АВГУСТ месец е прекрасен и ще чуя гласец ясен!

  • 19 560
  • 713
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 1 845
Fighty и Толинка, благодаря за отговорите, явно и на очен лекар ще трбва да се ходи.
Честито на всички за хубавите новини от прегледите!
От изследванията и аз платих май само хепатита. А потребителска такса в лаборатория не би трябвало да ви вземат /двата лева/, ако кажете, че сте бременни.

# 646
  • София
  • Мнения: 118
Аз вчера бях на преглед ,гледахаме на вагинален ехограф и ние сме пораснали 3,2 см но си криеше лицето бебошан и не можахме да му видим муцунката,чухме и сърчицето пак.Аз съм добре единствено не мога да се справя още с пустия запек,ако е така до 9 мес. незнам какво ще правя.Спря да ми се гади и досега не съм повръщала ,ако с това се размина е супер.Догодина пак ще съм бременна Laughing

# 647
  • София
  • Мнения: 5 786
Много често чувам трябва да се запиша на ЖК по здравна каса,и се зачудих,аз като съм записана на ЖК на частно,трябва ли да търся да се записа и по здравна каса.В смисъл като дойде време за раждане ,трябва ли да плащам за престоя на като частно лице или мога по здравна каса поне за легло да плащам. newsm78

# 648
  • Мнения: 776
Аз във вторник (другия) съм на първите изследвания,може ли да ми кажете какво точно представляват,за да имам представа ? И ако някоя от бъдещите мами знае повече за генетичните увреждания ... Много благодаря за вниманието,много ми е притеснено  #Crazy #Crazy
   Изследванията,които ми направи са: цитонамазка, вагинален секрет, дадох кръв за ХЕИ(СПИН, васерман и хепатит Б) и в една лаборатория ми взеха кръв за ПКК и урина.
   Относно генетичните заболявания недей да ги мислиш. Човек колкото повече знае,толкова по- лошо.
  Моят съвет е направи си всички изследвания и мисли положително. Hug

# 649
  • Мнения: 4 202
Момичета, да се оплача, цяла нощ не мога да изляза от тоалетната, чудна комбинация от повръщане и разстройство  ooooh! Не знам вирусно ли е, от храната ли  ooooh!
Някоя от вас скоро се оплака от същото, но не помня коя  Thinking

# 650
  • София
  • Мнения: 12
 Здравейте, аз съм бременна в 11 седмица и термина ми е на 12.08.2010година.Първа бременност ми е.Още не съм си избрала лекар.Аз съм от София.Ако може да ми препоръчате някои ще ви бъда благодарна.

# 651
  • Мнения: 101
относно раждането,аз все още не искам да мисля за това,но една моя приятелка роди преди 2 дни,вчера даже ходих да я видя ,бебчето беше при нея,много се развълнувах,толкова малко бебенце не бях виждала ...- на 1 ден... Simple Smile а относно раждането,тя роди нормално с епидермална упойка,каза че е било ужасно,адски болки въпреки упойката...знам че при всеки е различно,но все пак споделям нейното мнение.

Да ви попитам ,вие стараете ли се да се храните здравословно,да поемате всички витамини и минерали по естествен път? Малко ми е трудно ,но се старая доколкото е възможно да взимам от всички.За сега само риба не мога да понасям май.Преди обичах ,сега не съм яла от 3 месеца.

И ако някой има свободно време за четене,купих си доста книги,но определено най-стойностната е :"Какво те чака,когато чакаш дете" Страхотна е,препоръчвам я.

# 652
  • София
  • Мнения: 164
Момичета, да се оплача, цяла нощ не мога да изляза от тоалетната, чудна комбинация от повръщане и разстройство  ooooh! Не знам вирусно ли е, от храната ли  ooooh!
Някоя от вас скоро се оплака от същото, но не помня коя  Thinking

Аз се оплаках мила, но премина за два дни, явно нещо организма ми му беше криво...не съм взимала лекарства, просто се оправих от самосебе си...изчакай до утре и ако продължаваш така се обади на личния си лекар... Peace

# 653
  • Мнения: 4 202

Аз се оплаках мила, но премина за два дни, явно нещо организма ми му беше криво...не съм взимала лекарства, просто се оправих от самосебе си...изчакай до утре и ако продължаваш така се обади на личния си лекар... Peace

Meрси за куража  Hug
От сутринта съм значително по-добре.

# 654
  • Мнения: 397

Да ви попитам ,вие стараете ли се да се храните здравословно,да поемате всички витамини и минерали по естествен път? Малко ми е трудно ,но се старая доколкото е възможно да взимам от всички.За сега само риба не мога да понасям май.Преди обичах ,сега не съм яла от 3 месеца.

И ако някой има свободно време за четене,купих си доста книги,но определено най-стойностната е :"Какво те чака,когато чакаш дете" Страхотна е,препоръчвам я.

Витамини, минерали, честно казано идея си нямам кое какво съдържа-единственото ,което спазвам е ,че ям по един плод дневно/ не обичам плодове/.Мразя риба, пък зимата няма голям избор на зеленчуци-или нямат никакъв вкус.
Общо взето, да си призная ям това ,което ми се яде в момента, без да се замислям вредно/полезно.Винаги съм била на мнение, че организма си знае какво му е нужно и това се отразява в глада за определено нещо.Цял живот не съм спазвала разни здравословни диети и да чукна на дърво, всичко е било наред.Пролетта живот и здраве ще хапваме повечко зеленчучета и така.

Имам доста свободно време за четене, но още не съм се насочила към специализирана литература.Засега чета разни романчета и булевардни глупости, защото ме отпускат и ми действат добре Laughing Но може да дадеш повече инфо за автор и  издателство-все ще започна и това да чета Hug

Момичета, в коя седмица най-рано може да се види пола на бебчето?

# 655
  • Мнения: 101
Zolka,
това е линка на книгата,над 500 страници е,няма тема която да не е засегната,много е изчерпателна и полезна

http://www.book.store.bg/c/p-p/m-50/id-18590/kakvo-te-chaka-koga … amp;latconvused=0

На тази същата приятелка която роди преди 2 дни,и казаха за пола в края на 3-тия месец,явно малкия е имал голяма пишка  Joy Joy

# 656
  • Miami
  • Мнения: 416
Добро утро  Simple Smile

а относно раждането,тя роди нормално с епидермална упойка,каза че е било ужасно,адски болки въпреки упойката...знам че при всеки е различно,но все пак споделям нейното мнение.

При всички е различно, много зависи от това кога са сложили упойката и в каква доза. При мен определено нямаше болка, само усещах напъните, но в никакъв случай не болезнено.Казва се епидурална упойка  Peace

red shoe, при предната ми бременност ми се случи такова нещо. Много се бях уплашила и на другия ден нищо не ядях и бях много отпаднала. Явно е някакъв вирус. Дано да не те спохожда повече  Hug

А пола на бебето се вижда най-рано в четвърти месец, но зависи пак от това колко добър е гинеколога и съответно как е застанало бебчето.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=428528.0 Това е тема от форума за аномалии и заболявания.


# 657
  • Мнения: 2
аз също се включвам  Grinning

# 658
  • Мнения: 3
Zoli az 4eta kniga-Skoro ste stana maika.Na men li4no mi haresva.Otnosno pola ot tova,koeto 4etoh v 19-20g.s.

# 659
  • Мнения: 776
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=463628.0- това е темата кога се вижда пола на бебока.

Общи условия

Активация на акаунт