СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 173
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 18 679
Отговорът ми беше към Нели Д, а възражението е срещу заповедта и се подава в районния съд, който я е издал. Идеята е да не може да влезне в сила, а да ги предизвика да предявят иск срещу нея. Тук ве4е става по-сложно, защото доколкото разбирам, те не разполагат с кой знае какви доказателства за тези вземания, а в позицията на ищец, ако нямаш сравнително безспорни доказателства, си 4ао. Ако сумата е малка, може и въобще да не се стигне до предявяване на иск.
В твоя слу4ай - нищо не мога да кажа без документи. Нито разбрах каква призовка сте полу4или, нито какви са отношенията ви с по4иналия длъжник.

# 226
  • Мнения: 2 630
belinda, ние нямаме отношение към починалия, освен че живеем на адреса, на който е живял той. Но имаме контакт с наследниците му, т.е. чрез нас, ако сме мили и услужливи, СГ Груп могат да ги намерят. Още не сме получили призовки на адреса, само писмото, с което уведомяват, че човекът дължи пари. Наследниците му казаха, че въобще нямат намерение да се занимават с тези господа от СГ Груп и че той е нямал задължения, както и че никога не е бил абонат на Глобул. Но се чудех, аз какво мога да направя, ако ми цъфнат на вратата с призовка. Мога ли категорично да откажа да я приема например или по някакъв начин да ги пратя на майната им?...

# 227
  • София
  • Мнения: 16 025
Но се чудех, аз какво мога да направя, ако ми цъфнат на вратата с призовка.
Ако цъфнат просто им обясняваш, че ти отскоро живееш на този адрес. Нямаш никакви контакти с предишните живущи и не знаеш нищо за тях. Не приемаш никакви документи, които не са на твое име и не се ангажираш да казваш на СГГруп новия адрес на хората.

# 228
  • Мнения: 2 630
Благодаря, Aisha. Simple Smile И аз горе-долу такъв сценарий си представям.

# 229
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Имам проблем с плащане от клиент и чрез познати разбрах за тази фирма. Даже мислих да им ползвам услугите и миналата седмица щях да ходя да подписвам договор... нещо обаче ме притесняваше - говорила съм с тях 2 или 3 пъти по телефона и веднъж в офиса им в София ... както и да е, работната седмица свърши, отказах се да подписвам договор с тях, а днес намерих този линк http://www.novatv.bg/bg/videos/view/1697/
надявам се да ви е от полза  Peace

# 230
  • София
  • Мнения: 16 025
Presiqna, защо не се обърнеш към Кредитреформ?
Те поне са стабилна, известна отдавна чужда фирма за събиране на вземания.
Доколкото знам си вършат сериозно работата.

# 231
  • София
  • Мнения: 18 679
Мога ли категорично да откажа да я приема например или по някакъв начин да ги пратя на майната им?...
И двете Laughing

# 232
  • Мнения: 599
Снощи по новините казаха, че давностният период не е 5г., а 3 г.

# 233
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Снощи по новините казаха, че давностният период не е 5г., а 3 г.

Това сигурно ли е ? Важи ли за всички дългове? Много се зачудих и аз защото дори фишовете към кат имат давностен срок 3 години, казаха днес по новините в Нова. Ако е така, значи моята неплатена сметка от няма и 10 лв. към Глобул е с изтекла давност. Не ми е за тези пари, но когато има 4 сим карти с обща сума 10 лв, и не пращат фактура, не плащам. Naughty

# 234
  • Мнения: 2 927
     Кратката тригодишна давност важи само за периодични плащания и лихви. За останалите задължения погасителната давност е пет години. Давността се прекъсва с предявяване на иск.
     За глобите наложени с фиш или наказателно постановление, давността беше две години, ако не се лъжа. В момента не мога да проверя.

# 235
  • Мнения: 599
Снощи по новините казаха, че давностният период не е 5г., а 3 г.

Това сигурно ли е ? Важи ли за всички дългове? Много се зачудих и аз защото дори фишовете към кат имат давностен срок 3 години, казаха днес по новините в Нова. Ако е така, значи моята неплатена сметка от няма и 10 лв. към Глобул е с изтекла давност. Не ми е за тези пари, но когато има 4 сим карти с обща сума 10 лв, и не пращат фактура, не плащам. Naughty

Ставаше въпрос за топлофикация, че са отписали 15 млн. лв. по давност и била 3г., а не 5г.

А за НАП има ли давностен период? За глоба става въпрос. Ако има, да зачакам още малко  Mr. Green

# 236
  • Мнения: 599
Получила съм извънсъдебна покана  Shocked
Нито пише за какво е, ни колко е, само, че в 3-дневен срок трябва да си погася задължението.
Звъннах на някакъв тел. дето са дали и стана ясно, че става въпрос за нещо дето отдавна е погасено. Тогава ми звъняха 3 пъти, след като вече си бях погасила спорните с една банка пари и ми твърдяха, че при тях не излизало. Ми аз к'во съм виновна, че явно въобще нямат връзка с тая банка. Да не говорим, че явно нямат връзка и с офисите си из страната, щото тая покана идва директно от София и там звънях сега. От Варненския офис спряха да ме търсят отдавна. Тоя ми каза, че ще проверят случая.
Вече се чудя какво да правя с тия. Мъжа ми го търсеха за пари към Глобул от 2002г. - никога не сме били абонати на тия. Ходи, разправя се с Глобул, казаха, че нищо не им дължим.
Тия бяха спрели да звънят, но от известно време пак си подновиха обажданията.
И въпреки обясненията, че не дължим нищо и да ни покажат някакви договори, че имат изкупен дълг и с/у какъв документ са го изкупили ( хем изкупен, пък парите да си ги погасим на Глобул !!!?), ни отговарят, че нямат документи и трябва да се плати на Глобул, а след това, ако искаме да си ги съдим. Те нямало да престанат да звънят.
Писна ми вече и някой да ми каже към кого да се обърна, за да престанат тия рекетьори да ни безпокоят. Звънят и късно вечер след 9 ч. на мъжа ми.
Как и кой позволи да се тормозят така хората без да имат вина някаква ( в случая с Глобул-ското ни задължение). Едните казват "не ни дължите пари", а другите "дължите им, дайте си им ги"  Shocked  Shocked  Shocked

# 237
  • Мнения: 15 619
sunny day, подай оплакване в полицията за тормоз!

# 238
  • Мнения: 599
sunny day, подай оплакване в полицията за тормоз!

Сега чакам отговор от един адвокат и ще предприема по-сериозни действия, а не само жалба в полицията. Ми те тия минаха сек'ви граници.
Даже мисля и банката да го отнесе затова, че първо ме обявява като длъжник на тия, а после не си прави труда да ги уведоми, че няма дълг вече.

Имах и разговор с един от тия днес (във Варненския офис), след като получих поканата - няма да ви казвам за каква арогантност и простотия става въпрос. След въпроса ми нямат ли връзка с банката, че искат аз след месеци да им пращам на факс бордерото с внесената от мен сума ( това днес измислиха, че трябва да направя), тоя като взе да крещи и да ме заплашва, и да ме обижда  Shocked Естествено отвърнах със същото и ми затвори телефона.

# 239
  • Мнения: 1
Здравейте!И аз имах писмо от въпросната фирма.Преди време забавих плащане към Глобъл в рамер на 20лв месечна сметка.Не бях платила 2м,като следтова ми прекратили договора и ми начислили вс такси до края му/2год/- и сумата става 300лв,питам се имат ли право?После пристига въпросното писмо от СГ Груп в което не пише нито колко пари дължа,нито към кой,нито къде се плащат..нищо!Като гледам отзивите къде и кой е звънял и как са се отнесли после с него...ме е страх да се обадя..не искам после да ме притесняват по телефона всекидневно....какво да правя? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт