Таблицата зная аз,вече съм във ТРЕТИ клас /27/

  • 39 857
  • 751
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 444
Моите деца знаят, че Дядо Коледа не съществува физически, но съществува идеята за доброто, въплътена в неговия образ.
И при двамата започнах с тези обяснения, когато бяха в предучилищната група - на Никулден приготвихме заедно шарана и аз обясних за действително живелия Св. Николай чудотворец и съответно легендата за санта Клаус.
На следващата година - в първи клас - им казах, че те са пораснали деца, които ще заслужат подаръците си от родителите си, а не от измислена фигура.
Обяснението се прие много добре, нямаше нито изненади, нито излишно превземане.

# 661
  • Дива Индия
  • Мнения: 624
Къде сте изчезнали всички?!...Я да се отчетем кой е ходил на коледното математическо състезание в събота. Моя син- да. Класиране?-  Rolling Eyesкофтиии... От 58 деца е на 28 място със 17 т. Красавеца ми неземен направи коментар като цитира нас "Е! Важното е участието. И това, че съм се постарал" Twisted Evil А миналата година от всички втори класове в града беше трети! Коледа наближава. Няма да се сърдя за тия работи.
Хрумна ми една идея -да си направим кулаж от снимките на дечинята ни.

# 662
  • Мнения: 2 556
Jumanji, право е детето. И за мен най-важно е участието  Peace Миналата година решавахме цели сборници със задачи и какви ли не неща вършихме за тези олимпиади. В класа на сина ми има няколко дечица с талант по математика и те винаги взимат награди, аз много се кефя, че моето дете не се отказа, при положение че все беше в златната среда. А сега - без никаква подготовка ме изненада приятно - на 10 място от 110 деца е, със 7-ми по сила резултат - 41 точки.

# 663
  • Русе
  • Мнения: 692
Отчет и от нас за математическото състезание - също сме в десятката  от 120 деца и за нас е отлично, нищо че можем много повече. Миналата година най-лошото ни класиране беше 8 място, но какво да се прави нека всички се порадват на призовите места. За мен е важно, че се представя много стабилно и без притеснения. Грешим все лесни задачи и се надявам занапред да поправим това.

# 664
  • Мнения: 2 282
Къде видяхте резултатите? Че явно не съм се справила добре с гугъла...
И естествено, поздравления за класиралите се, всъщност за всички участвали!  Hug

# 665
  • Мнения: 2 556
Май си излизат за всеки град на различно място, нашите се появиха още в събота на сайта на училището, където се провеждаше състезанието, както и задачите.

# 666
  • Мнения: 2 282
Благодаря! Значи съм на прав път, просто още не са излязли. Видях само резултатите от Салабашев на сайта на МГ-Варна.

# 667
  • Мнения: X
Благодаря! Значи съм на прав път, просто още не са излязли. Видях само резултатите от Салабашев на сайта на МГ-Варна.
Във Варна резултатите от Коледното математическо състезание ще бъдат публикувани на 17 декември, след 17 часа на страницата на " Славейков".

# 668
  • Мнения: 7 168
Браво! Значи имало повече математици тук! Hug
Класиране в първата десятка си е успех.  bouquet
Цвети пропусна Коледното състезание, но за сметка на това ходи на пробен изпит в СМГ.
Ако някой се интересува от задачите, може да ги види в темата "За подготвителните модули в СМГ".

# 669
  • Мнения: 2 556
А това са задачите за трети клас от Коледното състезание:

http://www.sou-ivanvazov.com/files/docs/2009_10/KMS/III%20klas.pdf

# 670
  • Мнения: 1 568
А това са задачите за трети клас от Коледното състезание:

http://www.sou-ivanvazov.com/files/docs/2009_10/KMS/III%20klas.pdf

И моя е на "ти" с математиката,утре ще го накарам да ги реши,искам да видя какво ще направи.

# 671
  • Мнения: 1 568
Момичета,има нещо което малко ме притеснява.
Четвърта година малкия играе народни танци,тази година вече е в концертната група с големите,ходят на лагери,в чужбина...
Играят два пъти седмично  по 2 часа.Последния път като го прибирах ми сподели,че го боляло сърцето #Crazy .
Питам го:"Разтуптява ли ти се?",а той :"Не бе мамо,боли ме,ей тук!" и ми сочи лявата си страна.
Като започнели се измарял и от напрежението  го боляло от ляво ooooh!
Според вас да се притеснявам ли???

# 672
  • Мнения: 719
Тес, благодаря за линка със задачите.  Hug
А къде мога да проверя и за отговорите?

Маргало, според мен няма за какво да се притесняваш. Все пак една консултация можеш да направиш.

# 673
# 674
  • Мнения: 1 608
Маргало, консултирайте се с детски кардиолог задължително. А дали да се притесняваш - сигурна съм, че и да ти кажа да не се, пак ще ти  е безспокойно.

Коледното състезание ние го пропуснахме, но пък се настройваме коледно вече.

Хубав ден и успешна седмица от мен!

Общи условия

Активация на акаунт