По какво се познава кърменото бебе?

  • 6 656
  • 82
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 386
Е че по-хубави и по-умни са, то се знай Grinning

Сега сериозно, и на мен са ми го казвали няколко пъти. Обаче аз друг универсален критерий освен, че на некърмените им е системно затапена устата с биберон - не се сещам...

Ааа Naughty, не съм съгласна Crossing Arms...Моето бебе е изцяло на кърма, а залъгалката му е постоянно в устата...дори когато иска само да си цока, ако му предложа цицата се сърди- иска си бибата baby_neutral

# 61
  • Мнения: 2 376
Моето дете е от "пухкавите изключения". Като беше на 4 месеца педиатърката се чудеше как може да е 7 кг (родена 2600) и да е толкова подвижна. Иначе не знам как биха ни разпознали освен, че в количката возим само покривалото за дъжд и пеем по улиците.  hahaha

# 62
  • Мнения: 220
Е че по-хубави и по-умни са, то се знай Grinning

Сега сериозно, и на мен са ми го казвали няколко пъти. Обаче аз друг универсален критерий освен, че на некърмените им е системно затапена устата с биберон - не се сещам...

Ааа Naughty, не съм съгласна Crossing Arms...Моето бебе е изцяло на кърма, а залъгалката му е постоянно в устата...дори когато иска само да си цока, ако му предложа цицата се сърди- иска си бибата baby_neutral

Моето е същото. Цока си бибата, маха си я, лапва гърдата, суче, като приключи си лапва пак бибата. И е денонощно с нея  Simple Smile

# 63
  • Мнения: 23 297
Моето бебеб беше много дебело и голямо.Но не изглеждаше "напомпан" ,а пухкав.На 4м.тежеше 8 650кг.,качваше средно по килограм на месец.Предполагам,че  е от кърмененто.Биба не  е искал особено много.Происка я,когато се отби,след годинката.

Последна редакция: вт, 09 юни 2009, 16:01 от ДесиХ2

# 64
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
кърмените не са така пухкави и дебели Laughing
някои. моите и двете бяха пухкави и дебели. малкото все още е такова, каката вече е финна.

# 65
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз не бих разпознала кърмено от не кърмено бебе. Вижте бих познала кърмеща и некърмеща майка Joy Joy

А на мен лично бебета на АМ ми изглеждат по-спокойни- наяждат се и заспиват.

# 66
  • Мнения: 376
Хаиде сега и аз да разкажа за моето все о6те кърмено бебе. Все о6те суче по 6-7 пъти на деноно6тие, не приема кои знае колко твърда храна, за средностатистичесткото об6тество в което живеем се водим слаби, тук деца се кърмиат максимум до годинка. И понеже детето ми е коренно различно от всички сре6тани тук малчовци, искам да обоб6тиа какво аз лично дължа на кърмене, а не само на ген или нация, като сравнявам и с деца от БГ.

Като начало, въпреки че е слаб, а адски жилав и здрав, иска да носи туби с вода, легени с мокри дрехи, чанти с книги, лаптоп в чанта, напъва се и ги вдига, а е няма и 10 килограма самият тои. Набира се на халки, вдига си тялото и се лиулее. Добре, толковоа за супермен-а. Като поведение - много е адаптивен. Където и да отиде, намира наи-интересния детски купон, обикновено с по-големите деца, и успява да играе с тях наравно, въпреки че е толкова малък. Другите некърмени бебета са по-стеснителни и по-бавно навлизат в играта така. Тои е способен на коктеил/прием например, да обикаля из различните стаи да търси децата, да тича с тях в двора, и да се връ6та в стаята и да отива на шведската маса да си вземе не6то което му се яде, и не иска никаква намеса от маика си, дори ме бута да не му преча. Но иначе е много зависим от мен, колкото самостоятелен в социална среда, толкова привързан и залепнал за мен е в домашна среда, особено когато му се спи. Винаги е заспивал много лесно, дори да не е кротък в дневните си занимания, е много кротък когато стане върпос за сън.

това го написах за да видим дали има не6то об6то или различно. Нали минахме на индивидуални случаи, а не на обоб6тения.

# 67
  • Мнения: 1 949
Martani, дъщеря ми е кърмена до 1г1м. И е точно обратното на твоето дете. Стеснителна си е, особено като има мноого деца, се притеснява. Вкъщи е по-самостоятелна. Не го отдавам на кърменето. Лично аз не мога да различа кърмено от хранено изкуствено бебе.

И се чудя защо се коментират тези неща, честно казано. Дали хранено с АМ или с кърма, нали е нахранено и щастливо. Има майки, които не могат да ърмят по някаква причина. Е кво, по-малко ли са майки? Не мога да го проумея това делене, ще ме извините! Детето си е дете, какво като му миришело на еди-кво си акото  ooooh! Нямам думи просто!
Съжалявам за изказването, но прочетох доста мения на кърмещи майки, които повече напомнят на хвалба, отколкото на отговор на въпроса на авторката.

# 68
  • Мнения: 386

...
И се чудя защо се коментират тези неща, честно казано. Дали хранено с АМ или с кърма, нали е нахранено и щастливо. Има майки, които не могат да ърмят по някаква причина. Е кво, по-малко ли са майки? Не мога да го проумея това делене, ще ме извините! Детето си е дете, какво като му миришело на еди-кво си акото  ooooh! Нямам думи просто!
Съжалявам за изказването, но прочетох доста мения на кърмещи майки, които повече напомнят на хвалба, отколкото на отговор на въпроса на авторката.

Напълно съм съласна Naughty

# 69
  • Мнения: 3 718
Децата нямат разлика или по - скоро всички деца са различни, едно с едно не са еднакви независимо как ги гледаме. Но знаете, че деленето и обсъждането си е спорт от световна величина, особено когато всеки има основание да е прав за себе си. Важното е  децата  ни да са обичани и гушкани, да растат любопитни и уверени. Храненето е само една малка част от цялото.

# 70
  • Мнения: 801
По малката чанта на мама Mr. Green
Кърмачките не носят АМ, шишета, води и подобни

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 337

...
И се чудя защо се коментират тези неща, честно казано. Дали хранено с АМ или с кърма, нали е нахранено и щастливо. Има майки, които не могат да ърмят по някаква причина. Е кво, по-малко ли са майки? Не мога да го проумея това делене, ще ме извините! Детето си е дете, какво като му миришело на еди-кво си акото  ooooh! Нямам думи просто!
Съжалявам за изказването, но прочетох доста мения на кърмещи майки, които повече напомнят на хвалба, отколкото на отговор на въпроса на авторката.

Напълно съм съласна Naughty

  202uu  202uu  202uu  202uu

и аз кърмих 6 месеца,после Ам- докато беше кърма4е и след това-все си е тя бе  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 72
  • Мнения: 1 710
IvelinaAtanasova,дай ми я тази таблица за наддаване на кърмените бебета,моля те

# 73
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
По малката чанта на мама Mr. Green
Кърмачките не носят АМ, шишета, води и подобни
Тая абсурдна тема не се ли изчерпа вече  Rolling Eyes
Как пък имате време да наблюдавате "чантата на мама" и какво точно носи вътре newsm78

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 19:53 от ЛЮБИМА

# 74
  • Мнения: 330
По малката чанта на мама Mr. Green
Кърмачките не носят АМ, шишета, води и подобни
Тая абсурдна тема не се ли изчерпа вече  Rolling Eyes
Как пък имате време да наблюдавате "чантата на мама" и какво точно носи вътре newsm78
Peace Ако четеш всички теми тук, ще си помислиш, че бебетата на АМ и тези, които в 7-8 месец хапват купени пюрета, попара и кисел за следобедна закуска са сирачета миличките. Така се възхвалява дългото кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт