Прием на първокласници 2011 година в лицея в Горна Баня

  • 26 574
  • 284
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 625
Някай знае ли колко деца ще се приемат тази година?

# 106
  • Мнения: 824
Здравейте,
тази година малките първокласници, които ще кандидатстват наистина са много ощетени... затова реших да се намеся.
Имам опит с кандидатстването и мисля да пробваме отново.
Аз лично не се надявам на чудо, но може детето да е с късмет:).
За питащите за условията нямам и идея какви са реално(много легенди и митове има), а пък и всеки родител си има свои идеали за детето си.
Искам да кажа на всички, които подготвят децата си, дори да не ни приемат, за мен тези книжки са добри и предлагат чудесна подготовка.
Голямото ми дете не го приеха, но се справя супер добре, учейки в "обикновени" училища:).

# 107
  • Мнения: 819
Mivan,не разбрах само защо да са ощетени тази година първолаците,кандидатстващи за НУКК?Дори имаше слух,че ще се приемат повече деца!Принципно приемат около 80-90 деца,а съотношението между кандидатстващи и приемна бройка е горе-долу 3 към 1,тоест 3 деца ще се борят за едно място!Хайде успех от мен!

# 108
  • Мнения: 824
Съжалявам,
исках да кажа че се вихрят страсти, а не се обсъжда подготовката на децата.
За мен на този етап това би било най полезно.
А дали става училището би трябвало да се мисли след резултатите:).
Разгледах задачите които са се падали... последната година определено задачи са различни, определено ми е интересно какви ще са тази година... Simple Smile.
Успех на всички от мен!

# 109
  • Мнения: 544
Последните 1-2 години (за предишни нямам информация) се премаха 3 паралелки по 26 деца, като миналата година приеха 80. Причината е, че последните класирани деца бяха с еднакъв бал.
Отнякъде бях чула, че тази година ще приемат още един 1 клас, но не знам доколко е истина.

# 110
  • Мнения: 1 513
Съжалявам,
исках да кажа че се вихрят страсти, а не се обсъжда подготовката на децата.
За мен на този етап това би било най полезно.
А дали става училището би трябвало да се мисли след резултатите:).
Разгледах задачите които са се падали... последната година определено задачи са различни, определено ми е интересно какви ще са тази година... Simple Smile.
Успех на всички от мен!
А има ли някой задачите от миналата година? Интересно ми е да ги водя. Моля за линк или на мейл ...

Извинявам се! не прочетох по-горе. Намерих ги

Последна редакция: сб, 30 апр 2011, 20:00 от kassii

# 111
  • Мнения: 1 513
Не мога да разбера какво трябва да се прави на някои задачи от миналата година. Ако някой знае - нека сподели:
Задачата с многото цветя и пеперудки;
Задачата с пиленцата и елхичките
Задачата с животните и ябълките
Не намерих една задача в снимките: вижда се част от нея, под зад. с буквите и животните. Това, което се вижда е: телевизор (ограден, хвърчило, следолед ... Къде мога да я намеря?
БЛАГОДАРЯ

# 112
  • Мнения: 819
Ние миналата година кандидатствахаме,така че малко мога да помогна!
На задачата с пеперудките трябваше да се изброят включително и тези които са скрити и това беше уловката.Не се броят обаче пчелички(или някакво друго хвърчащо,което имаше).Броенето на други хвърчащи насекоми се отнемаха точки забележете!
На задачата с борчетата и пилците трябваше да се раздели пространството на 7 части като във всяка част трябва да има по едно борче и пиленце!Изключително трудна за деца на тази възраст и с време за решаване около 3 минути.Чертите трябва да са прави!
Тази задача с животните и ябълките е видимо лесна,но уловката е била в начина по който е зададена в групите.Беше им казано на децата(поне на моето дете) малко по спомени цитирам-Таралежът носи 2 ябълки,а кое животно носи с 4 повече???Тук имаше много дискусии как точно е бил поставян въпроса в различните групи.Сами разбирате,че това е математическа задача и е много важно да научите децата да слушат внимателно квесторите???
Айде засега това се сещам и отново желая на всички успех на предстоящия изпит!

# 113
  • София
  • Мнения: 1 262
Успех на всички кандидатстващи тази година  Peace  bouquet

# 114
  • София
  • Мнения: 625
Е изпита мина, да споделим преживяното.....
Моят син /а и всички излизащи деца/ казаха, че задачите били лесни.
Звуков анализ-да се определи къде са гласните звуци
Лабиринт, една задача да се определят колко кръгчета има/за нея не му е стигнало времето/, да се определят страните на геометрична фигура/май квадрат е било/, нещо подобно на судоку, да се преброят птици и в общи линии това успя да ми сподели.....
Дано се включат още майки с повече подробности от изминалия изпит...
Сега ще тръпнем до 26 май Praynig

# 115
  • Мнения: 1 513
Цитат
това не е случайно училище, а училище за хората с много пари в БГ
+1
-1

# 116
  • Мнения: 1 513
Имало е и рисуване. (ако не сме си измислили). Да нарисуват нещо по избор.

# 117
  • София
  • Мнения: 625
Моят син казва, че не са рисували нищо......

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 4 736
Според дъщеря ми имало:
задачата с гласните звуци
лабиринт
задачата с кръгчетата
да се преброят стените на куб
да се броят птици
да се броят триъгълници
да се нарисуват 2 или 4 (???) триъгълника в пирамида
да се открият разликите в картинки

Каза, че нямало судоку - това й беше най-трудно вкъщи, та беше доволна Wink

# 119
  • Мнения: 5
И нашият син първо каза, че всичко си е решил. Минути по-късно ни съобщи, че е направил грешка-изброил е четири, вместо 6 страни на куб, в случай, че геометричната фигура е била куб.
След което допълни, че ен му било стигнало времето да огради всички кръстчета.

Общи условия

Активация на акаунт