Подсъзнанието може всичко 31 /Линкове за всички техники има на първа стр./

  • 123 670
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 568
Нямам време да ви изчета, но "Аватар" е много силен и истински филм Hug
Лени, ако не си го гледал ще бъдеш впечатлена Heart Eyes

# 196
  • Мнения: 1 422
Така се случи, че Аватар беше едно от нещата, които в последната година преобърнаха частички от живота ми. Няма случайни неща. Хората се оказват на неочаквани места в неочаквани моменти и с това променят хода на нечия история.

Този филм го гледах два пъти. Първият път в края на нещо, на раздяла, а втория път - в началото на всичко ново, което ми се случи. Мисля, че и самият филм спомогна за промяната. Струва си да се гледа.

# 197
  • Мнения: 2 196
Иначе напоследък гледам предимно комедии, всеки ден по комедия.Simple Smile Отразяват ми се страхотно.Изобщо смехът е най-доброто лекарство за тялото и за душата.
Всеки ден гледам поне по една комедия / или по скоро някоя серия от комедиен сериал/.
Този ми е любимия - без насилие, без вулгаризми и леко напомнящ за излишната суета. Grinning

Харесах Аватар, но Междузвездни войни хич не ме грабна.
Напоследък дори в детските филми намирам по нещо, което сме обсъждали тук. За силата на вярата, за неограничената мощ на съзнанието и. т.н.

# 198
  • Мнения: 1 177
Здравейте! Тази вечер, нещо сън не ме хваща.  Mr. Green
Относно филмите - "Междузвездни войни" - това, е не само филм, бил е начин на живот през 80-те години. За съжаление, тогава бях малка и не го разбирах. Само си колекционирах картинки на героите. Но пък мъжът ми е върл фен... И сега го гледа с интерес... Аз, вече в зряла възраст го гледах пак, оценявам работата по него, но така и не успя да ме грабне!  Rolling Eyes
Обичам почти всякакви жанрове, но съм забелязала, че откакто станах майка, не гледам ужаси, докато преди го правех с удоволствие, а и предната ми работа изискваше да гледам всичко наред... ooooh!
Днес се насладих на дъги!  Flutter  Приятели от Фейсбук, споделиха свои снимки. Наистина е хубаво, да запечаташ такъв уникален момент! Наистина уникален, защото всичките дъги, които видях се различават!
П.П. А за "Аватар", просто нямам думи...Маргало го е определила, като силен и истински!  Heart Eyes

# 199
  • Мнения: 90
Да препоръчам и аз Аватар. Прекрасен филм, дълбок замисъл. Гледах го 2 пъти, може би и двд-то ще си взема за трети път да го гледам. В двд-то има и бонус кадри. Междузвездни войни никога не ме е грабвал толкова, но Аватар е чуден!  Heart Eyes Hug

# 200
  • Мнения: 105
Според братя Стругацки Аватар е изкопирал тяхната идея от  "Мир Полудня", писан още през 60-те години.http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2678891
В много книги информациите се преливат  от общото информационно поле,които се пресъздават в други произведения.Филмите са по-лесни за възприемане,но показват виждането на дадена група хора.Докато книгите дават възможност на фантазията да се развихри в съзнанието на всеки човек.
Това е и причината в много филми да виждаме общата идея,понеже истината е една,макар и показана по различни методи.

# 201
  • Мнения: 440
Здравейте момичета!
Оттавна не съм ви чела,защото нямах достъп до интернет.Сега вече имам и започвам да ви чета сериозно - дано и моето подсъзнание се промени,въпреки че според мен това е много трудно.Всяка сутрин се опитвах да си казвам позитивни неща,но ги изричам на глас,а вътрешно не съм убедена че ще стане така и черните мисли май въобще не излизат от главата ми.Страх ме е да остана сама ,дори и в нас,да излизам сама - имам чувството че нещо лощо ще ми се случи,ще вдигна кръвно и ще припадна.Изписаха ми дианксид,старая се да пия само по 1 на ден,но това не е решение на въпроса.
Надявам се със вашата тема да успея да премахна тази паника,която ми пречи и на работата
Лек ден на всички  Peace

# 202
  • Мнения: 77
аз пък искам да споделя с вас нещичко.
има един човек, който може да ми причини лошо в бъдеще.и тъй като отвреме навреме ми минават лошите мисли в главата реших да се ТЕСам всеки ден срещу емоциите,които тези мисли създават у мен-страх, стрес, подтиснатост.дано да помогне!просто не искам негативните мисли да ми бъдат спътници...а какво ще стане в бъдеще....все пак зависи от моите мисли. Praynig
затова съм се заела с това!
също искам да споделя че преди седмица станах горда притежателка на книгата "Яж,моли се и обичай".прочетох я с голямо удоволствие и смея да кажа че втората част\в индия и ашрама\направо ми стана любима.
също си направих дневник на успехите и в него си записвам моите постижения в областта на позитивното мислене и духовно израстване.дори когато си ги препрочитам нещата се чувствам прекрасно!
това е засега от мен!хубав и усмихнат ден на всички!  bouquet
П.П. ако ми кажете как да сканирам книгата  Embarassedи има желаещи да им я пратя да я прочетат ми пишете! Heart Eyes

# 203
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 314
А Тарковски ми е любимият режисьор, така че, "Соларис" и "Сталкер" са в колекцията ми  Heart Eyes

Мъчих "Сталкер" няколко пъти да го изгледам докрай, е, не можах. Скъса ми нервите. Но романът, по който е направен, е божествен - "Пикник край пътя" на братя Стругацки.
"Соларис" са го докарали горе-долу, книгата ми харесва стотици пъти повече.

# 204
  • Мнения: 554
Bibita, добре дошла (че май те пропуснахме в навалицата)  Wink
blue diamant, това с дневника е разкошно. Така ще имаш подръка постиженията си, които мозъкът най-често забравя, като мине време  
Sunglasses
Аз също внимавам какво гледам (най-често нищо, ако не е стойностна комедия или нещо, което би ми било полезно)  Mr. Green Отдавна не гледам неща, които ме натоварват и карат да вибрирам на честотата на страха, манипулацията, съжалението и т.н. А повечето медии точно това правят, без гаранция за истинността на информацията, която поднасят. Няма да оправим света - по-важното е да сме в хармония в себе си, така и околните ще бъдат в хармония и капка по капка - вир. Прекрасен ден ви желая.  Hug

# 205
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Мили другарчета,
знам че тук не е е точното място за проблема, но Ви моля за продкрепа. Имам проблем с първокласника, който вече изпускам от контрол. Незнам как да му помогна и как да помогна на себе си. Всъщност не мога да видя корена а само външните измерения. Чувствам се безсилна и уплашена.
Говоря тихо, говоря усмихнато, обеснявам спокойно, изтерясвам,  вечер му шепна в ухото колко е добър (но това е след поредния скандал преди това) всеки ден е като дежа вю вече. Сутрините са кошмар, вечерите също. Той е без домашно, в час не успял, забравил кое в къщи, кое в занималнята или в училище.... А може, има потенциал без да съм от абициозните родители. Това което искам от него е да направи само това, което Госпожата е дала за домашно. Нито точица повече. И нищо. Все едно е с балон, до който не достига нищо.
Исках да напусна и остана в къщи да се занимаваме, това беше първоначалната ми идея. Взех си отпуска за 13 дни и мислех че тогава Вселената ще подреди нещата така че това да се случи. Засега не, но мисля че знам защо. Опитвам е да работя за това, но с детето си немога да се оправя. Трудно ми е и ми е болно. Страх ме е.
Извинявам се отново че не е по темата, но моля, пратете ми малко енергийна подкрепа да мина през това.

# 206
  • Русе
  • Мнения: 11 930
 Крен, знаем се  Simple Smile Още помня как ми отвори заблудените очи на една първокласническа задача   bouquet
Това, което ти искаш и виждаш и аз де, нашите деца не го искат и виждат. И аз имам един такъв балон в къщи. Идеално е ако в училище ги запалят по това което учат под формата на игра, обаче явно не се получава така. Няма реална причина, поради която синът ми, иначе умно дете свикнало дори с дисциплина в спортната зала да слуша 2 часа материал. Прилагам метода с наградите. Седи до една амбициозна ученичка и се огорчава, когато тя е наградена ама не чак толкова, че да седне да се поупражнява.
   За писането, му разказвам за източните бойци, които освен тренировките са пишели сложни букви защото това ги успокоява и им дава възможност да намерят силата. За силата знаем щото сме джедаи.Казвам му, че най вжното е да не бърза а да се опита да се превърне в буквата, която пише. Описвам всеки елемент от знака с някакво сравнение и го направлявам нагоре надолу с разни епитети.
   По математика украсявам задачите с интересни примери, в които той е заинтересованото лице.
  Имаме и награда ако успее да ми разкаже как е минал някой час.
Общо взето търся общото между материала и интересите му.
И аз съм отворена за съвети.

# 207
  • Мнения: 1 346
Крен няма да се правя на психолог, не съм такъв и не мога да ти дам съвет за нещо, което според мен е доста комплицирано, но мога да ти дам подкрепата си, дано скоро тези неща, които те плашат днес, утре са вече история Two Hearts Two Hearts

Blue diamant със сигурност такава фигура се появява в живота на много хора, и понеже тук стана въпрос за филми, знаеш ли аз какво научих от филма "Мерилин", злата вещица, която не спираше да ги тормози и да преобръща животите им, в края на филма ми се запечата начинът, по който я омаломощиха, тя изчезна в момента, в който георите просто решиха да я накажат със забвение. Всички дружно спряха да мислят за нея, това й беше най-страшното наказание, и тя просто изчезна, така че не го удостоявай такъв човек със специално време, за да се страхуваш от него и да си рисуваш страховити фантазии, мисли за прекрасните неща в живота и всичко ще е наред!   Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower

Прекрасен ден мили дами!   Hug Hug Hug А можете ли да ми кажете по коя програма и в кои дни гледате тв варианта на Междузвездни войни?

# 208
  • Мнения: 1 521
Момичета искам съвет, как да постъпя с човек, който много ме дразни. Преди харесвах тази жена и я мислех за изстрадал и добър човек, но откакто се случиха някои неща и най-вече откакто разбрах,че пред мен се прави на приятел, зад гърба ми злослови и то неща, в които няма истина. Никога не сме били близки и никога с нищо не съм и навредила или обидила и останах много изненадана, като разбрах какво говори за мен и съпругът ми. Да оставя ли нещата така и да се отдръпна още повече или да кажа какво мисля?

Ако не се налага да прекарваш продължително време с нея /не ти e примерно колежка.../, просто я зарежи, изхвърли я от живота си.
От такива "приятелки" като нея полза няма.

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 12:30 от krem-karamel

# 209
  • София
  • Мнения: 1 724
Крен, във форума има подтема за консултация с детски психолог, почетох доста, струва ми се, че ще е полезно да се обърнеш и към нея, жената изглежда доста опитна и позитивна.Не се тормози, с момчетата това с балона е много често срещано, но... търпение, може да ползваш някоя от техниките на първа страница за общуването с него- при мен дракона действа...

Общи условия

Активация на акаунт