Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 51 810
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 23
И аз искам до подсетя и помоля Александър за мнение за Пневмококцинум, както писах по-напред.  Моята хомеопатка е от онези, които не си вдигат телефона, не контактуват с пациентите си директно, а със секретарка!!! И това е от близките няколко години. Какво й стана на тази жена, не знам?! Та, моля за отговор. Аз си мисля, че детето се повлиява добре. Секрети почти липсват. Има сутрин след сън и то в доста оскъдно количество от това, което беше в събота и неделя, при първите два приема. През нощта е интересно - постоянно си избутва завивката, не я търпи, спи предимно по гръб, с вдигнати ръчички, което е било изключително рядко досега. Понякога спи с отворена уста, често нослето й "къркори" по време на сън. Продължава да не спи в яслата, съответно вечер е уморена.

# 646
  • София
  • Мнения: 320
Аз искам да попитам в какъв срок след прием на антибиотик следва да го "чистим" с ХЛ?

# 647
# 648
  • Пловдив
  • Мнения: 40 957
Една слушалка никога не е излишна. цитат...
Да,така е но пак зависи и от доктора-до колко разбира от това и дали можеш да му вярваш!

# 649
  • София
  • Мнения: 5 794
Една слушалка никога не е излишна. цитат...
Да,така е но пак зависи и от доктора-до колко разбира от това и дали можеш да му вярваш!
Ами нашата хомеопатка ни консултира по тел. обикновено Rolling Eyes , водила съм го и в остро състояние, но не го преглежда (както правеше предишната, но не можеше да му намери л-вото Crazy) Затова разчитам и на педито ни. Друг е въпроса, че не купувам това, дето изписва, ама...

# 650
  • Мнения: 656
Дали малкият не трябваше вече да се е повлиял от пулсатила-та? Още си кашля и мъж ми казва, че не вижда подобрение  Tired... Иначе - хом. го прегледа снощи, но не чувал хрипове. Единствено му било малко по-остро дишането, но нямало хрипове  Rolling Eyes

# 651
  • Мнения: 2 122
При нас нещата са към оправяне мисля
снощи след като дадох лекарството, след интервюто което направи Александър, точно ама точно на 10тата минута ужасната кашлица на Стефания просто изчезна  Rolling Eyes, на 20тата минута детето вдигна Т- 38,2
малко след това обаче със сестра си решиха, че ще танцуват и си пуснаха музикален канал  Shocked то не бяха скоци и съчетания
легна си късно- към 1 вечерта, като лягаше се изкашля два три пъти и толкова
цяла вечер е спала сравнително спокойно, само в началото чешеше сгъвките на ръчичката и крачето /тя има екзема на единия крак, която съм забелязала, че се активизира и започва да я чеше преди спазъм/
Спала е до 11 часа, малко след като е станала е кашляла
Температурата сутринта в 6 в спящо състояние беше 36,2, а днес през деня 35,8 /вчера цял ден е подържала с градус отгоре/
В момента и през деня е имала рядко кашлица, влажна и отхрачваща, дишането е доста доста по-спокойно, но все още има специфичното "скърцане"

# 652
  • Варна
  • Мнения: 3 268
Това ми звучи съвсем добре  Grinning Радвам се, че овладяхте нещата!  Hug

# 653
  • Мнения: 16
Здравейте, от известно време /може би вече 2 месеца/, дъщеря ми все едно има нещо на гърлото и непрекъснато се опитва да си го чисти като ръмжи, това е съпроводено и с покашляне. Нашата хомеопатка смени 3-4 конституции, но тя продължава, вече не зная какво да правя. Днес кашлицата даже се позасили. Около 6 месеца бяхме на Ликоподиум 1М, след това като започна да ръмжи /не точно, но не зная как да го опиша по-точно/ го смени с Фосфор 1М, после Сяра 1М, а сега сме на Нукс Вомика 1М.... Моля за съвет.

# 654
  • Мнения: 3 497
Отвратителната суха кашлица на щерката, кашляше през няколко секунди почти цял ден, вечерта трудно заспа,малко преди това й дадох предписаното й лекарство, на сутринта нямаше и помен от нея.   bouquet

# 655
  • Мнения: 656
Добре де, тогава значи ли, че предписаното на сина ми лекарство не е правилното?
Конституцията му е Калкареа Карбоника, дали сме последно на 6.11. Вчера сутринта му дадохме Пулсатила 200С, не подейства. Снощи дадохме нещо друго (не съм много сигурна какво, предполагам е коралиум рубрум  Embarassed), след което вдигна 39.2 и под натиска на мъжо дадох панадол  Tired. Поддържаше си през цялата нощ и сутрин около 38 и нещо. Кашлицата като че ли намаля, но в никакъв случай не може да се каже, че я няма. Сополи продължава да има, само че взе да ги киха вече и си излизат повечето. Днес на обяд пак му дадохме коралиума, не знам дали има промяна, понеже мъжът ми е с него... Не уцелваме ли правилното лекарство или може да се счете за нормален ход на нещата?  newsm78

# 656
  • София
  • Мнения: 40
Здравейте Simple Smile
         Изчетох доста за хомеопатията, но е необятно море, всичко е интересно и колкото по навлизаш, толкова повече неща разбираш за живота, който водим. като моя случай не срещнах,  но сигурно има.
         От години имам проблем...от пубертета вследствие да диета (подигравки в училище и пр.) загубих цикъла си...Минах през различни лечения - хормонални препарати, инжекции, противозачатъчни....постепенно цикълът се възстанови и допреди година бе що-годе приемлив. Искам да имам дете...обаче за нещастие тази година отново се почнаха проблемите - цикълът изчезна..ходих при гинеколога си за н-ти път, предизвика го с Дуфастон (пак за кой ли път), за да ми пусне изследвания, и естествено хормоните не бяха наред..Прогестеронът. Това се случи март месец. Каза ми, че ако искам дете трябва да се стимулира овулацията..Четох и за това, и се ужасих Sad Не искам повече да стъпя там. Потърсих друг лекар, тази година да ми е дошло от само себе си (то не знам дали от само себе си или от последствията след дуфастона) най-много два пъти. Последните два месеца нищо- само бледо подобие за 1-2 дена, а последният за 2 часа  Cry.
Докторът ми предписа Folliculinum 30CH, 5 глобулки под езика, почнах го от петък,  26.11.2010. каза до обяд никакво кафе, шоколад, мента и алкохол.
Тъй значи въпросите ми са два:
Има ли шанс трайно да се излекувам от аменореята и да имам детенце, и горе-долу за какъв период от време е възможно да стане това?
Тъй като не съобразих, че пастата за зъби е ментова, до днес включително съм си мила зъбите с нея, случвало ми се е някой от дните да изпия едно кафе следобед, а също и чай сутринта. Уж плодов, ама като погледнах етикета, то било черен с някакви проценти там плодове, Туинингс. А и да изпуша по някоя цигара, оказа се че и това до обяд не бива. Без да се сугестирам излишно - подтиснала ли съм лекарството? Почнало ли е да действа изобщо? Те станаха три въпроса.
Не прекалявам с нищо, не пуша много - напоследък до 7-8 максимум на ден, мисля като цяло да ги намаля и да не пуша. Преди пиех кафе, и по някоя биричка или друго вечер. Сега ще спазвам каквото каже лекарят. Разбрахме се да се чуваме периодично, да знае как се чувствам, трябва да вземам лекарството до цикъл, и след това да ми пусне хормони.
Знам, че всичко е строго индивидуално, но се надявам все пак въпросите ми да са по-общи като цяло, както и това да е моето лекарство, гледам си го като живо същество  Laughing. Имам също и болест на Рейно с мръзненето и изтръпването на крайниците. Напоследък след прекаран стомашен вирус и лошо храносмилане, ужасно подут корем и бълникане/газове. Всички тези симптоми са в характеристиката на лекарството. Изследванията на кръвта, урината са нормални, хеликобактер отрицателно.

Благодаря предварително.

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 15:27 от mishell

# 657
  • Мнения: 27
Искренно се радвам за тези чиито деца се повлияват така бързо след изписаното им л-во.Вече не знам какво да си мисля за нашият проблем.Все повече ме обвземат съмнения че това не е правилното лечение щом вече 16дни почти няма промяна.Само секретите от носа и кашлицата която е със храчки са леко намалели,но ми се струва че слухът на детето  намаля още.Знам че всичко е много индивидуално, но все пак за какъв период е нормално да се повлияят такива проблеми при правилно лечение.

# 658
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
и ние днес бяхме на първото си интервю при класически хомеопат за голямото ми момче Ради,изписа ни кортизон 30 за изчистване ,и отключване на имунитета
иначе в момента Ради пие антбиотик за стафилококите,които има в носа,и ще си го допие и после давам ХЛ.

мечка малинарка това лекарство,което е спряло кашлицата последното давано ли е,или е изписано за такъв проблем,май не се изразих точно?

понеже й споменах на хомеопатичката ,че имам и бебе,и има сополки и обрив по дупето,тя ми каза да спра да мажа обрива с цинкови кремове,но мен ме е страх да не мажа,ако й фулне цялото дупе newsm78
оттам обаче се замислих -всички тези лосиони,млека за тяло-бебешки дали не са и те вредни? какво е мнението на хомеопатите по въпроса?
и очичките на малката секретират вече 10 дена,слагахме тобрадекс,но ги спрях защото няма ефект,бърша ги с памучета с физилогичен разтвор,какво да ползвам-невредно за бебка?
какво хомеопатите ще препоръчат за колики при бебетата?до момента съм й давала само Биогая,но ги спрях.

# 659
  • Мнения: 3 869
Къде в София правят/продават тинктури? Трябва ми Хиперикум за външно приложение.

Нико11, прочети етикетите на въпроснтата бебешка козметика и сама ще си отговориш на върпоса дали са вредин (виж съставките на латиница!). Цинковият крем подтиска симптома, затова ти е препоръчала да го махнеш. Като направите интервю и за бебето със всичките му оплаквания, ще даде едно лекарство и за него; така няма да се притесняваш за обрива...

Общи условия

Активация на акаунт