Шевове след раждане

  • 77 821
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Здравейте мами ... искам да попитам тези от вас, които са раждали естествено и са имали вътрешни и/или външни шевове:
1. колко време ви болеше?
2. имаше ли болка при уриниране?
3. колко силно ви болеше?
4. сами ли падат конците (външните и вътрешните) или се махат от лекар?

 1.Около 10 дена.
2.Да,първите2,3 дни
3.поносимо
4.Да,падат сами

# 76
  • Мнения: 46
1- около 2 седмици,но при мен малко повече бяха ме зашили некадърно и ходих още 1 път да ме шият и така откарах цял месец с конци.
2-имаше болка
3-бая си ме болеше от некадърното зашиване 1 път.
4-падат сами

# 77
  • Мнения: 60
мене ме интересува кога падат конците?

# 78
  • Мнения: 11 849
мене ме интересува кога падат конците?

Външните ми ги махнаха на 8 ден, вътрешните паднаха сами може би около 20 -25 дни след това.

# 79
  • Мнения: 169
Вътрешните конци така и не съм разбрала кога са паднали  Peace.
Чак за болка не съм имала придърпвали са ме малко, но нищо особено не съм правила  Peace, всичко си минава с времето !

# 80
  • Мнения: 45
Аз имах 6-вътрешни и 7 външни шева. Болеше ме първите 5-6дни при сядане предимно,паднаха ми сами,но не си спомням колко време след раждането Peace С нищо не съм промивала,защото никой не ми беше казал.

# 81
  • Мнения: 13
А някой да го е боляло мястото където са биле шевовете след махането на конците и след месец без болка ей така от никъде пак да ви заболи и да е непоносимо,най вече когато стоите прави newsm78 аз от няколко дена съм така боли и боли и нз на какво се дължи newsm78

и да вметна само за отговор на един от въпросите на mary_jane_83 относно конците зависи какви ще ти сложат има такива който сами падат и такива който трябва да ходиш лекар да ти ги маха аз имах и от двато вида,махането не е страшно  Hug

# 82
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А някой да го е боляло мястото където са биле шевовете след махането на конците и след месец без болка ей така от никъде пак да ви заболи и да е непоносимо,най вече когато стоите прави newsm78 аз от няколко дена съм така боли и боли и нз на какво се дължи newsm78

и да вметна само за отговор на един от въпросите на mary_jane_83 относно конците зависи какви ще ти сложат има такива който сами падат и такива който трябва да ходиш лекар да ти ги маха аз имах и от двато вида,махането не е страшно  Hug
Нормално е,близо 3мес.бях с такива болки при първото раждане,но бебето излезе с голям напън,а не ми направиха епизиотомия тогава.
Все пак направи преглед,възможно е да има лек ръб от шевовете,което също придава дискомфорт.

# 83
  • Мнения: 801
Парене имах само при уриниране първите часове. На третия ден вече карах по 12 км колело (малкия остана в болницата и трябваше 2 пъти да нося мляко). Знам, че ме шиха, но конци не помня, но и при първото със секцио нямах конци. Нямаше нищо общо с кошмара след секциото (там ми трябваха месеци да се възстановя).

# 84
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Парене имах само при уриниране първите часове. На третия ден вече карах по 12 км колело (малкия остана в болницата и трябваше 2 пъти да нося мляко). Знам, че ме шиха, но конци не помня, но и при първото със секцио нямах конци. Нямаше нищо общо с кошмара след секциото (там ми трябваха месеци да се възстановя).
Нещо не разбрах.......секцио без да са те шили с конци? Shocked

# 85
  • Мнения: 45
Парене имах само при уриниране първите часове. На третия ден вече карах по 12 км колело (малкия остана в болницата и трябваше 2 пъти да нося мляко). Знам, че ме шиха, но конци не помня, но и при първото със секцио нямах конци. Нямаше нищо общо с кошмара след секциото (там ми трябваха месеци да се възстановя).
Нещо не разбрах.......секцио без да са те шили с конци? Shocked

шевовете при секцио могат да са само  вътрешни,а външни шевове няма-кожата се залепя с лепило и почти не остава белег по този метод.Предполагам това е имала предвид  Peace

# 86
  • Мнения: 20
Здравейте, мами! Искам да попитам дали е нормално седмица след нормално раждане мястото на шевовете да сърби? Спряха да ми дърпат и болят шевовете и се появи сърбеж навсякъде, който си мисля, че е признак на зараставане. Много се надявам да не са гъбички....

# 87
  • Мнения: 107
Аз пък имам нужда да знам как обезболяващ докато шият родилката Neutral Face Много ме плаши мисълта за този момент

# 88
  • Мнения: 11 849
Не те плаши раждането, а шиенето?! Simple Smile
Спокойно, бият локално местна упойка.

# 89
  • Мнения: 107
Не те плаши раждането, а шиенето?! Simple Smile
Спокойно, бият локално местна упойка.

Колкото и да е странно, раждането не ме плаши толкова, мерси за отговора

Общи условия

Активация на акаунт