Отговори
# 195
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 915
Ами защото е пълна глупост това, което твърдиш. Първо - не знаеш каква е първопричината за автоимунното заболяване - стреса например не е изобщо странична реакция на ваксината, а в голямата си част тези заболявания се причиняват точно от такъв фактор. И алергия може да се прояви от всичко, а не от ваксини.
Никъде в страничните реакции на ваксините не пише, че причиняват алергии. Съществува фамилна обремененост също, като един основен фактор - нещо, което тук не желаете да отчетете. И за последно - това, че не са го отрекли, не означава, че са доказали, че е причината, много моля да не се спекулира с това.

# 196
  • Мнения: 4 399
Твърденията кое е сигурно и кое не, ги раzдаваш ти. Аz не твърдя от какво са твоите zаболявания, в повечето случаи на алергии и автоимунни zаболявания причината остава неиzвестна, така че би могло да е всичко, включително и ваксини. Никога не съм отричала наследствения фактор но когато става въпрос zа алергии наследствената връzка не е като zа гена zа сини очи. Навлиzаш във води които са много дълбоки, беz да имаш нужните поzнания.

Останалото са факти, можеш да ги провериш ако имаш интерес в таzи област. Спекулация е да твърдиш че ваксините са zадължителни zа zаписване в детска градина zащото са пожелали да видят имуниzационен паспорт.  Rolling Eyes Не е спекулация да се цитират факти. Но първо трябва да си zапоzнат с тях. А това ти с какво си съгласна или как си представяш че функционират нещата в една много строго регламентирана сфера като фармацевтичната, не е zадължително да има връzка с действителността.  Wink

# 197
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 915
Не ме познаваш, за да знаеш дали имам необходимите познания или не. И не е вярно, че е неизвестна причината. Пак се спекулира с това. Но просто няма смисъл човек да спори конкретно с теб. Peace

# 198
  • Мнения: 4 399
Не ме познаваш, за да знаеш дали имам необходимите познания или не.

Не е нужно да те поzнавам, ти си иzложи поzнанията доста пространно тук.

# 199
  • Мнения: 563
не съм здравословен фрийк
А аз може би съм в очите на другите, но примерът е много важен.
Как да убедя децата, че алкохолът е вреден при положение,че аз самата пия. Чисто теоритично.

права си, опитвам се да намалявам цигарите и евентуално да ги спра. Иначе, всичките ми приказки са все едно хвърлени на вятъра, след като не ги изпълнявам самата аз Confused

# 200
  • Мнения: 2 761
Ами защото е пълна глупост това, което твърдиш. Първо - не знаеш каква е първопричината за автоимунното заболяване - стреса например не е изобщо странична реакция на ваксината, а в голямата си част тези заболявания се причиняват точно от такъв фактор. И алергия може да се прояви от всичко, а не от ваксини.
Никъде в страничните реакции на ваксините не пише, че причиняват алергии.

А дали едно бебе или малко дете не преживява страх и ужас от убождането? И дали се чувства комфортно,след като живака действа като нервотоксин на нервната му система?!?!Е,за щастие на производителите на ваксини е достатъчно малко,за да си каже какво му е.Проблема с постваксиналните реакции е,4е могат да се появят далече във времето и затова са трудно доказуеми.Един живак(дори в поредица от" микродози" със всяка следваща ваксина) не може да бъде изкаран от организма по нормален начин,по простата при4ина ,че се натрупва в организма и може да си действа бавно и сигурно в продължение на цял един живот.Относно гените ти-трябва да е известно ,че тежките метали(отново Hg) разкъсват веригата на ДНК-то и ето ти проблема.
Ваксините предизвикват алергии,даже и повече.Пише си го и в бланката със странични реакции,които докторите са длъжни да попълват.

1. Нежелана реакция след ваксинация (НРВ)
* Локални    
- абсцес на мястото на инжектиране   
- лимфаденит (вкл. гноен лимфаденит 2 до 6 месеца след ваксинация    
с БЦЖ ваксина)
- тежка локална реакция
* НРВ от страна на централната нервна система    
- остри парализи - от 4 до 30 дни след приложение на жива полио-    
ваксина, от 4 до 75 дни след контакт с ваксинирани лица 
- синдром на Гилен-Баре - до 30 дни след ваксинацията    
- енцефалопатия - до 72 часа след ваксинацията
- енцефалит - от 1 до 4 седмици след ваксинацията 
- менингит
- гърчове, припадъци
* Други НРВ    
- алергични реакции
- анафилактоидна реакция (остра реакция на свръхчувствителност) -    
до 2 часа след имунизация
- анафилактичен шок    
- артралгия 
- висока температура над 38 °С (аксиларна)
- колапс - до 24 часа след ваксинацията
- остеит/остеомиелит - 8 - 16 месеца след имунизацията    
- персистиращ плач - най-малко в продължение на 3 часа
- токсичен шок синдром
- смърт 
- реакции, считани като противопоказание за последващо приложение    
на ваксината (съгласно указанието на производителя)

http://www.nsoplb.org/files/laws/naredbi/nar15.htm

# 201
  • Мнения: 277
Като стана въпрос за гени и наследсвена обремененост ,ще си позволя да се включа отново.Нямам за цел да се заяждам с никого ,а да дискутираме дали наистина гените  са виновни за заболяванията.Ще изложа своя извод ,който си направих въз основа на прочетеното от теорията за еволюцията на Дарвин и на съвременната теория.Не твърдя ,че съм напълно права ,затова и ми се иска да дискутираме по въпроса.Предварително се извинявам ,ако това не е съвсем по темата ,но мисля ,че имат доста общо.
Първо ,защо не смятам бактериите за виновни за заболяванията ,за които са набедени.Според тази теория ,животът на земята е с неустановен произход ,но се смята ,че първите организми  на тази планета са прокариотите ,които са бактерии и от тях се е развило или евоюлирало всичко останало ,та чак до човека.Те все още са доминиращи на планетата ни .Затова и не смятам ,че природата ще върви против себе си.
Относно гените-едно от условията за да има еволюция е наличие на естесвен отбор.Няма да цитирам уикипедия ,проверете сами за определението.Но от това определение ,поне за мен следва ,че не гените  са виновни за болестите.Но определено гените също са  повлияли на хода на еволюцията и все още ни влияят.Но лично за мен не да пренасят болести.
Толкова на кратко ,наистина ще ми бъде интересно да дискутираме този въпрос ,дори и не в тази тема.
Освен теориите за еволюцията ,ще препоръчам и филма на Брус Липтън-
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-6568107389365915765#d … 06668136396723343
Разбира се ако ви е интересно.

За бързо да спомена за алергиите -четох в български вестник статия ,че зачестилите алергии се дължали на прекомерната хигиена.

# 202
  • Мнения: 2 563
Като стана въпрос за гени и наследсвена обремененост ,ще си позволя да се включа отново.Нямам за цел да се заяждам с никого ,а да дискутираме дали наистина гените  са виновни за заболяванията.Ще изложа своя извод ,който си направих въз основа на прочетеното от теорията за еволюцията на Дарвин и на съвременната теория.Не твърдя ,че съм напълно права ,затова и ми се иска да дискутираме по въпроса.Предварително се извинявам ,ако това не е съвсем по темата ,но мисля ,че имат доста общо.
Първо ,защо не смятам бактериите за виновни за заболяванията ,за които са набедени.Според тази теория ,животът на земята е с неустановен произход ,но се смята ,че първите организми  на тази планета са прокариотите ,които са бактерии и от тях се е развило или евоюлирало всичко останало ,та чак до човека.Те все още са доминиращи на планетата ни .Затова и не смятам ,че природата ще върви против себе си.
Относно гените-едно от условията за да има еволюция е наличие на естесвен отбор.Няма да цитирам уикипедия ,проверете сами за определението.Но от това определение ,поне за мен следва ,че не гените  са виновни за болестите.Но определено гените също са  повлияли на хода на еволюцията и все още ни влияят.Но лично за мен не да пренасят болести.
Толкова на кратко ,наистина ще ми бъде интересно да дискутираме този въпрос ,дори и не в тази тема.
Освен теориите за еволюцията ,ще препоръчам и филма на Брус Липтън-
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-6568107389365915765#d … 06668136396723343
Разбира се ако ви е интересно.

За бързо да спомена за алергиите -четох в български вестник статия ,че зачестилите алергии се дължали на прекомерната хигиена.

Ох господи.  ooooh!

# 203
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Олово и други тежки метали има и в хищните риби, всички обаче си ги хапваме и не се вайкаме Wink, напротив намираме ги за особено полезни. На почти всички лекарства пише, че е възможна алергична реакция, това обаче не означава, че се развива алергия. Ако се преяде с ягоди или шоколад, е възможно да се изринем, това е алергична реакция, не- алергия към шоколад или ягоди.

После не ставало въпрос за световната конспирация Wink Peace.

# 204
  • Мнения: 277
Като стана въпрос за гени и наследсвена обремененост ,ще си позволя да се включа отново.Нямам за цел да се заяждам с никого ,а да дискутираме дали наистина гените  са виновни за заболяванията.Ще изложа своя извод ,който си направих въз основа на прочетеното от теорията за еволюцията на Дарвин и на съвременната теория.Не твърдя ,че съм напълно права ,затова и ми се иска да дискутираме по въпроса.Предварително се извинявам ,ако това не е съвсем по темата ,но мисля ,че имат доста общо.
Първо ,защо не смятам бактериите за виновни за заболяванията ,за които са набедени.Според тази теория ,животът на земята е с неустановен произход ,но се смята ,че първите организми  на тази планета са прокариотите ,които са бактерии и от тях се е развило или евоюлирало всичко останало ,та чак до човека.Те все още са доминиращи на планетата ни .Затова и не смятам ,че природата ще върви против себе си.
Относно гените-едно от условията за да има еволюция е наличие на естесвен отбор.Няма да цитирам уикипедия ,проверете сами за определението.Но от това определение ,поне за мен следва ,че не гените  са виновни за болестите.Но определено гените също са  повлияли на хода на еволюцията и все още ни влияят.Но лично за мен не да пренасят болести.
Толкова на кратко ,наистина ще ми бъде интересно да дискутираме този въпрос ,дори и не в тази тема.
Освен теориите за еволюцията ,ще препоръчам и филма на Брус Липтън-
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-6568107389365915765#d … 06668136396723343
Разбира се ако ви е интересно.

За бързо да спомена за алергиите -четох в български вестник статия ,че зачестилите алергии се дължали на прекомерната хигиена.

Ох господи.  ooooh!
Може ли да го обосновеш това възклицание  Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 яну 2010, 00:41 от Дивиана

# 205
  • Мнения: 313
Като стана въпрос за гени и наследсвена обремененост ,ще си позволя да се включа отново.Нямам за цел да се заяждам с никого ,а да дискутираме дали наистина гените  са виновни за заболяванията.Ще изложа своя извод ,който си направих въз основа на прочетеното от теорията за еволюцията на Дарвин и на съвременната теория.Не твърдя ,че съм напълно права ,затова и ми се иска да дискутираме по въпроса.Предварително се извинявам ,ако това не е съвсем по темата ,но мисля ,че имат доста общо.
Първо ,защо не смятам бактериите за виновни за заболяванията ,за които са набедени.Според тази теория ,животът на земята е с неустановен произход ,но се смята ,че първите организми  на тази планета са прокариотите ,които са бактерии и от тях се е развило или евоюлирало всичко останало ,та чак до човека.Те все още са доминиращи на планетата ни .Затова и не смятам ,че природата ще върви против себе си.
Относно гените-едно от условията за да има еволюция е наличие на естесвен отбор.Няма да цитирам уикипедия ,проверете сами за определението.Но от това определение ,поне за мен следва ,че не гените  са виновни за болестите.Но определено гените също са  повлияли на хода на еволюцията и все още ни влияят.Но лично за мен не да пренасят болести.
Толкова на кратко ,наистина ще ми бъде интересно да дискутираме този въпрос ,дори и не в тази тема.
Освен теориите за еволюцията ,ще препоръчам и филма на Брус Липтън-
http://video.google.co.uk/videoplay?docid=-6568107389365915765#d … 06668136396723343
Разбира се ако ви е интересно.

За бързо да спомена за алергиите -четох в български вестник статия ,че зачестилите алергии се дължали на прекомерната хигиена.

Тази теория е мнго интересна и може да я дискутираш с някой, които е компетентен като теб по въпросите на еволюцията и естествения отбор.  Rolling Eyes И аз съм от невежите.

