Сложихте ли превантивните пломби на вашите деца?

  • 14 195
  • 96
  •   1
Отговори
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
.....ако не сте, приятелски ви съветвам да го направите. Един ден децата ви ще са ви благодарни!!!

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
Голямата има на двата долни, горните ги изпуснахме...Зъболекарката каза, че трябва още щом пораснат да се слагат, после нямало смисъл...Сега наблюдавам малкия , първия /шести мисля се пада/ почти се е показал и ще го водя да го пломбират...

# 2
  • Мнения: 11 503
Какви са тези превантивни пломби?
Дайте малко повече разяснения  Hug

# 3
  • Мнения: 5 393
За първи път чувам за такова нещо. Което отговаря и на въпроса всъщност- не, не съм.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
И аз за първи път чувам за такива пломби.
За 30 г имам само две и ходя на зъболекар за махане на зъбен камък,  и хич не съм наясно с нещата. Дъщеря ми обаче вече има една пломба на кътника и предните й зъбчета са с поне две дупки, но на тях не слагали пломби. Още си е с млечните зъби дъщеря ми.
При появата на постоянните зъби ли се слагат тези пломби?

# 5
  • Paris, France
  • Мнения: 14 273
И аз да попитам за тези пломби за които не съм и чувала. На млечни зъби ли се слагат или на постоянни? За колко време са? Може ли на възрастен човек да се сложат?

# 6
  • загубено
  • Мнения: 6 580
Дайте малко повече инфо,моля.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Какви са тези пломби ?

# 8
  • Мнения: 85
И на мен ми е интересно,защото несъм чувала нищо за тези пломби newsm78

# 9
  • Мнения: 1 677
За покритето което предпазва зъбите ли става въпрос? Ако въпросът е за него / не знаех, че се нарича ПРЕВАНТИВНА ПЛОМБА.

# 10
# 11
  • 1st floor
  • Мнения: 9 135
точно за това Peace ...наистина така се казваше, беше ми изхвръкнало от главата точното име Peace

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 841
Превантивна пломба съм я кръстила аз Wink

Да, става дума за много желателното поставяне на такива на постоянните 6-ти зъби, точно с цел да се избегне кариес.
Аз също не знаех затова, но съм страшно благодарна на зъболекарката на дъщеря ми, която и сложи 4 въпросни пломби на постоянните 6-ти зъби.

Точно затова пуснах темата, за родители, които не са информирани, е според мен много добре това да се направи.

Надявам се това инфо да е полезно на повече хора.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
Liorena , благодаря.
Нито зъболекар ми е споменавал, нито пък някъде съм чувала или чела за това.
Хубавото е, че имам достатъчно време да се информирам, докато дъщеря ми, започне да сменя зъбките.

# 14
  • Мнения: 303
Преди два месеца сложихме силанти на дъщерите ми /10 г./ Самата процедура е абсолютно безболезнена, извършва се на шестите зъбки и представлява запълване с нещо като гел на дълбоките цепнатини на кътниците. Има смисъл да се прави само докато зъбите се оформят, тъй като в началото цепнатините са много големи, децата не ги почистват добре и там се задържа храна. Ако зъбите са вече пломбирани, тогава няма смисъл. Зъболекарката ми предложи избор между два вида силанти - със съдържание на флуор или на калций. Аз избрах тези с калций. Силантите се изтърквали за около 1-2 години и ако развитието на зъбите е завършило, не се налага повторение на процедурата.
Нашата зъболекарка ги направи по здравната каса и не съм заплащала нищо. Иначе процедурата струвала около 10 лв. на зъб.

Общи условия

Активация на акаунт