Гледах!Хареса ми!Препоръчвам го!Искам да споделя... - 24

  • 41 863
  • 722
  •   1
Отговори
# 555
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Гледах Rabbit Hole и ми допадна. Тежък, но не ми дойде прекален. По принцип не харесвам Никол Кидман с изключение на ролята и в "Часовете", но тук беше на ниво. Филмът не е шедьовър, но според мен си заслужава да се гледа.

Бях се приготвила да изгледам и Never Let Me Go, но качеството беше ужасяващо. Дано качат по-нормален рилийз, искам да го видя този филм непременно.

# 556
  • Мнения: 1 063
сценографията е чисто постановъчна, а осветлението изкуствено...

Филмът е сниман в студио, основно, уловила си го.


И друг път съм си служила, но сега нека бъде пожелание-поздрав към пишещите в темата, слоган на една реклама презентирана някога по билбордове от любимата ми Снежина Петрова:
"Понякога трябва да се изгубиш за да се намериш", акцентът тук е в (Снежина Петрова  Simple Smile) това, че повечето големи режисьори, тръгват в търсенията си тъкмо по този начин в правенето на един филм.

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 15:28 от Ив

# 557
  • София
  • Мнения: 3 880
Tsugumi, има актриси, които като играят лесбийки изглеждат адски неестествени и неискрени и си каваш "О, я стига!" (първи ми изниква в съзнанието  "Imagine me and you", пък и в "The kids are all right" имаше какво да се желае в тази посока), тук не беше така. и страстта, и еротичните сцени ми изглеждаха сякаш те играят себе си. струва ми се не толкова лесно да пресъздадеш емоцията и да разкажеш подобна история така, че зрителя да ти повярва. от друга страна адмирирам тази смелост да се заснеме по този начин и в този състав, това е филм, на който много малко хора биха обърнали внимание, а и повечето от тях вероятно ще са на другия бряг. Wink
а точно тези неща, които си изброила в доказване на противното, същите те ми затвърждаваха това усещане за естественост, за което писах, особено акцентите на актрисите.

прегледах филмографията на Медем и освен "Сексът и Лусия" не съм гледала други негови филми. кои са любимите ти?

# 558
  • Мнения: 34
вчера се отдадох на "освиркани" във форума филми -TRON и Eat, pray, love - като с изненада установих, че и двата ми допаднаха.
TRON - чисто забавление, не съм гледала първата част, но съпругът ми е отдаден фен на TRON-идеята и ме въведе, така че имах жокери  Grinning. Филмът е със сюжет и история стари колкото света и ни показва, че тези теми ще бъдат актуални и в един друг-дигитален свят. Отношенията Баща-син, унищожението /"Прочистването"/ на различните и съответно застрашаващите статуквото, лицемерието и "собствения кяр" /прекрасно въплъщение на Майкъл Шийн с директни препратки към осемдесетарския Дейвид Боуи/, намирането на любовта, там където търсиш някой друг. Хареса ми, че всички елементи на добрия блокбъстър бяха равнозначно показани - ефекти, музика, актьори, никой не надделя и филмът като цяло бе много балансиран. Разбира се, най-много ме впечатли музиката на Daft Punk, която бе във всяка една минута от филма и се превръща в един от главните герои. Препоръчвам за едно бягство от всекидневието, с препоръка, ако имате възможност да го гледате в Imax-театър.
Eat, pray, love - бях се подготвила за по-страшно  Grinning Само ще кажа, че сме гледали много по-слаби филми, а този поне е забавен и пълен с красиви гледки. Не ми допадна това, че ДЖулия Робъртс се открояваше, а второстепенните роли /всъщност важни за историята/ бяха някак претупани. Препоръчвам за ваканция или неделя следобед, ако сте болни и скучаете, а съветът ми е да не го гледате гладни.
Нека да си пожелаем една по-добра киногодина!

# 559
  • Мнения: 2 052
Веселинка, благодаря, че писа за Tron, мен главно ме притегля музиката на Daft Punk към него. Също, ако си спомням добре, ти беше писала за I've Loved You so Long - на него му отдадох два периода, защото с встъпителната си част ми беше отегчителен, но накрая, признавам, ме докосна много.
Аз още веднъж ще напомня за Lukas Moodysson и специално за филма му Lilja 4-ever Lilja 4-ever. Харесва ми наличието на "силни" сцени, разбира се, допълнени от музика. Специално в Lilja 4-ever началото е дадено на Рамщайн. http://www.youtube.com/watch?v=XgM_MO_kPCM

*И благодаря за красивите думи, които чета тук.

# 560
  • Мнения: 2 617
Ив, усеща се снимането в студио дори по самото озвучване Simple Smile
Много библейски думи и много житейски правдиви.

Аурора, прочитът ни на едни и същи знаци в един филмов текст е различен в случая, така че няма никакво значение, кои са ми любимите филми на Медем Simple Smile
А и не искам да се преповтарям с писано преди време.
Със сигурност всеки сам може да открива, какво му допада, нали има толкова много пишещи със своя позиция тук.

Редактирам само, че филмът на испанеца е продаден много добре, което го лишава от съдбата да остане незабелязан.

Като стана дума за любов между жени и простота и филмов материал, който се приближава много леко до непосредствеността и в техниката, се сещам веднага за един много обсъждан по време на Фестивала в Рим Viola di mare http://www.imdb.com/title/tt1467306/ (също се развива в Италия - сякаш неслучайно).

Последна редакция: пт, 31 дек 2010, 17:55 от Tsugumi

# 561
  • Мнения: 2 617
Весело посрещане на Новата година!   bouquet


Разходка в нощта.
Прощава се снегът
с отиващата си година.


Шяра

# 562
  • Мнения: 0
ЧЕСТИТА И БЛАГОДАТНА НОВА ГОДИНА!

Здравейте, чета постоянно вашите коментари и благодарение на Вас изгледах доста филми напоследък!

"Eat, pray, love - бях се подготвила за по-страшно  Grinning Само ще кажа, че сме гледали много по-слаби филми, а този поне е забавен и пълен с красиви гледки. Не ми допадна това, че ДЖулия Робъртс се открояваше, а второстепенните роли /всъщност важни за историята/ бяха някак претупани. Препоръчвам за ваканция или неделя следобед, ако сте болни и скучаете, а съветът ми е да не го гледате гладни.
[/quote]
"

Това е последният филм, който гледах и тъкмо се наканих да пиша как със свито сърце го пуснах след прочетените коментари, но veselinka ме е изпреварила. Казала го е много добре. Само да добавя, че за жалост Джулия Робъртс ми се видя не само доста остаряла, което е нормално, но и остаряваща не красиво, както някой по нагоре беше писал.

# 563
  • София
  • Мнения: 6 219
Честита Нова Година! Пожелавам ви година изпълнена с усмивки!

Започнах годината с филма Ballet shoes, който някой беше препоръчал преди няколко страници. Много приятен, разтоварващ, много подходящ за начало на годината и празнично настроение. Препоръчвам го.

# 564
  • Toronto
  • Мнения: 683
Преди малко се върнах от TRON... какво да кажа, не е лош, но не бих го гледала втори път, просто няма смисъл. И според мен този филм изобщо не трябва да се рекламира като IMAX, понеже не отговаря на качеството на изображението. Даже и 3D не е през цялото време. Компютърните ефекти не са лоши, ама откъм заснемане са поспестили доста, знам че IMAX е доста скъпа технология, ама не може така да лъжат хората. Да бяха казали, че има IMAX части от филма  Laughing Откъм зрелищност изобщо не мога да го сравня с Аватар например. Абе... ако имате излишно време и пари, може да се гледа. Ако не - не е голяма загуба. Мое мнение. Peace

# 565
  • Мнения: 2 229
Гледах Rabbit Hole и ми допадна. Тежък, но не ми дойде прекален. По принцип не харесвам Никол Кидман с изключение на ролята и в "Часовете", но тук беше на ниво. Филмът не е шедьовър, но според мен си заслужава да се гледа.

Бях се приготвила да изгледам и Never Let Me Go, но качеството беше ужасяващо. Дано качат по-нормален рилийз, искам да го видя този филм непременно.

http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=248387&hit=1 Намират се и субтитри на английски. Аз го гледах, като нямах представа за какво е историята, очаквах романтична драма...доста разтърсващ ми се стори с такава нагласа.

И на мен ми допадна Rabbit Hole, по принцип много харесвам Аaron Еckhart.

# 566
  • Мнения: 2 052
All About Lily Chou-Chou - голяма част от диалога е оставена на кибер пространството и сайта, който Юичи създава за любимата си певица Лили Шу-Шу. Изненадващо красиви са думите, които споделят нейните фенове като например "14 годишен - възрастта на сивотата. Само оризовите полета са толкова светли и стерилно зелени." Филм като сън, с прокрадваща се слънчева светлина под акомпанимента на Дебюси. В контраст - грозотата на гнева, оцеляването в жестокостта на групата и подигравателните погледи на другите. Кражбата като поредния опит за оцеляване, но и домогване до красотата.

# 567
  • София
  • Мнения: 6 219
Гледах "Брулени хълмове" от 1970.
Изобщо не ме впечатли, не само това ми даже ми се стори скучноват. Беше си чиста загуба на време за мен. Очаквах много повече. Не знам защо се счита за класическа любовна история.
Може би филма от началото на 90-те повече би ми харесал.

# 568
  • Мнения: 289
Честита Нова Година! Пожелавам ви година изпълнена с усмивки!

Започнах годината с филма Ballet shoes, който някой беше препоръчал преди няколко страници. Много приятен, разтоварващ, много подходящ за начало на годината и празнично настроение. Препоръчвам го.
Къде има субтитри за този филм?

# 569
  • София
  • Мнения: 6 219
Честита Нова Година! Пожелавам ви година изпълнена с усмивки!

Започнах годината с филма Ballet shoes, който някой беше препоръчал преди няколко страници. Много приятен, разтоварващ, много подходящ за начало на годината и празнично настроение. Препоръчвам го.
Къде има субтитри за този филм?


Ами не помня от къде ги изтеглих - беше отдавна. Мисля, че беше при юнаците  http://DMCA-removal-from-Google/

Общи условия

Активация на акаунт