# 206
  • Мнения: 405
Никъде в страничните реакции на ваксините не пише, че причиняват алергии.

Дъщеря ми е ваксинирана с Infanrix Hexa. Ето я листовката. С червено съм маркирала мястото в страничните реакции, където са упоменати алергиите.
Дори и лекаря се съгласи с предположението, че е от ваксината. Той също не би ваксинирал по нататък, тъй като не се знае каква може да е следващата реакция. Но дори и той да беше на друго мнение, пак не бих рискувала.

4.8 Nebenwirkungen
_ Klinische Studien:
In klinischen Studien wurden 13.500 Impfungen
mit Infanrix hexa bei mehr als 4500 gesunden
Säuglingen ab einem Alter von
6 Wochen im Rahmen der Grundimmunisierung
vorgenommen. Mehr als 2300 Kinder
im Alter von 12 bis 24 Monaten erhielten eine
Auffrischimpfung mit Infanrix hexa.
Im Verlauf der Grundimmunisierung wurde
nach Verabfolgung der zweiten oder dritten
Dosis weder ein Anstieg der Häufigkeit noch
der Schwere dieser unerwünschten Ereignisse
beobachtet.
Wie bereits bei DTPa und DTPa-haltigen
Impfstoffkombinationen beobachtet, wurde
nach der Booster-Impfung mit Infanrix hexa
im Vergleich zur Grundimmunisierung ein
Anstieg der Reaktogenität festgestellt; jedoch
war die Häufigkeit der Symptome, die
als schwer eingestuft wurden, gering.
_ Klinische Studien zur Koadministration:
Nach den einzelnen Impfterminen wurde bei
gleichzeitiger Verabreichung von Infanrix
hexa und Prevenar bei 28,3 % bis 48,3 %
der Geimpften über Fieber (_38_C) berichtet.
In der Gruppe, die nur mit Infanrix hexa
geimpft wurde, waren es 15,6 % bis 23,4 %.
Fieber über 39,5_C wurde bei 0,6 % bis
2,8 % der Impflinge beobachtet, die gleichzeitig
mit Prevenar und Infanrix hexa geimpft
wurden (s. Abschnitt 4.4).
_ Zusammenfassende Auflistung der Nebenwirkungen:
Unerwünschte Wirkungen, die im Rahmen
von klinischen Studien (nach der Grundimmunisierung
oder Auffrischimpfung) oder
während der breiten Anwendung nach
Markteinführung berichtet wurden, sind im
Folgenden nach Körpersystem geordnet
aufgeführt. Nebenwirkungen, die sowohl
während der klinischen Studien wie auch in
der Spontanerfassung nach Markteinführung
berichtet wurden, traten durchweg am
häufigsten im Rahmen der kontrollierten klinischen
Studienbedingungen auf.
Innerhalb jeder Gruppe mit Angabe der Häufigkeiten,
werden die Nebenwirkungen nach
abnehmender Schwere der Nebenwirkung
aufgeführt.
Häufigkeiten werden wie folgt angegeben:
Sehr häufig: _10 %
Häufig: _1 % bis _10 %
Gelegentlich: _0,1 % bis _1 %
Selten: _0,01 % bis _0,1 %
Sehr selten: _0,01 %
Infektionen und parasitäre Erkrankungen:
Häufig: virale Infektionen, Candidose, Otitis
media, Infektionen der oberen Atemwege,
Pharyngitis
Gelegentlich: Infektionen
Psychische Störungen:
Sehr häufig: Reizbarkeit
Häufig: ungewöhnliches Schreien, Unruhe
Störungen des Nervensystems
Sehr häufig: Schläfrigkeit/Abgeschlagenheit
Gelegentlich: Somnolenz
Augenerkrankungen:
Häufig: Konjunktivitis
Erkrankungen der Atemwege, des Brustraums
und Mediastinums:
Häufig: Bronchitis, Husten, Rhinitis
Gelegentlich: Bronchospasmus, Laryngitis,
Stridor
Erkrankungen des Gastrointestinaltrakts:
Sehr häufig: Appetitlosigkeit
Häufig: Durchfall, Enteritis, Gastroenteritis
Gelegentlich: Bauchschmerzen, Erbrechen,
Verstopfung
Erkrankungen der Haut und des Unterhautzellgewebes:
Häufig: Hautausschlag, Dermatitis
Gelegentlich: Ekzeme
Allgemeine Erkrankungen und Beschwerden
an der Injektionsstelle:
Sehr häufig: Schmerzen, Rötung, Schwellung
an der Injektionsstelle (bis 50 mm), Fieber
_38_C
Häufig: Reaktion an der Injektionsstelle (über
50 mm)*, Fieber _39_C
Gelegentlich: Diffuse Schwellung der Extremität,
an der die Injektion vorgenommen
wurde — mitunter unter Einbeziehung des
angrenzenden Gelenkes*, Mattigkeit
_ Post-Marketing-Surveillance:

Erkrankungen des Immunsystems:
Allergische Reaktionen (einschließlich Hautausschlag
und Pruritis), anaphylaktoide Reaktionen
(einschließlich Urtikaria)

Störungen des Nervensystems:
Krampfanfälle (mit oder ohne Fieber), Kollaps
oder schockähnlicher Zustand (hypotonehyporesponsive
Episode)
Allgemeine Erkrankungen und Beschwerden
an der Injektionsstelle:
Verhärtung, Induration, Schwellung der gesamten
Extremität, an der die Injektion vorgenommen
wurde*
* Kinder, denen zur Grundimmunisierung
Impfstoffe mit azellulärer Pertussiskomponente
verabreicht wurden, haben im Vergleich
zu Kindern, die mit Ganzkeim-Pertussisimpfstoff
grundimmunisiert wurden,
eine höhere Wahrscheinlichkeit, nach dem
Booster eine Schwellung zu entwickeln.
Diese Reaktionen klangen durchschnittlich
innerhalb von vier Tagen ab.
_ Erfahrungen mit dem Hepatitis-B-Impfstoff:
Nahezu 100 Millionen Dosen Engerix B
10 g, der Hepatitis-B-Impfstoff von
GlaxoSmithKline Biologicals, ist für Kinder
unter 2 Jahren verkauft worden. In extrem
seltenen Fällen wurde über Paralyse, Neuropathie,
Guillain-Barre´ -Syndrom, Enzephalopathie,
Enzephalitis und Meningitis berichtet.
Ein ursächlicher Zusammenhang mit der
Impfung konnte nicht festgestellt werden.
Sehr selten wurde über eine Thrombozytopenie
nach der Verabreichung von Heptatitis-
B-Impfstoffen berichtet.


Радвам се, че вашите деца не са реагирали по никакъв начин поне до момента на дадена имунизация, и ви пожелавам и никога да не ви стигне до главата. Защото някои неща след това са необратими.

# 207
  • Мнения: 313
Lolita007, съжалявам , че при вас е имало реакция. Абсолютна истина няма. Ако ваксинираш и има реакция ще се чувстваш виновна , че си го направила, ако не ваксинираш и детето се разболее от гадна болест , пак ще се чувстваш виновна. Така , че, четем си листовките,  вземаме си сами решението и си носим сами отговорността. Не се опитваме обаче  да убеждаваме другите да постъпват като нас.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 22:47 от WebMama

# 208
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Lolita007, моето дете също е ваксинирано с Infanrix Hexa. Листовката, която си публикувала е на език, който не владея, но ако цъкнеш един google, я има и на български (чела съм я и на гръцки). Говори се за вероятни алергични реакции. Уртикария не е алергия, а алергична реакция, която може да се получи и от шоколад. Между другото котки, по-точно космите им, са алерген и дългото съжителство с тях може да доведе до алергия към тези животни и без за това да допринася някаква ваксина.
Съжалявам че на детенцето ти му се е случило това, но не мисля че трябва да се драматизира и да се заклеймяват ваксините въобще Peace.

# 209
  • Мнения: 405
WebMama, абсолютно съм съгласна. Аз не убеждавам никого. Ако някой ме пита, тогава си казва мнението по въпроса.
Радвам се, че живея в държава, в която имам право на избор и никой не ме дискриминира мен или детето заради това.

Teopr,
Листовката е на немски . Алергичните реакции (в нея не се споменава да са вероятни) са под формата на обрив. Такъв беше и нашият случай.
Не искам с никой да споря, просто споделих случаят с моето дете.
Радвам се, че твоето дете е ок.

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 21:33 от Lolita007

Общи условия

Активация на акаунт