Сняг се сипе на парцали, МАЙ'чето коремчето си гали - 8 тема

  • 21 136
  • 725
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 23
ами моя док по принцип ми каза, че -4 диоптера вече са за цекцио, но леля ми е над -4 и роди и двете си деца нормално, ама тя ходи с очила, на мене ми е много неудобно с тях, чувствам се зле и се изпотяват и ме боли глава от тях, просто защото съм си свикнала с лещите ... Други майчета с лещи - раждащи има лии???? Събирам информация ...

# 661
  • Мнения: 102
Направих рецептата с лук, ама имах само червен лук, нямаше друг. Не знам, дали става с него, но я направих. Не лютеше особено. Дори ми беше приятно, като си напоих клечка уши в сока и си я мушнах дълбоко в носа, гъделчикаше леко, ама приятно, това е всичко, сега  главата пак ме боли, ама хремата почти спря. След час, пак ще си сложа и на мъжа ми малко спря хремата...

# 662
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 379
Креола трябва да капеш в нос...не да го обтриваш. На мен лично не ми пареше лука когато си го слагах...но други казват че е много неприятно.
За децата - познават се Mr. Green
За диоптъра - не е важно числото диоптър а състояниео на ретината и налягането. Прави се преглед при очен и тогава се преценя.
АЗ нося очила...не съм с голям диоптър -1,5.....но раждах без очила. Не нося лещи.
Днес синковеца при баба си и дядо си на вилата, че мъж ми утре е наряд и...сега немога да заспя. Кой знае до кога ще се цъкля. Като е тук - хокам че само говори и не ще да играе сам....като го няма - що го няма, тихо и дразнещо е в къщата. Угодия нямам  Crossing Arms
Наистина сме темамечалки обаче Mr. Green

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 23:11 от Хера

# 663
  • Мнения: 4
Ох мамчета нямате изчитане  Laughing
За резуса-аз съм 0- мъжа ми 0+ и ми пускаха антитела в 9 г.с.,сега трябваше на 15.12 според едното доки но другата каза че чак към 7 месец.Аз съм решила след НГ да си ги пусна сама.А иначе и двамата ми родители са 0+ а аз и сестра ми сме 0-,и като се позаинтересувах малко разбрах че мойело и през поколение да се получава -  .
А за бебетата и аз много съм се чудила дали ще си го позная след като се роди!За това мисля да съм във ВИП стая и да си е при мен през цялото време,така няма да се тревожа Simple Smile .
Аз още нямам никакво коледно настроение,дано да се появи скоро че време не остана.
Да ви кажа бебко почна по осезаемо да побутва.Даже в момента ме бутва по малко.
А питка вчера не правих,мъжа ми ми отне порива!!!Аз му казах че ще правя тутманик,а той ми вика"Аз тутманик не ям".Не че нямаше да яде ако го бях направила но ми се отщя!!!
Нямам търпение да дойде 22.12 да си видя и аз бебо на 4Д.Да ни кажат вече че ще е 100% момче и да почвам да му купувам това онова:)))

# 664
  • Мнения: 102
Ами ще взема капкомера и ще си капна, че нещо се отплеснах и още не съм си сложила втори път.

За първи път чувам, че диоптрите могат да предопределят, дали си за секцио... , Гери ти говори ли и с друг лекар? В крайна сметка какво има да гледаш, докато раждаш, да не би да бродираш или да решаваш кръстословица ?! Не съм чувала досега такова нещо  newsm78

Днес е нещо много тихо в нашата тема, всички явно почиват и на никой не му се сяда пред компютъра...

Последна редакция: сб, 18 дек 2010, 23:50 от Креола

# 665
  • Мнения: 4
Това е условие само за БГ с диоптрите.Имаше една мама в едно предаване с диоптър 8 , която е раждала в Германия.Тук всички доктори са и казали че е изключено да ражда нормално с този диоптър,а в Германия са и казали че не е проблем.Най вероятно са и направили всички необходими изследвания,за които Хера каза,но все пак аз продължавам да твърдя че докторите само си измислят причини за секцио.Поне това е моето мнение де Simple Smile

# 666
  • Мнения: 5
Аз доколкото съм чувала за диоптрите че е заради налягането при напъването при раждане , но по добре да се консултираш със специалист, защото вероятно си има някакви параметри и условия при които не е препоръчително да се ражда нормално!!! А аз съм със страшни киселини и не мога да спя Sad Относно болките ми нямам бактерии или поне такива за  които ми пусна лекаря кандида и трихо незнам какво си и още нещо имаше ама забравих какво и доки стигна до извода че е цистит и вероятно от това се е получило това със шийката на матката Thinking изписа ми някакво прахче монурал се казва антибиотик пие се само веднъж, изпих го аз има малко подобрение , боли ме по-малко , но пък пак ме боли, и си купих уринал акут днес, и ще видим как ще ми подейства! Това е от мен!   bouquet

# 667
  • Мнения: 102
Марго за цистита бих ти препоръчала Цистон, но понеже си бременна, не знам, дали може да се пие... Иначе това са билков ахапчета, преди съм ги пила...
Стой само на топло, пий по много течности, но все топли: чайчета, например..., купи си дълбоко и топло бельо и се обличай много добре. Като излизаш навън, преди това, гледай поне един час да не пиеш нищо за да не ти се ходи по нужда и да се стискаш, защото това усложнява цистита.


Та като стана дума: какво бельо носите, откакто се бременни ?!
В болницата преди се бях потресла, че повечето бременнни бяха с ...  Embarassed прашки, при това, впити по тях и от изкуствена материя. А от лекарите знам, че точно изкуствените материи, които не са памук, водят до светкавично развитие на кандидоза и други, особено, ако си бременна, т.е. - предразположена или с понижен имунитет в момента... Просто недоумявам, как може бременна да ѝ хрумне дори да се вмъкне в такова нещо ooooh! То хубаво, всеки иска да е хубав, нагласен, ама в този момемнт, когато имаме  далеч по-важна задача, от това да се киприм, като например, да се предпазваме от инфекции отдолу, да се завреш в прашки, ми се струва абсурдно решение...
Аз откакто забременях, т.е., в деня, в който прокървих и се озовах в болница, веднага звъннах на майка ми на другия ден, да отиде да ми купи: дълбоки, памучни гащета,  hahaha тип "бабешки", и да ми донесе в болницата, ама смешно-смешно си се огащих да ми е топло на З-то и най-вече сигурно, че няма да създавам условия за бактериите с изкуственото бельо... А прашките и дантелките бяха "замразени" в шкафа за вероятно следващото лято, стига да успея тогава да се вмъкна в тях де  Blush Иначе сега вече са  ми по-удобни бикините, защото са с ниска талия, но в студовете навън, не смея да ги нося или  вероятно по-удобни ще ми е бельо за бременни, ама още не съм си купила...

Свекърва ми ми донесе преди ден един чорапогащник за бременни, цената на него беше 30,00 лв  ooooh! Що за чорапогащник е това - толкова скъп, при това не ми се стори особено дебел, а уж е 70 или 80 дена...

# 668
  • Мнения: 3 459
Добро утро  Hug
Хера, вземам пример от теб, и аз почнах с чайчетата вече  Hug

Вчера бях да си видя бебчето, добре е, отпаря ми яки шутове вече.  Crazy Вчера късмет докато бях на док и се прояви прословутото трептене, док вика това са си чисти ритници мила моя  Joy , не може бебето да хълца всекидневно и нон-стоп  Crazy
Пак беше в позиция мамо няма да ти се покажа, колкото и да искаш, но едно 80% клони към момиче, док вика ще си оставя 20% все пак  Mr. Green Викам момиче си е баш, такъв срамежлив мъж няма, досега щеше да напери пишората  Joy Joy Joy

Да ви питам на вас сърби ли ви пъпа ? Ей аз откачам ви казвам, сърби ме ужасно и само го чеша.  Twisted Evil
Другото което забелязах поне при мен е че от бременността като че ли космите взеха да ми растат ужасно бавно.  Rolling Eyes Тъй като ги минавам с бръсначката, преди до 2 дни беше някъв ужас, а сега вече си откарах близо 10 дни и са едни късички, чак се учудих  Rolling Eyes

За бельото - аз нося само боксерки.  Peace Удобно е и не ми стяга изобщо.
Прашки не нося от години, изключение е само по някой път лятото като слагам бели дрехи.
Отделно че имам алергия към всякакви синтетични материали - дантели, тюлчета и пр. и съм ги захвърлила отдавна, иначе цялата се изприщвам  ooooh!

# 669
  • София
  • Мнения: 13
Добро утро

Да кажа и аз за диоптрите. Аз съм с -3.75 и раждах секцио, но ходих на специален преглед на очните дъна и ретината и понеже на едното оче се оказа, че е изтънена за това се наложи секциото. Този път- мисля, че съм писала вече, си направих заздравяване на ретината с лазер и много се надявам като ида на контролния преглед да кажат, че всичко е наред и мога да родя нормално. Та самия диоптър не е причина за секцио, но майките които носят очила са по предразположени към изтъняване на ретината, поне аз така разбрах от лекарите. Но е истина, че това е причина за секцио само в България, аз даже мислех да ходя да раждам например в Германия Wink

А и аз забелязах още преди за космите... много съм доволна, жалко, че ще се променят пак нещата след раждането Simple Smile

Ние в понеделник сме на фетална ехокардиография и пак ще има среща с бебчо.
Днес мъжа ми има рожден ден почерпете се за негово здраве

# 670
  • Мнения: 102
Май'чета днес имам двоен повод да почерпя виртуално:
Имам РОЖДЕН ДЕН:  Hug






Мъжът ми празнува днес именден - НИКУЛДЕН по стар стил:




Честит именден на всички с имена,
производни от името
 на Св. Николай Мирликийски Чудотворец
 Hug


Понастинали, поизмъчени, ще празнуваме, най-вече с чай, но след няколко дни ще наваксаме, надявам се! cold smile3551 yu5

 Kissing Heart

# 671
  • Мнения: 3 459
MightyBabka, честито на мъжа ти   bouquet
Да ти е жив и здрав  Hug

Креола, честито и на теб   bouquet

# 672
  • Мнения: 102
MightyBabka -  newsm59 честит рожден ден на мъжа ти, да го целунеш от мен, нали сме и двамата рожденници Blush
Джей - благодаря  Hug

# 673
  • София
  • Мнения: 13
Хехе само да се събуди ще бъде нацелуван Wink И на тебе всичко най-добро, лека бременност и пухкаво красиво бебе накрая Simple Smile И честито и на мъжа ти   bouquet

# 674
  • Мнения: 2
Креола, честит празник, нека си здрава, щастлива и да имаш най-лекото раждане и най-красивото бебче !

Момичета правите ли пауза с витамините или ги пиете всеки месец, свършва ми опаковката и се чудя дали да си почина един месец или да ги продължа, пия Прегнакеър? Иначе ако ще правите коледни сладки и тиквеник имам страхотн ирецепти ако имате желание може да ги споделя Simple Smile

Хуба ден от мен, казват че ще бъде много слънчев, дано да е така

Общи условия

Активация на акаунт