Дайте съвет-нямам апетит!!!

  • 9 519
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 796
Здравейте момичета.Търсих такава тема,но не открих.От около 2 седмици нямам апетит,заради което вместо да качвам килограми-свалям.Бебето е добре-размерите са в нормите,макар че преди беше малко над нормата.Притеснява ме да не се роди мъничко заради липсата ми на апетит.В 7-ми месец съм,а съм качила 2кг.,бяха 5 но свалих 3.Моля за съвети какво да правя,доки казва че щом бебчо е наред няма проблем,но аз не мисля че е нормално да свалям килограми.Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 93
Моментално започвай да се храниш!
Набави си любимите калорични нещо - пица, спагети и т.н.
Няма не искам - ако трябва насила, но трябва да хапваш!

# 2
  • Мнения: 1 085
Хапвай бананчета, млекце, рибка, пиле и изобщо по - леки неща, които са полезни. Това е достатъчно, бебето и ти да си набавяте необходимите вещества. Килограмите не ги гледай.

# 3
  • Мнения: 718
Бих те посъветвала да хапваш (макар и малко насила) всички храни, полезни за бебето. Говори с докторът си за хранителни добавки, които увеличават апетита (на децата знам, че дават пчелно млечице, не знам какво ще е подходящо за теб). Мен още ме мъчи гадене, затова нямам апетит, но не пропускам хранене  Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 2 089
А как са ти кръвните изследвания от този месец?
С нормално тегло ли стартира бременността?
Яж каквото ти се яде и колкото ти се яде. Моята приятелка изкара 7 месец само на ягоди - това и се ядеше.
Бебето ще си расте нормално, но ще е за твоя сметка! Така че ако не искаш да си докараш анемия преди раждането, хапвай по мъничко от любимите си храни. Рибка, месце, салатки, таратор, сега излизат плодовете...Само не го мисли толкова много.  Hug

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моментално започвай да се храниш!Набави си любимите калорични нещо - пица, спагети и т.н.
Няма не искам - ако трябва насила, но трябва да хапваш!
  Shocked Rolling EyesТова беше майтап, нали WhistlingЗащо ли пък да не се тъпчи щом е бременна.Най-малкото пък й трябват калорични неща точно сега.По-добре плодове и по-леки храни, отколкото тежките.Лекарят казва, че е добре, какъв е проблема.В последните месеци някои хора свалят килограми, нормално е.Важното е да се чувства бременната добре, изследванията й да са добре и да се храни на често и по малко.Жегите също оказват влияние!

# 6
  • Мнения: 1 354
Хапвай бананчета, млекце, рибка, пиле и изобщо по - леки неща, които са полезни. Това е достатъчно, бебето и ти да си набавяте необходимите вещества. Килограмите не ги гледай.


 Peace сътласна съм  Peace просто хапвай полеки храни.

# 7
  • Мнения: 1 796
Благодаря много,ще послушам съветите ви да хапвам по малко,но честичко и ще наблегна на плодове и зеленчуци.

# 8
  • Мнения: 8 999
Извинявай, но ти на колко години си? Ако си под 10 г., може да се оплакваш, че нямаш апетит. Но една зряла жена, която ще става майка, не може да твърди такова нещо. Искаш да кажеш, че няма жива сила на тази земя, която да те накара да се храниш???!!! Не ставай смешна.
А, ако наистина дори мисълта, че може да навредиш на бебето си, не може да те застави да ядеш, значи имаш сериозен проблем и е необходимо да се консултираш с психиатър. Незабавно.

# 9
  • Мнения: X
Извинявай, но ти на колко години си? Ако си под 10 г., може да се оплакваш, че нямаш апетит. Но една зряла жена, която ще става майка, не може да твърди такова нещо. Искаш да кажеш, че няма жива сила на тази земя, която да те накара да се храниш???!!! Не ставай смешна.
А, ако наистина дори мисълта, че може да навредиш на бебето си, не може да те застави да ядеш, значи имаш сериозен проблем и е необходимо да се консултираш с психиатър. Незабавно.

Това е и моето мнение. И кръвни изследвания непременно!

# 10
  • Мнения: 1 796
Не е необходимо да се заяждате с мен.Да,верно съм за психиатър щом съм помислила че тук може човек да получи съвет без да се заяждат с него.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 757
Яж мюсли полято с прясно мляко.Доста е витаминозно.Дано ти се отвори апетит като си го приготвиш.Аз си слагах допълнително захар.

# 12
  • София
  • Мнения: 44 229
Я не се шашкай...то на детето нищо няма да му стане....ще си вземе вс от теб...единствено на теб може нещо да ти залипсва....

Няма защо да се тъпчеш с пици и спагени....няма много полезно в тях...по-добре лекички храни - колкото ти се хапват, отколкото тесто за кила Wink
Хубаво е ако ти се отваря апетит поне за плодове....
Освен това зависи какво по принцип ти е теглото...ако принципно не си щекичка, съвсем няма защо да се тревожиш Wink
Пък и сега може да нямаш апетит, след 2 седмици да имаш неутолим....
само може да си пуснеш една кръв - да не е от желязодефицитна анемия....ча при нея има загуба на апетит, ако е така ще пиеш желязо  и готово....

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
.....
А, ако наистина дори мисълта, че може да навредиш на бебето си, не може да те застави да ядеш, значи имаш сериозен проблем и е необходимо да се консултираш с психиатър. Незабавно.

Стига бе  Laughing, чак и на психиатър го прати момичето. Нищо няма да му стане на бебето. То си взима всичко необходимо от мама  Laughing . Просто жегите оказват влияние. Първите 3 месеца от моята бременност и аз бях така. Почти не ядях, но пък бебето явно се е чувствало перфектно пък и на мен не ми стана нещо  Laughing . Недейте такива крайни мнения, както децата така и големите хора са различни. При всяка жена бременността се развива по различен начин. Може да е някаква защитна реакция на организма. Никой не може каже със сигурност къде е "проблема" освен лекар. И ако изследванията са добри, какво да търсим по вола теле и да пращаме хората на психиатър   tooth . Психолог по  иди-ела, ама психиатър .... newsm78 . baibibi , явно здравата те е напекло слънцето  tooth

# 14
  • Мнения: 1 464
Аз бих искала да ти дам моя апетит!Сигурно само тухли не ми се ядат!Омитам всичко и резултата е налице Blush
Но каквото и да правиш е по-добре да се тъпчеш с плодове и зеленчуци,отколкото с пица и спагети!

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И моя съвет е кръвни изследвания, хубаво си решила
да ядеш плодове и зеленчуци.Няма нужда да се тъпчеш
с калорични храни. Често и по малко хапвай, без да се насилваш излишно. Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз нямах много апетит, не качих и килограми много, изледванията ми бяха много добри винаги .Хапвай си по леки храни , плодове , зеленчуци , пиле , месце , мляко.Няма нужда от спагети и пици.

# 17
  • Мнения: 11 607
Направи си разходка в някой голям магазин......Огледай добре щандовете, не пропускай ни един......Може пък нещо да ти се дояде......

Мини надвечер покрай ресторантите около вас - тайничко погледни в чините на хората, помисли си какво би ти харесало от едно меню в ресторант и си сготви същото........

Давам още идеи - понякога прости храни ни дават невероятен апетит - сушени плодове, ядки( от дете обичам комбинацията орехи + хляб и сол), филия назамана с масло и мед, въобще....върни се в твоето детство и усети аромата на ястията......

В краен случай - отиди на севкървата.....току-виж може да е наготвила нещо вкусно и с 1 куршум 2 заека - хем ще е доволна,че снахата одобрява манджите и хем и ти ще си хапнеш сладко-сладко....

И друг трик - на мен лично при първата бременност - каквото и да ми се приядеше и аз  ако си го наготвех - след това ми се отщяваше и ми се гадеше само от миризмата. Затова едно известно време мъж ми ходеше от една близка кръчма с тасчетата и ми купуваше супа от там - не готвех, нямаше миризми в къщи, а и бе вкусно. Хората ги познаваме в кръчмата и знам,че имат добра хигиена, а и готвят прилично вкусно. Все още кръчмата си седи и когато минавам от там се сещам как се хранех известно време с нейните супи. Това бе единствената ми храна за 1-2 седмици тогава.......

# 18
  • Мнения: 2 746
Бременна без апетит? Странно.  В седмия месец си наддала много малко, както казваш, дори си отслабнала...Не мисля, че е нормално. Защо не направиш консултация с личния си лекар или с друг гинеколог?

# 19
  • Мнения: 2 015
Бременна без апетит? Странно.  В седмия месец си наддала много малко, както казваш, дори си отслабнала...Не мисля, че е нормално. Защо не направиш консултация с личния си лекар или с друг гинеколог?
И за мен не е много нормално това newsm78.Ако не толкова за детето, защото то ще изсмуче всичко от теб, то за теб не е много добре Rolling Eyes.Пиеш ли витамини?Яж повече плодове Peace!

# 20
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Хапвай бананчета, млекце, рибка, пиле и изобщо по - леки неща, които са полезни. Това е достатъчно, бебето и ти да си набавяте необходимите вещества. Килограмите не ги гледай.

Съгласна съм с това мнение, но хапвай по малко и без да чакаш да ти се прияде на теб.Направи си режим за ядене с определени часове.

Успех, леко раждане и здраво бебче   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 796
Ами да,пия витамини-матерна.Май наистина ще е добре да ям под режим без да чакам да огладнея.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 229
А хемоглобина как ти е все пак - скоро правила ли си изследвания?

# 23
  • Мнения: 1 796
А хемоглобина как ти е все пак - скоро правила ли си изследвания?



Правиха ми изследвания към края на 5-ти месец,а следващите ще са като влизам в 8-ми.На последните изследвания всичко е наред.

# 24
  • Мнения: 801
Детето винаги си взема това, което му трябва. В момента ям по- малки порции от 3 годишното ми дете, единственото се старая да е разнообразно със много видове зеленчук, риба, пълнозърнести и плодове. В първата бременост качих 800 гр, с втората дотук свалих 3 кг.   Не е проблем докато не си с поднормено тегло, нямаш заболявания, не прилагаш абсолютни гладни стачки и доктора ти казва, че няма причина за безпокойство (бебето се чувства и развива добре).

Ако си спортувала и имаш много здрава коремна стена, ще ти става все по- трудно да ядеш и дишаш. Колкото можеш, не се насилвай.

# 25
  • Мнения: 9 451
Липсата на апетит може да се дължи на жегите.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 229
А хемоглобина как ти е все пак - скоро правила ли си изследвания?

Правиха ми изследвания към края на 5-ти месец,а следващите ще са като влизам в 8-ми.На последните изследвания всичко е наред.
ами за 2 месеца може да са се променили нещата...ако те тревожи...нищо не пречи сега да си ги пуснеш отново.....
аз поне преди всичко бих изкала да изключа да не е нещо здравословно....

# 27
  • Мнения: 78
В първата бременност качих 800 гр, с втората дотук свалих 3 кг.   

 newsm78 И бебето колко се роди,след като си качила 800 гр?
Според мен отиди на друг гинеколог,за да те прегледа,да ти пусне изследвани,ако сметне,може пък твоят доктор да е пропуснал нещо.
Все пак нормално е в една бременност да се качват килограми, между 9-12 за деветте месеца,нали така?

# 28
  • Мнения: 6 713
няма нужда да ядеш за двама! Това е най-тъпото нещо, което можеш да направиш. Яж здравословна храна, много плодове, зеленчуци за витамини, овесени ядки също, въобще всякакви ядки. Риба, млечни..... не се тревожи, ами си хапвай пълноценно, макар и по по-малко. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 743
Когато бях бременна ,апетитът ми беше три пъти по-малък от колкото преди и след това.Мъжа ми само чакаше да кажа какво ми се е прияло,но не ми се ядеше.Хапвах,но по помалко и въпреки това качих 25 кг.Затова мога смело да кажа ,че не винаги кг се качват от ядене!Според мен,майката природа така си е свършила работата,че жената да трупа резерви докато е бременна,с цел да се избягнат евентуални гладувания за бебето,ако майката остане гладна.Затова и жените имат бричове,а мъжете не,това са складовете на жената,продължителката на рода.

Не е задължително да се тъпчеш,щото си бременна,но разбира се,недей и да не хапваш нищо!

# 30
  • Мнения: 111
Е как не ви е срам да се нахвърляте върху момичето и да го обиждате? Айде стига сте избивали комплекси по форумите.

Аз също първите 3 месеца много повръщах и отслабнах 5 кг. Това е нормално в началото. Съветите бяха да хапвам солени бисквити, солети, по малко. Плодове и зеленчуци. Пих сокове, от вода ми ставаше лошо. Яж разнообразна храна, каквото ти се иска, няма рецепта - ако един ден ти е вкусно едно, утре може да ти се гади от него. Щом редовно ходиш на лекар и бебето е в нормата, няколко свалени килограма да не те тревожат, те ще се върнат преди да си усетила.

И в никакъв случай не преяждай. Ако ти се случи като на мен - веднъж не можах да задържа храна и течности за близо 24 часа - отидох в спешното, преляха ми една банка глюкоза и ми се оправи апетита.

