Спите ли на тъмно?

  • 7 223
  • 209
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 162
Предвид, че и трите ми деца като бебета често се будеха нощем, ми беше много по-удобно да спим на нощна лампа.
Намирам с лекота шише, биберон, виждам дали е завито детето и т.н.
Виждам, че това по никакъв начин не се е отразило на двете каки, тъй като в момента са големи и си спят в отделни стаи на тъмно.

# 76
  • Мнения: 406
На тъмно от първия ден вкъщи. Не сме имали проблем с тъмнината.

# 77
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз на светло никога не съм спала.
А синът ми си спи - и винаги е спал - в своята си стая.
Също на тъмно.

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 561
Голям е и още спи на нощна лампа.

# 79
  • Мнения: 268
Ние също използваме нощна лампа-мноооого слаба, но това е единствено за мое улеснение.
Не ми се иска нощем като процърка вместо в устата да и пъхна залгалката в окото например  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Или като ставам да я храня- да се блъскам в таблата на леглото. Rolling Eyes

# 80
  • Мнения: 31 356
Спим на тъмно.

# 81
  • Мнения: 1 558
На тъмно спим. Peace

# 82
  • Мнения: 5 393
Никога не сме спали на светната лампа. Даже нямаме нощна лампа.

# 83
  • Мнения: 668
На тъмно, но вратата на детската стая е леко притворена и в коридора свети.

# 84
  • Мнения: 959
Принципно от малко децата спят на тъмно.
Разбира се, имало е и изключения, когато някое от децата е било болно или по капризно.

# 85
  • Мнения: 1 054
Купихме нощна лампа, когато се роди мъничката. Ползвах я, ако сменям памперс през нощта. И до сега спи на тъмно /аз мога навсякъде и по всякакъв начин да спя/, ако е светло си се буди да си хапва през 3-4 часа, но на тъмно си спи дългия сън през нощта.
Правила съм си експерименти - привечер като ляга да подремне около 17 часа не светвам лампата и не се буди с часове... иначе само дремва и си се буди за баня и т.н.

Бях се сетила скоро да питам /та ако може да ползвам темата/ децата "учат" ли се... да ги е страх от тъмното? Вкъщи не се ползват баби Яги, Торбаланчовци и подобни... нищо че още не разбира много, много, а съм забранила и занапред да се ползват, но от тъмното? Ако спи на светло ли ще се научи на тоя страх?  Thinking

# 86
  • Мнения: 603
винаги на тъмно сме спяли, не виждам какво пречи ако се наложи да погледнеш бебето до теб да си щракнеш на момента нощната лампа  Whistling

# 87
  • София
  • Мнения: 5 792
Признавам, не съм чела темата. Ние откакто се роди баткото спим на нощна лампа.  Crazy Embarassed

# 88
  • Мнения: 1 546
Спрях нощната лапма, когато беше на около 2 месеца. Не издържахме повече да спим на светло с татито. Mr. Green

# 89
  • Мнения: 510
Като беше бебе оставяхме лампата в коридора да свети. Така нито беше светло, нито беше пълен мрак и всички бяхме доволни  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт