Re: ВЪПРОСИ към хомеопати - 9

  • 51 664
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Имам 2 принципни питанки:

  • ако се даде хо на кърмаче и то 2-3 мин след това повърне. Какво следва? Нали не е спазено 30 мин не слагане нищо в устата? Дава ли се отново след 30 мин или какво?
  • Новородените не могат да отхрачват, ако бебе има дълбока отхрачваща кашлица, какво следва да се случи? Има ли такова хо което да обере и резорбира ( изинете ме за лаишкото определение) секрета който вече е там?
[/b][/color]

 За 2-3 минути хо л-вото вече е "потънало" много дълбоко, а може и да е провокирало повръщането...

  Новородените не пушат и затова нямат "дълбока отхрачваща кашлица".... майтап.  Laughing
  При новородените очистващият механизъм на алвеолите и бронхите работи много по-добре, отколкото при възрастен човек! само че те не храчат а си гълтат храчките, които идват от бронхите към ларинкса. Попаднали в стомаха бактериите биват унищожени от киселините и основите на стомашния сок.

# 721
  • Мнения: 3 483
Цитат
Новородените не пушат и затова нямат "дълбока отхрачваща кашлица".... майтап.

Хич не е майтап, ами си е напълно вярно Tired Embarassed

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Изключително съм доволна от днешното ни проследяване. Бях си записала въпроси, които са изниквали в течение на времето, х-ката много подробно ми отговори на всички. Предполагам до следващата ни среща ще имам нови, то е неизбежно Simple Smile. Сега Борис ще взима Фосфор 5 дни, досега си мислих че го изписват само за остри състояния това ХЛ или ако е конституция, но имало и трети вариант. Даде ни още две лекарства, които ще ползваме само в случай на сериозен пристъп. Купрум-ът за сега няма да го даваме, защото както се изрази х-ката, картината вече не отговаря на това лекарство.
И минаваме цялото семейство на 2-седмична безмесна диета Simple Smile.

# 723
  • Мнения: 3 483
Цитат
И минаваме цялото семейство на 2-седмична безмесна диета
Туй пък що? Да не е заради хормоните и антибиотиците в продаваното месо?

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Цитат
И минаваме цялото семейство на 2-седмична безмесна диета
Туй пък що? Да не е заради хормоните и антибиотиците в продаваното месо?
Винаги до сега, когато е приемал някакво хл Борис, х-ката ни казва да не му даваме месо или да го ограничим до обсолютния минимум, и да приема много течности. За да не го дразним детето, минаваме всчки на пост за 2 седмици. За мен няма да е проблем, аз месо не обичам, таткото....ще видим Rolling Eyes....дали ще му понесе, или ще почне да хапе колегите Grinning.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Имам въпрос към хомеопатите пишещи в темата???-
писах скоро че водих сина си -на 3г и половина  на първото му  интервю при класически хомеопат,изписа му Кортизон 30.Дотук добре.
Преди 14 дена обаче му изолирахме златен стафилокок в носа,след антибиограма му изписаха антибиотик и бактробан за носа.
На интервюто Хомеопата каза да си допие антибиотика-имаше 3 дни от него още,и след това да започна с Кортизона-3 дни.И  дотук добре.
Днес го водихме на преглед при УНГ,при която му следим по принцип състоянието-носа най-вече ,и жената каза че трябва още лечение,т.е стафилокока не е излекуван,носа си му е затъкнат,сливицата е малко спаднала след антибиотика,аз самата също го виждам че не се е оправил,изписа му там някой работи за пиене,за мазане,капки в носа,като лечението е към месец.

Така-аз спирам вече със всички изписвани лекарства ,тъй като започнах вече ХЛ,НО имам едно голямо НО,при лечението с класическа хомеопатия ще се излекува ли стафилокока?????Конкретно ХЛ ли се изписва за тях,или с другото ХЛ,което е изписано ще се излекуват?

Когато бяхме на интервюто просто не зададох този конкретен въпрос,но си и мислех че ще го утрепем кока,но знам че трудно се мори.
А вече и малкото ми бебе има такъв стафилокок,то може и ние да го имаме.

# 726
  • Мнения: 824
стрептокок премахнехме на синът ми,предполагам,че и при вас ще се повлияе стафилокока

# 727
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
И минаваме цялото семейство на 2-седмична безмесна диета
Туй пък що? Да не е заради хормоните и антибиотиците в продаваното месо?

 Не бе Мече, в пред-Коледни пости сме.  Grinning

# 728
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Имам въпрос към хомеопатите пишещи в темата???-
писах скоро че водих сина си -на 3г и половина  на първото му  интервю при класически хомеопат,изписа му Кортизон 30.Дотук добре.
Преди 14 дена обаче му изолирахме златен стафилокок в носа,след антибиограма му изписаха антибиотик и бактробан за носа.
На интервюто Хомеопата каза да си допие антибиотика-имаше 3 дни от него още,и след това да започна с Кортизона-3 дни.И  дотук добре.
Днес го водихме на преглед при УНГ,при която му следим по принцип състоянието-носа най-вече ,и жената каза че трябва още лечение,т.е стафилокока не е излекуван,носа си му е затъкнат,сливицата е малко спаднала след антибиотика,аз самата също го виждам че не се е оправил,изписа му там някой работи за пиене,за мазане,капки в носа,като лечението е към месец.

Така-аз спирам вече със всички изписвани лекарства ,тъй като започнах вече ХЛ,НО имам едно голямо НО,при лечението с класическа хомеопатия ще се излекува ли стафилокока?????Конкретно ХЛ ли се изписва за тях,или с другото ХЛ,което е изписано ще се излекуват?

Когато бяхме на интервюто просто не зададох този конкретен въпрос,но си и мислех че ще го утрепем кока,но знам че трудно се мори.
А вече и малкото ми бебе има такъв стафилокок,то може и ние да го имаме.

Попитайте следващия път УНГ-то, как ще бори Staphylococcus Aureus, след като той е продукт на вътреболнична инфекция, следователно Мутант, който никави Антибиотици не го ловят!  Thinking

Хомеопатията обаче знае как да се справи с него.

# 729
  • Мнения: 3 483
 Crazy Уф, не съобразих.
Аз ако почна и да постя, съвсем ще изчезна....

Нико, правилното хом.лечение наистина ще направи детето неподвластно на стафилокок, за да се установи отново баланс в организма.

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
И ние сме така: пие ли ХЛ: не яде месо. Когато се засилят симптомите също минаваме на безмесна диета...

# 731
# 732
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Здравейте,
Някой има ли идея дали може да се лекува с хомеопатия хъркане и сънна апнея?

# 733
  • Мнения: 3 483
Здравейте,
Някой има ли идея дали може да се лекува с хомеопатия хъркане и сънна апнея?
Нямам идея какво е сънна апнея (не ми се рови с гугъл), но за хъркането е напълно възможно, стига да няма физически причини за това
(при мъжа ми примерно беше стеснение на костите на носа, в едната ноздра почти запушена изцяло)

# 734
  • Мнения: 49
Стана ми интересно, как открихте че има "стеснение на костите на носа, в едната ноздра почти запушена изцяло". Не ме разбирай погрешно, не питам от любопитство, а от неволя и аз с детето:(

Общи условия

Активация на акаунт