Глоба за декларация 7

  • 118 720
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 450
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Докато всички се опитват да се оправят поединично, тази гавра с безработните ще продължава.
Малко му е на човек, че е останал без доходи и се чуди как да си изхранва семейството... откъде ще извади 500, 1000 или 1500 лв. doh А при положение, че си е внесъл здравните осигуровки, ЗАЩО?!?
Плащам си аз значи ЗО, плащам си освен това за лечение (неизвестно как след като нямам доходи!), а се оказва, че трябва да плащам и фантастични глоби, защото не съм в течение на всичко, което излиза в Държавен вестник.
Намериха му цаката и на това, че хората си внасят по няколко ЗО накуп за да избегнат таксите за превод в банката всеки месец. Ама то иначе за какво са тези банки, нали трябва да печелят... Ама скоро само цигани ще има в тази държава, от тях как ще вземат Twisted Evil

# 451
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да права си и при условие, че всичко навреме съм си свършила, някаква служителка ще ме нерви, че не съм го била свършила.

# 452
  • Варна
  • Мнения: 2 274
Докато всички се опитват да се оправят поединично, тази гавра с безработните ще продължава.
Малко му е на човек, че е останал без доходи и се чуди как да си изхранва семейството... откъде ще извади 500, 1000 или 1500 лв. doh А при положение, че си е внесъл здравните осигуровки, ЗАЩО?!?
Плащам си аз значи ЗО, плащам си освен това за лечение (неизвестно как след като нямам доходи!), а се оказва, че трябва да плащам и фантастични глоби, защото не съм в течение на всичко, което излиза в Държавен вестник.
Намериха му цаката и на това, че хората си внасят по няколко ЗО накуп за да избегнат таксите за превод в банката всеки месец. Ама то иначе за какво са тези банки, нали трябва да печелят... Ама скоро само цигани ще има в тази държава, от тях как ще вземат Twisted Evil
И аз това се питам...
Как предполагат, че един безработен човек ще набави тези пари за глобата newsm78
Съвсем в духа на протестите на гражданите напоследък, това се оказва поредната гавра с хората.
И лошото е, че няма как да си търсиш правата, защото за да обжалваш, трябва да сам да си натикаш главата в торбата и да подадеш декларацията, а те пък както виждам отхвърлят обжалването.

# 453
  • Мнения: 341
Много ми е интересен един момент от тези законови глупости - в самия закон пише, че ще бъдем уведомени чрез средствата за масова информация, а това не се случва. Имам предвид, че не може за референдуми и избори да ни проглушават ушите и вадят очите поне месец преди дадата на вота, че щяло да има някакво такова събитие, а нещо, което пряко ни касае и ни грозят глоби, да минава с двеминутно съобщение във вечерните новини. Никъде няма сайт, нито брошура "Какво трябва да направите, ако останете без работа". Ако това е уведомяване... не знам.

# 454
  • Мнения: 0
Моля за ПОМОЩ  ooooh!
  ДНЕС БЯХ В НАП ДА СИ ПОДАМ ДЕКЛАРАЦИЯ 7,И ПОНЕЖЕ СЪМ ЗАКЪСНЯЛА СЪС СРОКА МИ КАЗА СЛУЖИТЕЛКАТА,ЧЕ ЩЕ МИ ПУСНАТ АКТ,НО ТОЙ НЯМА ДА Е ПАРИЧЕН.А,ЩЕ БЪДА С ПОСЛЕДНО предупреждение ,И КАТО МИ НАПИСАХА АКТА МИ ИЗТЪРСИ СЛУЖИТЕЛКАТА ЧЕ ТРЯБВА ДА ОБЖАЛВАМ АКТА ДО ТРИДНЕВЕН СРОК, #2gunfire БЕШЕ СИ ЗАБИЛА ГЛАВАТА ПОВЕЧЕ ОТ 10 МИНУТИ ,И НАЙ НАКРАЯ МИ ГО ИЗТЪРСИ ТОВА ЗА ОБЖАЛВАНЕТО.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ  Embarassed,КАК ДА ПОСТЪПЯ

# 455
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Тя, служителката няма как да знае, каква ще е санкцията. С този АУАН само се установява нарушението- глобите са на по-късен етап.
Ти попълни ли си на втора страница най-горе обясненията? newsm78

И да го обжалваш - нарушението си е нарушение! По това спор няма! Най-вероятно наистина ще се разминеш с предупреждение. Макар, че като чета тук....

Дали не е по-добре закъснелите да се водят някъде на работа за 1-2 седмици и след прекратяването да я пуснат тая тъпа декларация - демек с новото основание.... newsm78

Аз лично винаги предупреждавам напускащите, че и формуляр им давам, ама колко го зачитат....

# 456
  • Мнения: 0
Да ,и това чух като вариант,да си намеря фирма в която да ме назначат на граждански договор,и след това да си подам декларация 7.

# 457
  • Варна
  • Мнения: 6 359
Много ми е интересен един момент от тези законови глупости - в самия закон пише, че ще бъдем уведомени чрез средствата за масова информация, а това не се случва. Имам предвид, че не може за референдуми и избори да ни проглушават ушите и вадят очите поне месец преди дадата на вота, че щяло да има някакво такова събитие, а нещо, което пряко ни касае и ни грозят глоби, да минава с двеминутно съобщение във вечерните новини. Никъде няма сайт, нито брошура "Какво трябва да направите, ако останете без работа". Ако това е уведомяване... не знам.
PeaceЯнуари, като си платих за окт, ноем и декември без декл7, не ме уведомиха на гишето, че напразно плащам. Току що бях научила за декларацията, там не споменах, че нямам ,от страх Laughing три дни не спах, даже поревах, защото обичам всичко да ми е точно.
Аз да ви кажа честно, след премеждието ми с декл7, вече претръпнах и въобще не ми дреме за глоби. Ще си чакам да изтече давностния срок и това е. Разчитат, че сме страхливи, сакън да не останем без да си платим. Друг е въпросът какво точно получаваме по здравна каса, като се
разболеем.

# 458
  • Мнения: 0
А,някой писал ли е възражение ?

# 459
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
А,някой писал ли е възражение ?

И да пишеш файда йок! Peace
Нарушението си е факт - има си закони и наредби - не са спазени!
Това което се прави при всеки АУАН съм го написала маааалко по-горе! Хваща....особено при първо нарушение!

# 460
  • Варна
  • Мнения: 6 359
Дали не е по-добре закъснелите да се водят някъде на работа за 1-2 седмици и след прекратяването да я пуснат тая тъпа декларация - демек с новото основание.... newsm78
Подадената нова декл7 би трябвало да важи за новия период. За старият вече мандалото е хлопнало.

# 461
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Дали не е по-добре закъснелите да се водят някъде на работа за 1-2 седмици и след прекратяването да я пуснат тая тъпа декларация - демек с новото основание.... newsm78
Подадената нова декл7 би трябвало да важи за новия период. За старият вече мандалото е хлопнало.

Така е, но поне вноските оттук нататък няма да отиват за циганетата! Mr. Green

# 462
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще си чакам да изтече давностния срок и това е.
1 год. ли е?

Циганите дали си подават декларациите?! Като видя глобен мангал, ще си платя и аз акта. Вече достатъчно са ощетени децата ми от политиката на държавата и другото крадливо племе.
Щом тази декларация е толкова важна, е необходима информираност, а не подобни абсурдни наказателни актове. Но докато си траем, ще измислят още подобни простотии. Очевадно е, че безработен човек няма как да плати подобни суми, но тази нелепост не може да продължава!

# 463
  • Варна
  • Мнения: 6 359
Ще си чакам да изтече давностния срок и това е.
1 год. ли е?
Да. Засега.  Grinning

# 464
  • Мнения: 341
Мацки, една година, обаче въпросът е, че на такива като мен, които не са пропускали вноска, дори безработни, ще им падне поддържаният здравен статус. Това е идеята.
Смисъл, вие сте ок, щом плащате за по 3 и повече месеца накуп, просто нямате какво да губите, обаче аз например, дето си внасям 17те лв всеки месец, горя.
Много мислих дали да спра да внасям покрай тази декларация през месеците, когато не работя, но като знам какви пари наливам в ЗК и да си загубя правата заради някакви левчета и два листа хартия... хич не ми се ще.
Я кажете, в бюрото по труда като се записвате, казват ли ви, че има такава декларация? Никога не съм ходила до БТ и не знам.  Embarassed Ако и там няма информация, значи не е добре работата.

Общи условия

Активация на акаунт