Удряне с ръчички по главата

  • 19 515
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
Сега обичам, ако има връзка с това като последствие, да ми лежи някой върху главата или нещо да ми тежи изобщо, като лежа. Не знам как да го обясня повече. Някой си го намества по-често, друга си играе постоянно с косата - навици и привички.  Whistling
  Joy Joy Joy Е не,ти ме уби.  hahaha. Надявам се не спиш с куфар пълен с дрехи на главата си.. Но ако жена ти е по-тежичка, сигурно ти върши работа..Не мога да пиша от смях   bouquet

# 16
  • Мнения: 592
Няма проблем - поне съм те разсмял, но все пак ти казах, че всеки си има странности. А жена ми е фино миньонче, можеш да я видиш. По този повод няма да ти напомням темата в която, една съфорумка сподели, че прави на мъжа си далеч по-"лични" и необичайни за много от нас неща. Реакцията беше същата, но всеки с номера си! Животът затова е интересен!
Надявам се, ти да си перфектната!

# 17
  • Мнения: 4 434
И при нас мина това с удрянето... Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 391
Май всички деца минават през тази фаза, поне по мои наблюдения. Моята дъщеря също от време на време си бие шамарчета - ако нещо я ядоса например.  В такива случаи и казвам, че няма нужда да се удря, че всичко е наред и т.н.

# 19
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Прави го, да. В началото много ме плашеше, сега вече знам, че не е толкова странно и чакам да отшуми.

# 20
  • Мнения: 2 028
малкият не ги прави тия номера, обаче големият на посочената възраст се млатеше зверски по главата... в повечето случаи с ръце, веднъж в едно дърво в парка почна да си бие главата... обикновено случаите бяха свързани с това, че иска нещо, а не го получава... ooooh! период е, отминава...

# 21
  • Мнения: 399
И моя син се удря от около месец...разсейвам го,гушвам го и спира. Peace Не се тревожа,сигурна съм,че е период. Simple Smile

# 22
  • хасково
  • Мнения: 378
И ние сме явно в този период,защо ако му се скарам,веднага започва да се бие по главичката сякаш се самонаказва и на мен ми става много жално.А,аз и баща му никога не смъме го удряли,дано и при нас да отмине бързо този период.

# 23
  • някъде
  • Мнения: 4 961
и моят син се биеше, даже и сядаше на земят и си удряше главата в пода,но отмина този приод Peace
Сега се бие по главата, като се ядоса за нещо, но не му обрьщам внимание и спира. Имаше период, в който си драскаше лицето с нокти като се ядоса ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 601
Айде и ние в отбора на удрящите се по главата - обикновено го прави като не получава нещо и се ядосва. Като гледам и на други деца се случва и ще се радвам ако е период. Гледам да и отвличам вниманието с нещо друго, в никакъв случай не и се карам.

# 25
  • Мнения: 1 014
Синът ми не го е правил, но племенникът ми  ooooh! сигурно до 4 годишен го правеше.
Това, което е имал предвид докторът за угаждането е най-вероятно, че бабите глезят, а родителите - не толкова и когато детето поиска нещо и срещне отказ - това е резултата. Начин за изнудване.
Племенникът ми беше глезен, наистина, и ми прилагаше най-редовно този номер, когато беше у нас, ама  Naughty  не на мен тия. Още помня как си удряше главата в стената, а аз гледах като втрещена и се чудех как да реагирам. И понеже той - инат, но аз - по-голям - просто изчаквах да му мине. Спря да го прави, поне при мен, като разбра, че номерът не минава.
Трябва да кажа обаче, че вече е голям и никак не е нервен, напротив много добър и спокоен характер е.

# 26
  • Мнения: 346
Дъщеря ми скоро за около месец го правеше този номер, когато се заинати. Пляскаше се и демонстративно по дупето и караката, а все още не сме стигали до пляскане. И аз просто не й обръщах внимание и това отшумя. Сега просто се изпъва в цял ръст на пода или се търкаля, но и това поведение го игнорирам, надявайки се да отшуми и то скоро.

# 27
  • Мнения: 2 340
И моята дъщеря си бие шамари. Прави го когато и се е приспало много или не и дам това, което иска.

# 28
  • Canada
  • Мнения: 649
Абе незнам дали отминава от само себе си, защото на приятелката ми дъщеря й е на 3 годинки и нещо и все още за да заспи си удря главата в таблата на леглото по половин час... ooooh! Как ли не са се пробвали да я отучат, но явно не става... Sick

# 29
  • Мнения: 1 896
Когато детето се удря, това е израз на фрустрация. Тоест то има силно желание за нещо, много силно, но не може да го получи по причини, които не разбира. Някои деца насочват агресията към други - хвърлят нещо, посягат на друго дете или родител (освен ако не ги е прекалено страх че родителят ще ги удари). Други дечица пък изливат агресията върху себе си като се удрят, блъскат в стената или подобни.
Някаква комбинация от тези се случва при повечето деца, защото никой човек не получава винаги това, което иска. Моите деца двете го проявяха различно - големият се е тръшкал в земята, макар и рядко, а сестра му реве и удря мен или който й се изпречи на пътя.
Когато се случват подобни неща не игнорирам, защото това би означавало да кажа на детето че чувствата му нямат никакво значение за никого и по-добре да ги подтисне и държи за себе си. Но да не игнорираш не означава непременно да преподредиш целия свят така че детето да получи това, което иска. Тогава пък няма да се научи да приема, че някои неща не стават по обективни причини.
Така че това което се научих да правя с второто дете е да изразявам съчувствие и разбиране, да й казвам "Да, миличка, ядосана си, че не може да направиш еди-кое-си/че трябва да си тръгваме и т.н." без да отстъпвам от позицията си, че даденото нещо не може да стане. Това работи обаче само ако няма "не" и "не може" на абсолютно всяка крачка, те са ми за специални случаи само. Дано съм била полезна на някой  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт