Отговори
# 510
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Мила, надявам се да се оправи бързо Жана!

# 511
  • Мнения: 31
Нощни пробвах и така,но тя суче активно около10 минути и после заспива и като я вдигна и се започне един рев и няма спиране Rolling EyesА вчера пробвах и да се изцедя,за да видя колко яде.Резултата беше плачевен-едва 40грама от двете гърни.Това не е хубаво Cry

Това с цеденето нищо не значи. Яде съвсем различни количества от това, което цедиш.
На тази възраст е нормално да суче по този начин - 10 минути активно, после да поспи малко или да се пококори. Като се разплаче пак предлагай пак гърда, не ѝ пълни коремчето с вода и чай, те не ѝ носят калории, само я лъжат, че коремчето ѝ е пълно. Може да отказва гърдата, но ти упорсвай. Или не чакай да се разплаче, а като мине малко време и предлагай пак.
Просто няма как да си увеличиш кърмата, ако бебето не суче достатъчно. В момента имаш толно толкова, колкото яде, ако не ѝ стига, значи трябва да яде повече и по-често. Не знам как я кърмиш. Но примерно предлагай на 2 часа през деня. В момента вероятно има криза на растежа и нуждите ѝ са се увеличили. Искрен също суче по-често последните дни.
Как яде в момента ли?Ами различно.Миналите три вечери се нахранваше в 9 и после чак в 5.30 сутринта се събуждаше,а през деня даже пропуска хранения.Иначе й давам,когато поиска.Не спазвам някакви такива на 3 часа или само от едната гърда.Давам си й и двете и когато поиска.Много се притеснявам  Rolling Eyesда не й стига и да ни каже докторката да дохранвам(въпреки,че вчера нищо не каза)освен,че й била суха лигавицата и да й давам повече вода.

# 512
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Как яде в момента ли?Ами различно.Миналите три вечери се нахранваше в 9 и после чак в 5.30 сутринта се събуждаше,а през деня даже пропуска хранения.Иначе й давам,когато поиска.Не спазвам някакви такива на 3 часа или само от едната гърда.Давам си й и двете и когато поиска.Много се притеснявам  Rolling Eyesда не й стига и да ни каже докторката да дохранвам(въпреки,че вчера нищо не каза)освен,че й била суха лигавицата и да й давам повече вода.

Според мен е още твърде малка за такива големи паузи. Не трябва да има повече от една 4 часова пауза за 24 часа поне до шестата си седмица. Ако искаш да спасиш кърменето предлагай и максимум на 3 часа да яде. Естествено, че ще ѝ е суха лигавицата, явно не яде достатъчно, но това не значи че трябва да дохранваш с АМ, а да предлагаш да суче по-често, най-добре на два часа, два часа и половина докато се нормализират нещата. Не се паникосвай, а кърми!  Hug

# 513
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Добро утро и от мене!!! Благодаря за кафето,на закуската обаче няма да обърна внимание ,че кантара показва 69кг ужас,а какъв глад му ударих 1 седмица newsm78 досега трябваше поне 2 кг. да сваля,като се има в предвид колко имам да свалям ама цц.Почвам да се депресирам Cry

Shanna и Нели имаше кръвоизлив в оченцето ,ще и мине след около 10-15 дена.

За петната Нели има отзад на тила едно червено петно и мислех да звъна да попитам док какво е?

Мила бързо да оздравее малката душичка  Praynig

Честита месечинка на бебоците днес!!!

# 514
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Според мен е още твърде малка за такива големи паузи. Не трябва да има повече от една 4 часова пауза за 24 часа поне до шестата си седмица. Ако искаш да спасиш кърменето предлагай и максимум на 3 часа да яде. Естествено, че ще ѝ е суха лигавицата, явно не яде достатъчно, но това не значи че трябва да дохранваш с АМ, а да предлагаш да суче по-често, най-добре на два часа, два часа и половина докато се нормализират нещата. Не се паникосвай, а кърми!  Hug

Да допълня нещо за нощните паузи. Например Искрен яде два пъти през нощта през 4 часа, но след това сутрин си наваксва като яде по-начесто. Въпроса е бебето да има 10-12 хубави кърмения за 24 часа.  Peace Минимума е поне 8 кърмения за 24 часа.

Идеята на кърменето на поискване е, че бебетата огладняват сравнително бързичко и съответно трябва да им се предлага по-често. Но ако бебето парви големи паузи като твоето, трябва ти да определиш ритъм на хранене докато малката се научи как да суче ефективно и достатъчно често, за да е нахранена.  Peace Помни, че бебето може да спи твърде дълго и често от глад.

# 515
  • Мнения: 488
Предчувствам изписване на АБ.........и съм   Thinking
Като се върна от педи ще пиша пак.

Мамита, подкрепям мнениео на Нощни очи  Peace кърмене му е майката....и спокойствие за теб. Бъди уверена в себе си!

# 516
  • Мнения: 31
мерси много за съветите

# 517
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
мерси много за съветите

 Hug
Само не се отчайвай! И пиши как се развиват нещата. Ако имаш въпроси пак, питай, не се стеснявай!

# 518
  • Мнения: 32
Да направя и аз едно включване.

Мила, дано Жана бързо се оправи.

Туту, не кърмиш ли че гладуваш?

Тъкмо исках да ви питам, какво ядете и по колко? Въпроса ми е за изцяло кърмещите. Имам чувството ,че ям много. Дайте ми примерно някакво ваше меню, да сравним. Защото аз съм страшно дебела, дрехи не ми стават, само от бременността.
Например, винаги закусвам с 2 филии пълнозърнест хляб. Ям много плодове, ако не е пълнозърнест хляб ,ям овесени ядки- половин купа/неголяма/. Към обяд ям супа ,мляко, а към 4 пак ям хляб, вечер или салата или някакво месо, или и двете. Или пък нещо готвено. Ям и ядки- бадеми и лешници. Сладко почти не ям. Дали е нормално това? И неотслабвам и грам. 16 кг са това, чувствам се като мечка.

За соковете - двете деца съм им дала пресен сок на 30 дена. Така препоръчваха тогава. Сока така или иначе е полезен, въпроса е кога е оптималната възраст. Не ме мързи да го правя. Сега още не съм дала, не съм решила кога ще дам. Клоня или към 3ти месец или към 4ти. Ще видим.

Вода не искам да давам, тя и не иска да пие. Но майка ми като дойде и преварява, слага захар и досега я плюеше, сега тук от 1-2 дена гледам започна да я пие. Кърмя я на поискване. Утре като отидем на консултация ще видим дали е наддала добре.

# 519
  • Мнения: 32
Как разбирате ,че лигавицата е суха и коя лигавица?

Не съм купила витам Д, има ли го вече в аптечната мрежа?

# 520
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Как разбирате ,че лигавицата е суха и коя лигавица?

Лигавицата в устата.
Устните не трябва да са напукани и сухи и бебето трябва да има лигички.

# 521
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Antoaneta Simple Smile вече не кърмя за жалост.С дохранването и с това да цедя за да видя какво и давам се получи това от което се страхувах най -много ,малката отказа да захапе гърдата,/това което цедях давах с шише/Паниката е най-големия враг.

# 522
  • Мнения: 31
мерси много за съветите

 Hug
Само не се отчайвай! И пиши как се развиват нещата. Ако имаш въпроси пак, питай, не се стеснявай!
Обезателно стига да ми остане време,че с ученик и бебе нямам никакво.Иде ми да се  #2gunfire

# 523
  • Мнения: 6
Добро утро мацки,

Аз пак съм недоспала. Стефан е толкова неспокоен тези дни, че сериозно ме притеснява. Отказва да спи ако не ме усеща наоколо. Добре, че майка ми е наоколо да го поема от време на време, защото тази седмица ако бях сама нямаше да издържа. уфффффф и вече сама съм си скучна на себе си с тези оплаквания

Мила, стискам палци малката да оздравее бързо (и без АБ)

мамита, не се отчайвай. И аз филмирах на тема яде ли достатъчно, даже доста време дохранвах. Но като спазва съветите за по-често седене на гърда и нощно кърмене успях много да си увелича кърмата и да спра добавката. Важното е да си спокойна и уверена в себе си.

# 524
  • София
  • Мнения: 273
Добро утро и от мен Hug
Подкрепям написаното от Нощни за кърменето,защото аз кърмя така и определено е ефективно.Кърмя на поискване,но на не повече от 3 часа,нощем също кърмя на макс 3 часа,като между 3 и 8 сутринта кърмя поне 2 пъти,нали тогава се произвежда най-много кърма.Не давам чайове и вода.Все още не сме я мерили малката,но аз не се тревожа излишно,смятам че си хапва добре,не плаче,спинка спокойно,доволна е след кърмене,пишка,ака,чувам я да преглъща като суче,като суче от едната гърда другата леко ми потича и т.н. и т.н....та си мисля,че всичко е наред поне според нещата които съм чела за кърменето.
За моето ядене-не се ограничавам умишлено,но и апетита ми е много спаднал в сравнение с бременността,не ям разни неща които пречат на кърменето,отслабвам бавничко,но отслабвам,мисля че от недоспиването се отслабва или поне на мен винаги ми е действало.От 20кг. които бях качила ми останаха по-малко от половината и то без нарочна диета.
Мила,стискам палци при Жана да е нещо леко и бързо да се възстанови Hug

Общи условия

Активация на акаунт