Соковете са калорични, ако не ядеш много, поне пий натурални сокове. Успех мила, и игнорирай злобните лели във форума  Twisted Evil

# 31
  • Мнения: 240
Ами то лятото на кой ли му се яде. Аз съм на мнение, че не трябва да се насилваш и тъпчеш- по- добре да хапваш плодове и леки храни, както са те посъветвали момичетата. Но не се насилвай, че да не си докараш някое неприятно повръщане например. Аз доколкото знам е погрешно през бременността да изяждаш колкото изяжда цял полк- аз си се хранех нормално. Щом не ти се яде хапвай колкото можеш- мъничко, и каквото можеш- да не си съвсем гладна, то и за теб не е хубаво. Според мен това безапетитие е временно и скоро ще си се храниш както преди  Hug

# 32
  • Мнения: 1 045
Яж когато ти се яде.Аз също не съм имала апетит от 7ми месец,пиех чаша нат.сок и имах чувството че съм изяла слон.Родих бебе с нормално тегло.
Ако АГ казва че бебето е добре няма нужда да се тъпчеш.Това с ядането за двама са глупости.

# 33
  • Мнения: 1 650
Точно така- яж плодове и пий по някое фрешче и няма проблем! Peace

# 34
  • Мнения: 46 565
А колко кг. си? Ако си тръгнала от по-високо е нормално да свалиш.

Аз като забременях спрях алкохола и цигарите, с тях си отиде и апетитът ми, до 7 месец бях свалила 5 кг.
Никога не съм се насилвала да ям, не е имало проблем и с бебето.

# 35
  • Мнения: 1 107
А колко кг. си? Ако си тръгнала от по-високо е нормално да свалиш.
Ако жената е с наднормено тегло са възможни и такива моменти като липса на апетит и сваляне на тегло. Но ако е с нормално тегло може да е обезпокоително и е хубаво да се направят допълнително изследвания.
Но да се напада момичето, което и без това е притеснено е малко пресилено...

# 36
  • Мнения: 3 929
Не се притеснявай толкова. Сама казваш, че бебето е добре и в норми. Може би се притесняваш от предстоящото раждане - нормално е с напредването на бременността, а това оказва влияние и върху физическото ти състояние. Някои мами започват да се хранят повече, други пък губят апетит. По принцип бебето си взима необходимите за живота и растежа му съставки от тебе, така че ако не се храниш рационално, те ще бъдеш ощетената и вероятно след бременността тази липса на минерали и витамини в организма ти може да се изрази в окапване на косата, чупене на ноктите, суха кожа, умора, анемия и т.н., а те от своя страна ще ти пречат евентуално, ако смяташ да кърмиш. Затова можеш поне плодове и зеленчуци да хапваш, картофи, мюсли, мляко - леки храни, но зареждат с енергия. А и казват, че апетитът идвал с яденето.

# 37
  • Мнения: 2 960
Зеленчуци,плодове,сокчета-хапвай през деня редовно на малки интервали. Peace
Ако  изследванията ти са наред,ако докторът ти казва ,че и при бебо всичко е о.к.-смело гледай напред ,разхождай се на любимите си места и очаквай спокойна и ведра срещата с детето ти. Hug

# 38
  • Мнения: 17
Цитат
аз също имах проблеми с апетита. първоначално започнах да ям ябълки, после и други плодове и в последствие пак си започнах да си хапвам. но в никакъв случай не стои без да се храниш, дори и да не си гладна. ако не ядеш плодове, пробвай с по-леки храни, на по често и така постепенно премини към нормална храна. ако не си възвърнеш апетита се посъветвай с лекаря си (за всеки случай)
az syshto imah problemi s apetita. pyrvonachalno zapochnah da qm qbylki, posle i drugi plodove i v posledstvie pak si zapochnah da si hapvam.
no v nikakyv sluchai ne stoi bez da se hranish, dori i da ne si gladna.
ako ne qdesh plodove, probvai s po-leki hrani, na po chesto i taka postepenno premini kym normalna hrana. Simple Smile ako ne si vyzvyrnesh apetita se posyvetvai s lekarq si (za vseki sluchai)

------------
Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 04 юни 2009, 21:13 от AnMary

# 39
  • Мнения: 805
Е, какво значи, че нямаш апетит? Съвсем нищо ли не ядеш?
Сигурно все нещо слагаш в уста! Ако е така - не се притеснявай, от тъпчене по- няма смисъл.

# 40
  • Мнения: 626
Аз също последните месеци нямах апетит. Качвах по 1 килограм , че и по малко . Карах основно на салати и плодове ( въпреки че са нитратни) . Но сега си имам едно прекрасно момиченце .

# 41
  • Мнения: 1 796
Благодаря за всички съвети.Все пак започнах да хапвам по малко,но честичко,естествено без да се тъпча.Може би загубата на апетит,наистина се дължи на това че колкото повече наближава финала,повече се притеснявам.Още веднъж благодаря на всички!

# 42
  • Мнения: 320
За да не откривам друга тема...моля за съвет аз пък съм гладнааа  Cryдаже много но каквото и да ям ми е гадно на вкус Rolling Eyes и ми се повдига,в началото на третия месец съм....един месец ядох плодове всякакви  ама не мога вече и те ми се отвратиха.Толкова обичах месо а сега само като ми замирише и Sick....

# 43
  • Мнения: 66
Не се притеснявай и не го мисли много много.Аз по принцип съм много слаба и винаги съм ядяла като за двама  Laughing  ама метаболизмът ми е много бърз и колкото и да ям все съм си 50 кг ( 170 см съм висока).Преди 2 седмици ме болеше адски много корема лекрката каза,че е защото бебето расте,а заедно с него и матката,която измества леко по леко стомаха и за това ме боли.В период от 1 седмица нямах никакъв апетит ядях насила и то по многооооо малко,но нищо лошо не се случи слава богу!Всичко е ок!Ходих на преглед и лекарката ми каза,че има такива периоди и ако не са много дълги ( повече от 2 седмици) няма проблеми Simple Smile Така,че се успокой и си хапвай по малко,но по-често и предимно плодове,защото само те могат да ти върнат апетита!Аз така се оправих! Лека бременност  Hug

# 44
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И аз нямах апетит, но то в тези жеги е разбираемо.
Хапвай по малко, но редовно, каквото ти се хапва - нещо леко и полезно, плодове, таратор, риба, ядки  Hug
Ще отмине и това  Hug

# 45
  • Мнения: 468
За да не откривам друга тема...моля за съвет аз пък съм гладнааа  Cryдаже много но каквото и да ям ми е гадно на вкус Rolling Eyes и ми се повдига,в началото на третия месец съм....един месец ядох плодове всякакви  ама не мога вече и те ми се отвратиха.Толкова обичах месо а сега само като ми замирише и Sick....

 За този период от бременността е нормално. Много е неприятно, но в повечето случаи до края на третия, четвърти месец тези състояния отшумяват. Съвет ми е трудно да дам, аз ядях доста кисело през първите месеци, но не е много полезно. Сега в жегите повече течности, например  айран, той засища и едва ли ще ти е гаден. Щом са то омръзнали плодовете, опитай със зеленчуци- салата със сирене, ако обичаш. За месото бих препоръчала варено или задушено и да е по- сухо- пилешко, телешко... Най- вече търпение, скоро ще се почувстваш по- добре!

# 46
  • Мнения: 1 495
Не успях да прочета цялата тема, но видях много негативни мнения за авторката. Искам да кажа, че нямам апетит почти от както видях двете чертички и това е нещо ужасно, което ми тежи най-много през цялото време. Не че не ям, но ям ужасно трудно, с отвращение, повръщания и е най-голямата мъка на света като не мога да измисля какво да ям за пореден път. А винаги съм имала ужасен апетит, яденето ми беше едно от най-любимите неща на света Simple Smile. Аз обаче имам и някакви проблеми със стомаха, защото единственото нещо, което ми се яде - плодове, ми докарва много неприяти усещания и повръщания в по-началото.
Четох по едно време за някакво хомеопатично лекарство, за съжаление не мога да дам съвет и да помогна на жените в това положение. Просто стискам зъби, чакам раждането и се надявам да не съм го загубила пустия апетит завинаги.. Simple Smile

# 47
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 249
Опитвай се да хапваш по-леки храни,повече плодове,зеленчуци,млечни продукти.Аз докато бях бременна ядях много малко,главно плодове и доста мляко, и натурални сокове пиех доста,месо не хапвах почти никакво.Пак си качвах килограмите,макар и по малко всеки месец,рязко започнах да качвам 8-ия месец.Важно е бебчо да се развива добре и твоите изследвания да са в нормата.

Общи условия

Активация на акаунт