Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 28

  • 31 704
  • 728
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 657
Мисля, че завистта на две сестри една към друга и алчността ги погуби.Може ли нормален човек с нормални взаимоотношения да завижда за една блузка или панталон или прическа на сестра си.Помните първите серии лудото пазаруване и нон стоп искане тайно пари от Хайрие от сутиен банк.После като седнат на масата - ооохххх парите не стигат.Е, няма как да стигнат - един да работи а 5 да харчат.

# 586
  • Мнения: 0
Сем.Текин да си бяха стояли на село щом толкова са им криви гражданите Mr. Green .Сега ми е ясно защо тук повече се симпатизира на сем.Текин и така злобно се плюе не само Ферхунде,но и се нападат всички дето я харесват.
Защо?
Струва ми се крайно повърхностно, непремерено изказването Ви! Не забравяйте, че пишете във форум, а не в личния си профил във Facebook! С изказването си, с което правите тънък намек, но без логика, се замислете, че е възможно да обиждате много от участниците в темата, допренесли за това тя да съществува (а Вие съответно да изложите нахалните си и иронизиращи "размисли")! Селянин е не този, който е роден в село, а този с манталитет на ПРОСТАК ( а такива, за съжаляние има по много и НАВСЯКЪДЕ)! Така че, моля Ви, занапред се въздържайте от подобни жлъчни коментари, за да се избегнат подобни спорове в тема, в която трябва да ни е приятно да общуваме, попринцип!

# 587
  • Мнения: 743
Мисля, че завистта на две сестри една към друга и алчността ги погуби.Може ли нормален човек с нормални взаимоотношения да завижда за една блузка или панталон или прическа на сестра си.Помните първите серии лудото пазаруване и нон стоп искане тайно пари от Хайрие от сутиен банк.После като седнат на масата - ооохххх парите не стигат.Е, няма как да стигнат - един да работи а 5 да харчат.

Това бяха бели кахъри,според мен.Без намесата на Ферхунде,нещата нямаше да стигнат много по-далече.Тя ги обърка,тя се представи на тяхна страна,на момичетата,"съветваше ги","помагаше" им...и те се подлъгаха,понеже така им изнася,понеже възрастта им е такава,че искат това,а родителите им ги спират,и така решиха,че Ферхунде е добрата,тя е закрилничката им,защитничката им.....но сгрешиха,но късно го разбраха.

# 588
  • Мнения: 48 224
Добре че идва края на тая тема, та да я заключат и да спре да ми излиза в новите отговори  Tired

# 589
  • Мнения: 657
Явно е ,че няма идеален образ във филма.Всеки си има треските, кой по малко кой доста повече.
За мен остава напълно неразбираем образа на Фикрет.Има ли такива хора наистина.Да не прозвучи пресилено но ужасно ме дразни поведението й.

# 590
  • Мнения: 6 736
Шоколадче,много си права!Аз ,че живея в град се почувствах засегната,камо ли хората от село.Няма логика-има стойностни хора и на село и в града,както и обратното!А да се отъждествават хората с едни или други епитети е меко казано елементарно.
Достатъчно глупости се изписаха по време на двете теми,което доведе до логичната намеса на администраторите.  Naughty
И аз мисля,че не е имало чак такава омраза към сестрите по начало.И те сбъркаха,но не и без помощта на Ферхунделата.А тя им дойде като барут!Взриви тлеещите въглени,мина като торнадо през живота им и "отнесе" каквото можа........

# 591
  • Мнения: 106
Леллелееее колко мнооого пишете ooooh! Whistling Соя-фен тежко ти Mr. Green  bouquet
Може ли да попитам нещо?Преди време Магоснива правеше темите за "Листопад",защо спря?Есествено нямам нищо против това,че сега тази работа върши Соя-фен - напротив даже тя си върши перфектно работата (и другите,които ни подържат темичката),прото ми стана интересно newsm78

# 592
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Thinking
Образът на Ферхи е изкуствен, пресилен. Текин са белите, а тя е черната!!! Спор няма,а? Нима в живота има чисто черно или чисто бяло?

Напротив, казвам точно обратното - няма крайни образи, всички са многопластови и колоритни, с различни нюанси на бялото и черното, но при някои от тях надделява лошото, за съжаление. Всеки един герой си има трески за дялане, никой не е идеален. Имало е много моменти, в които симпатизирам на Ферхунде и я харесвам, но когато действа подмолно и егоистично - тогава не мога да я подкрепя.

newsm78 Ами като е толкова лошо да продадеш на маика си дома, много е морално да си вземеш мъжа на сестрата... Все предателства,нали. А Шефкет кого послуша да се предаде? "Фотомодела", маминото детенце.

Не може да се сравняват двете постъпки - говорим за различни ситуации, все пак става дума за родната и майка, човека, благодарение на който тя съществува изобщо. И едно е да продадеш къщата, а съвсем друго да си прибереш парите в джобчето и да натириш родителката си немила-недрага да се спасява сама и както може. Това е нещо повече от абсолютен егоизъм, дори не мога да намеря дума, с която да го определя. Жената, която заради Ферхунде е убила и лежала в затвора, жената, която по всякакъв начин се е опитала да отгледа детето си и е отделяла от залъка си и накрая какво получава - шут в гъза и оправяй се...

Относно 'краденето' на чужди мъже. Двете сестри сглупиха много, захващайки се изобщо с Оуз. Той е като всеки новозабогатял младеж, който има парички и хубава кола, с които да омайва младите момичета. А двете сестри, неопитни на любовния фронт, много лесно налапаха въдичката на Оуз. Първо с него излизаше Неджля, после го усети, че я лъже с Джейда и го натири. След това Лейля реши, че тоз момък е точно за нея, попита сестра си дали е още с него и след отрицателния отговор на Неджля се захвана с Оуз... Просто между двете сестри от как са се родили съществува някакво невидимо съревнование за спечелване на бащиното внимание и одобрението на околните... Неджля я приеха в университет, на Лейля и стана криво, защото сестра и дръпна напред, а уж тя е по-голямата и би трябвало тя първа да прогресира. Неджля си хвана гадже, и Лейля искаше също мъжко внимание. Но тъй като тя нямаше среда и познати, остана да се задоволи с бившия на сестра си. Той пък се възползва от нея на макс и реши, че е големия мъж и може да врътка 3 мацки едновременно... И се започна с хаоса!... Неджля се запозна с Джем само защото виждаше възможност да натрие носа на Лейля - с хубав мъж, богат и най-важното: приет от баща им, който недолюбва Оуз. И не на последно място грозната сцена с прословутото розово палто - тя беше катализатора на кошмарната битка-съревнование между двете сестри...


Не е нужно да се коментира Ферхито. Образът е неестествен.
Напротив, в реалния живот има много такива Ферхундета, за съжаление... Според мен има други пресилени образи във филма - Джаврие и цялата жлъч, която пръска и Фикрет и нечовешкото и търпение. Ако бях на мястото на Фикрет сигурно не бих издържала и 3 дни да мълча на бабето и то да ме плюе просто за кеф... Да не дава господ да попадам на такава свекърва Mr. Green

А за селянките дето идват в града и се пускат като невидели съм абсолютна съгласна. Много по морални са жените от големия град.
Моралът на една жена не зависи от това какво пише в акта и за раждане в графата "Месторождение", а от умствения багаж в главата. Нагледала съм се както на малки пикли-гражданки, така и на същите, но със селски произход, които се държат абсолютно еднакво и простовато - кухи лейки, силиконови кукли, празноглави красавици, които просто вегетират, а не живят смислен живот; хора без цели и амбиции, намерили на лекото мекото...

# 593
  • Мнения: 657
http://www.facebook.com/photo.php?pid=317474&op=1&o=glob … =100000223063862#!/photo.php?pid=1158791&op=1&o=all&view=all&subj=21704629629&aid=-1&oid=21704629629&id=1406882714
 
ако е активен линка, какво пише бихте ли казали

# 594
  • Варна
  • Мнения: 2 383
Момичета здравейте  Hug

Ето за тези които гледат напред 155 епизод трейлъра http://www.youtube.com/watch?v=T3jHldHUBSM&annotation_id=ann … 49&feature=iv И Ферхундето какви ги върши  ooooh! ooooh! ooooh!

# 595
  • Мнения: 19
Забелязвам едно явление в дискусиите относно Ферхунде - някои нейни фенове в усилията си да скрият гредите в нейното око и да я защитят търсят сламките в очите на Текинови, критикуват ги и търсят да ги очернят всячески. Позволяват си и лични нападки срещу антифеновете, което е некоректно и недопустимо във форума - метлата на Тати го доказа. Как се нарича това в политиката? Отрицателен пиар? Това означава, че след като у образа на Ферхунде не могат да се намерят положителни качества, които да се изтъкнат, единственото, което остава на феновете й е да се опитат да изкарат Текинови по-черни от нея.  Което в случая не е защита, а своеобразно признание, че у Ферхунде наистина е трудно, невъзможно да се намери нещо, което да може да бъде изтъкнато или похвалено.

Леллелееее колко мнооого пишете ooooh! Whistling Соя-фен тежко ти Mr. Green  bouquet
Може ли да попитам нещо?Преди време Магоснива правеше темите за "Листопад",защо спря?Есествено нямам нищо против това,че сега тази работа върши Соя-фен - напротив даже тя си върши перфектно работата (и другите,които ни подържат темичката),прото ми стана интересно newsm78
Ванилка, Магоснива е заета тия месеци, затова помоли някой друг да се заеме с пускането на темата. От тогава станахме цял екип - Али Ръза, Ледена кралица, mery popins, Mishel ... Чебурашка, Ивонка и други съфорумци помагат с идеи за разнообразяване на темите.
Наистин горко ни, като гледам как някои отвръщат на нашите усилия в темите да бъде красиво, приятно и интересно.  

Последна редакция: пт, 14 май 2010, 16:38 от soya-fen

# 596
  • София
  • Мнения: 1 028
ББ ВЯРНО ЛИ Е ,ЧЕ ШЕВКЕТ И ФЕРХУНДЕ ПАК СЕ СЪБИРАТ В КРАЙНИТЕ ЕПИЗОДИ?НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ ПРОСТО... newsm78

# 597
  • Мнения: 342
Наистина много пишете. Не може ви изчете човек.  ooooh!
Спорът граждани-селяни е тъп. Също, както и спора София-провинцията. Навсякъде има и свестни хора и пълни идиоти, които не си заслужават грам. Мисля, че това не се определя от това, къде си роден или къде живееш.  Naughty
Ето сега и за номинациите, че гледам, че питате.  Mr. Green
Във връзка със смешния петък днес, а и заради изнервената обстановка във форума напоследък реших да вложа повече хумор в днешните категории за номинации. В тях ще се гласува за героите от филма в следните две категории:
"Мис Куха Лейка" - за жена
"Мистър Гола Вода" - за мъж

В тези две категории ще се предлагат героиня/герой, които се държат неморално, непочтено, с пренебрежение към околните, егоистично, глупаво,  повърхностно, интригантстват, завиждат, непрекъснато мрънкат и недоволстват, не признават собствената си вина или грешка за дадена ситуация.
Идеята е да се избира между отрицателните качества на героите.   Peace
Всяка номинация трябва да бъде подкрепена с конкретни примери от поведението на съответния герой.   Peace
Искам да изясня още от сега, за да няма неразбрали после, че всеки има право да си изказва мнението, независимо дали за или против някой герой, подкрепено с аргументи, защо мисли героя за еди какъв си, но категорично не се одобрява това да се караме, зaщото,  някой не одобрявал моя/твоя/нечий си любим герой. Всеки е свободен да изказва мнение, но да не го налага на останалите и същевременно да си го защитава, но и да уважава мнението и на останалите без значение дали съвпада или е противоположно с неговото. Flutter
Ако номинациите прераснат в междуличностни спорове и кавги, ще прекратим с Ледената кралица номинациите и ще видите нови категории за номинации през крив макарон след 2 седмици.  Mr. Green
Не забравяйте, че при нов скандал между потребителите в темата, админът ще си свърши служебните задължения и ще ни затвори темата. И ще си е напълно в правото, а ние нямаме основание да му се сърдим, защото сами ще си бъдем виновни.  Crossing Arms

# 598
  • Мнения: 1 056
Ферхунде е с по-различни възгледи от Текин като цяло и Шефкет в частност. В това е проблема. Яман го каза много точно на Левент. Седеф наистина повече подхожда за снаха на това семейство, затова и я харесват. Не може да се обвинява Ферхунде за поведението на двете сестри и Шефкет. Те са достатъчно големи и сами са си виновни. Снощните обвинения на Али Ръза и Хайрие ми бяха много грозни. А Хайрие като ревеше заради изневярата на Ферхунде, чак ми беше смешна.

# 599
  • Мнения: 48 224
не се безпокойте, аз няма повече няма да ви развалям хубавите теми с приказки за Ферхунде Tired
soya-fen , не ти прави чест

Общи условия

Активация на акаунт