прабългарско име на момче

  • 23 362
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 251
Че като сте националисти, защо прабългарско  newsm78не може ли славянско LaughingХубави имена сте избрали Peace
Успех в окончателния подбор!
Пробвайте и с християнските имена, има доста хубави! Peace

# 16
  • Мнения: 340
И не записвайте детето КубраД, моля.

# 17
  • Мнения: 438
 Друго за, което се сещам - Крум и Пресиан.
Имаше и един с двойно име , но как точно беше... newsm78  Делян - ... (нещо си)Но точно за прабългарско име ли става въпрос, или за име на български владетел от "далечното минало"?  Rolling Eyes
Щото Асен не е лошо (от Иван-Асен), но той вече не е прабългарин.

# 18
  • София
  • Мнения: 10
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/bg/9/98/Asenevtsi.jpg
 Някой писа, че Калоян и Мануил не са български  Wink  Peace
Боян наистина не е прабългарско, но оригинала не е Баян, а е Батбаян и не смятам че Батбаян Петров е много удачно Peace

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 20:53 от sisi_sum

# 19
  • София
  • Мнения: 44 229
КАЛОЯН - хубавия Иван (oт гръцкoтo Kalojoan). Най-малкият брат на Асен и Петър всъщност се казвал Йоан (Иван), но е останал в българската история с прякора даден му от гъpцитe.

Мануил идва от Емануил, което произлиза от imanuil, което в превод от иврит означава “Бог е с нас”.


айде да се повторя Wink
не са български....още по-малко прабългарски...това че българите са се мешали с византийците какво общо има....

# 20
  • Мнения: 0
Борис е много хубаво, Крум също.Йоан, Михаил и Калоян /макар за последното да не съм сигурна, че е прабългарско/ са ми любими.

# 21
  • Мнения: 251
Цитат
.Йоан, Михаил
Хубави са! newsm10Но определено не са прабългаски!

# 22
  • Мнения: 263
 Aз гласувам за Самуил. Изключително мъжествено и сълно звучене има. А и е по-познато на мнозинството хора и няма да ви гледат странно като кажете името на детенце (не, че има значение де  Wink). Друго, за което се сещам е Телериг. Но Самуил ми е най-на сърце  Heart Eyes Звучи ми като някой принц от приказките...

# 23
  • София
  • Мнения: 44 229
Самуил също е библейско име Wink

от еврейски - Sham"uel - Шемуел - измолен от Бога (много желан)

това, че някой от владетелите ни е носил съответно име, не прави автоматично името прабългарско Wink

# 24
  • Мнения: 251
Цитат
това, че някой от владетелите ни е носил съответно име, не прави автоматично името прабългарско Wink
newsm10 newsm10 newsm10
Май някой не познава историята smile3503, подсказка-до Борис включително търсете владетели с прабългарски имена!

# 25
  • Мнения: 6 998
И на мен ми се иска евентуално ако имам син някога, да е с прабългарско име.
Кардам е това, което най-много ми харесва.
Севар също е хубаво  Grinning
Мислихме снощи и сеспряхме на Аспарух, Боян, Калоян, Крум, Кубрад, Ирник, Пресиян, Тервел, Самуил, Мануил, Боил и Куман newsm78 newsm78 newsm78 но кое от тях да е  newsm78 newsm78 newsm78
Самуил, Мануил, Калоян не са прабългарски, обяснили са ти вече.
От тези - Боил, Крум, Тервел харесвам.
Ирник не е лошо също, ама сякаш вече ...прекалено странно ми идва.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
Батил, Вокил, Мугел, Избул, Паган, Докс, Елтимир, Алдомир

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 364
От прабългарските най-много ми харесват Крум, Персиан, Севар и Борис. Пристрастна съм - баща ми се казва Асен и името много ми харесва. Даже за мен Асен е най-хубавото българско име.
Успех в избора! Хубаво е, че искате прабългарско име за детето си - тези имена имат много силен дух и значение. Прабългарите са били добри воини, интелигентни стратези и аз лично имам много романтична представа за тях - силни номади на коне...  Имената са много красиви, въпреки че някои звучат малко странно за нашата съвременност.

# 28
  • Мнения: 251
Някои от изброените имена отдавна са отмрели!Някой да познава Севар или Ирник newsm78, а и да ме прощавате ама на мен ми звучат ориенталски, а не български! Peace

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вокил.

Пурко ми е 'любимо".  Crazy Идва от Аспарух.  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт