Брекети- колко ви излязоха и къде ги поставяхте?

  • 275 583
  • 1 331
  •   1
Отговори
# 1 260
  • София
  • Мнения: 166
Suzza, аз доколкото знам не е задължително да са израснали всички млечни зъби за шини. За брекети - да, но за шини?? А и тя е сменила вече четири долни и двата предни горни, та за това се интересувах от добър ортодонт. Иакм да се консултирам, просто за всеки случай...

# 1 261
  • София
  • Мнения: 795
В моята клиника съм виждала и мнооого по-малки деца от 6г. Ако е деформация, трябва да се следи от началото. Има деца, които ходят периодично на прегледи, спят с някакви джаджи и като му дойде времето слагат железата, шините или там каквото реши ОДто.

# 1 262
  • София
  • Мнения: 795
orelcho, всичките ти въпроси са обсъждани напред в темата!

# 1 263
  • Мнения: 31
Здравейте, аз съм на 26г. и накрая се престраших и аз да сложа брекети  Rolling Eyes . Имам записан час за първоначален преглед на 25.08. (четвъртък) при др. Наджакова. Ще отида и при др Гаврилов от клиника Валор. След двете консултации ще взема окончателно решение при кого ще се лекувам. Следя редовно темата и в крайна сметка се спрях на посочените ортодонти. Ако все пак съм пропуснала нещо или не съм направила добър избор, моля пишете, че не остана време   Confused

# 1 264
  • Мнения: 0
Аз онзи ден бях при моята ортодонтка, след известно несериозно отношение към ритейнърите Confused реших че е време да ида на консултация Питах я какви са цените в момента на лечението и тя ми каза, че в нейният кабинет е 900 евро, което явно е доста добра цена на фона на  останалите Wink Изключително доволна съм от нея и мога да я препоръчам, защото е заинтересована от всеки пациент, а лично при мен оправи много сериозен проблем със захапката при това на 28год, преподавател е в Стоматологичния факултет. Ако някой го интересува може да ми пише и ще дам координати

Здравей,

 Аз искам да си слагам Деймън и съм в процес на избор на подходящ ортодонт. Ще ти бъда задължена ако споделиш впечатленията си от ортодонта, който е провел твоето лечение и ми дадеш някакви кординати.

Благодаря ти!

# 1 265
  • Мнения: 0
Дълбоката захапка, както и обратната са проблем по няколко причини, които знам само от моя личен опит и ходене по ортодонти, стоматолози и ЛЧХ:
- неправилно триене на зъбите и бързо износване, изтриване на емайла и всички след това предразположение към кариеси, чупене..
- неравномерно разпределние на силите на триене при дъвкане на храна и при затворено положение на челюстите;
- по-бързо износване на ставите на челюстите и артрит.... виждала съм хора на по 30 години с артрит, а това е един от най-болезнените..

Като сме млади нищо н ени пречи, и на мен не ми пречеха кривите зъби, докато от неправилна захапка ми се клатеха всички предни долни и два умъртвени...при условие, че нямам нито една пломба или кариес в устата си...

Всеки сам си решава, има си глава на раменете и естествено си носи последствията от решенията.  С отричане на проблема или с минимизирането му никой не е прокопсал Simple Smile

@Skrekkelig, Естествено, че няма нищо задължително, но според мен е най-добре да отидеш на няколко прегледа, да ти кажат какво точно е положението и тогава да взимаш решения. Да знаеш картите и тогава да играеш.  Peace

Напълно съм съгласна с теб desideskata. Kогато кажа на някой, че трябва да си сложа брекети, те първо се вглеждат в зъбите ми и после с най-недоумяващата физиономия ме питат-" Е за какво са ти, твойте зъби са си добре."  newsm78
И когато  разкажа за проблемите с дишането, главоболието, протърканите зъби и тн., ми се казва 4е си внушавам. Дори собствената ми майка ми го каза тази сутрин. smile3555 Както и да е,аз съм решила, че ще си слагам брекети и точка. 

# 1 266
  • Мнения: 3 865
100 smiles,
разбирам те перфектно как се чувстваш, когато дори майка ти не те разбира. За съжаление това, че са ни майки не ги прави по способни да мислят.
Имам сходен проблем с моята майка. Като дете се опитваше да ме учи да казвам правилно буквата "с" и ме обвиняваше, че не си слагам правилно езика и зъбите и не вярваше, че не че не искам или че не се лигавя, но просто не мога да си го поставя правилно порави късата юздичка и дефектната отворена захапка с оувърджет. Как пък не забеляза всичко това, което е толкова очевидно и не ме заведе на ортодонт, а се мъчеше да ме кара да правя невъзможни неща и да търси все вината в мен, но никога в себе си. Защото просто хората не умеят да мислят и не умеят да гледат и да виждат. Заради такива смотани родители децата после страдат цял живот. Затова се вглеждам във всяка "дреболия" в децата ми и гледам да им спестявам бъдещи проблеми. Недоумявам примерно как някои родители не са в течение децата им кои зъби са сменили. Откриват чак в пубертета, че детето им има млечен зъб. Е как може такава небрежност и незаинтересованост. Има много прости родители и жалко за децата. Защото специално за кривите зъби на 100% обвинявам родителите. Тези неща се забелязват от ранна възраст, когато започнат да се сменят зъбите а понякога и от преди това. Виждала съм деца на по 8 години с такава деформирана захапка от пръст очевидно или биберона, и родители им нехаят. Как може да не направят нещо виждайки че детето им си смуче пръста и че после изглежда като плашило. Има си начини за всичко, човек просто трябва да ги открие, а ако не може да се консултира докато намери начин. Моите деца също щяха да са с криви зъби, ако не се бях измъчила няколко месеца с упоритите им протести срещу отнетата насилствено биберона. А колко се чудех как да откажа големия си син да си смуче палеца нощем. Е, анализирах навика му и го отказах. Деформацията на млечните зъби беше нищожна. Но сега, когато растат постоянните се вижда ясно че лапането на палеца е оказало влияние и върху тяхната подредба и сега растат леко криви. Знам, че трябва да му се сложи апаратче и ако този ортодонт не го направи, ще търся друг и докато намеря това, което ми трябва. Не искам детето ми да страда и един ден да ме обвинява, защото наистина че има право и ще съм виновна.

# 1 267
  • Мнения: 4 370
Вече всички венци отдолу ми се отлепиха.  Cry Не знам дали брекетите са виновни, но такова чудо съм нямала досега.

# 1 268
  • Мнения: 3 865
Вече всички венци отдолу ми се отлепиха.  Cry Не знам дали брекетите са виновни, но такова чудо съм нямала досега.

от местенето на зъбите е, нормално

# 1 269
  • София
  • Мнения: 795
Вече всички венци отдолу ми се отлепиха.  Cry Не знам дали брекетите са виновни, но такова чудо съм нямала досега.

от местенето на зъбите е, нормално

ПО вероятно е да не се справяш добре с хигиената. Според мен трябва да посетиш зъболекаря си за всеки случай. Да направи едно почистване и преглед Simple Smile Възпалените венци в комбинация с брекети може да не е много добре...

# 1 270
  • Мнения: 4 370
Уж чистя с четчицата (вече и под венците) но оправия няма. Дори все по зле стават нещата!
Зъболекаря как ще ги почисти? Ортодонта нищо не ми е споменавал за това.

# 1 271
  • Мнения: 426
Цитат
от местенето на зъбите е, нормално
Не мисля,че е нормално.Поне при мен за 9 месеца такова нещо не се е случило.
Ани и аз смятам,че е най-добре да посетиш стоматолога ти.Той най-добре ще знае  Peace

# 1 272
  • Мнения: 17 982
И дъщеря ми казва, че не е имала такова нещо. Ани, болят ли венците? Щерката изкара един коварен вирус лятото, венците и бяха подути, афти...беше нещо страшно, 2 седмици глад милото ми  Cry Иначе за вече година и половина не е имала никакъв дискомфорт, чак се питаме нормално ли е  Mr. Green

# 1 273
  • Мнения: 426
Аз изпитвам дискомфорт единствено 3-4 дни след всеки месечен преглед,когато съответно ми сменят или стягат дъгите.

# 1 274
  • София
  • Мнения: 795
Чистят по-внимателно, повече ръчно, с по-малко натиск.. с машинката с четчици и паста...
Аз съм си с мойте вече 1год и 3 месеца и нямам отлепяне въпреки, че съм машина за зъбен камък Wink

Друго, което можеш да направиш е да използваш паста за зъби като Пародонтит, на мен зъболекаря ми каза само нея да използвам...макар и в началото да се свиква трудно с нея Simple Smile за профилактика е идеална Simple Smile

но си иди на преглед

Общи условия

Активация на акаунт