С мартeнички бели и червени, кичим НОЕМВРИйчета засмени-16

  • 32 796
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 421
Хилоууу,
не съм писала от 100 години, но все немога да намеря време. Денем на работа, вечер съм като парцал. Вечер Криси заспива късно, нощем се будят и двамата поне по 2 пъти, а аз ставам в 7 за работа. На всичко отгоре от фирмата ни организираха курс по английски - два пъти седмично по 3 часа  Crazy Добре, че майка ми се занимава с домакинството, че иначе да съм умряла от глад.

ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!!!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ВАСИ!!!
Знаете ли игричката за "здрастити - здрасти дай пари за пасти и т.н.
И ние я играем тази игра. Емо понякога отива до Криси хваща й ръката и започва да вика "Дати, дати" (Здрасти). Малко я попроменихме, понеже след "...на ти една плесница" сами си биеха шамарчета, та сега е "...на ти една целувка".
CRLN и аз съм го чувала това с промивките от приятелки, на които лекари са им го препоръчвали, но нямам смелост да го приложа.

# 676
  • Варна
  • Мнения: 29
Васи, честит рожден ден, желая ти много щастие и любов   bouquet

Кики, хомеопатично за температура е Беладоната. Ние когато вдигнахме температура /беше 38,2С/ и нямахме други оплаквания, обадих се на хомеопата и той каза да почнем така:
- 4 пъти по 3 гранулки Беладона 9СН през 15минити, а след това на всеки 2 часа отново по 3 гранулки.
- Ферум фосфорикум 9СН - 3 пъти на ден по 5 гранулки
-  Осцилококциум - 1/2 флаконче през 12часа.
Обадих му се в 8ч сутринта. Температурата се поуспокои, но към 12 часа се вдигна пак на 38,3С, Ева беше ужасно отпаднала, постоянно искаше да я гушкам и не издържах и дадох Панадол, колкото и да не го харесвам. Освен че причинява алергични реакции, до колкото знам е канцерогенен за черния дроб. Но по-добре това, отколкото гърч. А и аз цял живот при вдигане на температура съм се лекувала с парацетамол, черния дроб ми е в перфектно състояние /въпреки обилните алкохолни наливания ученическите и студетските ми години  Embarassed/.
3 дена бяхме с температура, когато вдигаше над 38,2-38,5С в зависимост от общото й състояние давах Панадол и Нурофен. Чак на 4тия ден вече нямаше температура. А на 3тия ден вече бях сигурна, че ако сутринта станем и още сме с температура отиваме на лекар. И на Панадола и Нурофена на опаковката пише, че ако симптомите не се повлият до 3 дни трябва да се отиде на лекар. Радвам се, че не стигнахме до антибиотици.
Това за даването на лекарства за температура кога да се дават при колко градуса температура го обсъждахме преди месец. Общо взето всеки си решава за своето дете, защото сам знае, какво е добро за него.
За сополки Лили е обяснила доста подробно.
Ортопед - ние също смятаме да ходим сега, защото ни се струва, че Ева стъпва навътре с дясното краче. А я водихме на профилактични 2 пъти - веднъж на 2 месеца и после на 8 месеца. Но ще отидем пак, за да сме спокойни и да не се обвиняваме после, че не сме направили нищо, когато е трябвало.
Ева е ужасно крива последните дни. Не се търпи направо, добре че поне през нощта спи. Излизат ни горните предни кътници - и 2та наведнъж. Излезли са им по 2 върха, сега чакаме да излязат изцяло и 4те им върха.

# 677
  • Мнения: 57
ВАСИ ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН Simple Smile МНОГО ЗДРАВЕ И МНООООООООГО ДА ТЕ РАДВАТ МАЛКИТЕ ПРИНЦЕСИ
Мия а за теб имам рецепта-оризови топчета или крокети Simple Smile Вариш ориза, слагаш чушка, царевичка абе каквото имаш, като го свалиш от котлона настъргваш кашкавал и започваш да правиш малки топчета или пръчици. Слагаш ги в хладилника да се стегнат, потапяш в яйце и после овалваш в галета и мушкаш в тавичка във фурната пекат се около 10-15 минути от двете страни Simple Smile При нас беше много вървежно, че сам си ги хапваше Simple Smile
Лек ден Hug

# 678
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Благодаря за пожеланията - а тук виртуално се почерпете за мое здраве

# 679
  • Мнения: 82
Привет,привет майчета!!!   bouquet
Честита ви първа пролет!   bouquet
Честит рожден ден и на Васи!
   bouquet  bouquet
И аз  се загубих за доста време,ама да си каже без бой не ми е до форуми много-много. Mr. Green
Имаше едни период и компа не биваше,та бях ограничила влизанията ми в нета.
Айде оправдах се  Mr. Green
Иначе нищо кой знае какво ново около нас.За говорене Анджи казва обичайните "мама,баба,тати"по детскиму естествено не така ясно.Прави бели на поразия,но и много разбира,носи каквото и се поиска,изхвърля,което е боклука и прочие.Обръща се към мен с "мама" когато иска да ми каже нещо и няма как да не разбереш какво иска,понеже тя си го сочи  Laughing
Снимки скоро май не сме правили,че баба и един ден на самоволна глава решила да и кръцне бретона тип ала татово време та съм ограничила фотосите за известен период.
Ще се върна да почета малко назад,че съм изостанала мноооого  Whistling

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Скоро коментирахте речника на децата си, ама на моето с възрастта му обеднява.
Преди викаше баба, дядя, мама, тати, за друго не се сещам. А сега само тати и Тити. Като иска нещо сочи и вика и-и-и. Колко ли не ми повтарях да каже "дай". Е не и не. Отказва се от искането ама дума не проронва. Колко ли не му повтарях как се показва, че е на една годинка, е не ще да покаже и не ще.
А толкова разбира, не е истина просто!

# 681
  • Мнения: 53
Добру ютруууу  Hug



Оооо Васи благодарско за почерпката Hug,не си ме забравила  Mr. Green Wink

Маймунскито благодаря за рецептичката. Hug

Яничка важното е да сте здравички,хубаво е че майка ти помага.Нацелувай сладурковците. Heart Eyes Hug

Мира споко и моя рошко някои неща не ги казва или показва,но ги запомнят и след време ще те изненада.Мишко така колко време му показвам как да покаже ела(дай) и нищо.И ей го на вчера почна да показва..а не му го бях показвала скоро. Hug

Синческа да  пишеш ей,да не пращам пак мафията. Mr. Green Heart Eyes Hug Hug


Момичета от днес натам се затопля времето все повече казвайте за петък или събота срещичка? И къде - в Бат Бойковата или Южния? Ох като знам уикенда каква е лудница..препочитам петък..но пък като знам че някои мами могат събота искам и тогава. Crazy hahaha

Хайде хубав ден че малчо ми бута да пия нещо което е забъркал в празната чаша. hahaha

Пъ.Съ. Абе мамета свърши ли записването за градина за септември?

# 682
  • София
  • Мнения: 307
добро утро!

днес е слънчево, ама все още си е студеничко....

Мийка, доколкото си спомням чак края на април е класирането за яслите и градините, тоест дотогава можеш да си направиш профил.

за срещичка - аз за тази събота съм пас, вече имам поети ангажименти които съм ги отменяла на 2 пъти и повече не мога  Rolling Eyes, но пък с оглед на това че времето тепърва се оправя, все на някоя среща ще успея да дойда!

Мира, и ние сме така с "ъ ъ ъ ъ " и не ще и не ще да каже какво иска. Понякога донася разни неща като й ги поискам, друг път като поискам същите неща ме гледа все едно съм паднала от небето  ooooh!
Абе скорпионска му работа  newsm78

Синческе, добре че намина  Laughing, още малко и за общодържавно издирване щяхме да те подадем  Wink

Васи, ЧРД на патерици! С пожелания за здраве, радост, късмет и щастие!

Пламена има един долен предкътник  Laughing, сега расте от другата страна. На моменти е ужасно кисела, особено като иска нещо и не  й се даде на момента. Всички играчки са й омръзнали, сега иска да пренарежда шкафовете.... лошото е че вече се светна как ключалките да ги отваря и вече нищо не я спира....

Днес ще ходим на преглед при физиотерапевт, защото от миналата седмица пак има хрема и педи реши да вземе носен и гърлен секрет, и се оказа че има някаква бактерия в носа. Та сега слагаме антибиотични капки и трябва да се направи един курс нагряване с лампа. Rolling Eyes
Въобще цирка е пълен, сутрин тичам на работа, след работа ще тичам на нагревки, после ще тичам към вкъщи да яде, да поиграе и да ляга.......
Е поне не мога да се оплача че ми минава бавно времето #2gunfire

Да идва май месец че има повечко почивни дни и празници за да си почина  ooooh!

# 683
  • София
  • Мнения: 88
E-eeee, Синческа, появи се най-сетне   smile3501
За говоренето - мойто диване не млъква. Като си отвори очите и почва. Много говори - малко и се разбира  Joy
Най-употребяваната дума е  "какабате, какабате", което означава да я заведа на долния етаж при кака и бате (племенниците ми).  Joy

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Благодаря на всички които се включиха по темата с бърборенето.
Тити разбира изключително много, дава, взима, носи. Ако баща му му каже "Занеси на мама" веднага изпълнява. Носи с усмивка и задоволство от свършената работа. Но с говоренето е до никъде, както и с гърнето, но това е друга тема.

Приятни разходки и лек ден на работещите мами!

# 685
  • Мнения: 53
Ох направих профил за ясла ама като гледам нямаме шанс...егасимус..в едната градина на 150то в друга на 300 и някое си..не ми се мисли..ще щракна всички люлински градини егасимус..А трябва да се работи..и как ще стане номера... Twisted Evil
Абе само в София ли е така с градините,Нея я драсни как е при вас...ако не идваме натам Mr. Green

# 686
  • София
  • Мнения: 88
Нея[/b][/color] я драсни как е при вас...ако не идваме натам Mr. Green
...... да задръстим и вашите градини  Mr. Green

# 687
  • Мнения: 53
Нея я драсни как е при вас...ако не идваме натам Mr. Green
...... да задръстим и вашите градини  Mr. Green

 hahaha  неееее ние така или иначе милсим да мигрираме в друг град..Големото Мръсно се задръсти..хич не искам да задръстваме градините на хората hahaha ама егаси родихме в най-бебевалежната година и сега дупе да ни е яко Sad ooooh! Tired

# 688
  • Сливен
  • Мнения: 211
Мия, заповядай в Сливен, място ще се намери - стига да не искаш да си най в центъра, ама и за там ще те уредим smile3521, ама как ще се издържате си е ваша работа Rolling Eyes.
Маймунски страхотна си - и аз мисля да се възползвам от рецептата Hug.
И моята хубавица основно на "ъ ъ ъ"  кара, и тата! край! Много е смешна като се опитва да си прави прически - аз като я сресвам я карам да стои пред огледалото, че да мирува, сега си слага на кака си венчетата или се опитва да си прави опашка, направо си падам от смях. А като й направя забележка, веднага долната устничка се издава напред и след това рев или по очи на земята - както дойде в момента - става ми жал за нея, гушкам я и край на възпитателните мерки Confused

# 689
  • София
  • Мнения: 310
Привет и от мен.

Минавам да се включа за срещичката - нека работещите мами кажат дали ще дойдат, ако я направим в събота...Иначе за през седмицата, аз лично мога да се включа след 13.00 ч. А ако ще е събота - ще трябва рано-рано да се видим, че да седнем някъде, че като се сетя предните уикенди какво чудо беше...

За говоренето - мойта мацка яко бърборка и много повтаря думи и то доста ясно...иначе и тя владее иврит  Laughing

Ох тези ясли....незнам просто!

Общи условия

Активация на акаунт