Юлски бебчета - тема 10

  • 17 638
  • 758
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 213
EliG,  Hug, бебоците са страхотни! Да са живи и здрави!
Поздрави на всички!

# 646
  • Мнения: 20
Здравейте момичета! Много хубав колаж! Всичките бебета са големи сладури!
Виждам че от известно време си говорите за приспиване и тъкмо да похваля Петър, че след последното хранене към 21.30 ч. заспива сам, тази вечер ме изненада- пак се хранихме и заспа след 1 час. Общо взето е спокойно и усмихнато бебе и засега нямаме проблеми, като изключим продължителната физиологична жълтеница. Заспива сам с биберон и музикална въртележка, буди се към 5.00 часа приблизително след последното вечерно хранене и след това сме на 2,5 - 3 ч пауза между храненията изцяло на кърма.похвалих се Laughing
За захранването смятам след 6-тия месец засега, ако не се променят обстоятелствата дотогава, като почна първо с пюрета на Хип и Гербер както впрочем и повечето мами тук така са споделили, а по нататък може би и с домашно приготвени.

# 647
  • Мнения: 793
Viki85 тя Аля е кротка,обаче е голям инат  Joy Няма да е много кротка снаха Crazy

# 648
  • Мнения: 1 113
Вики, благодаря! Аз имам биберон на д-р Браун от 3 до 6 мес., но си мисля, че на самата опаковка на шишето пишеше до коя възраст е биберона. Иначе моето шише е пластмасово, не знаех, че има и стъклени, нали по принцип пластмасата съдържа бисфенол, та оттам и B free - без бисфенол...уж  Rolling Eyes

Марулче, много ми хареса твоята схема за захранване. И аз се бях ориентирала да започна с оризова каша. А плодовете кога ще включиш? След зеленчуците ли? Като наближи времето да захранваме, се надявам да помагаш със съвети и рецепти  Hug И още нещо - не използвай рапично олио за готвене! То е само салатно олио и не бива да се подлага на термична обработка с Т над 50 гр. Казвам го като технолог в маслодобива и маслопреработката. Ако не искаш да ползваш слънчогледово олио за готвене, може да се спреш на зехтин или царевично олио.

Мамбина, стискам палци Ру да спре да повръща! Дано сте уцелили млякото този път!  Hug

За насилственото въвеждане на ред и на каквото и да е било подкрепям Ели. Днес една позната, майка на 2 големи момчета, ми разказва как като се опитала да гушне единият и той й казал "Я, стига лиготии! Да си ме гушкала до 4-5 клас! Вече не искам!" Та си мислех как бързо минава влемето...

Гале, направи ли лосиона? И имаш ли ефект от него?

# 649
  • Мнения: 1 291
За датата на зачеването: момичета, как знаете кога сте заченали. Антоний беше много желано бебе, но изобщо не е чакан. Оженихме се на 19.10 и на първа овулация нашият цъфна. Ма кога точно е била овулацията... Аз се бях подготвила за голямо ходене по мъките. Мои близки се ожениха година, година и кусур преди нас - две семейства - и още чакат бебенце... Чак се чувствам неудобно, че при нас стана така лесно.
Амантитка, видя ли линка, който ти копирах - ще го пратя на лични. Дано да ти помогне. Аз подкрепям мнението, че е нужно повече търпение и затваряне на някое око, за да върви семейният живот. Обаче това важи и за двете страни!! Не може единият да си вее байрака, а другият само да търпи и да мълчи. Повечето мъже са възпитани да бъдат егоисти...  Sad
Съни, този Петърчо е бебе-мечта. Искам и аз такова другия път! Утешава ме мисълта, че по-буйните деца са по-будни и напредничави.  Wink
Ще лягам, че и Тонката да спи по-спокойно, че като му тракам и го изкарвам от фазата на дълбокия сън.
Лека нощ на всички!

# 650
  • USA
  • Мнения: 675
Направо не мога да повярвам,че има бебета които заспиват сами.Аз се отказвам за през деня,че няколко пъти на ден по 20 мин.рев нещо ми идва в повече. CryНо за вечер съм категорична Naughty.Само незнам от гърдата или от люлянето е по-лесно да я отуча Thinking.Може би ще ги редувам,забравих да кажа,че не съм си чистила къщата от два месеца,то е ясно че на които не му е на главата не му се вижда проблем такова приспиване,но всеки знае себе си Peace Tired.
Момичета,какво правите днес голямо писане.  Shocked

# 651
  • Мнения: 1 208
Аууууу толкова много мами онлайн е нямало откакто  си чакахме бебчовците и раждахме онлайн  Laughing


Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 10 нови отговора.  #Crazy #Crazy #Crazy

Амиии, бавно пишеш  smile3533

А неее- все пак съм секретар в съд - а там бавнопишещи не вземат  Joy

Немога да разбрера защо някои се притесняват за размерите на бебетата си.Не помня кое майче беше но на два месеца нейното бебче е колкото е сега Катя,която е на три месеца.А Петя беше кг. на Петя когато беше на 5м. Laughing

Утре отивам да вкарам малко прическа  bowuu ,че не съм ходила на фризьор още от преди да забременея.

Петя си я направихме на рожденния ден на брат ми на неговото легло в Карнобат  Mr. Green , а Катето на 10.10.2008г.  Mr. Green


# 652
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
За датата на зачеването - сега се замислих... Но помня само че беше някъде в началото на ноември. Само дето не мога да се сетя първата или втората седмица на ноември. Знам, че езаченато тогава, защото това беше единствения път, в който нямаше никакви предпазни мерки. Затова и мъжа ми още ми повтаря колко лесно съм хващала... Blush
ДНес май много пиша тук. Как си личи само, че малката е отново тиха и кротка. Дори и бързо бързо си заспа още към 20 часа. Горкото дете, нямаше търпение да го изкъпя и нахраня, за да помирише леглото си

# 653
  • Мнения: 7 263
Гледам тук се избират зетьове, аз да си избера снахичка Медулка, да знаеш твойта Ния ми легна на сърце, аз именцето много го харесвам. Тая китка, дето е закичена ще да е за наш Никас джуниър, пък и тези еко елементи съвсем...
Ще си я вземем тука у румънско, чист въздух на село, градина с плодове и зеленчуци, добре ще си я гледаме...
 Е, Медулка  имаме ли сделка?

Ауууу е сега ще мерим сили на канадска - това е то!
Стелето и Ния са ми на първа страница в Тефтера!!!
брех от бързане и Андрея я забравих  Heart Eyes

# 654
  • София
  • Мнения: 495
Добър вечер!
Ели,Благодаря много за колажа!    Hug   Hug
Мама Диди значи имаме връзки-мъжът ти полицай,ти-секретар в съда,браво,браво  Simple Smile
Зачеването и нашето е началото на ноември май.Как разбрахте точната дата?Помните ли,или се изчислява?  Blush
Днес мравко си лапна палеца,голям сладурко ми беше,но веднага му го извадих от устата.Дано не свиква..
За друго не се сещам.Боли ме гърба и незнам от какво,може би защото като го кърмя и не се настанявам удобно всеки път и се изгърбвам.И от масаж не ми мина  Close
Айде лека ви нощ

# 655
  • Мнения: 232
Какво е това чудо днес?  Laughing Ще рече човек, че нямате малки бебета за гледане Twisted Evil

Уф маймунче, направо не знам какво да ти кажа, сещам се за първите дни след родилния дом как изперквах, защото Изабел ядеше по 100 часа и ти се възхищавам на търпението.
mamo Barba, ами как знаем, с тестове за овулация сме "работили"  Laughing Иначе не ставаше при нас  Rolling Eyes
Ама Стеф има и други освен Лилито извън Кичука - Мишето, Скарабей, Петя Никова, пък то като стане дума за среща то все някоя забравена мама изскача... То има мами дето не пишат много често, но пък на срещи им се ходи... та нищо чудно пак да пропускам някой.
Сиси, и аз взех да се чудя, залагам на нещо, свързано със спорта за мъжа ти  Peace Ама ти нали не затова не си публикуваш снимките? Да не вземе да се окажете хипер известни  Embarassed Пък ний да не знаем тука  Sunglasses



# 656
  • Мнения: 32
Медула, Ния е страхотна с това цвете, така ме разсмя, показаха я на мъжото даже, ако имах син, щях да се бия за нея.
А, така, Лени, ще ни забравяш нас. Надявам се, че не е сериозна интервенцията.
Още нещо щях да пиша и ми изфръкна пак от главата newsm78.
Андреа я направихме на 27- ми октомври, помня, защото сме правили само един опит и е един ден преди рождения ден на баща ми, беше понеделник и бяхме до обед на бачкане, после парти с печено праценце в работата, защото имаме 4 Митковци и един рожденик в работата и шефа реши, че трябва да полеем подобаващо. Трябва да го черпя, ако не беше това му решение, комбинирано с кучките в работата, нямаше сега да се радвам на такова слънце Laughing.

# 657
  • Мнения: 49
Дне си гледах снимките на малката от родилното, от изписването и ми стана едно хубаво колко е била мъничка , а сега си е направо голяма, как минава времето.Докато се усетими ще празнуваме не месечинки, а годинка Simple Smile
И аз да си се похваля от бебка, като я изкъпем и нахраним в 8 си спи(самичка по корем с бибата-това й е любимата поза за спане) до 5 после хапва и пак си заспива до 10часа. Като я гледам така  съм готова да имам още няколко такива деца като нея(ако не беше това секцио сега ще чакам 2 години)
 Hug лека нощ
и ние я направихме на 31.10

# 658
  • Варна
  • Мнения: 893
аз да се разпиша с една неприятна новина...
моето бабе почина днес на 103 години...дойде ми доста неочаквано Shocked ,
вече до такава стпен бях свикнала с мисълта че тая жена ще ми отгледа внуците  Laughing
но... живот...като дойде не пита...поне е починала в съня си...доживя да види и правнуци  Rolling Eyes
Бог да я прости  Praynig

Ели колажа е страхотен Hug кога намери време Shocked

Кайо има заден ринит все още  Sad продължава да грухти и да се дави. утре ще го водя на педи да го види че взех да се притеснявам вече  Confused

Лилчо, хотели да искаш в Банско Laughing Ние се спряхме случайно на LuckyBansko - останахме много доволни, може да разглеждаш тук http://www.luckybansko.com/content.php?id=50&news_id=1&lang=bg

хихи радвам се че ви е допаднал "нашия" хотел  Blush свекър ми е съдружник и директор строителство в Лъки  bowuu и мъж работи там...обмисляме тая зима да направим "оглед" на хотела Joy

# 659
  • При децата ми
  • Мнения: 6 189
Добър вечер мами! Hug

КОЛАЖА Е СТРАХОТЕН ЕLIG! ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЛОЖЕНИЯ ТРУД И ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ! bouquet СТРАХОТНИ ЮЛСКИ БЕБЕШОРИ СИ ИМАМЕ! Heart Eyes
Много сте активни днес момичета! : Grinning

Да се оплача -нашият батко така кашля, че вчера, като го заведох и лекарката още в кабинета му удари една инжекция SadТака плака милия... Cry От вируса му се е отключила алергията и сега ще се гледаме и лекуваме вкъщи. Като гледам и прогнозата за времето не ми се мисли.... Confused Иначе бебока за сега е добре. Praynig
Надявам се, че тези дни, като вали да мога да ви изчета и да се включа адекватно.

Лека, спокоѝна и неревлива нощ! Peace

П.С. Момичета как помните кога сте ги направили бебоците!? Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 13 окт 2009, 00:33 от Hrispa76

Общи условия

Активация на акаунт