Пролетта настъпва вече, идва МАЙското човече! № 20

  • 25 018
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5
 Привет от мен  bouquet
Преди час писах, писах... а накрая се загуби, защото съм от компа на мъжа ми и била задаена сесия 30 мин, която изтекла...
РД мина добре, хапнахме в наште, някои и пийнаха и така.
Вчера цял ден по задачки, защото трябваше да си взема едно колетче Mr. Green, ще го снимам мп - късно, а от 16:40 бях на ФМ при Томова, влязохме в 17:30...
Каза, че всичко е наред с бебчо, но единият бъбрек не го виждала добре. Каза, че можело да има хиперехогенност, което не можа да ни обясни какво е, после каьза, че можело мда са черва отпред и да не се вижда добре, попитахме я, ако има проблем, какви са последствията, а тя каза, че незнаела... Накрая мизтърси, че хората и с един бъбрек живеели, а най - накрая каза, че нищо не вижда и да отидем на 22, защото най - добре се правела ФМ след 34 седмица. Днес се обадих на Марков и му обясних, той беше много мил и ще ни приеме още днес в 14:30, дано всичко е наред Praynig Praynig Praynig Но той каза, че това за 34 бседмица било глупости и т.н.
А, между другото, с влизането и казах, че съм разбрала, че е педиатър, тя каза, че не работела със ЗК, аз и казах, че няма проблем. Та после по някое време каза да отидем след раждането и да го види..., реве ми се. Стискайте палци всичко да е наред и Марков да успее да види. Иначе до сега и Велев, и Димитров от Фемина нищо не са казвали.
Говорих със Силвенцето, изписват я, днес ще е на линия по някое време Heart Eyes, но ще трябва да лежи и да пази бебо да стои на топло.
Ани, не се притеснявай за глупости, явно тази лекарка никак не е толерантна и мила и си прави това, което и е удобно.
Кикиники, честит празник на теб и на Бела, да е все така красива и очарователна, да те слуша и да помага за отглеждането на братчето си.
Беборанче, големи красоти
Вивид, аз в момента се боядисвам, с безамонячна боя, как ли ще стане....
Хайде, извинявам се, че толкова дълго...

# 676
  • София
  • Мнения: 3 578
angelka, нямам думи за поведението на Томова... Хем не видяла, хем се обяснява, хем това можело, ама и онова можело, ама не  може да каже. За Димитрова от Фемина казват, че не говорела много и не обяснявала, ама поне каквото каже е на място и не всява паника... Дано днес всичко мине ок на прегледа при Марков.  Peace

# 677
  • Мнения: 5
Дано, стискайте ни палци и се молете за нас с бебо Praynig Praynig Praynig

# 678
  • Мнения: 62
Аааа тази Томова е  за  #2gunfire! Какво говори празни приказки само да те притеснява излишно. То прехвалените стават такива в един момент!
Анжелка, не се притеснявай! Сигурна съм че с бебето всичко е наред! PeaceПросто тая Томова не    е наред! #Cussing out


# 679
  • Мнения: 52
Най-после в къщи!!!

Трыгнах си от болницата по собствено желание,положението с морбилите е доста сериозно!

Да разкажа за моите приключения: погнаха ме едни контракции  и си викам : днес имаме годишнина, цял ден съм готвила, ще си хапна, ще си догледема сериала и айде в в спешното.Добре че имам стабилен доктор който ми запази стая и легло. Бебчо заел поза за илизане, шийкат на матката се скъсила контракциите станаха все по-чести и все по-болезнени и бебчо си заел позиция за излизане...както и да овладяха положението с много лекарства  и до тук добре.

ама нали съм "късметлийка" доктора ми замина за конгрес в чужбина и ме остави на една "лекарка", няма да ви описвам подроббно какво отношение

слагта ме на пропаднало легло за ултразвук , на мен ми прилапша и помолях за помощ само да се изправя отг: е пробвай се сама

отивам на запис на тонове и ми слагат едно такова кръгло и бебчо риташе само по него реакцията беше: изгониха ме защото съм шавала и ми се каза: ти с тези малки седмици къде си тръгнала на тонове

преди да замине доктора ми изписа лекарства за задържане: 4 дена ми казват ами..сега няма нещо се бавят и ме оставиха без тях.

Обявиха епидемия. Казах че не съм карала шарка и те ми отг: епааа и аз съм човек и аз не съм я карала...най много ако те хване да тярбва да  ти извадим бебето.

3 нощи под ред не съм спала, защото от прозореца валяха снежинким, нямаше оплътнение и каквото и да сложех дрехи одеала вятъра ги издухваше, а резултатът:  сега сым с хрема и температура.

За капак на всичко ми сложиха система от която ръката ми се изду като балон и аз попитах: нормално ли е? а отг: я я виж тази да не би да си учила за лекара...ще търпиш.

От инжекциите в бедрата, които бяха през 4 часа приличам на гръцка ваза но не го коментирам...отоците и вызпаленията

В крайна сметка сега съм в къщи лекувам си настинката ,имам забрана 40 дена да не ставам от леглото, системите и инжекциите - комшийката от 3-етаж.



Благодаря БЕЗКАРАЙНО много за милите думи и  подкрепата..страхотни сте.
Вени, Дани Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

П.С: всички си траят за епидемията но е трыгнала от майчин дом...бъдете внимателни!!!

Дзани, всичко ще е нареед с бебо, има си всичко.тя не видяла

Последна редакция: пт, 12 мар 2010, 12:20 от sivanovaa

# 680
  • Мнения: 32
Силвееее, добре  завърнала се, не те пускаме да ходиш никъде поне до началото на МАЙ Simple Smile

Дани, спокойно, всичко ще е наред с бебчо, не се шашкай.

# 681
  • Мнения: 30
Силве, добре дошла у дома!
Много кофти, че си попаднала на такова отношение. Направо нямам думи, защо е нужно да се държат по този брутален начин с пациентите?
Важното е, че вече си по добре, бебчо е натопло и се е кротнал. Ти си почивай и се лекувай. Дано скоро темпрературата и другите неприятни неща отминат.   bouquet

Анжелка, направо останах втрещена като прочетох за Томова, излишна паника да всява така на никого не е нужно. Ти бъди спокойна и знай, че всичко с бебчо е наред.  Praynig Аз съм си записала час при нея за 25-ти, да видим при мен какво ще каже...

# 682
  • Мнения: 64
sivanovaa, направо нямам думи за отношението в майчин дом!!!  Shocked Shocked Shocked
Добре, че си се прибрала вкъщи и положението е по-спокойно.

# 683
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Силве толоква ужасии в тия болници напарво съм възмутена. Дано повече не ти се налага да ходиш там да сте добре ви пожелавам на теб и  малкото човече!
Една приятелка роди миналия месец и бебо вдигнал температура неможе ли да  я свалят и ги настанили в детско отделение такава мизерия било такова чудо жената изтраяла само 3 дни добре че се опарвили бързо, лошо отношение няма вече хуманност в лекарската професия май.
Дано всички сме здрави да не опираме до техните услуги!!!

# 684
  • София
  • Мнения: 1 555
Добро утро!  Hug

КикиНики честит рожден ден на прекрасната Бела! Пожелавам и весело и безгрижно детство! Нека е много здравичка и много щастлива! newsm59 nbirthday newsm67  Gift  Party Time

Слава Богу Софи си остана само с хремата и без други симптоми, но ми лепна на мен вирусчето - болки в гърлото, лека Т, болки в главата. Общо взето нищо страшно, но много уморена се чувствам като парцал, не можах да спя тази нощ заради температурата и гърлобола, а диването не се спира в къщи. Но почти стана време за следобеден сън, нямам търпение вече...  Rolling EyesJoy hahaha

Силве - Добре дошла в къщи.  Hug Прочетох какъв кошмар си преживяла и съм потресена.  ooooh! Хубаво е поне, че сега си в къщи, да си по-спокойна, лежи и си почивай.  Hug


angelka - Силно стискам палци за добри новини от прегледа при Марков!  Praynig Hug И аз не мога да си обясня това поведение на Томова  Rolling Eyes, по-скоро си мисля, че се е объркала. Все пак и Димитрова и Велев са добри лекари, щяха да видят, ако има проблем. Добре, че Марков се е съгласил да ви приеме веднага, за да не се притеснявате излишно.  Hug

# 685
  • Мнения: 1 298
Олее,кофти преживяване си имала ти Силве.Почивай сега и спокойно.
Аз с предната бременност също лежах по това време на системи в патология 1 седмица,с 1 пръст разкритие и контракции на 7-8мин.Но лекарите овладяха положението и даже после си го носих до термина бебо.

Ангелка излишно те е притенила тази лекарка според мен...

# 686
  • София
  • Мнения: 162
Честит рожден ден на малката бонбонка Бела! Да е жива, здрава  да радва мама и тате!

Силве, радвам се, че въпреки преживяното бебето е на топло и сигурно в твоето коремче. Да си стои там! За отношението и условията в нашите болници каквото и да кажа ще е слабо. Сега е важно да оздравееш и да пазиш леглото.

Ангелка
, ще се моля за теб и бебето.  Praynig Чакаме добри вести от теб!

Нашия майстор пак се вихри сутринта у нас. До сега съм чистила. На мамите уговорили си среща- приятно изкарване!

# 687
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На всички майчета с притеснения пожелавам оптимизъм и вяра в доброто   bouquet

Обаче имам и един въпрос. Мога ли да дам бебешката количка и матрачето от каката на химическо чистене? Дали ще бъде безопасно за бебето? Моля някой запознат да ми отговори  Praynig

# 688
  • Мнения: 5
 Браво Силве, добре дошла, сега мъж ти много да те глези и слуша, пък празника, ще го отпразнувате подобаващо като се появи бебчо. Мен ме приеха за задържане в Шейново през нощта, преди РД на мъжа ми Heart Eyes Важното е да сме добре бебчетата и ние Hug
Момичета, много благодаря за милите думи, дано всичко е наред Praynig Hug

# 689
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Дани, думи нямам за Томова - как може да поставя някакви такива необосновани диагнози  ooooh! Хич не вярвам, че има нещо и много добре, че си успяла за Марков. Ще чакаме да кажеш какво става  Praynig Praynig Praynig Оф, понякога си мисля, че по-добре да не ходим на лекар  #Cussing out
Силве, кошмар  ooooh! Радвам се, че си си в къщи   bouquet Излекувай хремата и не мърдай от леглото  Naughty И аз лежах с Габи целия 8-ми месец, пък после няма излизане  Grinning
madelix, явно, за да е с твоята фамилия, бащата не трябва да го припознае. Обаче в такъв случай май ще се води без баща  Thinking Не че нещо, но все мис е струва, че е по-добре да се подсигуриМ/Ш с бащинство  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт