с.Баня-Разлог - отзиви

  • 16 103
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 100
Направих резервация за
http://www.aquilon-spa.com/index.php?lang=bg&id=64
в с. Баня.
Някой бил ли е там да сподели?
Изглежда добре.  Близо е до Банско и Добринище!
Доста изгодни пакетни цени предлагат.
Дали е подходящо за почивка с деца?
Съвети за заведения и маршрути за разходки също приемам!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 605
Била съм в с. Баня, но не в този хотел.
На сайта изглежда добре, а и щом басейна е с топла минерална вода, децата предполагам ще се забавляват добре.
Мога да препоръчам маршрут за разходка - с. Добърско, църквата "Св. Теодор Тирон и Теодор Стратилат"

http://www.pravoslavieto.com/hramove/dobarsko/index.htm

Уникална е.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
много благодаря Raffaello за споделеното мнение. Аз вече мислех че никой не е бил там. И аз съм на мнение, че басейна с топла водичка е хубаво нещо. Дори да вали на вън ще имаме забавление. Непременно ще отидем до тази църква. ще споделя впечатления след това  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 816
В самото село не е толкова интересно,но може да посетите Банско и да посетите къща музей,,Никола Вапцаров,,църквата и дом-музей Неофит Рилски,постоянна иконна изложба,да отидете до Вихрен с лифта/открит е/

# 4
  • Мнения: 4 455
Ще чакаме после да дадеш подробности   Grinning.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
A, супер, някой се е засилил натам Grinning Организираме втора национална среща на бебетата-юлчета, набор 2008 и този хотел ни е  един от фаворитите. Много моля авторката на темата, като се върне, да драсне едно лично или тук в темата, много ще ми е от помощ Praynig Основно ни интересува как е хигиената/ все пак сме с бебета/, храната, топлото в хотела и има ли плитко в басейна, в смисъл - плитко като за малчугани по на 3-4-5 годинки. Мерси предварително, Ybag&Mell  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 100
ок. Щом се зашърна ще ши пиша за условията там. Аз също съм две малки деца.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
В селото сме гости на х-л Аспа Вила. Аз много го харесвам тоз х-л. Само дето басейнът е само външен, но за сметка на това пък е доста топъл.

Чакам отзивите ти Ybag&Mell   Hug

Има и още един х-л... Римска баня се зове. Ако някой нещо сподели и за него...

# 8
  • Мнения: 377
В х-л Римска баня бяхме през майските празници.
Х-ла никак не е лош, казвам никак, защото от ресторанта има какво да се желае, но за нас това не е болка за умиране. Има два басейна с топла /според мен единия към гореща/ мин. вода. И двата басейна от вътрешни могат да станат външни. Стаята ни беше достатъчно голяма с хубава баня. Нещото което най-много ни хареса там е спа-то  Peace х-ла е с 3 звезди, но спа-то според мен е на доста по-високо ниво /мое мнение/.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 100
хайде да разкажа. Страхотна почивка си направихме.
За хотела - много добро хотелче, всички останахме изключително доволни. и от обслужване и от условия.
Сравнително нов и много добре поддържан.Басейна е с топла минерална вода, най-плиткото е 1.00 м.
Има парна баня сауна, ски гардероб, безплатни колела за децата/свършват бързо/.Храната е на ниво.
Ресторантчето е малко тясно и имаше цигарен дим, но навън има масички и беше добре.Във всяка стая или апартамент има напълно оборудвана кухня.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ybag&Mell - колко топла е водата в басейна?

# 11
  • Мнения: 1 047
Ybag&Mell - колко топла е водата в басейна?
Става ли за през зимата? Навън в открит басейн?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 100
водата е 30 градуса, басейнът е закрит

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
водата е 30 градуса, басейнът е закрит

звучи добре, макар че щеше да е суперско ако беше 32-36 Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз писах вече няколко мейла на този хотел, понеже решихме там да резервираме и ми казаха съвсем друга температура на водата Crossing Arms 30 градуса си е студена бе Shocked

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
30 градуса си е студена бе Shocked

още едно змийче  Joy
Белиндич, нямаме стопляне ние с теб  Hug. Външното джакузи на СПА Клуб Централ в Хисаря беше с 36-38... до 40градуса. На моменти ми ставаше зле вътре...

# 16
  • Мнения: 212
Водата на Римска Баня беше около 35-36 градуса, когато ходих аз - почти като телесната температура. По-добре във вода не съм се чувствала никога.
Аз не харесвам прекалено горещата вода, става ми лошо.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За жалост мин. вода си е нож с 2 остриета.
Тази в Аспа Вила не ми се отразява добре...  Confused
После 2-3-5 дни ме боли кръста.  Tired

# 18
  • София
  • Мнения: 2 100
ще питам мъжо за точна информация. Имаше термометър в басейна и той редовно я проверяваше. Ще пиша допълнително !!!

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
30 градуса си е студена бе Shocked

още едно змийче  Joy
Белиндич, нямаме стопляне ние с теб  Hug.

Ми така си е Laughing Последното ми ходене на такъв басейн, не се сещам даже къде беше, водата беше 32 градуса, умрех от клинч cold Става да преплуваш две дължини,но за киснене и разлагане, каквото е моето разбиране за спа уикенд- не става Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 2 100
по инфо на мъж ми 30-31 градуса по т-търа в басейна. Не знам колко е бил верен, но водата беше доста топла. Излизах до душовете да се разхлаждам.за деца беше перфектно. Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 860
Температурата на басейна е 32 градуса. И аз съм зиморничева, но в този басейн определно ми беше топло. Отваряхме вратата за да влезе свеж въздух, а след басейна излизахме на шезлонгите навън да се разхладим.
Хотела е обзаведен с вкус, но в ресторанта наистина е малко тясно. Обслужването е добро, въпреки че сервитьорката е доста разсеяна, но пък на рецепцията са изключително любезни. На нас ни объркаха поръчката на вечеря и заради забавянето ни компенсираха с порция задушени зеленчуци.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 21:57 от Mur

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
Упс, аз също съм в грешка. Онази студената вода е била 28 градуса, 32 беше във Велинград, където ми беше топличко Simple Smile

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
, 32 беше във Велинград, където ми беше топличко Simple Smile

Ама на 36-8 щеше да ни е перфектно.  Hug
Само дето мин. вода там ми влияе зле   Tired

Ybag&Mell и Mur - вие май-май заедно сте гостували на Аквалион.  Grinning
Благодаря и на 2-те ви за впечатленията.  bouquet  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 2 100
Mur ние бяхме 19-22.09.09. Група с 3 деца. На закуска сядахме вън и редовно децата вършееха на вън навътре тряскайки вратата. Може да сте ни забелязали   ooooh!

# 25
  • Мнения: 3 423
Някой ползвал ли е двустайния апартамент?
Ще ми се да вземем бавачката на малкия с нас ,че няма детски кът в хотела.
По изгодно ми е да взема двустайния, вместо да взема на нас едностаен а на нея студио...
Дали двустайния е достатъчно просторен и двете спални достатъчно ли са отделени една от друга?

Чета за среща на юлски бебоци-как мина,доволни ли сте от хотела?

Отоплени ли са преходите към басейна?
Някакви отзиви от спа -то?
Масажи,туй онуй?

Мерси предварително   bouquet

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
двуспалния ще ти свърши работа, май.
Ако сте си чак толкоз близки с бавачката, де.
Отоплен е х-ла, но си има коридори по които се стига до басейна. Т  във водата не беше повече от 28 градуса. Лично проверявах термометъра.
Сауната е добра, за масажи нямахме време.
Ресторанта е спер тесен и много мудно стават поръчките  ooooh! Излишна скъпня е.
И нещо, което ме изненада - 10 лв. за наем на халат... Дано не бъркам сумата, но халата за заплаща. Confused

# 27
  • Мнения: 3 423
Шани, много ти благодаря   bouquet
Ти обаче ме отказа от хотела  Stop 28 градуса за мен си е студено.
Жалко бях се заблудила от сайта на хотела и предните мнения ,че е доста топла водата а исках малко да сменя познатите хотели с нов...
Благодаря ти много,още веднъж  bouquet


# 28
  • Мнения: 10 704
Юлските мами писаха, че водата е била ужасно топла първия ден, втория се коригирали и я изстудили. Но подозирам, че е била специално затоплена заради голямата им група.
Ние щяхме да ходим преди 2 седмици, но малкия се разболя. Изрично бях питала дали водата  края на октомври става за 3г. дете - казаха ми - да, 32 градуса е.

# 29
  • София
  • Мнения: 18 679
Да се включа и аз с нашите впечатления.
Много ми хареса хотелчето, повече от колкото очаквах. Обзавеждането по стаите конкурира голяма част от 4-звездните хотели у нас, в които съм била, а се води 3 звезди. Чистичко, новичко, удобни френски спални, страхотни матраци и бельо Peace Напълно обзаведена кухня - ел. кана, микровеле, съдове, всички удобства. Дотук определено ме изненадаха.
Спа център - бива. Като за хотелче в с. Баня е направо върхът! Масажи - скъпи. Около 50 лв. терапиите - няма нужда, в София са по 30 Crossing Arms Клиенти на хотела обаче ползват 15% отстъпка, та можете и да се поглезите малко.
Басейнът е малък, но специално при нас беше адски горещ, към 38-40 градуса може би Shocked Казаха, че изрично са го стоплили толкова, заради бебетата. Да, ама на тях им ставаше лошо от тази горещина, както и на всички останали, та ги помолихме да разхладят водата. На следващия ден вече беше идеална Peace
Ресторантът е миниатюрен, храната - става, цени - не обърнах внимание, май са като по софийските заведения, нищо фрапиращо не видях. Околността - пълна скръб. Няма паркинг, няма къде да играят децата, наоколо са полуразрушени селски къщи, много зле. Но в Разлог, който е на 5 минути път, има чудно паркче с катерушки и всичко необходимо Peace
Обслужването много ми хареса. Всички бяха много мили, любезни и се постараха да направят престоя ни приятен, съобразено с бебетата. На всички, които бяхме с по 2 деца бяха дали по-големи помещения, отколкото бяхме резервирали - като подарък от хотела. Ние получихме чудесен двустаен апартамент, две отделни спални, хол с кухня и баня. Басейнът, както вече писах, специално заради децата бяха направили много топъл...Помолиха останалите гости да не пушат в ресторанта заради децата. Изтърпяха ни геройски, въпреки извадената пръст от саксиите, счупените чаша, бутилка вино/ Бобо се отбеляза/ и други поразии...За обслужване давам отличен шест!
Обобщено - ако разполагате в момента с повечко средства, има и далеч по луксозни места в района. Но за тези цени, предлаганото в Аквилон, е много повече от това, което аз очаквах и което съм намирала в други хотели за двойна цена на нощувката. Така че аз лично го препоръчвам!

# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
всичко е, както го описва белинда  Hug

# 31
  • Мнения: 1 893
И аз искам да похваля хотел "Aquilon Residence & Spa"- чудесен двустаен апартамент с напълно оборудвана кухня и камина, която палят по поръчка срещу десет лева.
Водата в басейна- 37 градуса, помещението затоплено. Халатите са три лева за целия престой.
Ски гардероб и безплатен превоз от и до пистите.
В селото няма какво да се прави, но Банско е на 10 мин.
Ресторантът е малък, но не се е налагало да чакаме за места.
И закуската и храната от менюто бяха вкусни и е сравнително по-евтино от Банско.
А обслужването беше на много високо ниво- просто без забележки.
След студения басейн, напълно неадекватния персонал и още по- неадекватните цени за предлагането в Сандански, село Баня ми се видя рай.
Горещо препоръчвам.

Последна редакция: сб, 16 яну 2010, 18:05 от beca

Общи условия

Активация на акаунт