ТВ в детската стая - кога?

  • 9 766
  • 203
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Помощ за съжаление няма никаква.  Crazy Баща им на работа, баба им на вилата, всички избягаха от тях.  hahaha

# 76
  • София
  • Мнения: 12 576
Помощ за съжаление няма никаква.  Crazy Баща им на работа, баба им на вилата, всички избягаха от тях.  hahaha
На вилата е великолепно за малки деца- въздух, двор .... Whistling  Grinning

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Не и на тяхната. Има много кърлежи наоколо и е в Плевенско - адска жега и задух лятото, няма баня и топла вода и т.н. Пък и всъщност никой не ги е поканил.  Mr. Green Баба им не може да се оправи сама с тях, а аз работя. Изв. се за спама.  Mr. Green

# 78
  • София
  • Мнения: 12 576
В такъв случай- кураж. Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 73
Не че Том и Джери ще им навредят, моите също са го гледали, че дори и сега, на стари години, пак го харесват, ама някак нещата опират до контрола.

Май тези дето са най-против, най- много гледат. Laughing Дали забранения плод не е най-сладък?

Моята не е гледала Том и Джери и на стари години пак не го харесва. Нищо че телевизор винаги е имала в стаята.

# 80
  • Мнения: 2 556
Децата имат ТВ в стаята, откакто се преместихме наскоро, на 4 и 9 години са. Не ме притеснява, не злоупотребяват изобщо.

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
И Ну погоди гледаме  Laughing
Въпросът е в това ,че телевизор в стаятаси те нямат съвсем умишлено. Дори не са повдигали въпроса. Там спокойно човек може да си легне и да чете книга. И радио, нито някакви музики искат. Някак това е тяхното тихо пространство. Гледаме си в хола дружно и това е част от времето, прекарано заедно. Не можем всяка вечер или през вечер да ходим на театър или на кино.
Казвам, че като бяха съвсем малки, не са гледали детски канали. НИкоай не им забранява да  гледат телевизия, но и те не са показвали признаци на вманиачаване.

# 82
  • Мнения: 73
И Ну погоди гледаме  Laughing
Въпросът е в това ,че телевизор в стаятаси те нямат съвсем умишлено. Дори не са повдигали въпроса. Там спокойно човек може да си легне и да чете книга. И радио, нито някакви музики искат. Някак това е тяхното тихо пространство. Гледаме си в хола дружно и това е част от времето, прекарано заедно. Не можем всяка вечер или през вечер да ходим на театър или на кино.
Казвам, че като бяха съвсем малки, не са гледали детски канали. НИкоай не им забранява да  гледат телевизия, но и те не са показвали признаци на вманиачаване.

За какво дружно прекарване пред телевизора говориш когато вкусовете и потребностите на различни хора отличаващи се по пол и възраст са коренно различни. Как ли пък не бих гледала Ну погоди или футбол! Просто няма начин. Всеки си гледа на неговия телевизор и ако е шумно че пречи на други- СЪС СЛУШАЛКИ. Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Ооо, гледала съм и продължавам да гедамнякои неща с тях, а и те покрай нас изгледаха различнифилми, мачове. Който не иска да гледа, отива си някъде в друга стая и изобщо си прави каквото иска.

# 84
  • София
  • Мнения: 12 576
Не че Том и Джери ще им навредят, моите също са го гледали, че дори и сега, на стари години, пак го харесват, ама някак нещата опират до контрола.

Май тези дето са най-против, най- много гледат. Laughing Дали забранения плод не е най-сладък?
Никой не говори за забрани. Идеята да не се подстрекават да гледат телевизия- стигне ли се до забраните явно има някаква грешка по трасето. Моите мерки са от този сорт- на този етап да ние не гледаме телевизия докато детето е будно. Самото то има достъп до телевизора, знае как се включва и ако иска го пуска и гледа. Правилото е, когато спре да гледа и започне да играе телевизорът се спира вместо да продължи да си бръмчи. Преди да навърши година и 8 месеца не е гледал телевизия, сега гледа  Бейби ТВ и някоя друга песничка от интернет. С тези правила му се събират по 30- 40 минути телевизия на ден и без риск този уред да стане сладък забранен плод. Разбира се, ще видим доколко стратегията е била правилна след време.

# 85
  • Мнения: X
Цитат
Въпросът ми е такъв - на каква възраст смятате, че е нормално поставянето на телевизор в детската стая?

На никаква.В детската не е имало и няма да има Тв.
В спалнята също.
Тези стаи са с друго предназначение.
Тв се гледа в хола...

# 86
  • Мнения: 73
Ооо, гледала съм и продължавам да гедамнякои неща с тях, а и те покрай нас изгледаха различнифилми, мачове. Който не иска да гледа, отива си някъде в друга стая и изобщо си прави каквото иска.

А ако иска в същото време да гледа друго по друга програма какво правим?

# 87
  • Мнения: X
Ооо, гледала съм и продължавам да гедамнякои неща с тях, а и те покрай нас изгледаха различнифилми, мачове. Който не иска да гледа, отива си някъде в друга стая и изобщо си прави каквото иска.

А ако иска в същото време да гледа друго по друга програма какво правим?
Ами аз например оставям децата да гледат това ,което искат.
Няма нещо ,което да не го повтарят по сто пъти.
И винаги мога да си гледам филма или предаването на другия ден,или когато го повтарят.
А ако непременно искам да гледам нещо,го записвам и го гледам после...

Все още не съм попадала на нещо,което да искам да гледам НА ВСЯКА ЦЕНА.

# 88
  • Мнения: 12 681
А защо трябва аз да гледам това, което те искат?  Том и Джери хич не са ми интересни.  Защо да не ги изхвърля в тяхната си стая да си го гледат.

# 89
  • София
  • Мнения: 62 595
Ооо, гледала съм и продължавам да гедамнякои неща с тях, а и те покрай нас изгледаха различнифилми, мачове. Който не иска да гледа, отива си някъде в друга стая и изобщо си прави каквото иска.

А ако иска в същото време да гледа друго по друга програма какво правим?

 Аз съм против телевизор в детската стая и не съм казаа, че вкъщи има само еднин телевизор. По стечение на обстоятелствата така се полуи Какво да го направя по-старият, да хврля ли като си работи супер?. Но категрично, телевизор в детската - не!

Общи условия

Активация на акаунт