Отговори
# 690
  • Стара Загора
  • Мнения: 135


По този повод я да питам какви са тези нови ваксини от април 2010 г.  newsm78 Тези дни по превюто на новините го казаха, ама изтървах самия репортаж...

По кой канал си го гледала това?

# 691
  • Мнения: 2 495


По този повод я да питам какви са тези нови ваксини от април 2010 г.  newsm78 Тези дни по превюто на новините го казаха, ама изтървах самия репортаж...

По кой канал си го гледала това?
Това мисля е Пентаксима-от април става безплатен, но нас не ни касае. Mr. Green
Относно яслата, да кажа и аз нещо.СЗА, много добре го е написала....НО, когато няма начин.И аз бях против яслите, и аз исках да си гледам детето по дълго време, но предпочитам ходейки на работа да му осигуря един по добър начин на живот, отколкото да мизеруваме само със заплатата на тати Peace

# 692
  • Мнения: 276

Що се отнася до намаляването на кърмата, ама за незнам кой пореден път да кажа, че няма такова нещо като намаляване на кърмата - има намалени нужди на бебето от кърма или неправилно отношение на майката към кърменето. Физиологично организмът на майката е настроен да произвежда кърма при търсене, освен ако няма заболяване. Но то аз  си повтарям, ама никой явно не ми обръща внимание и все се бае едно и също, та накрая ще спра...



СЗА, много си права. На мен все ми повтарят "скоро сама ще се отбие" или пък "кърмата ще ти спре"  Laughing Само дето не ми е ясно как точно ще ми спре кърмата, вярно че е понамаляла, но това е защото разредихме кърменията и не суче така често както когато беше малко бебе. Все пак за да покрива нуждите й си стига.
Хич не вярвам сама да се отбие пред 2 годинки. Аз си мислех да я отбивам към годинка, годинка и нещо , но може и до 1,6 месеца да откараме. До 3 годинки, честно казано, не ми се кърми.
А нощното сукане според мен не е от глад, а е просто навик. То ако  беше от глад нямаше да суче 2-3 минути и да заспва пак, а щеше да си суче качествено. Вчера и давах от кашите "Лека нощ", които уж засищат много и пак се буди през нощта.
На мен нощното кърмене не ми тежи, просто Кали усети ли цицата и веднага заспива, не ми се налага да я дундуркам, тя да реве и т.н. Моментално се успокоява и се отнася. Понякога даже не помня, че съм я кърмила, а я намирам при нас в леглото. Laughing

# 693
  • Мнения: 1 561
Здравейте момичета,  Hug
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ИМЕННИЦИТЕ  bouquet  bouquet Да си носят името с радости гордост.

Видях едно много красиво момиченце Heart Eyes какви опашчици има, и какъв тоалет само.. Party браво на куклата /и на мама ,че я гледа така добре/

Виждам бистрите, много интересни теми. Да си кажа и аз виждането по въпросите /ако нямате против ,разбира се/

- за яслата аз съм ЗА! Връзката м/у мйка и дете е много силна,наистина спор няма но и майката е ЧОВЕК,рано или късно и тя трябва да се "завърне" към обществото /образно казано/. Въпрос на избор е наистина,но не във всички случеи, има хора на който не им се предоставя избор. За да могат да го отглеждат това дете,трябва сериозна сума пари,която не винаги може да бъде осигурена от таткото или държавата /при такова ,майчинство си е чисто нахалство,да питаме за още/така че тук идва мястото на тези учреждения. Те са в полза на нас хората-семействата.

- за къпането къпем се всяка вечер, и всяка вечер мием и косата. Не заспива ако не е изкъпан. Лятото съм го къпала и по  пъти на ден. На обяд и вечерта преди лягане. Ползваме серията СЕНЗИТИВ на Нивеа, асъщо и млякото но Джонсън с лавандула.
На малчо не му понесе МУСТЕЛА /ставаше на люспички/ и те останаха за мен Mr. Green

Искам да ви питам нещо, започвам да се тревожа леко... чета че вашите дечица казат "чао" показват колко големи ще станат, сочат предет  и т.н. Моят синковец изобщо не ме отразява,какво показвам или какво говоря. Идва само да се гуши и катери в/у мен.  ooooh! как да му покажа,аз ли греша нещо? Чудя се дали факта че е неддоносен има нещо общо....защото въ физическо развитие е добре, почти и проходил вече. Като го хвана за ръце почти тича,така се наема..

Лек ден ви желая, и сори за дългото писание  bouquet

# 694
  • София
  • Мнения: 659
 Вече мога по-актуално да се включа, изчетох всичко най-накрая

 Честито на днешните месечинки и именници.

 Шу, да ти е живи здрав Боян и да не те ядосва много. Яна е много сладка като коледен пудинг  Hug

 Честити ходещи крачета и на София на *Nikita*, браво и на малката Светланка, че се е научила да се изправя, както и на всички с нови зъбчета
 Много ми стана мъчно за малкия Крис, дано бързо му минат раните на малкия юнак.
 Леле sia, браво на Лорчето. Ще чакам с нетърпение снимки от прощъпулника ви.
 Гери много се зарадвах на добрите новини за Симонката
 На другото Симонче, ще му изям дупето в новия тоалет - Слънце, неотразима е просто
 Стискам палци Ади бързо да сие подобри и да не се налага да стоят дълго в гадната болница
 adenis, миличка, дано всичко лошо остане в миналата година и само късмет, здраве и успехи през новата. До края на годината все гадости ви се случваха, отврат. Бързо да се оправя мъж ти, че те мъжете като са болни са отврат (поне моите близки де)

 Гледах страшно много снимки и клипчета също, и се радвам изключително много на хубавите ни дечица  Hug (и на мен ми е много смешно Нинчето как се хили зад кадър  hahaha)

 Ние си изкарахме добре по празниците. Водихме Ники на кино за сефте и му хареса, въпреки че в началото стоеше със запушени уши. Няколко дни по-късно и ние с баща му отидохме да гледаме Аватар и много ни хареса и на двамцата.
 Ники успя да дочака буден новата година (по пижама, но буден) и легна чак към 2 часа. Аз заспах преди него след неколкократното приспиване на Тео

 Забравих да се похваля, че Тео вече си има едно зъбче, а и второто вече почти се е подало. Явно яко му е отслабнал имунитета от зъбите и даже вдига температура на два пъти. Вчера го водих при педи и сега му слагам антибиотични капки в нослето, че от края на миналата година влачи едни сополи... ужас  ooooh!
 Иначе не спира да си говори на негов си език, щъка постоянно нанякъде, много се радва на коледните лампички и на животните, само дето на всички им казва бау-бау  hahaha . От вчера само обикаля из къщи и тегли за кабела една стара клавиатура, сякаш разхожда куче, а днес даже се опита да я включи и в разклонителя, който ми е под бюрото - добре, че имат защита, че не ми се мисли иначе.
 Вкъщи щъка по чорапи, които отдолу имат гумен надпис и не му се пързалят. Взех му и едни буйки на Колев, но тях ги обуваме само навън, за да му топлят.

 Много ми стана странно като ви четох, че ще подавате документи за ОДЗ, за да ползвате предимството на баткото или каката, посещаващи детското заведение  newsm78. Аз доколкото съм запозната, ако приемат детенце и не го запишете то отпада от системата и на другата година трябва да кандидатствате наново, т.е. приемат ли го, трябва да го запишете. Ако не посещава ОДЗ-то никой няма да му пази място.

 По въпросите на Incognito:
 - общо взето докато детето иска и има нужда
 - риба все още не съм давала, но вчера взех две пюрета и скоро ще я въведа и нея
 - извара не съм давала нито чиста нито в пюре (попарата я правя с обезсолено сирене)
 - цитруси също не съм давала

 Тони, има голяма вероятност Рая сама да се отбие като забременееш. Ако пък не се отбие, после ще кърмиш в тандем  Mr. Green, а ние ще ти се радваме

 Тео закусва главно попара, а отскоро и кус-кус на Плазмон. Сокове давам между храненията, ако благоволи да пийне въобще де.
 Къпем го всеки ден с измиващ гел за коса и тяло. Той много се поти и затова не мога и да си помисля да не го изкъпя,
 През нощта си се кърмим доста често. Господина като заспи го слагам в кревата и след около час и половина се буди. Давам му да цокне малко и пак заспива, ако го върна в кревата след малко пак се буди и накрая ми писва и лягам с него на спалнята и така си спим. На мен не ми пречи че ме буди често през нощта, свикнала съм да спя помалко и не ми пречи, но като работя откачам направо, защото през час трябва да ходя да го приспивам наново и накрая заспивам и аз с него, а работата си ми остава  Crossing Arms . И Ники съм го кърмила, но той си спеше непробудно нощем, та при мен не е валидно правилото за кърмачетата и събуждането.

 SZА, браво на Ники за уменията. Той още на срещата в парка ми събра очите.
 
 Отвратително дълъг пост се получи, но нали съм си приказлива. Със сигурност съм пропуснала да пиша нещо, но като се сетя ще допълвам
 Хубав ден на всички



 
 

# 695
  • Мнения: 0
 И аз да се разпиша.
 На мен днеска ми развалиха празника. Естествено "комшиите". Срещнали мъжа ми с баткото на морето докато взимали пясък и вода. Ходиха да гледат как хвърлят кръста. Аз трябваше да остана с малкия вкъщи , защото трябваше да спи, а в колата нямаше как да го оставим. Та срещна ли се и естествено малкия тръгнал с тях на кафе по негово настояване. Ама айде няма да ви занимавам.

 Гери Мур ти просто изказа моята мъка. От момента в който гушнах Иво в болницата аз тъгувам много, защото това е за последно. Ако обаче Господ се смили над нас и ни измъкне от този ад тук, без да се замислим ще си направим 3-то бебче. Ако не се махнем обаче от тук друго дете е просто абсурд да имам. И аз завиждам на всички мами с 1 детенце  Hug

 Пентаксима от април ще е по здравна каса.

# 696
  • Мнения: 74
veroniki, честито зъбче на Тео!

Хайде, на пръсти се броим вече Mr. Green

Класация за най-късно пробило зъбче :Алекс на АлЕкС-мама, Крис на kikoikris, Калин на зелено човече, Тия на Мечо Пуух, bellabu, Владимир на *Elle*,  Дариян на Nagaina, Калина на Tedsan,  Радост на mp3lp3, Пресиян на Ivema, Божидар на Веве

GalinaG24 , дано се оправите с по-голяма къща и ти пожелавам и 3-то бебче Hug, иначе и аз споделям чувствата ти, че ми е за последно, защото при мен и ЕГН то ми е голямо...

# 697
  • Мнения: 4 428
но е факт,че ако храненията се разпределят правилно във времето няма нужда детето да се лишава от дозата си мляко, понеже до следващото хранене вече ще е отново гладно при разстояние от 2 ч. например.
Ами не е така  Naughty При нас "факта" беше, че или се наяжда сутрин с мляко или със закуска. Нито можех да я дръпна по средата на сукането, за да я оставя да реве 2 часа и да й дам закуска. Нито в момента мога да й дам примерно 150мл АМ и пак да реве 2ч. до закуската  Rolling Eyes Тя просто си иска пълната доза ядене на закуска и толкова. Не мога да й ги разделям на 2 само, защото така пише по книгите  Whistling Ако при твоето дете става, то при мен не става. И не мисля, че ще е по-правилно разпределянето на храната й, ако я тормозя, за да си направим режима на хранене "като по книга"  Naughty

СЗА, нещо много агресивно го раздаваш  Wink До сега не съм забелязала някой да е карал друг зорлем да си дава детето на ясла, нито сме подели кампания да отказваме майките да кърмят  newsm78 Всеки си каза мнението съвсем спокойно и чинно. Никой не й давал съвети как да отбива или какво да прави в тази насока. И не виждам къде има упреци за нещо  Rolling Eyes По-скоро в момента ти упрекваш всички майки, които ще си дадат децата на ясла и ще ги лишат едва ли не от всичко важно за тяхното нормално развитие.
Аз лично не съм писала, че яслата я предпочитам, защото им трябват социални контакти или се учат на нещо. Реално в яслата не ги учат на нищо конкретно. Обучението започва в ДГ. Аз само казах, че в яслите им е по-лесно на децата, защото им помагат във всичко  Peace Пък и не знам защо се възприема, че като си дадеш детето на ясла, значи го зарязваш  newsm78 И едва ли не то вече има контакт с тебе само на картинка. Ами не е така. Да, не е като да прекарваш целия ден с него, но пък и не е както ти го описваш - тотална липса на внимание и обич. Ти изкара, че децата от яслите са потенциални най-малкото неуравновесени психически хора  Whistling Ами значи тежко ни и горко, защото яслите са пълни с такива нещастни деца  Rolling Eyes Че дори не могат да ги приемат всичките. Май трябва да си копнеш поста в темата за кандидатстване в ясли. Ще решиш проблема на много майки  Wink
Освен това не всеки,по-скоро много малко са тези, които могат да си позволят да оставят само на таткото издържането на семейството поне 3 години  Stop Особено с още едно дете. Като имаш гръб е много лесно да проповядваш теории и да казваш кое е правилно и кое не е  Stop
Вие баткото кога го дадохте за отглеждане? Дори и да не е в заведение. Да го отглежда някой друг, не родителите?
Мислех си, че отдавна се разбрахме, че това в книгите са нещата в общия случай. Не можеш да кажеш, че всичко в тях е само правилно за всяко бебе и всяко странично нещо е само грешно. Аз от всичко прочетено още от Маги, стигнах до извода, че много от нещата написани по книгите са доста далеч от реалната картинка за моето конкретно дете  Peace

# 698
  • Варна
  • Мнения: 38
СЗА, предполагам, че визираш мен относно намаляването на кърмата (май напоследък само аз съм споделяла за подобен проблем) и съжалявам, че си останала с впечатление, че не съм обърнала внимание на думите ти за търсенето и предлагането. Въпросът е, че това на теория го знам, но намаляването на кърмата (почти празните гърди) и бавното й слизане при мен е факт (поради какви причини е друг въпрос, и аз се опитвам да намеря логично обяснение с намалените нужди на бебето или с цикъла, или с някакъв временен период).
Колкото до яслата - тук май повечето майки, които имат намерение да дават децата си на ясла, са споделяли, че го правят, притиснати от обстоятелствата, а не че не искат да ги гледат и възпитават в къщи, така че бих ги посъветвала да гледат откъм положителните страни на тази промяна (а такива има) и да се опитват да компенсират недостатъците с много гушкане и внимание вечер в къщи.  Чувството за вина е много коварно и не е от полза за никого.

# 699
  • София
  • Мнения: 673
Ей, софийските мами, никоя ли не е водила детето си за манту? Мислех, че все някоя ще се намери да отговори на питането ми



Аз водих Светланка, но не съм видяла въпроса ти. Питай, ако мога ще отговоря

# 700
  • Мнения: 2 495
Веси, както винаги съм те признала! newsm20

# 701
  • Мнения: 6
Мислех си, че отдавна се разбрахме, че това в книгите са нещата в общия случай. Не можеш да кажеш, че всичко в тях е само правилно за всяко бебе и всяко странично нещо е само грешно. Аз от всичко прочетено още от Маги, стигнах до извода, че много от нещата написани по книгите са доста далеч от реалната картинка за моето конкретно дете  Peace
Аз пък нямам намерение да не си давам мнението просто защото за моето дете еди-какво си е проработило, а за твоето не. Тук даваме мнения от личен опит (в конкретния случай съм получила съвет и от двама педиатри). Много майки нямат възможност или време да търсят литерат.източници и затова съществуват форуми като този. Когато даваме мнение не е учтиво да отричаме чуждото, нека се ограничаваме до формулиране на препоръките от собствената си позиция. Пример: Не започване на поста с "Ами не е така...", а с нещо от рода "В нашия случай...".
Да, всички деца са различни, това не е новост, всички го знаем.

# 702
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!

Ади вече е добре , от вчера няма температура . Днес не съм говорила с Ивето да видя как са. Ако има нещо ново пак ще пиша, но се надявам вече да се включат с добри новини от вкъщи.

Тони, да не ви изпусна и да заминетеще пиша сега- пожелавам ви, лек път ,  много късмет на новото място , бързо и лесно адаптиране със средата, абе наслука и това е!  Hug

SZA- супер си го написала! Peace
За яслата съм супер много против и за детската градина също, но ако няма друг начин е вариант.Още от сега изпадам в ужас като си помисля за времето , когато и ние ще трябва да тръгваме на детска.  Sad Батко ни до 4та група плачеше всеки божи ден, нямаше по ужасно нещо от детската за него.

Честит имен ден на всички празнуващи!   bouquet



# 703
  • Мнения: 967

Глафира, ама тя предимно тиква с пуйка яде Рая щото други неща и набутвам в устата точно 3-4 лъжици...та не знам... Rolling Eyes


Да се сетя да кажа, че имаше период, когато Марти и той ядеше само пуйка с тиква, а другото плюеше.
И аз малко чиста тиква омесвах в другата храна, или една лъжичка от едното, една от другото, и лека полека отмина. Тя тиквата като е толкова сладка, придава вкус на другите неща!


Колкото до яслата, не съм убедена, че има само отрицателни страни и човек трябва да си даде детето, само ако няма изход и да ходи на работа гузен и виновен. По всички книги пише, че детето е щастливо, когато родителите са щастливи, а да си дадеш детето и непрекъснато да си на тръни и нещастен - хич не е вариант! Просто нещата са такива, каквито са! Ако трябва да се ходи на ясла, просто се отделя повече време на детенце след това и се опитва контакта да е по-интензивен.
Аз дадох дъщеря си на година и половина на ясла - в смесена група до 6 годишни деца и бях много доволна. Стана бързо самостоятелна, научи се бързо да яде, да ходи на гърне и т.н., просто малките деца гледат от големите и попиват. Тя започна да си играе с други деца на 2 години някъде, това за мен са социални контакти. Не на последно място за малките дечица е много важно да събират впечатления, яслата е чудесно място за наблюдения има много нови играчки, различни начини да се играе с играчките! В моите очи - идеалният вариант е ясла е половин ден - от 9 докъм 12, когато са свежи и им се играе.  Но често това е невъзможно!
А болестите - ми те и по детските клубове, и в магазина, и на детската площадка се пипват или пък при посещение на лекаря  Mr. Green! Разбира се, първата година е трудна откъм имунна система и детенце трябва да се наглежда внимателно!
Накрая да кажа, че в ДГ на дъщеря ми, яслените деца на 3г. можеха и знаеха доста повече от децата на 3г. тръгвайки за първи път на ДГ (те си наваксват доста бързо, накрая всички си бяха прекрасни)! Разбира се, че съм чела много книги какво е най-добре, просто не съм съгласна с всичко по начина, по който е представено! И май е най-добре, всеки да си действа според инстинкта!
Дечицата са различни, но всъщност кой друг ги познава по-добре от собствените им родители, за да отсече как е най-добре да бъдат отглеждани!

Ой, отнесох се! Ама много ми хареса поста на SZA, и въпреки че не съм на нейното мнение 100% ми се прииска да порасъждавам и аз над темата!

Последна редакция: ср, 06 яну 2010, 16:26 от Rila

# 704
  • Мнения: 3 379
Гери Мур, изобщо не визирам теб, мила, просто прочетох нещо подобно в повечето постове от последните няколко страници. На теб, мисля, ти писах с обръщение по този въпрос преди няколко дни Simple Smile А и вече пиша достатъчно дълго тук, за да знаеш, че като визирам някой, се обръщам по име Simple Smile Колкото до теб - мисля, че излишно се притесняваш, просто се успокой и остави детето да те води в този процес, то знае по-добре от теб и мен  Hug

Вероники,  Hug. Много ми липсваше!

Тони, одеве забравих да ти кажа, че рядкото ако надали е от кашкавала или от студа, по-скоро фурмите са изиграли роля. Как е сега? Нали не продължава? Ако продължава, тогава може да има пръст кашкавала, но не ми се вярва.

Бухта, извинявай  Praynig Сетих се, че точно ти ще ми изкоментираш тази част от поста  Laughing Ама вече беше късно да трия... Но пък по-добре да знаеш, отколкото да се чудиш, нали?!?  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт