Как се стимулира раждаемостта в България?

  • 12 980
  • 393
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 46 650
Диването Joy Бях ги забравила, извинявай  Hug
Аз даже искам държавата да ми ги ражда, ама не ще  Mr. Green

Имаше петиция за 240 лв. детски на всяко дете, независимо от дохода на родителите ...

Да ги дават, няма да ги върна. Но честно казано ми се вижда невъзможно. Можеха да оставят градините да се рушат, да не сменят дограмата на училищата и т.н., пък да ни дават по 240 лв. И като вдигнат детските, ще скочат и пенсионерите, и инвалидите, и всички, с право.
Но не мисля, че това ще стимулира раждаемостта, освен тази на ромите (е тогава вече наистина ще скочи).

# 121
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Бу, ок, има още 3 държави, които имат сходна с нашата политика  Simple Smile ок, ние четирите сме най-най, така че питам - не трябва ли да сме доволни? Въпреки, че пак казвам, не виждам нищо повече в германската политика. Да намалят и тук на 67%, за да се "радваме" ...

Франческа Салиери, аз затова питах за Румъния, имат ли неплатен после, защото аз поне няма да си оставя детето на 2 г., предпочитам малко повече, неплатено, както е тук.


 Rolling Eyes Определено са повече от "още три". В Германия ето точно как стоят нещата:

„За всички студентки, работили на мини-job, неработили е 300 е на месец за една година.
Работилите на над 400 Е заплата им изчисляват 67% от заплатата за 1 година, т.е. 12 месеца майката и 2 месеца после таткото (ако иска). Тези пари могат да се разпределят и иначе, обаче. За минималните ставки – може да се раздели на 2 години по 150 евро на месец, или с различно изплащане на парите за даден период, като крайната сума не надхвърля 300х12. По подобен начин стоят нещата и с по-добре заработващите, получаващи 67% от заплатата си – 1800 Е месечно максимално за най-добре заработващите. Освен тях, при друго дете по-малко от 3 години или 2 деца под 6 години, се полага бонус от минимум 75 Е или 10% в добавка към другите 67%.“
Тоест, и там не е само 67%.

Ето още цифри за Европа.

В България от доста години вече няма неплатена трета година. Всеки родител има право на общо 6 месеца за гледане на болно дете до 8 годишна възраст.


Винаги ще има хора, които не държат да работят, да внасят осигуровки и данъци, но смятат, че решат ли да се размножат, всички, начело с държавата, трябва да им паднат ниц...

# 122
  • Мнения: 46 650
...

В България от доста години вече няма неплатена трета година. Всеки родител има право на общо 6 месеца за гледане на болно дете до 8 годишна възраст ...

Точно, 6 на бащата, 6 на майката - 12 и ти се пази мястото, което всъщност е идеята.

А понеже цифрите наистина звучат идеално за Германия, нека все пак кажем и колко е средната РЗ, която сигурно е към 2500-3000 евро, помислете само колко осигуровки се плащат, и да, нормално е при такива приходи от осигуровки да има и по 300 е за неработещите и 75 е бонуси. Факт обаче, е раждаемостта там не процъфтява, напротив ...

# 123
  • Мнения: 6 274
Стимулира се дръжки.  Crossing Arms
Ако имаш смелост и голямо сърце - действаш.
Ако не - не знам.
Но седнеш ли да разчиташ на държавата - от умрял писмо.
  Tired

# 124
  • София
  • Мнения: 1 057
 Аз мисля, че трябва раждаемостта да се стимулира, но не на калпак. Държавата има нужда от умни, добре образовани и възпитани, спазващи законите граждани. А те могат да се създадат само от също такива хора. И точно тези хора трябва да се стимулират. По-дългия период на платеното майчинство, добро здравеопазване и детски заведения, където детето ми да получава добри грижи - ето това е добър стимул за мен...

Ето това е и моето мнение. Много добре си го казала.

По повод социалната политика - доста по-добре е сега, отколкото преди години, когато плащаш, не плащаш данъци, лъжеш държавата, лежиш и нищо не правиш взимаш 180лв...
Аз пък се моля, да направят гласуването на избори с диплома за средно образование, вместо с лична карта...

# 125
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Точно, 6 на бащата, 6 на майката - 12 и ти се пази мястото, което всъщност е идеята.
Да, ама после нямаш вече платено, ако се случи да е болнаво. По-рано беше по-добре, просто неплатена и ти се пази място.

# 126
  • Мнения: 9 814
Стимулира се дръжки.  Crossing Arms
Ако имаш смелост и голямо сърце - действаш.
Ако не - не знам.
Но седнеш ли да разчиташ на държавата - от умрял писмо.
  Tired

Много си крайна. Изобщо не е така.

Държавата се опитва да стимулира раждаемостта именно сред работещите слоеве от населението, както и сред жените с високи доходи. Да, големите пари са една година, но както е посочила Лукаса, преди за всички работещи беше едно и също обещетението.

# 127
  • Мнения: 46 650
Да, ама после нямаш вече платено, ако се случи да е болнаво ...

Така е, но пък се постави на мястото на работодателя, който трябва да плаща и на заместник, и на майката. Ако държавата плаща, тогава съм съгласна Peace

# 128
  • Мнения: 170
Мижай да те лъжа.Децата на ясла и мама на работа да изкарва пари.В това време в момента с тази криза все повече майки започват да работят.Не мога да седя да мизерувам за техните 240 лв само защото ми се полагали.

# 129
  • Мнения: 2 376
Ами аз затова няколко страници попитах какво конкретно да се даде, но никой не отговори. Малко стана като в оня виц
"И-ска-меее, и-ска-меее, и-ска-меее"
"Какво искате?"
След кратък размисъл: "Квот' да-деееш, квот' да-деееш".
Ами аз казах какво искам. Не искам да ме задължават как да си гледам детето. Ако си обърнала внимание, имах и конкретно предложение, което не е никак иновативно, за данъчни облекчения на по-многодетните работещи семейства.
Иначе другите  какво искат, аз няма как да знам.

# 130
  • Мнения: 9 052
Франческа  и коя улица беше оправена и кой тротоар освободен в резултат на твоите писма?
И какво толкова агитираш след като вече отговори на темата : теб те стимулира да имаш деца напускането на "ДЪРЖАВАТА", а не оставането в нея ...
То е и показателно колко население остана , като в началото на прехода бяхме 9 милиона, а сега ударихме ли 5 или още не заради родени, живеещи, но регистрирани просто в България хора и колко наши деца изобщо не са родени в България и колко много от тях дори не си правят труда да ги регистрират като българчета ... ЗАщО??

# 131
  • Мнения: 6 274
Много си крайна. Изобщо не е така.

Държавата се опитва да стимулира раждаемостта именно сред работещите слоеве от населението, както и сред жените с високи доходи. Да, големите пари са една година, но както е посочила Лукаса, преди за всички работещи беше едно и също обещетението.

Напротив, въобще не съм крайна, така съм го почувствала, така го казвам.
А я си представи, че майката е безработна?
И?
С какво я стимулира държавата?
С мижавите 100лв. на месец?
А ако има 2 или 3 деца?
Какво ще ядат, мушмули?
Изобщо, говорим си глупости, отлично знаейки, че е така.

# 132
  • Мнения: 1 931
Всеки сам си прави сметка иска ли деца и колко деца може да отгледа.
А с децата с малка разлика нещо не разбрах какво точно е писала мамата в първият пост, но от опит мога да кажа как направихме ние. Преди да изляза болничен 45 дни преди термина прехвърлих майчинството на майка ми( трябва да бъде работещ човек и да  е баща, баба или дядо на детето). Тя ползва майчинство докато аз бях в болничен.
НА този етап както е сега болничният мисля, че е до навършване на 1 годинка на детето, което значи, че голямото дете на авторката ще е на близо 2 години.
А има ли някой да прави сметка какво ще ми даде държавата и как ме стимулира държавата като мисли да има дете. Поне аз преди мислех за малките сладки крачета, мислех за моето дете, а не за детето на държавата. Те някой хора така мислят, че раждат на държавата и тя трябва да им гледа децата. Все някой им е длъжен за нещо.
 Никой на никой за нищо не е длъжен, всеки е длъжен да поема отговорност за това което създава. Децата си ги правим ние и ще си ги гледаме ние.

# 133
  • Мнения: 4 965
Всъщност, колко години смятате, че трябва да е платеното майчинство, щом 2 са малко? 3? 4? 5? 10? 18?

# 134
  • Мнения: 46 650
Ами аз казах какво искам. Не искам да ме задължават как да си гледам детето. Ако си обърнала внимание, имах и конкретно предложение, което не е никак иновативно, за данъчни облекчения на по-многодетните работещи семейства.
Иначе другите  какво искат, аз няма как да знам.

За кърменето и ранните ясли съм съгласна, ако това имаш предвид, но в тази тема не щат такива неща, искат кеш.

Г-жа Безгрешната, мисля, че е безумно да искаме държавата да издържа и храни децата ни, а ние да сме безработни. Помощите са си помощи, но за основните нужди са отговорни родителите.

Общи условия

Активация на акаунт