Как се стимулира раждаемостта в България?

  • 12 961
  • 393
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 796
Според мен пък всеки да си прави сметката колко деца може да издържа.Наистина поне от към продължителност на майчинството сме си доста добре.Да,парите са малко,но всеки знае колко са още преди да направи дете.Така че родителите разчитат само на себе си,това от държавата е бонус.Ние поне така процедираме.И относно изказването за много заплатените бащи-моя мъж взима 500лв. а аз 240 майчинство+цели 35 лева детски.Но не се оплаквам и нямам намерение.Не държавата ми е направила детето а ние двамата,като преди това сме преценили финансите.А и като гледам по улиците майчета дето бутат колички от по 1000-2000 лева(и то в нашия малък град където средната заплата е около 500 лева)темата ми е направо смешна.Щом имат 2 бона за количка значи държавата се справя доста добре Peace.

# 61
  • Мнения: X
единственото, което според мен, би било хубаво да се направи е данъците да са обвързани с броя членове на семейството. т.е. ако получаваш 2000 лв и си един, плащаш в/у 2000 лв, ако издържаш четиричленно семейство (единият родител да кажем гледа децата), плащаш в/у 500 лв.

Това пък също е безумно. Когато ти се наложи да излезеш в болнични (не дай боже), ще искаш държавата да ти плаща върху 2000 лв, а не върху 500, нали? Но тъй като държавата съм аз и това ще е за моя сметка. Когато, пак недай боже, фирмата ти фалира или те уволнят и ти притичаш на борсата - също. Naughty

# 62
  • Мнения: 12
Не го стимулира.
Дори ги гони от България.
Колко млади хора напуснаха страната и работят и плащат данъци в чужди страни.
След години няма да има кой да работи тук и да плаща пенсиите ни.
А ние ще гладуваме с по 100 лева пенсии и ще си плащаме за овчедушието.
Не ми пука,че съм си плащала всичко досега, пука ми че детето ми като порасне ще избяга от България и аз нямам аргумент ,с който да го спра.

# 63
  • Мнения: 3 066
Не го стимулира.
Дори ги гони от България.
Колко млади хора напуснаха страната и работят и плащат данъци в чужди страни.
След години няма да има кой да работи тук и да плаща пенсиите ни.
А ние ще гладуваме с по 100 лева пенсии и ще си плащаме за овчедушието.
Не ми пука,че съм си плащала всичко досега, пука ми че детето ми като порасне ще избяга от България и аз нямам аргумент ,с който да го спра.
Eвала ,за този коментар!Така е и е масово явление и никой не може да ме убеди,че няма да е така и занапред!Просто не мога да си обясня как още някоя жена се навива Simple Smile да забременее при тези условия? Аз когато забременях с малката,живеехме в чужбина,там плащах данъци и вземах майчинство,но се върнах да я родя тук и определено не виждам как ще можем да имаме второ и трето както си мечтаехме преди,ако останем тук с голямото майчинство,огромните цени и платеното здравеопазване Sick!

# 64
  • Мнения: 4 965
Предполагам, че повечето мамита изказали се, че никой им е длъжен имат добре осигурени съпрузи, но повярвайте не със всички е така. И какво те нямат право да станат родители ли?

Не позна. У нас аз изкарвам повече  Wink

А колкото до поста ти - съвсем не си по темата.


Още една с тезата "не позна".
И какво общо има осигуреността на съпруга, когато става дума за обезщетение за бременност и майчинство - в смисъл, че то се удържа само от жени и се изплаща само на жени.

Азаф, не четеш ли? Не позна-то е за горното изречение на Жени83. Иначе нищо общо няма както съм и написала по-долу.

Чета. И моето не позна беше като твоето. Sunglasses

# 65
  • Мнения: 427
Решението да се ограничи циганската раждаемост е просто.За получаване на обещетение слагат и едно малко незначително условие образование.
Държавата не ми е длъжна да гледа децата ми.Мои са ще си ги гледам.
В цитираните държави дали има бащи дето си оставят дробовете в отровите за триста лева?.Хората припадат от глад, защото не са им  платили от месеци наред.И докато си почива от работа майката ,да отглежда детето си висейки и молейки се на банкомата.Дано детските са навреме,дано майчинството  да не закъснее с три седмици като миналия месец.
Отрицателен прираст.Това е нещо което тепърва ще ни се отразява.

# 66
  • Мнения: 57
Аз също съм на мнението,че не трябва да чакаме "Държавата да ни гледа децата", но трябва още закони, които да защитават майките.Имало закон , който защитава майките на деца до 3 години от съкращение - да но на мен скоро ми изтича майчинството и работодателя ми заяви, че няма място за мен.Имам голям потребителски заем с преференциална лихва( фирмата е преференциален клиент на банката) и когато разбраха,че съм бременна и няма да получавам заплата от работодателя , а от НОИ ми вдигнаха лихвения процент двойно - къде е държавата
в този случай.Защо не стимулира по някакъв начин работодателите да имат повече служители-млади майки.Защо когато се изчислява дохода за получаване на детски не приспадат кредитите от банката(семейството ми е с два големи кредита и след като ги погасим - не остава почти нищо).Защо ако не приемат детето ти на детска градина не ти плащат някакво обещетение например.(тъй като детето ти е дискриминирано при положение,че всяко дете има право на образование)и т.н

# 67
  • Мнения: 454
Някой дава ли си сметка, че ако детските ги направят 300 лева както на много хора им се иска то на практика това си е една заплата за определени сектори и райони на страната и тогава кой ще е луд да ходи на работи вместо да си ги взема ей така наготово. За циганите няма да коментирам какво ще стане.

Къде изчезна авторката на темата. Липсата на съчувствие ли я изгони, какво?

# 68
  • Мнения: 351
Определено срещам в моя провинциален град, майки със скъпи колички, играчки, скъпи дрехи за децата....., те самите са с хубави дрешки.
Нека да има и такива майки, но за да се отгледа едно дете иска се много финанси. На фона на скъпото, виждам и бедността.....
Не бих родила отново, защото не мога да осигуря детето си. Ето как държавата се "грижи" за мен! Hug ooooh!

# 69
  • София
  • Мнения: 12 568
Предполагам, че повечето мамита изказали се, че никой им е длъжен имат добре осигурени съпрузи, но повярвайте не със всички е така. И какво те нямат право да станат родители ли?

Не позна. У нас аз изкарвам повече  Wink

А колкото до поста ти - съвсем не си по темата.


Още една с тезата "не позна".
И какво общо има осигуреността на съпруга, когато става дума за обезщетение за бременност и майчинство - в смисъл, че то се удържа само от жени и се изплаща само на жени.

Азаф, не четеш ли? Не позна-то е за горното изречение на Жени83. Иначе нищо общо няма както съм и написала по-долу.

Чета. И моето не позна беше като твоето. Sunglasses

Опс, значи аз не съм те разбрала   bouquet

# 70
  • Мнения: 77
Не го стимулира.
Дори ги гони от България.
Колко млади хора напуснаха страната и работят и плащат данъци в чужди страни.
След години няма да има кой да работи тук и да плаща пенсиите ни.
А ние ще гладуваме с по 100 лева пенсии и ще си плащаме за овчедушието.
Не ми пука,че съм си плащала всичко досега, пука ми че детето ми като порасне ще избяга от България и аз нямам аргумент ,с който да го спра.
ами напусни и ти като не ти харесва. на мен пък си ми харесва и оставам Simple Smile аман от мрънкалници. как няма да избяга детето ако с такава нагласа го възпитаваш newsm78

забравих да кажа нещо важно по темата.

моята бременност не беше планирана и падна голямо чудене дали изобщо да задържим бебето. нещата бяха на кантар. ако при нас положението с майчинството беше като в САЩ например - т.е. гледам си бебето няколко седмици след което или напускам работа или го оставям с непознати и плащам за ясли - везните по-скоро щяха да се наклонят към аборт. но тъй като държата ми е осигурила приличен доход за да си остана вкъщи и да гледам детето до 1 година, а може би и повече - реших, защо да не се възползвам? и ето на - ще си имаме бебе. така че, мен лично ме считайте за "стимулирана" Simple Smile

Последна редакция: чт, 24 юни 2010, 02:01 от AnMary

# 71
  • Мнения: 9 814
А освен мрънкане по форумите, какво правим за да се променят нещата?
Показателна е темата за детските надбавки и хилядите недоволни и грачещи във форума......, докато не си вземат парите.
Вземат ли си детските, забравят всичко, и обиди, и заплахи, клевети.
Ами хайде, дайте да променим нещо в тази страна, вместо да купуваме билети на децата си за Америка.

# 72
  • Мнения: 2 376
единственото, което според мен, би било хубаво да се направи е данъците да са обвързани с броя членове на семейството. т.е. ако получаваш 2000 лв и си един, плащаш в/у 2000 лв, ако издържаш четиричленно семейство (единият родител да кажем гледа децата), плащаш в/у 500 лв.

Това пък също е безумно. Когато ти се наложи да излезеш в болнични (не дай боже), ще искаш държавата да ти плаща върху 2000 лв, а не върху 500, нали? Но тъй като държавата съм аз и това ще е за моя сметка. Когато, пак недай боже, фирмата ти фалира или те уволнят и ти притичаш на борсата - също. Naughty
Не говоря за осигуровките, а за данък общ доход. Толкова е безумно, че в повечето ЕС държави е така.

# 73
  • Мнения: 1 796
Ами точно за това става въпрос-на думи сме много страшни,ама иначе всеки навежда главата.

# 74
  • Мнения: 86
Всеки е държавата когато има да взима,а когато трябва да се дава все "държавата ни иска".Положението в БГ никак не е розово,но докато разсъждаваме по този начин няма как да бъде друго.Трудно е,парите никога не стигат,има много неуредици в законодателството,образованието,здравеопазването и т.н. и т.н.......но за да се променят нещата първо трябва да настъпи промяна във всеки един гражданин на тази държава.

Общи условия

Активация на акаунт