Как взехте решение да емигрирате?

  • 60 248
  • 429
  •   1
Отговори
# 105
  • Германия
  • Мнения: 327
Нещата в чужбина изобщо не са прости,напротив.Работим повече от местните,правата ни понякога са ограничени и е постоянна борба на себедоказване и утвърждаване.Може да се постигне много,но може и нищо да не стане,същото е и в България.Та не мога  да се съглася,че в чужбина е по-лесно и парите и удоволствията се подаряват.

# 106
  • Мнения: 907
Нещата в чужбина изобщо не са прости,напротив.Работим повече от местните,правата ни понякога са ограничени и е постоянна борба на себедоказване и утвърждаване.Може да се постигне много,но може и нищо да не стане,същото е и в България.Та не мога  да се съглася,че в чужбина е по-лесно и парите и удоволствията се подаряват.

stern, мисля, че хората отдавна са наясно, че не е лесно Peace и че парите е не растат по дърветата Simple Smile. Става въпрос за друго. Като се "трепеш", поне знаеш какво получаваш насреща, поне според мен. Животът ти е труден, но всичко е по-добре уредено. Надявам се разбираш какво искам да кажа.
Аз самата живея в България, но имам близки приятели и роднини, които живеят в други държави.

# 107
  • Мнения: 1 004
Нещата в чужбина изобщо не са прости,напротив.Работим повече от местните,правата ни понякога са ограничени и е постоянна борба на себедоказване и утвърждаване.Може да се постигне много,но може и нищо да не стане,същото е и в България.Та не мога  да се съглася,че в чужбина е по-лесно и парите и удоволствията се подаряват.

stern, мисля, че хората отдавна са наясно, че не е лесно Peace и че парите е не растат по дърветата Simple Smile. Става въпрос за друго. Като се "трепеш", поне знаеш какво получаваш насреща, поне според мен. Животът ти е труден, но всичко е по-добре уредено. Надявам се разбираш какво искам да кажа.
Аз самата живея в България, но имам близки приятели и роднини, които живеят в други държави.
Подкрепям  Peace
Боря се толкова, колкото се борех и в България. Доста често и в Б-я се чувствах чужденец. Но по-добре да съм чужденец в чужбина, отколкото чужденец в собствената си страна  Peace

# 108
  • Германия
  • Мнения: 327
Момичета,разбирам ви,просто исках да кажа,че външният вид и поведение понякога лъжат.Моите познати и приятели си мислят,че щом съм в чужбина автоматично съм едва ли не милионерка,без да се запитат как се изкарват парите.Черни работодатели има навсякъде,случва се и да се трепеш от работа,но да не получиш заслуженето(не говоря по принцип).
А и си мисля,че някои българи,като се върнат в България,автоматично си вдигат самочувствието и оставят грешно впечатление у околните.

# 109
  • Мнения: 1 004
Всичко зависи от нагласата и най-вече от това, какво ще работиш в чужбина  Peace

# 110
  • Мнения: 3 932
Всичко зависи от нагласата и най-вече от това, какво ще работиш в чужбина  Peace

И да, и не. По-скоро зависи от човека. Иmа хора, които блъскат обща работа по цяла година и единственото иm удоволствие е да се приберат в Бг и да впечатляват с успехи родата и приятелите. Това иmах предвид с поста си, че нещата не винаги са такива каквито се предстяват.

# 111
  • Мнения: 945
И да, и не. По-скоро зависи от човека. Иmа хора, които блъскат обща работа по цяла година и единственото иm удоволствие е да се приберат в Бг и да впечатляват с успехи родата и приятелите. Това иmах предвид с поста си, че нещата не винаги са такива каквито се предстяват.

С успехи? Може би имаш предвид - с пари Money
Познавам хора, които наистина се връщат в България с една цел - да пръскат пари и да се правят на баровци. Защото това все още върви у нас, докато тук не си така вървежен. ooooh!

# 112
  • Мнения: 2 990
С успехи? Може би имаш предвид - с пари

А, и с успехи. Имам колега, който имигрира в Щатите още незавършил и две години по-късно целият факултет знаеше, че е станал съветник на президента  Rolling Eyes. Дипломата от кой да е американски университет се превръща в диплома и медал от Харвард, работата като чистач на офиси в Голдман Закс става "аз там, в Голдман работя - нали знаеш, че икономика завърших" и така нататък. 

# 113
  • Мнения: 4 458
Хахаха Развеселихте ме!

Стерн, много си права с това че все още в Б-я си мислят, че като си в чужбина береш пари по клоните на дърветата и си длъжна да плащаш и техните разноски като се видите или отидете някъде на почивка (и не само, но това ми дойде на ум на прима виста).

ianajar, а това с чистача е толкова вярно, че няма на къде повече  hahaha То всъшност е тъжно, но като направих някои асоциации и ми стана смешно.

Аз мисля, че наистина си е до човек. Колкото по-умен е дадения индивид и/или на колкото по-висок пост е, толкова по-малко попада в описаните тук (жалки и смешни) ситуации.

# 114
  • Мнения: 1 004


Аз мисля, че наистина си е до човек. Колкото по-умен е дадения индивид и/или на колкото по-висок пост е, толкова по-малко попада в описаните тук (жалки и смешни) ситуации.

Тук си много права  Peace

И все пак зависи с каква цел си заминал в чужбина, дали да се установиш там/още повече със семейство/, или просто да се напечелиш малко и да се върнеш да изхарчиш с кеф парите  Simple Smile

# 115
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Наистина е важно с каква цел отиваш в чужбина. Наскоро имах "спор" с един роднина. Той живее от 10г в чужбина.Изкарва добри пари. И ме пита защо искам да замина,като тук в България всичко било ок. Ами бактисах да се трепим със съпруга ми и парите да стигат само за тока.Да ми се подиграват за това,че имам3 деца ит.н. Аз просто искам да живея в бяла страна Tired

# 116
  • Мнения: 2 786
Мозила, мнението на другите не би трябвало да те вълнува. Ако ти и мъжа ти сте решили да емигрирате (трайно, да се установите в друга държава), то това си е единствено ваша работа. Мнението на роднини, познати, приятели, непознати и всякакви други е маловажно.
Подготвяте се добре, тръгвате и ... дано успеете. В началото обикновено е трудно, освен ако нямаш помощ от човек там или не отиваш с подписан договор за заплата, която ще ви стига за начало без да се лишавате особено с децата.

# 117
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Щастлива,наистина само така ще тръгна,само ако съм сигурна,че децата ми няма да гладуват и ще им осигурим едни нормални условия на живот.На всички които решат да емигрират желая отвсе сърце късмет! Peace

# 118
  • Мнения: 2 786

Подкрепям  Peace
Боря се толкова, колкото се борех и в България. Доста често и в Б-я се чувствах чужденец. Но по-добре да съм чужденец в чужбина, отколкото чужденец в собствената си страна  Peace

Колко хубаво казано е последното изречение, зайо! Напълно подкрепям! Аз избрах същото и се чувствам прекрасно, защото направих правилния избор за себе си Peace

# 119
  • Мнения: 945
И аз се чувствам чужденец в чужбина Tired
От една година живея навън и още не мога да свикна и ми е мъчно за България.
Кажете ми, тези с повече опит - кога претръпвате, кога ще се почувствам като у дома Thinking

Общи условия

Активация на акаунт