Незабравима(Unutulmaz) -тема 22

  • 27 448
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • И тук,и там
  • Мнения: 4
А това е моят поздрав:http://www.youtube.com/watch?v=LJRO2HKXFEY Дано скоро ги видим пак така щастливи!  Hug Hug Hug

# 541
  • Мнения: 8
Сега накратко да споделя "компетентното" си мнение относно фрагмента и снимките, и всичко, което сте иззписали тези два дни.

Аз първоначално бях склонен да мисля, че и в 37 епизод сватба все пак няма да има и че ще бъде провалена или по-скоро отложена, но не заради Еда или Харун, а от външна намеса. Така и вълкът сит, и агнето цяло, и междувременно можеха да започнат разкрития, които окончателно да осуетят сватбата. А и по принцип за отлагане на сватбата все още имаше "технологично време".

Но изглежда, че сценаристите са решили да поемат по другия възможен път, а именно да оженят Харун и Мелда и после тя да разбере какво е направила, тоест постигнала. И в крайна сметка да се стигне до развод и събиране на Еда и Харун, но след като всички са видели истинското лице на Мелда и са разбрали саможертвата на Еда. Иначе, при едно "НЕ" на Харун при подписването, това не би се получило. А и при сватба и после развод може да спретнат още 10-на серийки. Някои смятат, че един развод би бил немислим, но защо? В"Перла" си се развеждаха и женеха по 2 пъти на ден едва ли не. В "Любов назаем" също има развод. А и разводът изглежда не е нещо необичайно за по-богатите и образовани слоеве на турското общество.

И засега изключвам напълно трагични варианти, предполагащи смърт на някои от главните герои. Може би, защото така ми се иска.

И това съм склонна да го вярвам! Има логика, тъкмо ще проточат сериите...

# 542
  • София
  • Мнения: 1 395
Много по-оптимистично звучи днес форума.
Заразително оптимистично. Simple Smile
Е, не ми се искаше тази сватба, но като е факт, да започна и аз да вярвам, че това ще е Ада за Мелда и за осъзнаването на Тюркян.
Дано и нашите любимци накрая бъдат щастливи !  Heart Eyes

Настина сме голяма работа - тия сценаристи, какъвто и буламач да ни сервират за вечеря в сряда и ордьовър преди срядата, винаги успяваме да го преглътнем в очакване на любимия ни десерт. Та значи, всякакви буламачи и тюрлюгювечи, и помии сме готови да изядем, но само накрая да ни сервират този мечтан десерт. Аз лично копнея на мен да ми го поднесе Еда, а мнозинството - Харун. Той повече работа ще има и да не забравите да му пуснете малко бакшиш, че семейство трябва да гледа, а сериозно загуби претърпя напоследък. А и така няма да се налага аз да давам бакшиш на Еда...

Страхотно чувство за хумор имаш, наистина !
 bowuu
И толкова е хубаво, че можем да чуем във форума и мъжката гледна точка.
Мъжът ми още в началото каза, че филмът е пълна боза и се отказа.
Не понесе толкова толкова много рев, дори отбелязваше колко минути са минали преди някой да е заплакал във филма.
Хвърли поглед на "Любов назаем", признавам си , това ме изненада и каза, че това е нормален филм, а не този дето аз гледам.
Съгласявам се, само мир да има .  Simple Smile


Много е прав мъжът ти за "Любов назаем". Аз не го гледам редовно, но хвърлям понякога по едно око. Наистина е нормален филм и може нормално да се гледа. Докато "Незабравима" си е ненормален отвсякъде и все по-ненормален става, но, както вече го обсъждахме, това е магичен филм. Има си втори, трети и т.н. планове. Може и наивно или неубедително да звучи на моменти, но в никакъв случай не мога да го определя като боза. Тогава не знам себе си как да определя, макар че по принцип обичам бозата като напитка. Мен във форума ме доведе просто любопитството какво ще стане по-нататък", но като гледам какво намерих тук....Голям кадаиф, както някои го наричат, а на мен между .другото кадаифа ми е любимия десерт, наред със сутляша (знаете ли какво е това?) И си представям само как ще получа и двете от Еда накрая (собственоръчно приготвени от нея). Толкоз стихове изписах за нея (жена ми вече почна с подозрение да ме гледа), че това поне си заслужих.

# 543
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 3
Това е моя поздрав към всички форумци за ЛЕКА НОЩ и финал по-различен от този!
http://www.youtube.com/watch?v=S6P2dfLkfKc&feature=related
Това беше велико! Не знам откъде го намери, но този вариант на филма "Ромео и Жулиета" е поне от 30 години и е много хубав. И мотото в началото е страхотно " Там, където е любовта, там е животът"! Благородаря ти!
ДААА,това е един любим филм ,който навремето гледах около 10-ина пъти.Новия вариант с Леонардо ди Каприо не ми допада/може би заради актьора,не съм му фенка/.Аз дори намирам някаква прилика между Йозлем и Оливия Хъси,независимо от разтоянието на времето!

# 544
  • София
  • Мнения: 1 825
Ох, де да имаше някой читав турски ресторант, за да се видим там и да опитаме кадаиф и др. турски сладкиши. Поне аз да бях способна да приготвя нещо...

# 545
  • София
  • Мнения: 1 395
Това е моя поздрав към всички форумци за ЛЕКА НОЩ и финал по-различен от този!
http://www.youtube.com/watch?v=S6P2dfLkfKc&feature=related
Това беше велико! Не знам откъде го намери, но този вариант на филма "Ромео и Жулиета" е поне от 30 години и е много хубав. И мотото в началото е страхотно " Там, където е любовта, там е животът"! Благородаря ти!
ДААА,това е един любим филм ,който навремето гледах около 10-ина пъти.Новия вариант с Леонардо ди Каприо не ми допада/може би заради актьора,не съм му фенка/.Аз дори намирам някаква прилика между Йозлем и Оливия Хъси,независимо от разтоянието на времето!

А може би не е случайно, че Керем за "Ромео и Жулиета" репетира с неговите две мацки. Може да искат да ни намекнат по този начин, че нов, турски вариант са направили, но без трагичния финал. Иначе - ресто, не струва! Шекспир е само един.

# 546
  • Мнения: 11
Разследването на Мелда

Не ще може да се успокои Мелда,
докато не разбере каква е истината.
В един прекрасен ден умната жена
замина за острова съвсем сама.
По пътя тя си изгради собствена стратегия,
ще отседне в хотела,където отсяда Харун,
ще се снабди и монтира камери,
а през почивните дни ще покани
Харун. Толга и Еда на острова.
Ако е истина това,в което се съмнява
не може тя да не разбере.
Не е възможно двама влюбени
да не се издадат на мястото,
където сърцата са им се слели.
Успешен бе на Мелда плана,
С ушите си чу, с очите си видя,
разкри истината за любовта
на Харун и Еда.
Обезумяла,съсипана Мел да
напусна острова без никой да знае,
подгонена от предателството на хората,
които най много обича.
Бясно карайки своя автомобил,
проклинаше свойта съдба,
и си обеща  да им отмъсти.
Тя знае по умна е от Еда
и няма да й позволи
да и отнеме Харун,
готова,каквато и цена да плати.
Отнесена в мисли и терзания
изпусна контрола над леката кола
и жестоко катастрофира.

 




# 547
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 3
Да и аз си го мислех същото ,затова ви поздравих с този клип!

# 548
  • София
  • Мнения: 1 395
Ох, де да имаше някой читав турски ресторант, за да се видим там и да опитаме кадаиф и др. турски сладкиши. Поне аз да бях способна да приготвя нещо...

Прати ми един виртуален, моля те. Жена ми така и не разбра какво толкова ме привлича в кадаифа и сутляша, много рядко ми ги прави. Мога с тонове да изям и от двете, докато се пръсна по шевовете.

# 549
  • Мнения: 0
Това е моя поздрав към всички форумци за ЛЕКА НОЩ и финал по-различен от този!
http://www.youtube.com/watch?v=S6P2dfLkfKc&feature=related
Това беше велико! Не знам откъде го намери, но този вариант на филма "Ромео и Жулиета" е поне от 30 години и е много хубав. И мотото в началото е страхотно " Там, където е любовта, там е животът"! Благородаря ти!
ДААА,това е един любим филм ,който навремето гледах около 10-ина пъти.Новия вариант с Леонардо ди Каприо не ми допада/може би заради актьора,не съм му фенка/.Аз дори намирам някаква прилика между Йозлем и Оливия Хъси,независимо от разтоянието на времето!

Божееееееее! Питай ме колко пъти аз съм го гледала като тинейджърка!  Няма да ти казвам и колко сълзи изплаках. Разликата е, че в този филм актьорите са връстници на прототипите си! Оливия Хъси е на 16 години мисля! Е, героинята й е на 14, но е много добре е пресъздадена наивността й! А филма с Ди Коприо и аз го гледах! Да , впечатляващ е, но е повече американски отколкото близо до внушението на трагедията на Шекспир!

# 550
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 3
Ох, де да имаше някой читав турски ресторант, за да се видим там и да опитаме кадаиф и др. турски сладкиши. Поне аз да бях способна да приготвя нещо...

Прати ми един виртуален, моля те. Жена ми така и не разбра какво толкова ме привлича в кадаифа и сутляша, много рядко ми ги прави. Мога с тонове да изям и от двете, докато се пръсна по шевовете.
В Истанбул е пълно с такива капанчета,няма да съжалявате ако отидете,още повече,че половината град едва ли не, говори български!

# 551
  • София
  • Мнения: 1 395
Разследването на Мелда

Не ще може да се успокои Мелда,
докато не разбере каква е истината.
В един прекрасен ден умната жена
замина за острова съвсем сама.
По пътя тя си изгради собствена стратегия,
ще отседне в хотела,където отсяда Харун,
ще се снабди и монтира камери,
а през почивните дни ще покани
Харун. Толга и Еда на острова.
Ако е истина това,в което се съмнява
не може тя да не разбере.
Не е възможно двама влюбени
да не се издадат на мястото,
където сърцата са им се слели.
Успешен бе на Мелда плана,
С ушите си чу, с очите си видя,
разкри истината за любовта
на Харун и Еда.
Обезумяла,съсипана Мел да
напусна острова без никой да знае,
подгонена от предателството на хората,
които най много обича.
Бясно карайки своя автомобил,
проклинаше свойта съдба,
и си обеща  да им отмъсти.
Тя знае по умна е от Еда
и няма да й позволи
да и отнеме Харун,
готова,каквато и цена да плати.
Отнесена в мисли и терзания
изпусна контрола над леката кола
и жестоко катастрофира.

 






Благодаря ти за поредната порция от твоето творчество, което чета с удоволствие. Само не знам дали Мелда наистина е по-умна от Еда или последната е оглупяла от любов. Обикновено на мъжете се случва, но явно има и изключения.

# 552
  • Мнения: 11
Здравейте !  bouquet

Много хубави стихове ,както винаги !  bouquet  bouquet  bouquet Hug Hug Hug
Много талант и интелект има тук . Радвам се ,че сме съмишленици с такива интелигентни персони ,като вас. bowuu  bouquet  bouquet Мисля ,че сме най- равиващата се тема ,която показва и заложбите на нейните участници.   bouquet  bouquet  bouquet Надявам се да се взима пример за добър тон и разбирателство ,а не за вмешателство ! Hug


Хей приятелче, за какво вмешателство говориш. Ти оценяваш съвсем реално нещата. В действителност не е възможно хора, които се обичат така силно,както Еда и Харун да действат така мазохистично и не адекватно.

# 553
  • Мнения: 11
Разследването на Мелда

Не ще може да се успокои Мелда,
докато не разбере каква е истината.
В един прекрасен ден умната жена
замина за острова съвсем сама.
По пътя тя си изгради собствена стратегия,
ще отседне в хотела,където отсяда Харун,
ще се снабди и монтира камери,
а през почивните дни ще покани
Харун. Толга и Еда на острова.
Ако е истина това,в което се съмнява
не може тя да не разбере.
Не е възможно двама влюбени
да не се издадат на мястото,
където сърцата са им се слели.
Успешен бе на Мелда плана,
С ушите си чу, с очите си видя,
разкри истината за любовта
на Харун и Еда.
Обезумяла,съсипана Мел да
напусна острова без никой да знае,
подгонена от предателството на хората,
които най много обича.
Бясно карайки своя автомобил,
проклинаше свойта съдба,
и си обеща  да им отмъсти.
Тя знае по умна е от Еда
и няма да й позволи
да и отнеме Харун,
готова,каквато и цена да плати.
Отнесена в мисли и терзания
изпусна контрола над леката кола
и жестоко катастрофира.


Благодаря ти за поредната порция от твоето творчество, което чета с удоволствие. Само не знам дали Мелда наистина е по-умна от Еда или последната е оглупяла от любов. Обикновено на мъжете се случва, но явно има и изключения.

Така каза Мелда. Но моето мнение е че е по умна по умна е но болната и амбицията ще я унищожи.

# 554
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 3
В живота е доказано,че по-умните хора не са по-успели както в личен ,така и в професионален аспект.Едното винаги е за сметка на другото,защото умния мисли,анализира,крои планове,но всички знаем ,че"Човек предполага,а господ разполага"!Освен това зависи за каква цел ще използваш този ум.Ако е ,за да докажеш на себе си колко си велик като потъпкваш останалите и не се интересуваш какви мостове рушиш,то тогава аз предпочитам по-глупавките,или по-артистично скроени хора.Това е мое мнение естествено.

Общи условия

Активация на акаунт