ТВ в детската стая - кога?

  • 9 761
  • 203
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 100
Заспиването на включен телевизор за мен е по-зле, отколкото самото присъствие на този уред в детската стая.
Ако на 2-3 годишна възраст децата не заспиват с приказки и песнички, то кога?
Никога през живота си не съм ползвала телевизора като приспивателно, а какво остава така да приспивам детето си.

# 151
  • Мнения: 7 947
ТВто вкъщи си работи нон стоп, включително когато вечер си четем приказки.

# 152
  • Мнения: 0
ТВто вкъщи си работи нон стоп, включително когато вечер си четем приказки.
И при нас така,постоянно работи.Някой път си играе и не го гледа изобщо,но да си бучи нещо.

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
Трещерица,
наистина, на 2-3-4-годишна възраст какъв самоконтрол очакваш за телевизията? То, ако можеха децата на тази възраст толкова да се самоконтролират, нямаше да имата нужда от нас, а направо щяха да са самостоятелни в живота! Колкото и да съм либерална и да не си ограничавам децата, все пак слагама някакви граници. За телевизора ми е най-лесен принципът - има телевизор в детската - има проблем; няма телевизор в детската - няма проблем!

# 154
  • Мнения: 7 947
А каква е разликата, ако Тв-то е в хола Thinking

# 155
  • София
  • Мнения: 62 595
В хола е общ, а в детската е "мой". И в достъпа - в детската можеш изобщо да не го усетиш кога го пуска и спира

# 156
  • София
  • Мнения: 12 576
А каква е разликата, ако Тв-то е в хола Thinking
Ако работи непрекъснато- много малка, но ако в хола телевизора е постоянно включен така ще е и в детската, а това за мен е най- вредният вариант. в Такъв случай по- добре да има ТВ само в хола, а дори и да работи непрекъснато поне няма непрекъснато да се гледат детски програми и ограничението ще стане по естествен път. При либералният модел по отношение на телевизора детето гледа колкото иска, но щом спре да следи програмата и се заеме с друго ТВ- то се спира. Така не се подсеща за него непрекъснато и има време да чуе и други звуци, а и не се тренира да възприема пасивно някакъв дразнител.

ПП От постоянно включеният телевизор най- много ме плаши възможността постоянно да се гледат реклами, но вероятно това е двойно професионално, не изкривяване, а изправяне.

# 157
  • Мнения: 7 947
Ами аз колкото влизам в хола - толкова и в детската бих - пък и вратите са ни винаги отворени - така че не виждам разлика. Вкъщи нямаме например кабелна и детски съответно малко има по тв-то, май само сутрин дават, а ние тогава сме на детска градина, вечер със сигурност няма. Детето така и така гледа на ДВДто това, което аз съм купила или записала на дискове.

# 158
  • София
  • Мнения: 12 576
viliko За вашият случай вече говорихме. За останалите неща говоря по принцип и всеки сам решава какво и как ще е полезно или ще вреди в конкретните обстоятелства. Съгласна съм с теб, че на 2- 3, че и повече не може да се очаква децата да имат самоконтрол, защото нямат и достатъчно опит, за да предвидят проблемите от 24 часа пред телевизора или пред компютърна игра.

# 159
  • Мнения: 7 947
Е, то мисля в  повечето семейства това 24 часа висене е невъзможно, най-малкото защото не стоим вкъщи нон стоп. И не е въпросът в точно моя случай, защото не само у нас няма кабелна например. Та когато гледането на детски става само от ДВДто мисля има голяма разлика. Или ако има кабелна вкъщи - възможно е нейното спиране да бъде в плюс за детето, ако то се застоява прекалено дълго.

# 160
  • Мнения: 12 681
Да де , просто си спорим за спора. Мисля, че всички участници са достатъчно интелигентни да разберат какво искам да кажа.

# 161
  • София
  • Мнения: 12 576
Да де , просто си спорим за спора. Мисля, че всички участници са достатъчно интелигентни да разберат какво искам да кажа.
не знам дали съм интелигентна, но не споря, а си разговарям. нямам никакво желание да убеждавам останалите в нещо.

Е, то мисля в  повечето семейства това 24 часа висене е невъзможно, най-малкото защото не стоим вкъщи нон стоп. И не е въпросът в точно моя случай, защото не само у нас няма кабелна например. Та когато гледането на детски става само от ДВДто мисля има голяма разлика. Или ако има кабелна вкъщи - възможно е нейното спиране да бъде в плюс за детето, ако то се застоява прекалено дълго.
ДВД-то и за мен е перфектен вариант, защото подбираш съдържанието и няма реклами. У нас има кабелна, но сина ми свикна да гледа филмчета само на френски, а на френски е само Бейби тв- без реклами и прочее. С излизането, останалите игри не му се събират повече от 30-40 минути пред екрана. В дъждовно време до час- час и нещо на ден.

# 162
  • Мнения: 7 947
Между другото малкия започна да иска да гледа едва към три годинки и половина, преди това никак не му беше интересно. А вие говорите за доста по-мънички деца.

# 163
  • София
  • Мнения: 12 576
Между другото малкия започна да иска да гледа едва към три годинки и половина, преди това никак не му беше интересно. А вие говорите за доста по-мънички деца.
Моето момче не беше гледало грам телевизия до преди няколко месеца, защото и ние не гледаме изобщо през деня, т.е. докато е буден. през зимата намери дистанционното.  Mr. Green Преди 2 по начало не е добре изобщо да се гледа, защото нервната система е незряла и е много по- вредно. след 2 могат да се гледат неща от типа на Бейби тв, защото са заснети като ТВ театър- няма бързо сменящи се кадри, няма сложни сюжети, насилие и прочее. И пак е рано, права си. Поне с тази грешка не рискувам да вляза в отбора на перфектните майки. Mr. Green

# 164
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съм много скептично настроена и към Бейби ТВ. Не стига, че телевизията е пристрастяваща за малките деца, а ние специално да им я пускаме от невръстна възраст! За мена това е противоречие. Едно дете спокойно може да мине без телевизия през първите си години, още повече бебешка! По-добре майка му да играе с него, отколкото да го посажда пред екрана!

Общи условия

Активация на акаунт