Коледен подарък за госпожите.

  • 7 649
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 223
Мили майки вчера след родителската среща на дъщеря ми се чудихме какъв
подарък да  направим на госпожите,но не се разбрахме,а остана малко време.
Ще се радвам ако ми помогнете с вашите предложения.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 8 999
Винаги, когато сме правили общ подарък на госпожите, е настъпвала страшна суматоха. Все някой не беше доволен от избора, все някой пък се опитваше да наложи своята идея. С една дума - обикновено се купува нещо ненужно, грозно и глупаво.
Предпочитам индивидуални подаръци, само от мен и детето ми. Може да е нещо дребно и не толкова скъпо, но носи повече смисъл. Подарявала съм какво ли не - албуми за снимки, рамки за снимки, чаша за кафе /с малко пакетче хубаво кафе вътре/, коледна украса /винаги човек й намира приложение/, нещо за Коледната трапеза /чиния за сервиране, салфетки, подложки за сервиране, свещник/.

# 2
  • Мнения: 11 962
Дай малко параметри- парична стойност, възраст на госпожите,предпочитания.

Аз предлагам  по една красива рамка за снимка, като е поставена снимка на децата.Няма как да не го оценят ,ще им е мило.

# 3
  • Мнения: 668
Ако е индивидуално само ти да купуваш,може примерно да им купиш по един аксесоар от розите които сега са много търсени(ако имаш и таланта-направете ги с детето Simple Smile

# 4
  • Мнения: 41 368
Индивидуален подарък е кофти - ако изпъкне с нещо,  все ще се третира като подмазвачество от другите деца. Иначе 30 деца като съберат по 3-5 лева може да купят и много добри неща - електронна рамка за снимки, парфюм, дамски несесер и какво ли не.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Вече 4- та година на мен се пада да събирам пари и да купувам подарък.Събирам по 2лв.на дете и за 40лв.се избира нещо с още няколко родителя.Не купувам нищо лично като парфюм,бижу,дрехи...Г-жата ни е млада, има вкус...новодомка е ,и взимаме някакъв коледен сувенир,свещник,поднос,фруктиера и т.н.Наскоро имаше предложение от една майка за луксозен халат,но не ни допадна идеята,а и за 40лв.неможе да се намери нещо качествено...За края на уч.година събираме по 5 лв.

# 6
  • Мнения: 1 296
Аз предлагам  по една красива рамка за снимка, като е поставена снимка на децата.Няма как да не го оценят ,ще им е мило.

Идеята ми харесва, не бях се сещала до сега за снимка на децата от класа, поставена в рамката.
Нашата госпожа е разбрала, че събираме пари за подарък и вчера на родителската среща каза, че не желае персонален подарък, а със събраната сума да се купи 3в1 принтер, скенер и копирна машина за класа.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
Много е скромна вашата г-жа....И колко струва скенера...

# 8
  • Мнения: 1 296
Въобще нямам представа колко би могъл да струва подобен скенер или каквото й да е там.
Те са 26 деца по 5 лева са 130 лева. На срещата класната спомена, че имало още неизхарчени от събраните в началото на година пари /по 10 лева се събират всяка нова учебна година за класа/. Думите й бяха - ,,....разбрах, че се събират пари за подарък, който принцпно не мога да откажа, но не е редно да го приема....,,

# 9
  • Мнения: 85
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

# 10
  • Мнения: 2 898
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

  Откакто свят светува  newsm53! Не е въпрос на пари, а израз на уважение. Но, съдейки по твоя правопис, на теб училището нещо ти се е разминало...

Последна редакция: чт, 16 дек 2010, 19:24 от Joya2010

# 11
  • Мнения: 8 828
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

  Откакто свят светува  newsm53! Не е въпрос на пари, а израз на уважение. Но, съдейки по твоя правопис, на теб училището нещо ти се е разминало...

Тъй като принадлежа все още към групата на "госпожите" ще кажа, че е забранено приемането на подаръци под каквато и да е форма -колективни или индивидуални- от учениците. Изключение правят  цветята на установени отдавна и ясни на всички дати. Престанете да корумпирате учителите, защото е грозно после да се оплаквате от наличието на корупция.
По-разумно е със събраните пари да се купи почерпка за децата, а също и да се украси стаята.

# 12
  • Мнения: 54 644
В предишното училище купувахме колективен подарък на госпожата само за края на годината , когато раздават свидетелствата . Последния път , в четвърти клас тя сама подсказа , че предпочита някакво бижу , а не сувенири . Купихме й брошка  Grinning
За Коледа не сме подарявали подарък .
Сега дъщеря ми е в ново училище и нищо не е споменала за подарък на госпожата .
Малко се престаравате според мен.

# 13
  • Мнения: 85
Извинете, но от кога е, тази традиция в Бг., празник- подарък за госпожа?

  Откакто свят светува  newsm53! Не е въпрос на пари, а израз на уважение. Но, съдейки по твоя правопис, на теб училището нещо ти се е разминало...
Да училището в Бг. ми се е разминало, но щом ми отговаряш значи се изразявам правилно. Благодаря за отговора  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 296
Личното ми мнение - твърдо съм против подаръците, освен в края на годината и респективно завършването на випуска.
Което не ми пречи да възпитавам децата си в уважение и респект към преподавателите.

# 15
  • Мнения: 85
Попитах защото не съм чувала от майка ми, за такива подаръци, а тя каква стана...

# 16
  • Мнения: 1 296
Нищо не е станало, какво те притеснява? Виж темата как спокойно си тече. Всеки си споделя какво са купили или какви предложения е имало по този повод. Или пък какво мисли пак по този повод, визирам себе си Laughing.

# 17
  • Мнения: 1 310
Аз предлагам  по една красива рамка за снимка, като е поставена снимка на децата.Няма как да не го оценят ,ще им е мило.

Идеята ми харесва, не бях се сещала до сега за снимка на децата от класа, поставена в рамката.
Нашата госпожа е разбрала, че събираме пари за подарък и вчера на родителската среща каза, че не желае персонален подарък, а със събраната сума да се купи 3в1 принтер, скенер и копирна машина за класа.
А компютър има ли в класната стая? Защото това многофункционално устройство трябва да се върже към комп.  Peace

# 18
  • Мнения: 1 296
Хахаха, Pipi, ама много си права Laughing Няма компютър, ама и никой от родителите не се сети да зададе този въпрос ooooh!

# 19
  • Мнения: 275
Подарък за учителките се купува предимно в детската градина и първите класове на училището, докато преподавателките за една или две. По- нататък на виждам смисъл. Може би на класния ръководител, но е много индивидуално.
Моята майка (светла й памет) беше учител и получаваше цветя и подарък средно 4 пъти годишно (на първия учебен ден, преди Коледната ваканция, на 8-ми март и в края на годината).
Толкова пъти и аз съм подарявала на моите преподаватели.
Не знам сега какво са решили учителските съвети/ инспекторати.
Идеи за подаръци са класически- нещо за дома, парфюм, бижу, книга, картина.
Тогава и учителите носят малка почерпка за класа и деня става някак си специален.
Жалко, ако и от този празник ограничим децата си, заради нашите лозунги "не на корупцията", а после да бутаме по 20лв. на катаджията.

# 20
  • Мнения: 41 368
Хахаха, Pipi, ама много си права Laughing Няма компютър, ама и никой от родителите не се сети да зададе този въпрос ooooh!

Че то и учителката, и всяко второ дете си имат лаптопи. Един комп в клас все едно няма да изкара дълго. Така че въпросът с компа не е критичен.

# 21
  • Мнения: 4 204
Хахаха, Pipi, ама много си права Laughing Няма компютър, ама и никой от родителите не се сети да зададе този въпрос ooooh!

Че то и учителката, и всяко второ дете си имат лаптопи. Един комп в клас все едно няма да изкара дълго. Така че въпросът с компа не е критичен.

 Shocked Shocked Shocked
Не съм убедена, че повечето учители имат лаптоп.
А това за всяко второ с.дете - лаптоп, пък съвсем.
Освен , ако не говориш за някое  баровско училище.

# 22
  • София
  • Мнения: 18 116
Хахаха, Pipi, ама много си права Laughing Няма компютър, ама и никой от родителите не се сети да зададе този въпрос ooooh!

Че то и учителката, и всяко второ дете си имат лаптопи. Един комп в клас все едно няма да изкара дълго. Така че въпросът с компа не е критичен.
Критичен си е и още как. Peace То не е достатъчно само да се свърже това мултифункционално устройство с компютър  , на последния трябва да се инсталира  и нужният софтуер. Кой ще си играе да инсталира драйвъри на приходящи с децата лаптопи...Днес на този на Иванчо, утре на Драганчо, по-нататък на Петканчо.. А и кое дете в 3-4 клас ходи въобще на училище с лаптоп newsm78
Моята дъщеря е осмокласничка и на пръсти се броят пътите, в които за учебни цели е носила лаптопа със себе си. Peace
Съвсем друг е въпросът и доколко уместно е закупуването на подобна машина за  един клас. Да кажем, че родителите съберат парите и устройството е факт.Ами нататък поддръжката му  и консумативите му - те да не са безплатни..Далеч по-смислен ми се струва вариантът училището да разполага със скъпа и качествена мултифункционална машина, а родителите да заплащат ежегодно определена сума за консумативи и поддръжка на техниката.В училището на малките ми дъщери е точно така.
Колкото до подаръците за учител - не виждам нищо лошо в тях, когато не са за отбиване на номера и наистина целят демонстрирането на уважение отстрана на учениците. Миналата година, когато голямата ми дъщеря завършваше 7 клас, децата се организираха, събраха по 10 лева май и с тях не само, че успяха да купят скъп спомен на класната си, а и се вместиха в сумата и с по едно красиво цвете за всеки от останалите учители.
На класната  закупиха наистина луксозен албум и в него грижливо наредиха индивидуална снимка на всяко дете, както и общи на класа. Отдолу , под всеки фотос,  написаха и името на ученика. Жената наистина беше трогната.

Последна редакция: пт, 17 дек 2010, 10:13 от already detective

# 23
  • Мнения: 54 644
В предното училище на дъщеря ми ( до 4 клас) всяка класна стая имаше компютър .
Сега не съм я питала , защото в 5 клас по всеки предмет са в различен кабинет .
Идеята за 3/1 не е толкова абсурдна , но ме препраща към детската градина , където накупихме какво ли не ...

Майка ми също е пенсионирана учителка . Получаваше много цветя за първия учебен ден , за 8 март също , а подаръци основно за края на годината .

Детето ми винаги носи букет на първия учебен ден и на 8 март , но за подаръците мисля , че един и то колективен , когато свършва учебната година е достатъчен  Peace

# 24
  • Мнения: 2 746
Мразя колективните подаръци. Като почне едно вайкане, една суматоха, ма това не ми харесва, ма онова не ми харесва. Който желае, нека да поднесе подарък на учителката, както смята за добре. Аз лично смятам, че малък коледен сувенир е напълно достатъчен, ако някой желае да направи подарък.  Освен това не е нужно да се поднася пред целия клас. Ако обаче става въпрос обаче за края на випуск, може да се помисли за колективен подарък на по-висока стойност.

В нашето у-ще имаше случка с една от класните ръководителки. Класът и подарява стилен (и скъп) порцеланов сервиз за кафе, а въпросната г-жа поискала ..... касовия бон, за да смени сервиза с нещо, което и било по-практично  ooooh! Никакъв такт и пълно неуважение към учениците и, които така или иначе не са били длъжни да подаряват каквото и да е.

# 25
  • Мнения: 2 155
Във връзка с поста на вива нова - никакви подаръци !
Вие като ходите на работа получавате ли подарък,за това,че ходите?
Моя съседка/учителка/ вечно коментира "Подарила съм на всичките си близки
от тези подаръци,а сега това какво да го правя?"
За мен е обидно да се подаряват вещи.
Мисля,че един ваучер за книги е подходящ.Такива предлагат "пингвините","хеликон".
Какъв по-хубав подарък от една желана,но недостъпна като цена книга?!!!!

# 26
  • Мнения: 54 644
Във връзка с поста на вива нова - никакви подаръци !
Вие като ходите на работа получавате ли подарък,за това,че ходите?
Моя съседка/учителка/ вечно коментира "Подарила съм на всичките си близки
от тези подаръци,а сега това какво да го правя?"
За мен е обидно да се подаряват вещи.
Мисля,че един ваучер за книги е подходящ.Такива предлагат "пингвините","хеликон".
Какъв по-хубав подарък от една желана,но недостъпна като цена книга?!!!!



Много правилно !   bouquet

Да не говорим колко нежелани подаръци се подаряват .

# 27
  • Мнения: 2 746

За мен е обидно да се подаряват вещи.
Мисля,че един ваучер за книги е подходящ.Такива предлагат "пингвините","хеликон".
Какъв по-хубав подарък от една желана,но недостъпна като цена книга?!!!!



Съгласна съм напълно! За мен книга или ваучер за книга е идеален подарък, но родителите от "голямото доброутро" се мъчат да се надскачат кой е по-по-най и накрая едно нищо!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 224
На мен пък ми се струва най-подходящо да подаряваме подарък на госпожата именно за Коледа. Самият дух на празника е такъв. И тук не става въпрос за скъпи подаръци и корупция, а за жест на уважение, за подарък, даден от сърце. Подарък за завършване на учебната година ми се струва много по-неуместен (освен ако не е завършване на 4-ти, 7-ми или 12-ти клас).
Книга (или ваучер за книга) е много добър избор. Ние ще подарим ВИП карта за намаление за драматичния театър и може би ще допълним с коледна звезда. Ако госпожата настоява да не и се подаряват подаръци, може би нещо лично изработено от децата би я трогнало - сурвачка, колаж или сладкиши.

# 29
  • Мнения: 2 898
Проблемът е с родителите на малките ученици. Големите сами се оправят с подаръците. Помислете кой прекарва повече време с децата - родителите или учителят? Коледни подаръци се правят на кого ли не, а е голям проблем да подариш нещо символично, но стойностно, точно на такъв човек. Не мога да проумея как разсъждават някои.

# 30
  • Мнения: 146
И аз съм против подаръците по принцип на учителите.  Имаше някакви идеи  за Коледа- парфюм , бижу. Пълни комунистически идиотизми  насадени от миналото.  На учител възприемам подарък само , ако е изработен от децата ,поздрав с  песен , цветя, книга -/ за 24 май/- особено от начален клас.
 Не мислите ли ,че госпожата би се притеснила от подобни жестове. По тази логика и тя трябва да купи подарък за всяко дете или пък да почерпи.
Единствения подарък , който сме правили на госпожите  в детската градина  е за завършването на 4 - та група -  тридневна екскурзия до Гърция. Това беше като знак за благодарност от страна на родителите. Всички бяха доволни.
 

# 31
  • Мнения: 116
На мен ми прави впечатление,че децата(освен ако не са много малки) сами се организират и избират подаръка,а не родителите им.Като цяло и аз не одобрявам този обичай.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 534
Личното ми мнение - твърдо съм против подаръците, освен в края на годината и респективно завършването на випуска.
Което не ми пречи да възпитавам децата си в уважение и респект към преподавателите.
Уф, и аз много се дразня на цялото това натягане и желанието на някои родители особено да блеснат в очите на някого, поднасяйки подарък от името на всички останали родители. Което, разбира се, съвсем не отговаря на истината! Stop
Но, учителките на малката ми дъщеричка са толквоа сладки и надъхани момичета Grinning, че си заслужават едно сладко подаръче при всички положения!
Ние сме намислили по едно парфюмче на всяка госпожица.
Смятам, че на това всяка жена би се зарадвала. Hug

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Синът ми е в трети клас и досега не сме събирали пари за никъкъв подарък нито за Коледа, нито за края на учебната година.
 Може някой е правил индивидуални подаръци, но аз незнам.

# 34
  • Мнения: 1 159
Книга,ваучер за книга или малък коледен сувенир-да.Всичко друго би било неподходящо според мен.
Не купуваме подаръци на госпожата за Коледа или Осми март.
За края на учебната година само.
В нашето училище всеки учител има служебен лаптоп,може би и споменатата учителка д има,затова да е поискала принтера...

# 35
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 467
В началото започнахме да събираме пари за подаръци на двете госпожи, но тази от занималнята намекнала нещо на едната мама и се отказахме от идеята, но нали вече бяхме събрали някаква сума, а и бяхме купили еднакви дребни подаръчета за целия клас, решихме да съберем по още някой лев да купим вкусна почерпка за малките и да поканим истински ДК, който да раздаде подаръците.Получи се много интересно- децата и госпожите бяха ни подготвили представление изненада, но на финала те останаха по- изненадани. Хубаво се получи.

Общи условия

Активация на акаунт