ТВ в детската стая - кога?

  • 9 758
  • 203
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Кой говори за гледане нон стоп на телевизия?
Жената просто иска да се докопва и тя до свещенната вещ в хола си,а не да е окопирана постоянно от децата й.

# 16
  • Мнения: 24 467
Не се каним да слагаме. В спални, кухни, трапезарии и тоалетни също нямаме. Не мисля, че е нужно, дори напротив, за мен си е чиста вреда. Имаме един брой и го намирам за достатъчен.
И точно защото предпочитам децата да имат "свой тесен кръг приятели, с които да играят и определено време за игра вкъщи" и навън /задължително/, го намирам за напълно излишен, т.к. след задължителната програма от училище/градина остават тези занимания. Предпочитам тях пред ТВ. Те изцяло им уплътняват времето. Че то дори не им достига. Не виждам откъде ще отрежат, че да зяпат в екрана.
Въпросът "Кога?" съдържа и опция за отговор "Никога".
Като запечелят- да си пазаруват каквото искат.

# 17
  • Мнения: 202
Аз пък ще кажа, че от както се е родил в стаята му има телевизор. Това не значи , че заспива на включен телевизор. Легне ли вечер ТВ-то се гаси, прочитаме една приказка и заспива.

# 18
  • Мнения: 1 100
Тeлевизор в детската стая - никога.
Имаме един-единствен в хола и го включваме рядко. Предпочитаме далеч по-интересни занимания.

Ако някой го интересува професиално мнение на психолог - на свекърва ми е, аз съм невинна Laughing - телевизорът в детска възраст пречи на интелектуалното развитие /не стимулира въображението, не обогатява достатъчно речника/, затруднява социализацията, води до тревожност, нервност, превъзбудимост и т.н.

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 15:46 от Ванилия Канелска

# 19
  • София
  • Мнения: 12 576
Никога. Колкото до деленето на "ценната вещ"- колкото по- малко ценна е тази вещ в семейството толкова по- добре за всички. Децата не бива да гледат телевизия повече от час дневно, независимо дали са на 3 или на 10 г. При това положение не виждам какъв е смисъла на телевизор в детската стая. За телевизора като детегледачка важи същото- по- добре парите за телевизор да се дадат за жена, която да помага при отглеждането им или дори за детски клуб, вместо децата да стоят заковани пред екрана и прогресивно да затъпяват.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 396
За телевизора като детегледачка важи същото- по- добре парите за телевизор да се дадат за жена, която да помага при отглеждането им или дори за детски клуб, вместо децата да стоят заковани пред екрана и прогресивно да затъпяват.
Несравними са цените. Телевизорът може да е от 200 лв. За колко време можеш да си наемеш детегледачка за тази сума?

По темата - телевизор в спалните не искам. Нито в кухнята.

# 21
  • Мнения: 1 844
Не разбирам защо сте толкова против идеята за тв в детската,нито разбирам какво против имате телевизията като цяло. Shocked
Разбира се,всеки има право на избор и да прецени ще има ли телевизор вкъщи,къде ще е,колко ще се гледа.
Аз лично ще сложа телевизор в детската,може би когато детенце стане на 5-6 години.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 576
За телевизора като детегледачка важи същото- по- добре парите за телевизор да се дадат за жена, която да помага при отглеждането им или дори за детски клуб, вместо децата да стоят заковани пред екрана и прогресивно да затъпяват.
Несравними са цените. Телевизорът може да е от 200 лв. За колко време можеш да си наемеш детегледачка за тази сума?

И клубове, и детегледачки има за по 3- 5 лв на час. Ако плюс цената на телевизора събереш и цената на кабелната, например се получава задоволителна сума, но въпросът е по- скоро принципен, а не толкова в сметките.

Не разбирам защо сте толкова против идеята за тв в детската,нито разбирам какво против имате телевизията като цяло. Shocked
Че не разбираш го разбирам, но чак пък да се шокираш. Shocked Телевизията може да донесе ползи, но ако се спазва правилото детето да гледа подбрани програми по не повече от час дневно. За влиянието на този час в повече има томове литература, която описва негативите- от изоставане в училище през наднормено тегло до неврологични и психологически проблеми. Ще кажеш, че Еди-кой- си гледал от малък и му няма нищо, но преди да пуснеш на детето телевизора за неограничен период от време не е лошо да прехвърлиш поне информацията достъпна на български в нета, пък после решавай и се шокирай.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 396
Не разбирам защо сте толкова против идеята за тв в детската,нито разбирам какво против имате телевизията като цяло. Shocked
Спалнята е място за спане, почивка, а в по-късни години и за секс. Телевизорът няма място там - предпочинам книга. А е зарибявка, спор няма, а сънят после страда.

Против телевизията не съм. Няма как в днешно време да с изолираме изцяло от нея без да ни се отрази. Всичко с мярка е по-добрият вариант от пълна липса.

Бояна, един телевизор може да кара години наред. Иначе да, принципен е въпросът.  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 12 576
Бояна, един телевизор може да кара години наред. Иначе да, принципен е въпросът.  Peace
Признавам, примерът ми не беше добър. Embarassed Поне идеята е ясна. Аз също не съм против гледането на телевизия като цяло, но е редно да се осъзнават и вредите от дългия престой пред екрана, както и от гледането на неподходящи програми, реклами и прочее.

# 25
  • Мнения: 46 580
Това си е лично решение, според разбиранията на родителите, когато прецениш, тогава Peace

Аз като дете много исках да имам в стаята, ама ... нямах. Като пораснах станах телеман Crazy на моменти се плашех от себе си. Но си начешах крастата и сега и цял ден да съм вкъщи, няма да се сетя да го пусна. С детето приложих същото - никакви ограничения и много бързо й писна, има телевизор в стаята, но и да го пусне, рядко гледа повече от 10 мин., музика или детски филм, неподходящите канали са с ограничен достъп.

Последна редакция: вт, 11 май 2010, 16:55 от Не се сърди, човече

# 26
  • Мнения: 212
С детето приложих същото - никакви ограничения и много бързо й писна, има телевизор в стаята, но и да го пусне, рядко гледа повече от 10 мин., музика или детски филм, неподходящите канали са с ограничен достъп.
Именно. Точно това имах предвид. И аз имам телевизор в детската от както се помня. Телевизия почти не гледам,но ако хвана нещо,което ми е интересно,предпочитам да си го пусна на телевизора в стаята,отколкото да тормозя хората в хола,да гледат нещо,което тях не ги кефи.
А на малките деца в повечето случаи,като им дадеш нещо тяхно си адски бързо им писва. И с кукли,и с дрешки и т.н

# 27
  • Мнения: 201
И аз мисля че телевизор в детската стая не е удачно решение, пристрастяват се в повечето случаи, макар и не винаги. А това е пасивно забавление, детето, докато е втренчено в телевизора, не измисля игри, не мечтае, не размишлява, не фантазира, а поглъща наготово "изфантазирани" от друг картини и истории. Да не говорим пък колко е полезно съдържанието на повечето програми!
При нас решението е в друга стая, малък телевизор на който се пускат филмчета, в моментите, когато имат нужда от спокойно прекарано време, но пък не им се спи.

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Кой говори за гледане нон стоп на телевизия?
Жената просто иска да се докопва и тя до свещенната вещ в хола си,а не да е окопирана постоянно от децата й.


И защо да усложнява нещата с телевизор точно в детската?  По-лесно ще й бъде да си сложи телевизор в спалнята! Или просто да изрита децата от хола и толкова! Ще пореват, пък ще се примирят, че възрастните са с предимство.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 653
А това е пасивно забавление, детето, докато е втренчено в телевизора, не измисля игри, не мечтае, не размишлява, не фантазира, а поглъща наготово "изфантазирани" от друг картини и истории. Да не говорим пък колко е полезно съдържанието на повечето програми!

  bouquet  Моето мнение за телевизията е същото. Дори за възрастни. А какво остава за деца? Хубави филмчета (Том и Джери, Бъгс Бъни и т.н.) може да се пуснат и от компютър, ако детето иска. Нека се забавлява, без да се стига до пристрастяване. Но тогава гледа само филмчето, което аз съм избрала (ако е голямо, нека то да си избере). Не е постоянно облъчено и от реклами, и от всякакви гнусни предавания....

Общи условия

Активация на акаунт