Zyrtec - капки

  • 88 245
  • 348
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 526
Това не е от значение стига да няма упорита кашлица. Или такава с особени характеристики-сутрешна, след усилие и т.н.
Цитат
Тези особености на кашлицата за какво точно са характерни?

# 181
  • Мнения: 8 585
Birdiе, един конкретен въппрос.
Едва ли се касае за бронхиална Астма при тази картина. Бронхиолит с вирусна етиология е най-точно ( на база на прочетеното).
Не се тревожете от тези страшни диагнози, които Ви поставят с лека ръка.

# 182
  • Мнения: 8 585
Имам още един въпрос, предстои ни ваксинация -ДТК + полиомиелит. Педиатърката ме съветва 3 дни преди това да й давам Кларитин - има ли отношение той към това?
Не мисля, че е редно да давате Кларитин. Никой не прави вече тези неща в света на съвременните ваксини. Thinking

# 183
  • Мнения: 8 585
Тези особености на кашлицата за какво точно са характерни?
За обструктивни бронхиални симптоми:
*бронхиална астма
*астматични бронхити
*остатъчна кашлица след прекарани вирусни или бактериални дихателни заболявания.
*бронхиална хиперреактивност.

# 184
  • Мнения: 504
Искам да попитам и за Флексотайд. Моля да ме извините, ако разводнявам темата. Никога не е предписван на дъщеря ми, но забелязвам, че и този път, макар без никакви обструкции, кашлицата се тушира бавничко. Беше суха, беше влажна, сега е такава, сякаш сухия въздух те дразни, обикновено след сън. Използва ли се този медикамент при такива състояния за 2-3 дни или е показан само при обструктивни и астматични състояния? Има ли такъв тип реактивност, при който кашлицата отшумява по- бавно при възпалителен процес в дихателните пътища?

# 185
  • Мнения: 8 585
Искам да попитам и за Флексотайд. Моля да ме извините, ако разводнявам темата. Никога не е предписван на дъщеря ми, но забелязвам, че и този път, макар без никакви обструкции, кашлицата се тушира бавничко. Беше суха, беше влажна, сега е такава, сякаш сухия въздух те дразни, обикновено след сън. Използва ли се този медикамент при такива състояния за 2-3 дни или е показан само при обструктивни и астматични състояния? Има ли такъв тип реактивност, при който кашлицата отшумява по- бавно при възпалителен процес в дихателните пътища?
Въпросът при тези случаи е има ли съпътстваща инфекция, или няма. Ако няма, тогава това е естественият ход на един грип, например. И Проспан би бил повече от полза. Зависи и колко често боледува детето и какви симптоми е имало.
Да, можете да ползвате Фликсотайд за по-кратко (и в по-високи дози). Аз лично съм доволен от този подход.

# 186
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Сина ми ги пиеше 8мес непрекаснато миналата зима защото имаше ларингит и кожни обриви но не видях да има кои знае какъв ефект.Тази зима пак си има от лаещата кашлица но все още не се е обривал

# 187
  • Мнения: 8 585
Сина ми ги пиеше 8мес непрекаснато миналата зима защото имаше ларингит и кожни обриви но не видях да има кои знае какъв ефект.Тази зима пак си има от лаещата кашлица но все още не се е обривал
Лаеща кашлица при дете посещаващо детска градина и над 3-4 години=30-40% вероятност за Микоплазмена инфекция.
Лаеща кашлица при дете НЕ  посещаващо детска градина-остатъчна, недоизлекувана или обструктивни синдроми със симптоми на хронична кашлица.
За никакви ларингити не може да става въпрос при положение, че гласа не е променен.

# 188
  • София - между принцеса и...диваче!!!
  • Мнения: 69
Birdie qvno ne si zapoznata dostata4no za6toto dvama docenti ot detskata belodrobna klinika ni kazaha diagnozata-alergi4en laringit,i kazaha 4e dosta vreme ka6licata 6te si ostane lae6ta pri vsqka edna nastika dori i da ne pravi laringit

# 189
  • Мнения: 8 585
Birdie qvno ne si zapoznata dostata4no za6toto dvama docenti ot detskata belodrobna klinika ni kazaha diagnozata-alergi4en laringit,i kazaha 4e dosta vreme ka6licata 6te si ostane lae6ta pri vsqka edna nastika dori i da ne pravi laringit
Нищо подобно... Дълбочината на кашлицата отразява степента на възпаление в бронхиалната стена. Затова сухите дразнещи кашлици в повечето случаи са от друго естество.
Алергични ларингити на тази възраст? несериозно...
Вирусни ларингити и ларинго-трахео бронхити (RSV вирус, инфлуенца, параинфлуенца->>да) да, разбира се.

Ех тази привичка, всичко, което не ни е ясно, да се кръщава "алергично"...

Аз съм мъж...педиатър. Има и мъже педиатри по света... Mr. Green

# 190
  • Мнения: 5 531
Birdie,извиняваи,че пак ще те тормозя с въпроси,но ми се иска да чуя и странично мнение.След последната ни уртикария по нова година за която вече писах,от 4 дена отново сме със слаб обрив по крачетата,но по лошото е ,че от задколенните ямки до глезените  крачетата отзад са в огромни сухи червени петна,които  вече са започнали да се белят,и освен че я сърбят на моменти са и болезнени.Спряхме да се мажеме с елоком преди десетина дена,но овлажняващите кремове НЕ сме спирали-мажехме се с А-Дерма,а сега продължаваме с Мустела и детски крем за овлажняване с невен.Кожата и беше станала много чиста и гладка,и изведнъж преди 4 дена всичко започна на ново.Лошото е ,че тези сухи петна са тръгнали и към бедрата.Зная ,че кортикостероидните кремове се мажат 10 дена,веднъж на ден и след това се почива.Да започваме ли наново да се мажеме и вече с какво?Зиртека си го пиеме. newsm78

# 191
  • Мнения: 184
Да започваме ли наново да се мажеме и вече с какво?Зиртека си го пиеме. newsm78

извинявай че се намесвам, но не забелязвяш ли някаква закономерност на появата на тези обриви-след приемане на точно определена храна например, при нас от прилагането  А-дерма само за 10 дена имаше супер резултат , не пием Зиртек, но почти съм сигурна че обривите се появяват след ядене на ядки и ги избягваме. както Бирди писа относно храните можем само да предполагаме, но и това е нещо... newsm78

# 192
  • Мнения: 5 531
Ние също избягваме всякакви алергизиращи храни.Зная със сигурност ,че не може да яде зрънчо,шилешко,червени портокали,сухи пасти идр.От всички тези храни е имала силни обриви ,и въобще такива храни не влизат в къщи.Ние също се мажехме с A-дерма около десетина дена,и наистина бяха изчезнали всички петна и обриви/но в комбинация с елоком/.За първи път  от доста време кожата и беше гладка и без петна по нея,но не за дълго. Ние ходиме и на градина и не винаги успявам да проследя какво е яла там,но госпожите са предопредени какво може и какво не може да яде.Това за което се сещам е ,че е започнала в последно време да пие прясно мляко/преди ядеше кисело/,но не ми се иска да я ограничавам и от това,защото има моменти в които цял ден кара само на 2-3 чаши мляко. newsm78

# 193
  • Мнения: 8 585
Зная ,че кортикостероидните кремове се мажат 10 дена,веднъж на ден и след това се почива.Да започваме ли наново да се мажеме и вече с какво?Зиртека си го пиеме. newsm78
Не е точно това за КС кремове... нанася се интензивно в първите дни, за да се постигне ефект. След това се маже още няколко дена. Няма почивки...
Това, което описвате повече прилича на инфектирана екзема, отколкото на чиста атопична такава... Имате ли снимки?
За какво вземате Зиртек сега?
Почти никога не е възможно да се установи, какво точно ядат децата в детската градина и какво е качеството на приготвяната там храна.
Други подозрителни храни са грах, риба, солети, гризини и др от тази група-чипс, например. Някои домашни паразити като дървояди също могат да бъдат причина.
Можете ли да намерите Целестодерм В и Фуцидин в БГ?
От тях двете може да се направи едно добро комбинирано кремче-има и ефекта на КС и ефекта на противомикробният Фуцидин.
Не се притеснявайте-това са типични детски екземи, които си отзвучават с възрастта.

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 18:04 от Birdie

# 194
  • Мнения: 5 531
Birdie,благодаря за отговора.Колко интензивно се нанасят КС- 1-2-3 пъти на ден?За какъв период от време се ползва?Днес GP ни даде талон за кожен лекар и утре ще я заведа.Но ще потърся и кремчетата за които пишеш.В  каква пропорция се смесват?Зиртека го пием от доста време,защото малката от бебе е с различни алергии а от 1,5г е и с астма.След като започнах да чета това което пише тук,реших да спирам зиртека /по моя преценка/,когато малката е добре,но от нова година не сме го спирали/вече писах ,че направи силна алергия от Sumamed/.Тя  много пъти е била с различни кожни обриви/незная дали е точно да кажа обриви,защото приличат повече на сухи петна,които се белят,доколкото знам го водят атопичен дерматит/,но този път е тръгнало и към бедрата .И пак благодаря за отделеното време и внимание.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт