МАЙски слънчица изгряват, майчинските ни сърца огряват! № 32

  • 22 470
  • 717
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 1 555


Утре ще заформим ли нещо някъде? Ивон, ще имаш ли кола?

Уф, оказа се, че нещата са по-зле отколкото изглеждат, казали са майсторите, че поне два дена трябва да работят по колата и най-рано в петък сутринта може да си я взема.  Tired

Яяя...докато пиша и си имаме бебешка новина! Да е жива и здрава малката принцеса Виктория на мама Марая. От малка е добричка, роди се точно както мама искаше на 1 юни!  Heart Eyes

# 631
  • Мнения: 9
Привет и от нас!

Пенелопа честито бебче



Змейче    party023 newsm67

Моете дете е супер изринато от претопляне.В нас е адска жега 25-26 градуса.И вчера я изведох пак доста навлечена.От страх да не настине сега е супер пъпчасала.Определено вече вкарвам късия ръкав.Тази седмица го дават дъждовно,но другата ще я обличам само с боди с чорапки или ромпърче Party.Това обличане май е всеобща болка ooooh!

Севде -ние не повдигаме матрачето
                                        - редувам на ляво и на дясно.А тя в повечето случаи само се обръща по гръб Joy

Натали на Берин пъпчето падна на 8 ден.

Мирчо  welcome. Praynig Дани да оздравее бързо

Славче малката будува около 3 часа.От едно хранене до друго.Стрин се събужда в 8 или 9 и будува до 11ч. и вечер както е писала Аник от 20 до 23 часа(е понякога заспива и към 22ч.)

ЕЕЕ Марая послушно бебе ще си имаш.Честита дъщеричка,все така да ви слуша и радва Hug

# 632
  • Мнения: 52
Да е жива и здрава малката принцеса Виктория на мама Марая

само да кажа чакаме още едно бебче на таня малинова Naughty и се местим в родени 2010

# 633
  • Мнения: 1 420
Привет от нас!

Честит рожден ден на Змейчето! Да е все така позитивна и готина мацка, да е здрава и много обичана!   bouquet

Честит празник на всички малки и порастнали деца!   bouquet

Браво на мама Марая  Mr. Green Да й е жива и здрава малката кукла!   bouquet

При нас времето днес е много кофти. Нагласихме се да излизаме, но заваля един дъжд  ooooh! Мъжът ми изведе Кари за малко, но не можахме да отидем в парка както го бяхме намислили. Облаче, по принцип Белла я извеждаме още от 5тия ден, но за малко - при нас времето е доста кофти и все чакам да се позатопли за да излизаме за по-дълго време  Wink

Кристи, тук в Англия всички новородени минават на този преглед за слуха още в болницата - тук е масова практика. Самия преглед е абсолютно безболезнен и се прави дори докато бебето спи. Ние ще водим другата седмица Белла  Peace

Таня Малинова май днес щеше да ходи в болницата - ако не тръгне бебето, ще й направят секцио, така че чакаме новини от нея  Mr. Green

# 634
  • Мнения: 2 559
 
bouquet Честита бебка Виктория на мама Марая   bouquet

И ние от 18ч до 22ч будуваме, а с тези колики - спасението е да се разнасяме на ръце или пък най-любимото  Crazy скачени съдове, единствено като я сложа на гърда се успокоява  Heart Eyes  Биберон-залъгалка изобщо не мога да и мушна в устата  Confused, купихме три различни, ама хич не ще и да ги види теленцето малко  Mr. Green

# 635
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен! От вчера сме си вкъщи  Mr. Green Много благодаря за хубавите пожелания! Милкинис, Мимак аз също съм много щастлива за името, голямо чудене беше докато се спрем на него.

Честито на всички които са станали мами, да са живи и здрави съкровищата ви! Чуството е наистина невероятно!
Честит рожден ден и на Змейчето, много любов, здраве и щастие!

Аз ви поизчетох отгоре отгоре, надявам се скоро да мога да се включа с някой от нещата които коментирате.
В болницата мъникът висеше по гърдите ми и си мислех, че ще се кърмим нормално, защото си сучеше активно и уж му харесваше. Откакто сме се прибрали обаче не иска да суче и това е Sad Сърди се, бута ги, гледа ме лошо. Когато се умори да ги бута просто отваря уста, аз напъхвам зърното, но той отказва да го смуче... и си седим така. От снощи почнах да цедя, като преди всяко цедене го слагам отново, но явно му хареса наготово и продължава да се дърпа. Сега съм решила да проявя малко твърдост и да го накарам пак да засуче... но ми е толкова мъчно като го слушам как се дере. Дано се справя  Rolling Eyes

И хайде да се местим в Родени... Flutter

# 636
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
Честито на Марая да е жива и здрава Виктория!
Моят син днес ми казва мамо дали има някой роден днес на 1 юни хаха ето че още едно слънце се родило днес.
Момичета чудя се кога да изведа Дани на разходка след 20 ден ли все се притеснявам от вируси.
Относно обличането и аз се притеснявам да не изтине но повече е с къс ръкав в нас е много жега 37 градуса добре че днес вали а пък ме е страх да пускам климатика.

# 637
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Честито на Марая да е жива и здрава Виктория!

И ние сме така от 18 до 22, а днес за целия ден не е спал и три часа. Почвам да се притеснявам, че детето не спи по цял ден.

# 638
  • Мнения: 0
Здравейте,

Аз не пиша често, но следя темата редовно.

Искам да съобщя, че моето бебче Кирил се роди на 20.05.2010 г. - 3450 гр. и 53 см.

Засега се гледаме успешно, имаме малко проблеми само с кърменето. Искам да увелича кърмата и ще се радвам, ако някой ми изпрати линкове с материали по въпроса.

Благодаря предварително  Simple Smile

# 639
  • Мнения: 30
Честито бебче на Марая! Да я радва много и да е много послушно!

Змейче, честит ти рожден ден! Да си жива и здрава!

Въпрос към Шаманката или Бръм:
Павел хапва около 6-7 пъти на ден. Давам едната гърда, но понякога не му стига и давам и втората. Изцоква я наполовина и заспива. Имаме около 6-7 наакани и напишкани пампи. Нощем понякога прескача ядене. Снощи го къпахме към 9ч и го нахраних. Събуди се чак към 4ч за папане. Това е адски много време. После като хапна, спа до 8.30ч. През деня се храним по-начесто, днес следобед през около 1.5 ч. Не ми остава нищо за изцеждане. Въпросът ми е, да го събуждам ли на около 3-3.5ч, ако сам не става? Днес следобед така го събудих и доста ме хокаха  Embarassed

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 20:18 от tedunmedun

# 640
  • Мнения: 51
Честито бебче на Марая! Нека малката Виктория бъде много щастлива и има много късмет!!!!

Честити бебчета и на Пенелопа и EmPi! Бъдете много щастливи, мамчета!!!

Змейче, честит рожден ден   bouquet Много вълшебни мигове с двете принцеси Hug
Честит първи юни на всичките майчета  Laughing, на всички каки и батковци!!! Да имат безгрижно детство!
[/size]

И за Али часовете привечер са критични, въпреки че днес реши и сутринта да ни поразиграва  Grinning
Иначе през деня има и часове на будуване, през които просто си наблюдава в леглото.

Не знам кой пита за пъпчето  newsm78 - на нас ни падна на 9 ден, но и аз съм чувала, че това зависи от дебелината на пъпната връв.
tufituri - пиши повече за Грахка, защо дават антибиотик на Митко  Cry

И сега въпрос в лилаво:
Въпреки че родих секцио по спешност, коластрата ми дойде на втория ден, Али засука много добре и в болницата преминахме само на кърма и отказах АМ. Като се прибрахме вкъщи и исках да изцедя след кърмене с ужас установих, че няма нищо за изцеждане и затова започнах усърдно да работя с помпата - с цел стимулиране. След една седмица усетих, че гърдите ми /и специално едната/ се налива и сякаш вдига температура. Започнах топли компреси и масаж и реших, че май не трябва да продължавам с помпата, за да не си докарвам такива състояния. Днес въобще не цедя, а само преди кърмене - топъл компрес, а след кърмене - масаж с преварен зехтин и цял ден ги чувствам неестествено меки. Правилно ли постъпвам със спирането с помпата и как бихте ме посъветвали да процедирам занапред? newsm78

Последна редакция: вт, 01 юни 2010, 21:53 от Happiness

# 641
  • Пловдив
  • Мнения: 4 150
Хелоу от нас с Бела - прибрахме се днес на обед  Hug

Благодаря на всички ви за пожеланията за бебка и за моя РД  Heart Eyes

Нищо в раждането не мина по план и както трябва, но друг път ще разказвам, че още ми е твърде гадно... Добре поне,че сме живи и здрави и най-сетне се измъкнахме от болницата...

# 642
  • Мнения: 32
Змейче, добре дошла! Важното е че всичко е свършило добре!!!

Марая
, честито бебче! Да е жива и здрава да ви радва!

Тъй като вече имаме зелена светлина да сме в тема РОДЕНИ 2010, искате ли да пусна новата тема директно там?

# 643
# 644
  • Мнения: 52
Маделикс добре дошла -голям смях с този смс  Party

Змейче добре дошла в къщи Hug

Славче, чакаме само Таня , давай да пускаме Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт