Докторантурата

  • 358 028
  • 2 261
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 17 592
Право на общеитие имаш. Ако има.

# 241
  • Мнения: 2 697
По въпроса за общежитието - не знам как е по другите вузове, но в СУ редовните докторанти имат право на общежитие, само ако са или докато навършат 32 години. Тъпо, но така са уредени нещата в момента.

# 242
  • Мнения: 1
Аз съм вече почти на 30 (без малко)  Embarassed Критическата наближава  newsm01

Я да Ви попитам - На вашите кандидат-док. изпити колко кандидата имаше ? И за колко места се борехте ?

п.с.Някой в направление "Икономика и управление"?

Поздрави!

# 243
  • Мнения: 758
За стипендията - 450 лева чисто на месец за периода на докторантурата.

# 244
  • Мнения: 3 760
450 лв на месец за 3 години. Редовната докторантура може да бъде удължена два пъти с по 6 месеца, но през този период не се получава стипендия  Peace

# 245
  • Мнения: 104
Има смисъл в защитата на докторантура. В другите държави магистърските ни степени са под въпрос, но за докторските няма как да се заядат. Наличието на докторска степен в очите на работодателите от ЕС, Щатите и т.н. е един голям бонус. Тук - не точно... Но все пак, трябва да има и хора, които работят в университетите Simple Smile Аз съм докторант и преподавател.

# 246
  • Мнения: 1
Firelady,може ли да споделиш къде и какво преподаваш? Simple Smile

# 247
  • Мнения: 104
СУ, Социална психология

# 248
  • Мнения: 226
Хайде, и аз тука сред докторантите вече! Още не е минал съвет и зачисляване официално, но съм единствена, така че не очаквам изненади. За протокола - към СА Свищов, Маркетинг задочно.

# 249
  • Свищов
  • Мнения: 874
Добре дошла, колежке. Всичко ще е ок. Предполагам от 1-ви март ще си зачислена...Утре ще трябва да проуча дали имам нови колеги в моята катедра Grinning

# 250
  • Мнения: 3 760
Аз пък си взех докторантския минимум. Две-три седмици преди отчисляването  Mr. Green Много съм хепи  Laughing

# 251
  • Мнения: 49
Еми и аз де се присъединя към вас. Докторант съм вече близо две години. Взех си всички минимуми и сега трябва да си стягам "Д-то" за да пиша по темата. То всичко ок, ама е много трудно да ти се дадат данни от действащи фирми, особено когато трябва да развиваш тематика свързана с ценовата политика.

# 252
  • София
  • Мнения: 6 796
Аз се отказах от изпитите за редовна докторантура. Вътрешни хора ми понамекнаха, че местата (или поне едно от двете) са си "запазени".   Wink
И се насочих към свободна докторантура, намерих си тема, професор за научен ръководител и добра библиография, която за сега е само на италиански. Ще трябва да повисим малко с професора в библиотеката да видим от българските източници какво може да се почерпи.
Имате ли идея как точно трябва да бъде построена тезата? Предполагам, че има "формула".

# 253
  • Мнения: 104
Klemy, научният ръководител е длъжен да ти даде все пак поне такива насоки, защото от паричките, които плащаш, взима и той/тя.

# 254
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Да се запиша и аз във вашите редици, ще ви следя с интерес  Hug

Общи условия

Активация на акаунт