Харесва му да яде хляб, да му давам ли?

  • 2 277
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • плевен
  • Мнения: 643
Според мен няма лошо в това да даваш хляб,аз съм давала и няма проблем Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
Чела съм по книгите,че на деца се дава Добруджа или типов хляб.Не прекалявай с количествата.

# 17
  • Мнения: 276
Ние също обичаме да ядем хляб.Давам ми типов може да изяде до 2 филийки.Много го харесва.

# 18
  • Мнения: 8 242
Съвсем хубаво си се пристрастяват и малки, и големи към въглехидратите конкретно.. а хлябът е точно такова..

На таз възраст (8м.) даже глутен не бях въвела още.. чак към 11..
А хляб предложих след 16-18м. (сухар никога не съм давала) - то и до тогава не искаше да го погледне - напротив - махаше го, ако случайно някой му предложеше манджа с хляб или сандвич или подобно  Laughing.. Прояде го чак след 2г..

Съгласна съм и с това, че хлябът може да му замести и малкото, което казваш че хапва.. Не бързай с хлебните истории..

# 19
  • Мнения: 9 973
давам понякога хляб,но той яде на игра

# 20
  • Мнения: 2 334
Според мен няма лошо в това да даваш хляб,аз съм давала и няма проблем Peace

Подкрепям  Peace

# 21
  • Мнения: 5 940
Не бих давала. Поради вече изброените причини по-рано в темата. Когато се говори за злояди деца, винаги се споменава, че обичат хляб. Хлябът по малко не е вреден, но когато замества храненията или се превръща в основното, което яде детето, е неприятно.
Запознах Иво с хляба около годинка, по-точно той прояви желание. Сега понякога иска да си отчупи малко, но никога не яде с основното ядене. Филия с нещо хапва като обира горната част. Поема достатъчно други зърнени култури на закуска, които му доставят нужните витамини и минерали, които се съдържат в хляба.

# 22
  • Мнения: 1 049
Аз сьм за, разбира се да не е пьлнозьрнест.  Peace Като порастне малко, след годинката му давай даже по една филийка да си закусва с нея. Млякото и зьрнените храни под една или друга форма са важни..   Wink

# 23
  • Мнения: 3 993
Въпрос към всички, които твърдят, че на децата трябва да се дава бял хляб, а не пълнозърнест: Защо? На какво основание твърдите това?

Във всички книги за детското хранене, които имам и съм чела, всички автори навсякъде препоръчват категорично пълнозърнестия хляб като най-полезен и с най-добро съчетание на вкуса и биологичните качества. Белият хляб има добри вкусови качества, но е беден на баластни вещества и витамини.

# 24
  • Мнения: 3 993
Бутам темата напред, че е "избягала" на втора страница.  Simple Smile

Моля, отговорете ми на въпроса! Сигурно не сте го видели!

# 25
  • Мнения: 142
 newsm78 хм, чакам отговора с интерес и аз,

# 26
  • Мнения: 1 045
newsm78 хм, чакам отговора с интерес и аз,
Аз само предполагам защо но логически ,а не съм сигурна 100 %.
Защото може би е по-трудносмилаем заради люспестата част на зърното а от там и да натоварва детското стомахче.Но пък пълнозърнестият казват че спомага за храносмилането,така че ако някой има стойностно инфо относно защо ще ми е интересно да го сподели.Но ако пък е заради люспата на зърното,защо даваме овесени ядки?
Аз давам всякакви разновидности на хляба,все пак това са има няма 50гр на ден и не е за наяждане.На 13м сме има голям апетит,не си разваля основното хранене и е голям кеф да си гризка коричка.А и покрай всичките деца в парка които са захрупали чипсове и зрънчовци,май е по-добре да гризе сухар.

# 27
  • Мнения: 5 940
Да, люспата би могла да натоварва стомахче на бебе на шест месеца. Но пък според мен тогава по никакви причини не е наложително да се дава хляб. При всички случаи, ако пълнозърнестият хляб е истински, а не от този измисленият, който продават в повечето магазини тук, е по-добър от белия. Много е хубаво човек да си има машина за хляб и сам да си прави от различни зърна.
Сухар определено е по-добре от чипс и зрънчо.

# 28
  • Мнения: 2 111
Ето от Косе Босе за пълнозърнестия хляб:
Има препоръки за пълнозърнест хляб чак след 2-3 годишна възраст - най-срещаният аргумент е, че това е предпоставка за анемия. Няма проблем пълнозърнест хляб да се включи и по-рано, при условие, че детето има здравословен и балансиран хранителен режим.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=327659.msg8936041#msg8936041

# 29
  • Мнения: 236
Чак пък да се пристрасти към хляба....И моето дете го харесваше и не е от най-ящните,но сега не му обръща много внимание. Мисля,че си е до дете.Не смятам,че ще му навредиш.

Общи условия

Активация на акаунт