На 13 месеца без зъби - споделете...

  • 9 164
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 363
Здравейте дъщеря ми е в то4но това положение!Зная ,4е деца без зъби няма,но ии е интересно как и кога ще се развият нещата при нас!Споделете,ако има мами минали през подобна ситуация-кога с ее показало 1вото зъб4е и другите след това-на един път ли са излезли или пак много бавно?благодаря  bouquet

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 22:46 от Mamma

# 1
  • Мнения: 2 521
Ще има зъбки-спокойно.На някои деца по-късно избиват.На сина ми първото проби чак 15-ия месец,а на дъщеря ми-точно на годинка.
Не,не излезнаха много наведнъж.На малкия второто зъбче беше 2м след първото.

# 2
  • Мнения: 603
дъщеричката на моя приятелка е на годинка вече и няма нито едно зъбче, дори и призиви за такова. не се притеснява, защото и с другото и дете е било така и са изникнали малко след годинката Simple Smile казват, че колкото по - късно избият - толкова по - здрави ще са.

# 3
  • Мнения: 44
За да не се притесняваш, заведи детето на стоматолог - той ще ти каже дали има зъбни зародиши и приблизително кога ще избият. Моят племенник беше така - избиха му на 14 месеца, но преди това зъболекарка беше успокоила, че детето си има нормални зъбни зародиши и ще избият. Казали са им, че може би една от причините за късното избиване е прекаляването с витамин Д, особено при зимните бебета, което прави венците по-твърди.

# 4
  • Мнения: 2 805
И ние сме без зъбчета още.
Поне до към 14-15 месец не мисля да се притеснвам, но ако не са избили до тогава не знам  Crazy Вече за втори път сънувам, че й е избило зъбче  Grinning, явно много ми се иска да има зъбки вече
 
Това със зъбните зародиши за първи път го чувам?! И ако няма зъбни зародиши какво правим?

# 5
  • Мнения: 882
В моя бебешки дневник майка ми е записала : "Първо зъбче - 1 година и 3 месеца"...

# 6
  • Мнения: 1 186
Не се притеснявай,няма дете без зъби Grinning Peace.....рано или късно ще избие първото Peace

# 7
  • Мнения: 27 524
Няма проблем, не се притесявай, това е често срещано  Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 39 831
Потърсете и другите теми по въпроса. Ще видите, че има и по-тежки случаи Simple Smile И в крайна сметка зъбчетата са избили.
На Александър 1вият зъб изби малко преди годинката. В момента има 12.
Моят 1ви зъб е избил на 1,4г (16м). Нямам мъдреци, но не се притеснявам, даже се радвам.

# 9
  • Мнения: 350
Ние сме на 13месеца и имаме само един едва пробил зъб и аз много се притеснявах и сънувах...но няма смисъл,всичко си идва когато му дойде времето,при всичко дете различно.Като се появи и вашето първо зъбче ще се успокоиш.

# 10
  • Мнения: 1 677
На някои дечица зъбчетата избиват по-късно. На сина на приятелка първото зъбче изби на година и половина.
За да не се тревожиш, заведи детенцето на зъболекар.

# 11
  • Мнения: 9 776
Не мисля, че имаш повод за притеснение. При нас ситуацията не е такава, но пък като успях да надникна в устата му преди 2 седмици, видях, че се е сдобил с 16 зъба /общо/ без да разберем Crazy. Явно последните 7-8 са избили почти едновременно. Може би така ще стане и при вас.

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не се притеснявай.На моята кака първия зъб излезе на 12 месеца.А и казват,че колкото по-късно,толкова по-добре.Незная до колко това е вярно де.

# 13
  • Мнения: 543
Да споделя и аз: на дъщеря ми и излезе първото зъбче на тодинка и два месеца, всъщност две наведнъж. След това започнаха да никнат като гъби - по 2, по 3. Сега сме в очакване само на последните три предкътника. Всичките й зъби избиха без особена драма, не знам дали се дължи на по-късното поникване. Засега са здрави. Мното често късното поникване е генетично - баща й още няма мъдреци, на 34 години е.

# 14
  • Мнения: 6 274
Никой не може да знае кога ще избие първото зъбче при детето ти.
Когато му дойде времето, тогава.
Както виждаш, има доста дечица, при които е избило късно, така че споко.

# 15
  • Мнения: 989
Марти, не се притеснявай! На наше приятелско семейстова дъщеричката им се сдобис първото си зъбче на годинка и три или четири месеца. След това останалите зъбчета избиха почти едно след друго.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 524
първото зъбче на сина ми се показа на 9 месеца и половина мисля, и след това почти "накуп" се появиха още три, така че според мен изобщо не му се притеснявай, макар и аз да си мислех че точно моето дете ще остане без зъбки, след като толкоз много време няма ни едно Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 3 880
На дъщеря ми първото зъбче проби на 15 месеца. Досега, обаче има само 15 броя. Чакаме единия кучешки и последните кътници. Педиатърката ме успокоява, че и те ще никнат, но аз се притеснявам, защото няма никакви признаци, а нейните връстници са с пълен комплект.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 957
Бих могла аз да съм пуснала темата: първо зъбче - 14 месец, второ - в края на 15 месец, за следващите 6 месеца - останалите 12! Не разбирах как избиха, имаше период, в който сякаш при всяко отваряне ня устата имаше нов зъб! Наистина не се притеснявай, деца без зъби остават само в случай на тежка деформация на челюстта, вследствие от генетична аномалия, за която се знае още от момента на раждането.

# 19
  • Мнения: 1 372
Не се притеснявай - на дъщеря ми първите зъби излязоха на година и 3 седмици.

# 20
  • Мнения: 31 334
Ще порастат съвсем скоро.

# 21
  • Мнения: 805
Никакъв проблем.На първото бебе почнаха да никнат на 14м

# 22
  • Мнения: 564
моя първи зъб се е показал на 1г.и 4м.Майка ми била притеснена и ме е завела на лекар

# 23
  • Мнения: 79
и аз на 1г и нещо не съм имала зъбче,водили ме на снимка виждали са се но не били избили.Предписали са калций, дали от него или им е дошло времето са се появили. Сега мога да кажа, че имам здрави зъби. На 25г съм и нямам пломба, само зъбен камък се появява. Не се притеснявай може да е за добро Peace

# 24
  • Мнения: 186
Марти24 не се притеснявай на синът ми първото зъбче изби в края на 14месец след един месец и второто след две седмици 2 на един път.И това което ми направи впечатление е че самия растеж на зъбките при нас е по бърз, предполагам е точно заради по късното пробиване. Hug

# 25
  • Мнения: 27
На моята щерка първото зъбче изби на 14 месеца. Интересното е, че не тръгнаха по нормален ред - първо избиха долните втори и приличаше на малко вампирче  Shocked, после дойде ред на първите

# 26
  • Мнения: 1 174
Не виждам нищо притеснително, относно късното излизане на зъбките. Simple Smile
С дъщеря ми първи признаци за долни резци имаше още в края на 5-ти месец. После през деветия така се бяха оформили венчетата долу, че имах чувсетвото, че всеки момент ще се белнат първите два, но уви. Simple Smile Изненадата стана голяма, когато най-ненадейно, буквално за 3 дни, през 15-тия месец се появиха  цели две зъбчета, но горе! Simple Smile)) След месец и нещо избиха и долни два, а след месец и още два долни и така... Simple Smile
Сега с второто дете съвсем не стоят така нещата - първо зъбче на 8м. Simple Smile
Не зная дали храненето със сигурност, но според мен има значение - и двамата са изключително кърмени бебета.

Последна редакция: сб, 10 апр 2010, 16:34 от ive

# 27
  • Мнения: 11 024
На тази възраст дъщеря ми имаше 1 зъб и още 1 пробил - двата предни горни. До 2 г. вече имаше почти пълен комплект зъбки. Не виждам нищо притеснително в късния им растеж.

Мното често късното поникване е генетично - баща й още няма мъдреци, на 34 години е.

Мъжът ми също е бил от бебетата с късно пораснали зъби. Все още няма мъдреци.

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 858
Скоро ще имате, спокойно!  Hug

На каката първото зъбче изби точно на първия РД  Peace Знам колко е досадно всички да се учудват, че е на тази възраст, а още няма зъби  Whistling Беше ми писнало направо да обяснавам, че бебе без зъби няма останало все пак  Crazy

# 29
  • Мнения: 2 478
Племеникът ми се сдоби с първият си зъб на 1г 5м. Родителите му бяха правили няколко прегледа с различни ортодонти и всички бяха категорични, че щом има зародиши ще има зъби.
И не е вярно, че няма деца без зъби. Има, но са много , много редки случаи.

# 30
  • Мнения: 2 910
На дъщеря ми първото зъбче проби на 1г. и 1м., след което започнаха по няколко наведнъж да избиват, докато на сина първото се показа на 11м., малко по- рано.

# 31
  • Мнения: 98
Не ми се мисли на моя синковец кога ще му избият зъбки имайки в предвид факта че на таткото са избили след годинка, а и при мен на година и нещо, че дори и венците ми са цепени (някакъв тогавашен идиотски похват за по лесно избиване на зъби)   #2gunfire жив и здрав да е все ще избият.....

# 32
  • Мнения: 49
На първото ми дете зъбче се появи на 7 месеца. следващите се наредиха едно след друго без проблем.С второто след 1год. и два месеца  и следващите  без проблем. А с третото все още незнам. Ще видим. Има още време.

# 33
  • Мнения: 9 973
ще изляза скоро Wink

# 34
  • Мнения: 1 691
На сина ми - първо зъбче на 13 месеца, следващите излизаха през интервал от 2-3 седмици, като беше много неравномерно, първо един преден, после някой кътник, после друг преден... устата му беше направо като на някоя баба с изпопадали зъби. Постепенно обаче всички си застанаха на мястото Hug

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Спокойно! Няма дете на което да не са излезли зъбите.

# 36
  • Мнения: 9 460
Ще избият,спокойно!Няма беззъбо дете Laughing

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Първия зъб на дъщеря ми излезе на 1год и 2 месеца  Wink

# 38
  • Мнения: 781
И аз съм за тук Laughing
Утре дъщеря ми става на 1годинка и 2 месеца и няма никакви зъби. След консултация със специалист, ни казаха, че има зародиши. Те всъщност се виждат и с просто око във венеца, но не могат да пробият. А тя се е специализирала да си хапва с венец всичко  Laughing

# 39
  • Мнения: 32
Не се притеснявайте, майчета. Зъбки ще има.  Peace
Споделям своя опит- първото ни зъбче изби на 15 месец. Наборчетата ни имаха вече два реда зъби, а ние ни един. Кърмих детето до  година и половина. Говореше и сучеше. И не е вярно това, че колкото по-късно избият зъбите, толкова по-здрави са. Имахме доста пломби по млечните зъбки. И с постоянните сме  така, а не е като да не ползваме пасти и четки от хубави по-хубави. Всичко си е ген.
Така че покойно. Приемете, че по-късно ще се наложи да се срещнете със стоматолог.

# 40
  • Мнения: 564
Моя син е на 10 месеца и ми прави впечатление,че дори не са му набъбнали венците.Инъче вечно иска да хапе твърди неща да се чеше,текат му лигите още от 5-тия месец(тогава дори си мислех че е излязло зъбче )но ето вече на 10 месеца пък без зъб.Когато излезе тогава.Казват че колкото по късно изкарат зъби мъниците,толкова по здрави щели да са им зъбите.Дано е така  Wink

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 956
имате ли си вече зъбче Simple Smile
на синът ми първото изби на 1г и 6 дни

Общи условия

Активация на акаунт