"Прическата " за Родилното

  • 3 925
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 811
Ами понеже досега не съм раждала та идея си нямам за прическата долу за Родилното  Embarassed Всичко ли трябва да е обръснато или може примерно да се остави една бразилска лентичка или нещо такова??  Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 431
Всичко.  Дибидюс. А някъде държат те да те обработят, нищо че си се постарала

# 2
  • Мнения: 7 186
Махай всичко. Peace

# 3
  • Мнения: 46 572
Мисля, че ако си оставиш малко, там ще ти го махнат аз от много време махам всичко до последно и мисля, че така е най-добре  Laughing

силвана, ако нямаш нищо какво ще махат  Shocked

# 4
  • Мнения: 2 467
Аз окастрих всичко. Доколкото знам, трябва да не пречи на шевовете.

# 5
  • Мнения: 1 107
Мда, всичко... едно забравено косъмче да имаш и него ще махнат  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 431
Мисля, че ако си оставиш малко, там ще ти го махнат аз от много време махам всичко до последно и мисля, че така е най-добре  Laughing

силвана, ако нямаш нищо какво ще махат  Shocked

Абе и аз това се чудех. Ама разпореждането било такова- били длъжни да ти направят тоалет.Смешно ми беше- седнах/легнах, мацката погледна и рече: "Е добре, ставай"

# 7
  • Мнения: X
Всичко - отгоре, отдолу - всичко Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 537
Вече са ти отговорили -ВСИЧКО Peace

# 9
  • Мнения: 522
Аз окастрих всичко. Доколкото знам, трябва да не пречи на шевовете.

Да, така е. Мен дори "профилактично" ме остъргаха още веднъж преди да вляза в родилното отделение.

# 10
  • Мнения: 811
Лелееее  ooooh! Досега съм махала почти всичко, само една лентичка съм си оставяла, ама щом трябва - ще се постарая и дано не се налага да ме остъргват и мен  #Crazy
Мерси, много ми бяхте полезни  Wink

# 11
  • Мнения: 5 577
Доминика, всичко махаш, иначе ще те обръснат те.
Което предполагам неискаш.  Close

# 12
  • Мнения: 1 722
Преди да родя с огромния си корем не можех да виждам нищо. Пробно се опитах с огледало - не се получи. Обадих се на гинеколожката да я питам дали да ида на козметик и тя ми отговори, че не е желателно най-вече защото не мога да усетя точно кога да ида и има вероятност да тръгна за родилното с вече появяващи се косъмчета, или такива, обърнати наобратно, което пък пречело на шевовете. И ми каза да не се притеснявам, че в родилно са ДЛЪЖНИ да обръснат родилката, така че не се и старах много - колкото можах с огледалото - останалото - на място. Но определено не може лентичка.

# 13
  • Мнения: 87
ми наи добре е ти сама newsm10
аз като тръгвах се постарах,но май-май не успях да се справя блестящо,но нямаше проблем-минах без тоалет в клиниката smile3534

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
И аз вкъщи махнах всичко или поне доколкото успях да напипам. Нямам огледалце, а и за него щеше 3та ръка да ми трябва  Laughing Но ми казаха, че съм се справила перфектно и ми се размина бръсненето в болницата. После видях, че не съм била чак толкова перфектна  Wink Но чак лентичка да си правиш.... по-добре си остави едно сърчице, да ги развеселиш  hahaha

# 15
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз си бях записала час за кола-маска в деня в който родих. Беба рещи, че и е тяхсно и иска да излезе 23 дни по-рано и неуспях да се подготвя. В родилния дом ме обръснаха изцяло. Нищо не оставят.

# 16
  • Мнения: 46 572
Сега се сещам, че бях чела, че в другите държави не бръснели непосредствено преди раждането, защото установили, че така се увеличава броя на инфекциите при израстването на косъмчетата при епизиотомия и др. подобни, а ако се наложи някаква манипулация мястото се минавало с машинка в процеса на раждане, след което косъма си израствал нормално и нямало вероятност от обзауване на пъпчици и възпаления. Има логика newsm78

# 17
  • Мнения: 87
Цитат
след което косъма си израствал нормално и нямало вероятност от обзауване на пъпчици и възпаления. Има логика newsm78
Цитат
да да има си логика,че аз се озорих с тия подкожни гадости.. ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 6 743
Кьосе миличка ,ако не искаш там да те добръсват с някой ръждясал бръснач!Аз лично си направих коламаска 1 седмица преди раждането!

# 19
  • Мнения: 934
Ами, аз съм раждала два пъти, единия път в Англия, втория в Дубай (в частна болница), и нито в единия от случаите не е ставало и дума за бръснене. Правиха ми епизиотомия първия път, без бръснене беше (освен ако не съм пропуснала нещо). Ами нали там, където режат, по принцип косми няма!
Нещо хич не ми е ясно за какво се практикува това бръснене и каква е идеята. Виж, за евентуално цезарово сечение не знам. Може пък тогава да се налага да пообръснат на място.

# 20
  • София
  • Мнения: 472
Ами понеже досега не съм раждала та идея си нямам за прическата долу за Родилното  Embarassed Всичко ли трябва да е обръснато или може примерно да се остави една бразилска лентичка или нещо такова??  Embarassed Embarassed Embarassed

Абсолютно всичко! Правят го , защото ако се наложи секцио по спешност , трябва да те режат и всичко трябва да е изчистено и дезинфекцирано.

# 21
  • София
  • Мнения: 472
Кьосе миличка ,ако не искаш там да те добръсват с някой ръждясал бръснач!Аз лично си направих коламаска 1 седмица преди раждането!

Това пък въобще не е препоръчително( коломаска по време на бременността) вредвид слабите капиляри, повишената чувствителност на болка и по-големия кръвопоток в организма и опасноста от инфекции на мястото на изскубнатите косми. Явно си имала късмет! Вярно , ако успееш най добре вкъщи се обръсни , но непосредствено преди тръгването ти за Родилното. Защото аз го направих вкъщи ( с огромен зор вредвид гоолемия  ми корем), но се наложи да остана 1 ден в патология ( за изледвания за  планирано секцио) и на другата сътрин ме ощавиха ( буквално казано , защото имало леки наченки на поникване.

# 22
  • Мнения: 843
  зависи къде ще раждаш.... Но, номерът с Бразилска пътечка или Норвежка елха.. не минава...
  И гладка ,като яйце да си... ще те минат наново.../ в повечето болници/ Но точно тогава едва ли ще ти пука за това:-))сериозно
 За секциото ти гарантирам с 2 ръце. Мацката промърмори, че това и е работата и от пъпа до коленете ме обръсна.. има- няма  какво.
   После/ не сега!!/ ще се  оправиш с няколко кола- маски./ В " Красива мама" има теми и за това    Споко.. наистина няма значение...

# 23
  • Мнения: 46 572
.... За секциото ти гарантирам с 2 ръце. Мацката промърмори, че това и е работата и от пъпа до коленете ме обръсна.. има- няма  какво. .....

Аз влязох за нормално и като казаха- секцио, очаквах да ми обръснат корема, обаче нищо не ми правиха и много се очудих  Shocked само ме намазаха и започнаха.

# 24
  • Мнения: 3 663
аз си правих кола (за мен понятието бръснене не съществува) 10тина дни преди раждането (всъщност бях изчислила всичко така, че да отида още веднъж до раждането, но то стана 3 седмици преди термина, та ми се пообъркаха сметките), но косъмчетата още не бяха тръгнали и в болницата не ме пипнаха грам Simple Smile
иначе спокойно можеш да си занесеш чисто нова бръсначка, ако решиш да те бръснат там, за да не използват някакъв смотана
иначе се маха абсолютно всичко Simple Smile

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Всичко.  Дибидюс. А някъде държат те да те обработят, нищо че си се постарала

Точно казано. newsm10

# 26
  • Мнения: 934
Добре бе, хора, а ЗАЩО всъщност бръснат?

# 27
  • Мнения: 46 572
Добре бе, хора, а ЗАЩО всъщност бръснат?

Защото българката трябва да бъде подложена на каквито се сетят процедури в момента, в който й е най-тежко и напрегнато  Twisted Evil А ако може да бъде и овикана- е тогава вече са си свършили работата перфектно  Peace

# 28
  • Мнения: 14 133
Сигурно, за да се постигне по-добро саниране при евинтуално секцио или всякакво зашиване при разкъсвания.Според мен това е причината.

# 29
  • Мнения: 934
Сигурно, за да се постигне по-добро саниране при евинтуално секцио или всякакво зашиване при разкъсвания.Според мен това е причината.
Да де, ама защо бръснат всичко тогава? Няма логика. При епизиотомия там, където шият, по принцип няма косми. Освен това, на повечето жени не им се налага цезарово сечение. Аз си мисля, че е остаряла практика от времето, когато 'срамните въшки' са били по-често срещани. Или пък е нещо като казармата - обръсват те, влизаш в строя... Mr. Green

# 30
  • Мнения: 118
Сигурно, за да се постигне по-добро саниране при евинтуално секцио или всякакво зашиване при разкъсвания.Според мен това е причината.
Да де, ама защо бръснат всичко тогава? Няма логика. При епизиотомия там, където шият, по принцип няма косми. Освен това, на повечето жени не им се налага цезарово сечение. Аз си мисля, че е остаряла практика от времето, когато 'срамните въшки' са били по-често срещани. Или пък е нещо като казармата - обръсват те, влизаш в строя... Mr. Green
Да, напълно съм съгласна с теб.

# 31
  • Мнения: 14 133
А и ако се наложи спешно секцио?

# 32
  • Мнения: 14 133
Спешно секцио в смисъл почва си раждането нормално, но в един момент нещата не вървят добре, и трябва бебчо да се извади спешно.

# 33
  • Мнения: 2 332
Добре бе, хора, а ЗАЩО всъщност бръснат?

Защото българката трябва да бъде подложена на каквито се сетят процедури в момента, в който й е най-тежко и напрегнато  Twisted Evil А ако може да бъде и овикана- е тогава вече са си свършили работата перфектно  Peace
Много добре казано...  Twisted Evil
Някой писа да си носиш нова самобръсначка - е, аз преди 4 и кусур години си носих, ама не - не можело, някви си техни разпоредби и разбирания за хигиената, та ме стъргаха с една отдавна забравила годините си такава....

# 34
  • Мнения: 14 133
Мен ме питаха за моя и добре, че си носих.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 787
Всичко трябва да се махне.
Когато ми почнаха контракциите влязох в банята,изкъпах се,избръснах се и бях готова.В болницата сестрата като ме видя,каза,че добре съм направила,като съм я свършила сама тази работа.Никой нищо не ми е искал и не ми е казвал.
В 7 месец лежах за задържане в друга болница и там се опитаха да ме бръснат с тъпа самобръсначка върху вече избръснатото място.Така ме разраниха,че после цяла седмица ме боля #Cussing out.

# 36
  • София
  • Мнения: 897
Как се справяте с интимната си прическа и голямото коремче? Embarassed preggo

# 37
  • София
  • Мнения: 3 787
Как се справяте с интимната си прическа и голямото коремче? Embarassed preggo
С огледало срещу мен.Доста време и труд отнема,но си струва.Ако можеш накарай мъжа ти да свърши тази работа-така е най-лесно,но е малко неудобно Embarassed Embarassed Embarassed.

# 38
  • Мнения: 46 572
Как се справяте с интимната си прическа и голямото коремче? Embarassed preggo

Без да гледам или когато не ми се занимаваше- мъжа ми. Не ми е било проблем.

# 39
  • Мнения: 7 186
Как се справяте с интимната си прическа и голямото коремче? Embarassed preggo

С огледало. Wink
До последно не ми е било никакъв проблем. Прическата ми беше перфектна през цялата бременност. Sunglasses

# 40
  • Мнения: 603
Как се справяте с интимната си прическа и голямото коремче? Embarassed preggo
Аз извиках майка ми, когато разбрах, че ще ходя в болницата.
Вероятно, някои мъже биха се навили, ама моят се направи, че не ме чува, когато го попитах. Mr. Green
Ако майка ми не беше дошла, вероятно и аз до огледало щях да прибегна.

# 41
  • Мнения: 523
абе и аз се бръснех сама почти до последно, но преди да отида да раждам се доверих на мъжът ми хехе, справи се отлично, обръсна ме толкова добре, че се изкушавах и след това да го карам Mr. Green пък и на мен вече ми бяха почнали контракциите и предпочитах мъжът ми да го свърши, за да не се порежа.

# 42
  • Мнения: 3 663
моя милост ходеше само на кола маска и коремът не ми е пречел много
е малко еквилибрситики имаше докато застана в подходяща за обезкосмяване поза, но се справяхме Simple Smile
не разбирам какъв е толкова проблемът, че ще ви обръснат ? аз ако бях отишла да раждам с една камара косми на Д-то си щеше да ми е меко казано неудобно

# 43
  • Мнения: 335
Аз мисля да накарам моят мъж да сварши тая работа,защото нищто невиждам и се притеснявам да нямям проблеми ако не сам добре избрасната.Е ако можете да ми кажете кога трябва да я сварша тая работа newsm78Когато ми започнат контракциите ли т.е преди да тръгна за болницата или трябва да почна да го правя като ми наближи термина #Crazy

# 44
  • Мнения: 2 807
Всичко, всичко  Wink
Не ми се вярва, че ще те оставят да раждаш с "бразилска лентичка", но можеш да си оставиш и после да се похвалиш, ако са те пощадили  Wink Laughing

Леко раждане!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт