Пирогов, а на договор, но това ни най-малко не ме притеснява и не мисля, че ще спре да оперира. Той е уролог и хирург, това му е професията, как ще лекува, ако не оперира, едното изключва другото. Все е едно аз да поставям диганоза на някой, а друг да го оперира. Ами то нали и другия ще иска да го прегледа, пък може и да не е съгласен с диагнозата или да мисли, че има друго решение на проблема.
Както и да е, следващия преглед ще попитам изрично, защото твърде много слухове взеха да се разпространяват, без никаква конкретика. Какво ме интересува на какъв договор е той в Пирогов, хич не ме интересува на щат ли е или на друго, негова си работа. Мен ме интересува дали ще продължава да работи там или не.

# 72
  • Мнения: 1 710
Според мен заглавието на темата ви е малко подвеждащо - проверих старите - казват се така:     
Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - вие преценете дали е подходящо и да си върна старото заглавие - защото в темата говорите повече за проблемите на децата, отколкото за координати на доктори. Моля за мнението ви без да натоварваме излишно темата. Преценете, кое ще е най-лесно за новите мами, за тези които влизат за първи път и търсят помощ.

# 73
  • Мнения: 72
Според мен заглавието на темата ви е малко подвеждащо - проверих старите - казват се така:     
Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - вие преценете дали е подходящо и да си върна старото заглавие - защото в темата говорите повече за проблемите на децата, отколкото за координати на доктори. Моля за мнението ви без да натоварваме излишно темата. Преценете, кое ще е най-лесно за новите мами, за тези които влизат за първи път и търсят помощ.

Стоицева върнах старото име на темата

виж какво пише в тема 14

Последна редакция: Понеделник, 20 Април 2009, 16:36 от Mama Igi »

Ето кой е сменил темата

# 74
  • Мнения: 1 710
Не се заяждах за заглавието на темата - просто питах, кое според вас ще е по-удобно за родителите. И оставих възможност да прецените.

Общи условия

Активация на акаунт