до кога дърпахте пишата при момченцата?

  • 6 161
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
Нашата не се отваряше и се наложи хирургическа намеса,затова още от1месец като се роди детето се прави по време на къпане.

# 16
  • Мнения: 4 434
На 6 месеца хирург я забели и при всяко миене я забелвам и измивам.

# 17
  • Сливен
  • Мнения: 197
     Започнах да я отварям след 40 ден и до 2-3 месец бяхме готови.И сега я мия всеки ден при къпането му.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 941
Не съм в дърпала. Заведох го на съответният доктор и той му я оправи-беше на 6 години и стана ясно, че няма да се забели докрай от само себе си. Peace Преди това го учехме сам да си я мие всяка вечер.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 276
не съм я дърпала никога....
мия му я всеки ден....ще го правя до като той сам започне...т.е. цял живот.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Когато беше на 1м. му я забелихме за 3-4 вечери и оттогава не сме я дърпали, само си я мием.
Въпреки, че от няколко месеца не дава даже да му я докосваме, не е възпалена наред е всичко.
Явно е някакъв период Thinking

# 21
  • Мнения: 1 473
Не дърпам пениса на сина си и не смятам да го правя. При къпане измивам пениса добре. За сега той е малък да го прави сам, но това е час от общата хигиена на която трябва да се възпита едно дете. Така, че както и други са казали, това се прави цял живот. А относно така нареченото забелване, щом кожата на пениса веднъж се е отлепила и този процес е настъпил естествено, няма опасност да се слепи отново.

# 22
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 080
Ами някъде от 6-тия месец почнахме, като първо го правеше лекар, после баща му.И си продължава досега всяка вечер преди да го изкъпе.

# 23
  • плевен
  • Мнения: 643
На 7 месеца ходхме на уролог да я забели хубаво и сега издърпвам всяка вечер при миене и къпане.Няма как ДО КОГА,трябва цял живот Peace

# 24
  • Мнения: 76
Момичета, аз живея в Англия и тук категорично отхвърлят забелването и моя син е на 2 и половина и досега не сме му я забелвали. Но вие ме хвърлихте в дълбок размисъл относно хигиената на детето. Мислите ли че е късно да започна сега?

# 25
  • Мнения: 11
За първи път чувам, че трябва да се прави това  Simple Smile
Проличава си, че не съм била мама..., но пък още малко и ще трупам опит.
И все пак, от всичко прочетено в тази тема, разбирам, че е най - добре тази "манипулация" да се извършва от 1-вия месец и от таткото, докато малкия мъж не започне да го прави сам  Thinking

# 26
  • Мнения: 3 034
никога не съм я дърпала, никога не бих, а педиатърът сигурно щеше да се втрещи, ако бях поредната неразбрала защо пишката на момченцата не се дърпа, бута, забелва и все в този дух.  ooooh!

Момичета, аз живея в Англия и тук категорично отхвърлят забелването и моя син е на 2 и половина и досега не сме му я забелвали. Но вие ме хвърлихте в дълбок размисъл относно хигиената на детето. Мислите ли че е късно да започна сега?

голяма грешка ще направиш. на твое място щях да се водя по съвременната западна педиатрия. неслучайно хората не го препоръчват, че и направо го забраняват. имаш достъп - прочети. синът ти ще се справи съвсем нормално, както го е предвидила природата. забелване се налага само при проблем, а такъв твоят син очевидно няма.  Stop

# 27
  • Мнения: 1 558
Изобщо не съм пипала там.Медицинско лице свърши тази работа Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 39 856
Самото действие май не е "дърпане".
Пробвахме тази дейност в началото. След това изобщо не съм пипала Алекс. И странно, добре е Simple Smile

# 29
  • Мнения: 27 524
Никога не съм я дърпала (забелвала имаш предвид, предполагам?  Thinking
Пишето не се дърпа, не се забелва, не се насилва, не се тегли. Не се пипа просто, само че няма кой да го разбере от докторите в Бг все още  Tired

Общи условия

Активация на акаунт