Да преправим старите мебели - 5

  • 125 721
  • 751
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 175
Обожавам тази тема!!!
Моля, извинете ме за нахалството, но ще се запиша  Blush

Четох по диагонал, дано скоро успея да я прочета цялата! Моля, ако някой има възможност, да ми изпрати линкче където беше описано как се боядисва дърво, за да се създаде ретро вид? Дървена маса, да стане бяла, но състарена? Потърсих, но не можах да намеря  Embarassed. Благодаря предварително   bouquet

Ето този ефект се опитах да обясня  Blush - http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1770/162644625551243520212877 … fGcdDcGl5FDG8.JPG - Бай Биби - прекрасен хол!

Отделно, имам едно много старо бюро, ще го снимам довечера, за да ви го покажа. От тези, направените от плоскости, които са пълни с пресован талашит, а отгоре... не се сещам как се казваше повърхността  ooooh!... Дали може да хване някаква цветна боя вобще  newsm78

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 12:35 от GagaMaga

# 541
  • Мнения: 4 390
...(тогава не е имало разнообразие в цветовете на освет. тела)
3. водно стъкло - взимали са го "нелегално" от позната, която работила в леярен цех
Май с Ц200 ще е по-лесно, макар че няма да блести.
Ааа, имаше, ама ги криеха за свои хора...
С Ц200 няма да блести, но ще се почиства трудно. Нашият /купешкият/ не беше лъскав /т.е. залят с водно стъкло/.
По магазините продават водно /течно/ стъкло в различни разфасовки.

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 298
 Здравейте момичета .
До сега само четях , но дойде и моят ред да си покажа първото творение / все още незавършено /.

От един стар шкаф се опитвам да направя "съвременна" секцийка или там каквото излезе.
Купих боя на Сократес  и вчера минах една ръка, а днес и втора.
Моля  кажете  с какъв лак трябва да мина след това ? Баща ми ми предлага някакъв гръцки лак за дърво, с  който е мазал дървената дограма / н утре ще погледна каква марка /

Ако с този се справя добре , има още един който чака ред, една ракла  и ще сътворя и диванче за кухнята от едно старо ъглово легло  Thinking

Приемам препоръки и критики  Hug

http://perah.snimka.bg/hobby/remont.544573.all

# 543
  • Мнения: 146
Чак сега имах възможност да чета по-обстойно..
baibibi Страхотна история...  Hug

# 544
  • Мнения: 834
perah, ще стане неузнаваемо. Вратичките и чекмеджетата ще останат ли? Защо си решила да покриеш с лак, след добре изсъхнала боя няма нищо да се случи на покритието. Лак слагам само върху латекс, защото е сухо, попива всичко, лющи се и не може да се мие с препарати. Върху акрилни и акрилатни бои не слагам лак, обезмисля се.
Какъв е точно цвета?

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 298
СедеФка ,чекмедже имаше само едно от долу , но няма да го слагам , вратичките  ще станат на рафтове /само дето забравих днес да им запуша дупките  Mr. Green/.

Искам да сложа лак , защото само с боя ми идва някак сухо ,  а и тези неща, който преправям ще са за наематели , а не знам на какви ще попадна и как ще ги стопанисват .

Цветът е кафяв , като номер 220 , но и основата ми е тъмна .

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 13:20 от perah

# 546
  • Мнения: 834
Уф, да бе, блея по шкафа от последната снимка и даже се чудех защо има улеи за витринки, като е с 2 врати отпред ooooh! Голяма шматка съм днес Wink

# 547
  • Пловдив
  • Мнения: 298
Този , от последната снимка беше с още един ред отгоре , витрина и един шкаф, но него  го срязах и горният плот стана сега основен. Този ще го запазя във вида , в който е на снимката. Още не съм го почнала, защото не знаех какво ще сътворя с първия.

А...този , който сега е боядисан , същи имаше още един рафт отгоре, който го изрязах и затова на едната снимка се виждат дупки , които запълний с грунд .

# 548
  • Мнения: 8 999
GagaMaga, тъй като си показала моята масичка, ще ти кажа как я направих: първо намираш една антика, хубава, почерняла от времето, с плот, набразден от употреба. После я носиш на вилата и каниш свекъра си на гости, ама тебе да те няма там. Той, от благодарност, се подразбира, че ще иска да помогне. Ще се развихри - ще изшкури безценната патина от масата, ще китоса прекрасните пукнатини, ще запълни всички дупчици и накрая ще я боядиса с хубав, дебел слой бяла боя. Ако не умреш в секундата, в която я видиш, ще можеш да я докараш до вида от снимката. ШЕГУВАМ СЕ, разбира се!
Няма по-лесно нещо от постигането на този ефект - боядисваш, а после с шкурка протриваш избраните от теб места /по ръбчетата, около снадките/  докато стигнеш до дървото. За да се улесниш в работата си, може предварително /преди боята/ да намажеш набелязаните места с восък /свещ/ - там боята или няма да хване хубаво, или после пък ще е супер лесно да отчегърташ излишното и да се вижда дървото. Трети вариант - просто боядисваш "с пропуски" - скринът в дъното /с чекмеджетата с цветята/ е правен точно така. Първо намазах с черен лак, а после минах джаста-праста с бял /с четка с твърд косъм и добре изцедена от боята/.

perah, ако смяташ за необходимо, мини отгоре с безцветен лак за паркет /тези лакове са по-устойчиви/.

Снимки на поредния красавец ще покажа по-късно. Като всеки "творец", аз съм заблеяна личност, тотално скарана с високите технологии, та затова не знам как да си кача снимките от фотоапарата на компютъра. Ще чакам мъжът ми да ми асистира.

# 549
  • Мнения: 2 426
baibibi Joy;
Фелисидад - страхотно!
Момичета няма ли кой да събере творенията ви в един албум newsm78?

# 550
  • Мнения: 1 175
baibibi - мнооооооооооооого ти благодаря!!!!    bouquet

# 551
  • Мнения: 1 629
Момичета кажете сега какъв лак да купя за моята масичка? Искам нещо, което да не лъщи и да е прозрачно, защото гледам първоначално  сте ми препоръчали някакви лакове, но са с цвят до колкото прочитам  newsm78 Крачетата са в кафяво, а плотовете в слонова кост, та искам нещо и за двете да взема, а не две отделни опаковки според цвета. Може и аз да не ги разбирам хич нещата, простете ме,ако задавам тъпи въпроси  Mr. Green

# 552
  • Мнения: 1 059
Последните страници от темата ми предизвикаха голям кеф. Байбиби, преди смятах, че Седефка е ненадмината във вехтошарството, но ти май здраво я конкурираш Laughing То не, че и аз не напълних апартамента със стари шкафчета и гардероб, кошници и панери, за които мъжът ми не спира да мърмори...
 Вчера взех една боя (водоразтворима гръцка Хромтех май се чете,) оцветиха ми я в цвят светло малиново и реших да боядисам стария гардероб, който накиприх в стаята на детето. Мацнах на едно местенце за проба и днес като отидох да я драсна с нокътя видях, че боята пада много лесно. Явно няма да го бъде това с боядисването. Реших да купя някакви тапети (едноцветни) и да го облепя, а после отгоре да лакирам. Въпросите са ми: Винилови или хартиени тапети ли да купя? С Це 200 ли да лепя или с някакво друго лепило?


# 553
  • Мнения: 1 629
Vennie а ти гардероба мина ли го със шкурка преди това?  newsm78

# 554
  • Мнения: 834
Дайчето, какъвто и безцветен лак да вземеш ще ти свърши работа. Ти боядисва с бои на водна основа, нали? Можеш с безцветния на Лакпром, аз съм доволна от него. Няма защо да се притесняваш от пожълтяване, защото плотовете са вече в слонова кост.

Vennie, ти душко много бързо се предаваш Mr. Green Никакви тапети, никакви лепила Naughty Гардероба полиран ли /"лачен", както им вика мъж ми/ е или е обикновен фурнир? Каква е боята, на каква основа е, марката нищо не ми говори Rolling Eyes Да не е обикновен латекс и да са го оцветили? Малиновочервено викаш...мммм, вкуснооо за детска стая Heart Eyes Ще помагаме виртуално, ти само ще мацаш и ще питаш Peace

Хи,хи, по повод вехториите, събрани със зъби и нокти от мен да ви споделя, че един лампион вече ходи до Радомир, до мъжа на приятелка, да му сложи фасунга, кабел, да го направи да свети. Беше крива метална пръчка с основа. Онази вечер ми го върнаха, сега му тъкмя една кошница ли е, бивш абажур ли е, що ли е newsm78 за завършек. Кошницата съм ви я показвала преди, ей сега ще цъкна и лампиона.

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 15:32 от СедеФка

Общи условия

Активация на акаунт