За даването на жълтък

  • 5 105
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 386
Давала съм само купени яйца.
Ако успея да намеря, вземам едни "Яйца от свободни кокошки".
Ако не-каквито има в магазина.
Моя мъж много ми се подиграва като търся такива яйца hahaha Crossing Arms
Иначе и аз давам каквито намеря гледам най вече датите.

А варен жъктък до сега съм давала 4-5 пъти ( на 1 г. е малкия). Ами въобще не му понася, и в пюрето като го сложа пак не го иска. Слагам по малко като застройка за супа и то рядко. Изследванията са му много добри, и не смятам да го мъча, и без това си е злояд а като го карам да яде нещо което не харесва и става ужас Sick Crazy

# 31
  • Мнения: 309
Започнах, когато беше на 7м и половина направо по половин жълтък!Имам сигурен източник и купувам домашни, като свършат и аз ще купувам от "свободни кокошки" ако има в магазина!

# 32
  • Мнения: 253
Ние сме на 5месеца и давам жълтък,когато навършихме 4месеца.Давам 1/4 през ден.Всичките майки тука от тогава го дават Peace

# 33
  • Мнения: 1 424
Ние сме на 5месеца и давам жълтък,когато навършихме 4месеца.Давам 1/4 през ден.Всичките майки тука от тогава го дават Peace
4 месеца не ли е рано за жълтък newsm78 Томи е почти на 5м, но не смея все още да му дам жълтък, пък и педиатърката все още не казва нищо по този въпрос. Засега е захранен само с плодово пюре и от следващия месец ще почваме зеленчуковите.

# 34
  • Мнения: 309
Аз започнах захранването с каша- на 6месеца, а жълтък след 7-я, по-назад писах, педиатъра ме попита най-подробно какво и по колко яде всеки ден и тогава каза, че вече мога да давам жълтък! PeaceМисля, че по-рано от 7-я месец не е редно да се дава, т.к. освен белтъка на яйцето, жълтъка също е алерген! Peace

# 35
  • Мнения: 9 472
Дъщеря ми  е на 11 месеца,но все още не съм въвела жълтъка.Възнамерявам да го направя след гдинката.

# 36
  • Мнения: 57
Ние сме на 5 месеца и педиатърката каза 1/4 жълтък настърган на зеленчуковото пюре като не се смесва и първо се дава желтъка

# 37
  • Мнения: 1 001
Ние сме на 5 месеца и педиатърката каза 1/4 жълтък настърган на зеленчуковото пюре като не се смесва и първо се дава желтъка

Внимавай да не го задавиш така - жълтъка се преглъща трудно. По-добре отсипи малко зел. пюре и го разбъркай вътре отколкото да го даваш както си го описала.
Според мен ви е рано за жълтък, но ти си знаеш.  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 276
 Давам по 1/4 три пъти седмично в зеленчуковото пюре, но напоследък не ще да си яде пюрето, та и жълтъка пропуска.

# 39
  • Мнения: 57
v_d Ние сме на 5 месеца ама тя каза да му давам желтък като почне да си изяжда цялото пюре  то това ще стане към 6тия сигурно Peace

# 40
  • Мнения: 1 001
v_d Ние сме на 5 месеца ама тя каза да му давам желтък като почне да си изяжда цялото пюре  то това ще стане към 6тия сигурно Peace

Тя и моята така каза (едната) ама аз още не съм дала.  Rolling Eyes
Мисълта ми беше да не се задави детето да ти изкара акъла, че жълтъка е кофти за преглъщане.  Peace

# 41
  • Мнения: 57
аха ясно той милия пюрето едвам преглъща 4е му е гъсто пък кво ли остава за желтък  Grinning

# 42
  • Мнения: 1 001
аха ясно той милия пюрето едвам преглъща 4е му е гъсто пък кво ли остава за желтък  Grinning

Аз гъстите пюрета ги разреждам или само с вода или с 30мл. разтворено АМ (това за цяло пюре от 190гр). Някои са много гъсти и затова. Ако се стоплят се "разреждат", но той топла храна не яде.  Laughing Иначе други си ги яде без проблем - като са по-рядки.  Peace

# 43
  • Мнения: 57
v__d Ти каква марка пюре даваш на твойто ?

# 44
  • Мнения: 57
По-нагоре гледам че гледат датите на яицата.Яйцето го пускате в солен разтвор вода и сол ,ако  изплува значи е старо ао седи на долу е прясно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт