Ядете ли свински уши?

  • 68 904
  • 758
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 9 882
Какво е бахур?

Миналия месец в тукашната месарница имаше свински уши. Дъщеря ми се втрещи кат оги видя. Попита ме защо на горките прасенца са им отрязали ушите и къде е останалата 1аст от прасетата... и изобщо откъде взимат толкова много месо от толкова много животни...? На 5 е.

За ушите и отговорих, 1е прасенцата не са слушали и затова така Simple Smile))).

# 691
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Стига де, сериозно ли не знаете какво е бахур?!

http://www.vranovo.com/images/products/kurvavica.jpg

# 692
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 304
п.п. Бахур от магазина как да се яде? Той суров ли е?
Обикновено е сварен, режеш и ядеш.

Викам си да не би да  трябва нещо допълнително да се обработва  newsm78
Спържа, саздърма, ох, ох, леля как ги правеше Grinning

Мъжът ми обаче яде, ще взема да му купя 2-3 уши да се радва  Heart Eyes

Сипи в бульона и прясно мляко, става по-богат и плътен, а олиото със запържения червен пипер стои красиво. Grinning

Попита ме защо на горките прасенца са им отрязали ушите и къде е останалата 1аст от прасетата... и изобщо откъде взимат толкова много месо от толкова много животни...? На 5 е.

Поздрав за твоята дъщеричка
http://vbox7.com/play:2c896a7d6f

# 693
  • Мнения: 9 882
Котьо, и моята дъщеря яде само картофите и ориза, защото месото било от животни Simple Smile)). А с рибките е още по-голяма драма.




Стига де, сериозно ли не знаете какво е бахур?!

http://www.vranovo.com/images/products/kurvavica.jpg

Олеле, това как се яде с мляко и какво има вътре?

Аз си мислех, 1е нещо като мюсли ще ми покажете.

# 694
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 534
Kато вземете да се хАлосвате  Mr. Green

Ядем. И уши, и крака, и бахур ядем. Simple Smile
Даже научих колеги софиянци (и те същите примадони) да ядат уши. Сега всеки път иска да го водя в кръчмата да яде ушички.
А зимата правя пача от крака, по начина описан от Котьо Тръмп- мммм, с многооо чесън.  Mr. Green

# 695
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 304
А зимата правя пача от крака, по начина описан от Котьо Тръмп- мммм, с многооо чесън.  Mr. Green

И с едро счукана люта чушка, леле, примирам...........

# 696
  • София
  • Мнения: 15 510
   Внука, като беше мъничък,веднъж поиска свински крилца! Понеже обича пържоли и панирани крилца, та ме попита :Тези крилца свински ли са?Викам му, то хубаво щеше да е да има свиня с крилца.

# 697
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 534
А зимата правя пача от крака, по начина описан от Котьо Тръмп- мммм, с многооо чесън.  Mr. Green

И с едро счукана люта чушка, леле, примирам...........

Няма бутон "Харесва ми", иначе щях да го натисна. Simple Smile
Наближава времето за пача. Само още малко да се застуди.

# 698
  • Мнения: 410
Аз ям и бахур, и уши и очи  Laughing

# 699
  • Мнения: 11 580
За очи за пръв път чувам. Как се ядат? Не бих могла.
Иначе съм писала и преди- ушичките малко да се посварят, след това да се нарежат, за малко да църнат във фурната с олио, добавяте копър, лимон и сол и пей сърце.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 23 935
А зимата правя пача от крака, по начина описан от Котьо Тръмп- мммм, с многооо чесън.  Mr. Green

И с едро счукана люта чушка, леле, примирам...........
Лаици. Със стърган хрян с оцет се яде това БЕ!

# 701
  • Мнения: 9 882
В нашето семейство най-екзоти1ното е телешки език в масло. Как няма да се "халосвам".

# 702
  • Мнения: 410
За очи за пръв път чувам. Как се ядат? Не бих могла.
Иначе съм писала и преди- ушичките малко да се посварят, след това да се нарежат, за малко да църнат във фурната с олио, добавяте копър, лимон и сол и пей сърце.

Сварява се главичката на някое животинче (овца, коза и т.н.), обезкостява се , лекичко се пеква във фурната и се яде всичко включително и очите ( много са вкусни)

# 703
  • Мнения: 11 580
За очи за пръв път чувам. Как се ядат? Не бих могла.
Иначе съм писала и преди- ушичките малко да се посварят, след това да се нарежат, за малко да църнат във фурната с олио, добавяте копър, лимон и сол и пей сърце.

Сварява се главичката на някое животинче (овца, коза и т.н.), обезкостява се , лекичко се пеква във фурната и се яде всичко включително и очите ( много са вкусни)

Мерси, Милица! Уж съм селско чедо, но не мога да го направя. В смисъл- така се прави главичката, но очи никой не е ял.

# 704
  • Мнения: 12 692
На една приятелка детето казваше - месото ме гледа. За агнешка главичка става дума.

Общи условия

Активация на акаунт