® E-bay - тема 62

  • 32 783
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 206
Bobolina, и аз не знам откъде можеш да добавиш файлове с писмата ви, но ми хрумва, че можеш да им пишеш мейл, като в полето "Относно" можеш да сложиш номера на диспута и да приложиш кореспонденцията ви. Без да се обясняваш за Габко. Просто, че си ангажирала куриер. Нека тя доказва, проблемът с бележките си е неин.

Здравейте, налага ми се да пусна първия си диспут за стока неотговарящя на описанието. Писах на продавачката вече 2 пъти, но тя така и не отговори. В US вариант на ибей ли трябва да се регистрирам за да пусна диспут.
 Редактирам се, влязох със същите име и парола. Тоест от us варианта пускам диспута.
Пускаш там, където е листната обявата.  Peace

Последна редакция: чт, 09 дек 2010, 14:31 от bitter chocolate

# 691
  • Мнения: 5 790
Здравейте!За трети път пазарувам от този сайт, но сега рискувах и си поръчах телефон за 100 долара.До сега поръчките си ги взимах тук в пощата в Благоевград, а сега получих известие от Митница София, че е там и подлежи на мито и ДДС.Моля ви, какво да направя и има ли начин да ми го препратя в Благоевград, без излишна разправия за 100 $.?

Няма начин.
Трябва да дойдеш до София. Не зная защо така тъпо са го измислили.
Кумът на родителите ми за една уеб-камера го разкараха от Благоевград до София, за да си плати ДДС-то и митото.

# 692
  • София
  • Мнения: 164
Ми пробвах да пусна първо в UK, тъй като само от там съм пазарувала, но ми даде, че не можело. Пробвах в US и стана, явно не е так, където е листната обявата newsm78
А след като минат 7 дни какво трябва да се направи.

# 693
  • София
  • Мнения: 267
Здравейте момичета,
Аз да попитам има ли опитни, така да се каже, в надаването за нещо или по-скоро печеленето на нещо?
От няколко дни надавам за няколко артикула, но в секундата, в която натисна confirm ми изписва, че моята цена не е най-висока. Разбирам да се случи в края на някой търг, когато надават много хора, но независимо от това, каква е цената и кога я предложа веднага ме отрязват. Става дума за 6-7 неща, не само за 1 или 2.
Защо става така, някой може ли да помогне?
Благодаря  Peace

# 694
  • Мнения: 206
fire_bow, някой е заложил преди теб по - висока сума и снайперът на Ибей веднага реагира.

# 695
  • София
  • Мнения: 2 011
Здравейте момичета,
Аз да попитам има ли опитни, така да се каже, в надаването за нещо или по-скоро печеленето на нещо?
От няколко дни надавам за няколко артикула, но в секундата, в която натисна confirm ми изписва, че моята цена не е най-висока. Разбирам да се случи в края на някой търг, когато надават много хора, но независимо от това, каква е цената и кога я предложа веднага ме отрязват. Става дума за 6-7 неща, не само за 1 или 2.
Защо става така, някой може ли да помогне?
Благодаря  Peace
Става така, защото някой е заложил по-голяма сума от твоята. Аз например като имам работа и не мога ръчно да наддам в края на търга слагам сумата, която съм си определила като таван за въпросното нещо. Може някой да е заложил 15 лири като максимален бид, но да е пръв и цената да стои 0.99 все още. Ако ти сложиш 1,04, после 1,44, 1,84 и т.н. все ще те "надцаква" докато не предложиш по-голяма сума от човека биднал преди теб. Някой вече ме изпреварил с отговора.
Логика няма. Миналата седмица спечелих дънки риплей за 0,99. Наддавах и за още един чифт същия размер, същия модел, но друг цвят. Пак беше и същия продавач. Ами другите се продадоха за 15 лири, а разликата беше само в нюанса на синьото.

# 696
  • София
  • Мнения: 267
Ейй.. много ви благодаря момичета!  Hug
Това с тавана беше много полезно, ще го прилагам  Twisted Evil
Още веднъж благодаря!
Поздрави  Peace

# 697
  • София
  • Мнения: 595
Bobolina, и аз не знам откъде можеш да добавиш файлове с писмата Ви, но ми хрумва, че можеш да им пишеш мейл, като в полето "Относно" можеш да сложиш номера на диспута и да приложиш кореспонденцията ви. Без да се обясняваш за Габко. Просто, че си ангажирала куриер. Нека тя доказва, проблемът с бележките си е неин.
...
Благодаря ти bitter chocolate. Така мислех да направя, при положение, че не видях да имат мейл, в контактната форма ще го плясна.
Като си отворя диспута пише:
Supporting documents
Files (0)
You haven't submitted any files.
Faxes (0)
You haven't submitted any faxes.
Затова си помислих, че мога да прикача файл  newsm78, но може би е имало опция още при пускането на диспута и да не съм я видяла.

# 698
  • Мнения: 1
Здравейте!За трети път пазарувам от този сайт, но сега рискувах и си поръчах телефон за 100 долара.До сега поръчките си ги взимах тук в пощата в Благоевград, а сега получих известие от Митница София, че е там и подлежи на мито и ДДС.Моля ви, какво да направя и има ли начин да ми го препратя в Благоевград, без излишна разправия за 100 $.?

Няма начин.
Трябва да дойдеш до София. Не зная защо така тъпо са го измислили.
Кумът на родителите ми за една уеб-камера го разкараха от Благоевград до София, за да си плати ДДС-то и митото.


Много ти благодаря за отговора, но най - странното е, че телефона от 130 $ дойде в пощата в Благоевград, а този от 55 лири и е на митница София.Няма логика в цялата система

# 699
  • Мнения: 5 790
Логика има.
И тя е: зависи каква стойност продавачът е обявил на митническата декларация, с която пътува пратката.
Китайците винаги пишат ниска стойност и лъжат за съдържанието на пакетите.
От САЩ обаче е много малко вероятно да се случи това, защото се наказва със затвор.
Ти може да си платила в лири, защото продавачът ти да си е пуснал обявята в английския Ибей, но самият той да е от Хонконг и да изпраща от там.

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Bobolina, и аз не знам откъде можеш да добавиш файлове с писмата Ви, но ми хрумва, че можеш да им пишеш мейл, като в полето "Относно" можеш да сложиш номера на диспута и да приложиш кореспонденцията ви. Без да се обясняваш за Габко. Просто, че си ангажирала куриер. Нека тя доказва, проблемът с бележките си е неин.
...
Благодаря ти bitter chocolate. Така мислех да направя, при положение, че не видях да имат мейл, в контактната форма ще го плясна.
Като си отворя диспута пише:
Supporting documents
Files (0)
You haven't submitted any files.
Faxes (0)
You haven't submitted any faxes.
Затова си помислих, че мога да прикача файл  newsm78, но може би е имало опция още при пускането на диспута и да не съм я видяла.

Напиши в  диспута, че искаш да приложиш копия от писмата, които сте си разменили. Би трябвало да ти предоставят тази възможност.


Преди няколко дни купих от един продавач две неща. Вече три пъти му писах с искане за общ инвойс, ако е възможно и за комбиниран шипинг. Е, никакъв отговор! Какво да правя? Да си плащам, а пък после да видя дали ще ги прати като отделни пакети? А ако ги изпрати заедно, мога ли да направя нещо след като ги получа?
Много се дразня на такава никаква комуникация... Наскоро питах 2-3 пъти един продавач за номера на едни маратонки, да ми пише на кой съответства по френската/европейската номерация според етикета. Прати ми линк към някакъв сайт, който нямаше нищо общо с марката. Пак го питах, никакъв отговор не последва. Е, реших да рискувам, купих си маратонките, вчера пристигнаха. Супер са наистина, много съм доволна! Но, се чудя каква оценка да му лепна. Де факто артикулът е супер, но комуникацията е лоша. Може би да означа в звездичките... Какво ще кажете?

# 701
  • Мнения: 0
здравейте, току що докладвах на ибей една англичанка, която беше написала в обявата, че няма да продаде якето за по-малко от 80 лири, а го е пуснала на търг от 20 лири без резерва и купи сега 80 лири. #2gunfire
Мимита, по-малко звездички за комуникация, даже никакви

# 702
  • Мнения: 110
здравейте как да разбера тракинг номера на една пратка. искам да я проследя в сайта , но не знам тоя номер

# 703
  • Мнения: 0
тракинг номера трябва да ти го даде продавача, ако има такъв изобщо, с каква поща е пратено

# 704
  • Мнения: 6 445
здравейте как да разбера тракинг номера на една пратка. искам да я проследя в сайта , но не знам тоя номер
Питай продавача.

Мимита, малко звездички за комуникация.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт