Всичко за Амстердам

  • 95 123
  • 575
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 19 005
кога ще пътуваш, мисля че до 100 евро може да се намери добра стая

# 166
  • Мнения: 822
Здравейте,
ние сме планували кратка ваканция на 10.04. и имам няколко въпроса,
като основно ме вълнува нещо интересно(различно от зоопарка) за тийнейджъри, както и имате ли идея за кратка разходка около Амстердам, така че да се видят полята с лалета и мелниците?

Предварително благодаря!

# 167
  • Мнения: 2 883
За тийнейджъри не мога да кажа, но по другия въпрос мога да  бъда полезна (надявам се)
На всякъде в центъра на Амстердам има офиси на тази фирма http://www.tours-tickets.com/ От тук освен, че можеш да си вземеш по - евтини билети за някой интересни музеи като Мадам Тюсо (може би това ще бъде интересно за тийнейджъра) и Ван Гог, с тези билети "пропускаш" опашките, също има и организирани екскурзии точно до такива селища, които те интересуват. Не съм ходила на такива екскурзии (не остана време за съжаление) и не мога да дам мнение от 1ва ръка, но мисля, че могат да ви бъдат от полза. Другото, което ми хрумва - можете да разгледате в Гугъл Мапс (аз там гледах) има такива селца на 10-20 км. от Амстердам, където може да се стигне с колело - също са далеч от градския шум и показва истинската Холандия  Peace

# 168
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
mivan, щом искаш полета с лалета, по това време може да опитате да отидете и до парка Keukenhof . Доколкото знам, има билети, съчетаващи транспорта от Амстердам + входа за парка.

# 169
  • Мнения: 2 942
А от съседните градове /Ротердам, Хага и др./ кой е за предпочитане за еднодневна екскурзия?

# 170
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
   Не е много близо, но музеят на човешкото тяло "Corpus" в Лайден  е много интересен.Горещо препоръчвам за деца.

# 171
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
А от съседните градове /Ротердам, Хага и др./ кой е за предпочитане за еднодневна екскурзия?
Сиси, аз лично не съм била в Хага, само два пъти в Ротердам. Ротердам е доста по-"съвременен" град. Тъй като е бил разрушен в голяма степен по време на войните, архитектурата му е по-скоро модерна. Няма спецификата на Амстердам, Брюксел или повечето други градове от този регион - исторически център с голям площад по средата и средновековни къщи около него. Много повече ми легнаха на сърцето Делфт и Дордрехт, които посетихме по време на уикенда в Ротердам.
Ето тук имам малко снимки от Ротердам, ако искаш да видиш за какво става дума.

# 172
  • Мнения: 2 942
 Роца, благодаря ти! Правя някаква програма  за 5 дена в Амстердам  newsm78

# 173
  • Мнения: 822
Благодаря ви за идеите!
Да попитам, ако някой вече е летял с Wizz, гледам че шатъла е в 5:45 АМ има ли толкова рано градски транспорт?
Още въпроси, ако наема кола има ли шанс някъде да паркираме? Имам идея да наема поне за 24часа, така хем можем да обиколим и да видим и градините и Delf, хем мога да стигна до летището... Но се чудя къде мога да я паркирам за през нощта?
Нали няма да е проблем да наема кола в Амстердам и да я оставя на летището в Айндховен?

# 174
  • Мнения: 0
Здравейте! Ще бъда в Амстердам през май 2014г. Моля, ако някой от форума е в града или скоро е ходил да ми отговори.Искам да направя допълнителни посещения и имам въпроси.Моля...

# 175
  • Мнения: 461
Може ли с еднодневен ретърн билет  Амстердам - Ротердам да сляза в Хага за няколко часа и после пак да се кача на следващия влак със същия билет?

# 176
  • Мнения: 6 243
Moжеш. Не само на следваия влак, а на който влак ти е удобно в рамките на маршрута и деня.

За деца до 11 г има евтини дневни билети - рейлрънър, с които се пътува в рамките на цяла Холандия за минимална сума.

# 177
  • Мнения: 461
Благодаря sladka hapka, смятам да се възползвам от услугите на холандските железници:-)

# 178
  • Мнения: 822
Здравейте, исках да ви попитам как е най добре да стигна до Волендам от Амстердам (колко време е пътя и колко струват билетите), дали мога да стигна пеша до Едам, гледах на картата че са много близо и ако да как да се върна от Едам до Амстердам?
Гледах че има Amsterdam & Region Day Ticket, но не мога да се ориентирам. Ако някой ги е ползвал, моля да помага. Освен това ми се ще да видя и Zaanse Schans и се чудя дали мога да ги комбинирам с такъв билет. От къде се купуват, има ли семеен или намаления за деца?

Предварително Ви благодаря!

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 16:58 от mivan

# 179
  • Мнения: 3 835
Да се запиша в темата. Билетите са купени, хотелът е резервиран, темата е изчетена. Сега остава да помисля и за програмата, но има много време до юли, когато ще е пътуването. Когато купувах билетите се чудех сутрешния или следобедния полет на отиване да взема. Добре, че избрах сутрешния, така ще имаме 3 пълни дни и още един половин ден. Че като гледам май няма да ни стигнат.  Wink
Зоологическата градина заслужава ли си? С мм посещаваме зоо-та във всеки град, където сме ходили, ама сега съм със сестра ми и тя не е ходила, та се чудя дали е ок?! Набелязах си и доста музеи, със сигурност времето няма да стигне и ще трябва да махна нещо.

Общи условия

Активация на акаунт