Хубаво червено вино

  • 36 043
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 319
Препоръчвам "Todoroff gallery" - лично аз от години много им харесвам продуктите!
http://www.bacchus.bg/winesingle.php?wineid=210

# 16
  • Мнения: 143
Ivira, моля те ориентирай ме каква е цената на Пинотаж...

Иначе по темата - corset, отиди в магазин CasaVino (има два - един на Янко Сакъзов, другият е на Дойран)

Всъщност имат и още един на Нишава съвсем близо до Южния парк.

Цената на Пинотажа там е 18,30 лв, ако е в каса вино - 16,64 лв.

# 17
  • Мнения: 325
Още по един глас за "Черга" и "Мавруд- Асеновград". Peace

# 18
  • Мнения: 1 232
Мавруд Асеновград, Телиш и за др. не се сешам.

# 19
  • Мнения: 58
Имам няколко производители-фаворити:
1. Дамяница - имат интересни регионални вина, които биха допаднали на хората с вкус към разнообразието. Честно казано, кабернето и мавруда са ми малко изтъркана песен. Аз лично много харесвам Мелнишко от Хърсово (и е на приемлива цена), но и просволутата Ничия земя, Уникато (Рубин някой вече го беше посочил), Редарк също са интересни. Имат и едно, което по-трудно се намира - Шато белица, хубаво е.
2. Катаржина истейт - и Мezzek серията ми допада, и Twins, а Question mark е по моему много добро.
3. Оряховица- някое от по-скъпите кабернета
4. На марките Енира и Енигма има хубави червени вина
Като сортове напоследък забелязвам интерес към пино ноар и сира, има интересни комбинации. А професионални препоръки можеш да видиш във винотеката в страницата на Бакхус. Аз лично гласувам за Дамяница и Катаржина, а вино под 7-8 лв бутилката според мен рядко си струва. Чергата пък изобщо не ми попада в класацията за хубаво вино!

# 20
  • София
  • Мнения: 12 570
Мавруд Асеновград  Heart Eyes Любимото ми вино.

# 21
  • Мнения: 914
Препоръчвам "Todoroff gallery" - лично аз от години много им харесвам продуктите!
http://www.bacchus.bg/winesingle.php?wineid=210
Още един глас за вината на Todoroff, наистина са много добри. Аз препоръчвам също и  това вино

# 22
  • Мнения: 1 319
Ооо, Zozinia, това каберне е много хубаво - не се бях сещала.. Благодаря, че ми напомни.

# 23
  • Мнения: 5 255
...вината на Катаржина ...
Подкрепям Mezzek White Soil Peace

# 24
  • Мнения: 3 456
Не съм познавач- ще следя темата.

# 25
  • Мнения: 4 447
Виа Диагоналис - http://www.bacchus.bg/winesingle.php?wineid=759 Цената му е около 15 лв.
В този сайт може да прочетеш и други полезни неща, от хора-познавачи Simple Smile
Асеновградски мавруд не ти препоръчвам. Има хубави вина и от Тодоров, Дамяница, Хърсово.
Макар не винаги да е определящо, но цената ще те ориентира донякъде.

# 26
  • GYM
  • Мнения: 814
Тера Тангра Органик - препоръчвом с две ръце. ТТ също е добро, но първото  по- ми допада Wink

# 27
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
То Коледа вече мина, но гледам, че темата продължава да е актуална предвид новогодишните веселия.  Grinning
Като доскорошен потребител на истинско домашно вино, смея да твърдя, че по-добро от онова, което сам си направиш от собствените си лозя няма.  Naughty За съжаление, единият от производителите ни - тоест баща ми, почина преди 5 години ( Cry). И сега си имаме само двата декара лозе - мерло, на баир, които постепенно ще се изгубят, защото няма вече толкова запален мераклия, който да бъхти път от София до другия край на страната само за хобито си. Confused
След дълги опити, установихме че купешките много трудно стават, защото или ги напомпват много със спирт (за да издържат по-дълго), или ги разреждат твърде много с вода, или разните добавки са в повече... абе имат си кусури, спор няма.
Но Мавруд Резерва на Асеновград, година 2006; Младото Мерло на Сакар, произведено в Любимец и Поморийското Каберне са едни от най-качествените български червени вина. Има една що-годе нова марка - "Ветровити хълмове", която има добри бели вина. На Тодороф някои от червените стават. И май с това вариантите се изчерпват.
За щастие вече има и достатъчно чужди марки, така че изборът е добър. Португалските бели вина например (особено Vino Verde) са доста добри. Австралийските също стават. Чилийските нещо не ми харесаха, поне тези, които внасят у нас. За сметка на това има добри италиански и френски вина. Peace 
 

# 28
  • Мнения: 1 085
Да, да темата е актуална. Добре дошли сте със знания и предложения. Мисля, че информацията е полезна за потребителите на форума. Благодаря, че се включвате!

# 29
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 951
Между другото, сега се сетих нещо, което може да бъде полезно като инфо за онези, които държат на храните и питиетата без добавки. Червеното вино е най-чистото по принцип, тъй като по правило то се прави само от ферментирал гроздов сок. С най-малко примеси се предполага, че е мерлото, тъй като то има висока захарност и много често не се нуждае от допълнително стабилизиране със захар. Но зависи от региона, от годината, от това дали е брано във влажно или слънчево време. Мерлото на Любимец е най-добро - масивите с този сорт са садени преди 30-ина години от французи, на които след като им е изтекъл срокът на договора са оставили насажденията на държавата или съответните собственици на земя и лозя там. Та те са изследвали страната и са установили, че за този сорт микроклиматът в този регион е идентичен с онзи, в който си гледат мерлото във Франция и съответно най-много се доближава реколтата на грозде до техния. Така че, ако купувате мерло, купувайте го от избите на Любимец. Не обаче от Мезек, нищо че е наблизо. В Мезек по принцип гроздови масиви няма, така че незнам какво е това грозде. А и виното с марка Мезек не струва, не си давайте парите.
Мавруд освен от стария винпром на Асеновград, не си заслужава. Не че не садят и на други места, но не е същото. Така както широката мелнишка лоза дава най-доброто вино в собствения си регион. Поморийските са много качествени, защото там има големи традиции.
При белите най-ароматно е мускатовото вино. Най-слабо е това от димят, съответно се предполага, че е силно стабилизирано с добавки и пиете повече химия, отколкото вино. По принцип белите вина се правят от бели сортове грозде, но реално се получава едно леко червеникаво вино. За да добие познатия кехлибарено светъл цвят, се добавя серниста киселина. Така че бялото вино всъщност е с малко химия - е, не е болка за умиране де. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт